Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong, Igre & ostalo (Eurosong)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.05.2022., 15:46   #1
Streaming servisi - sve pomalo o istima

Imamo tu teme za većinu servisa individualno, no kako nebi išli u offtopic sa raspravama i usporedbama istih, mislim da bi korisno bilo imati jedinstvenu temu u kojoj se može raspravljati i pozitivnim i negativnim stranama svakog servisa, uspoređivati ih međusobno i slično.

Svijet streaminga je u zadnjih par godina narastao i ponuda se jako povećala. Do relativno nedavno je Netflix bio praktički one spot stop za većinu sadržaja, imali su prava na većinu popularnih serija i filmova. Polako su došli novi igrači i sada je slika puno kompleksnija. Sadržaj se rasuo preko više platformi, a cjene su ostale iste ili išle gore. Nema više onoga da se uzme pretplata na jedan servis i praktički si time pokrije 80-90% popularnog video sadržaja.

Najveći servisi uz Netflix su Amazon Prime, Disney +, Apple TV i HBO Max, te još par manjih igrača.

Što se same kvalitete sadržaja tiče, mislim da trenutno najkvalitetniji sadržaj ima HBO. Uz neke stare provjerene hitove, imaju i nove serije, ali im je kontrola kvalitete odlična. Nemaju najveću knjižnicu naslova, ali ono što imaju, velika većina stvarno vrijedi.

Kod sadržaja za djecu i mlađe uzraste, tu je Disney+ apsolutni kralj. Osim hrpe odličnih Disney i Pixar dugometražnih crtića, imaju dvije ultra jake i globalno popularne franšize, MCU i Star Wars.

Netflix je trenutno u krizi, izgubili su masu licenciranog sadržaja, vlastita produkcija im jako varira u kvaliteti, nemaju puno jakih IP-eva, ali imaju hrpu sadržaja ( doduše dosta toga je u limbu ili ukinuto nakon 1 sezone). I dalje je neloš value for money kada se podjeli na više članova.

Prime je za sada dosta siromašan sa sadržajem. Ulupali su masne novce u novog Gospodara prstenova. Osim toga imaju par solidnih serija. Dobra stvar je što Prime video spada pod dio Amazon primea, pa se isplati ukoliko možete koristiti sve benefite koje on nudi ( tipa brze dostave). Sam za sebe je onako, ni vrit ni mimo.

Apple+ nemam, nisam ga probao, niti me ičime posebnim mami da ga probam. Ako ga je netko probao, slobodno neka iznese koju.

Koje vi platforme koristite, zašto, koji su vaši stavovi o istima, usporedbe i slično. Pišite ljudi i istresite dušu

EDIT: Može li netko od modova temu prebaciti na pdf Televizija? Slučajno sam ju postao u ovaj pdf o serijama. Hvala.
Grimko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2022., 16:53   #2
Svaka čast za ovu temu.
I onako na temi od netflix,raspravlja se o disney+,hbo i obratno,ovo je odlično za usporedbu,novosti i sve ostalo vezano uz servise.

Streaming servisi su budućnost,uopće se ne sjećam kad sam zadnji put pogledao film ili seriju preko nekog običnog tv kanala.

Možda će vremenom trebat i neka anketa,recimo,koja vam je najdraža ili najbolja platforma.
Vebster is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2022., 17:24   #3
Kada se malo popuni tržište, stavit ću i anketu. Za sad su neki servisi nedostupni u Hrvatskoj, najveći od njih je Disney+, koji je bio nedostupan i preko VPNova jer je tražio stranu kreditnu za pristup. Ovo ljeto stižu i u Hrvatsku i po svemu sudeći, mogli bi dobro proći. Paramount+ isto nije dostupan. Nisam ga pokušavao VPN-at jer mi nema ništa interesantno na njemu. Ako je netko probao, slobodno iznese iskustva.

I ja isto klasičnu telku praktički ni ne gledam, eventualno upalim u pozadini kao buku ili listam po programima uz ručak i večeru. Za pogledat film/ seriju, streaming platforme su mi go to.
Grimko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2022., 13:17   #4
Neloše. Malo prozujao po izboru filmova. Sve imalo poznatije se već može gledati preko drugih platformi. Ostalo su baš artsy filmovi za manji broj ljudi. Rekao bih dosta nišni servis. Bit će zanimljivo kako će proći i koliko dugo će se održati.
Grimko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2022., 13:22   #5
Ima vec grupa o MovieMix pa sam obrisao svoj post ali ako nekoga zanima neka ovdje pogleda:

https://www.forum.hr/showthread.php?t=1270741
10aLEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2022., 08:54   #6
Pickbox NOW je odabrao interesantnu kampanju za proboj na trziste. Poceli su dijeliti bonove u trajnju od 3 mj. preko Eurospin trgovina.

Ja sam u petak dobio taj bon: https://www.eurospin.hr/pickbox-now-27-28-5/

Po meni je to interesantniji poklon od onih klasicnih tipa "10% popusta na sljedecu kupovinu"
10aLEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2022., 13:10   #7
Interesantna strategija. Doduše, nemam pojma koliko je eurospin raširen kao trgovački lanac. Nisam baš nešto viđao trgovine. A i pickbox je dosta low profile servis. Malo prozujao po njihovom katalogu, ništa posebno mi nije baš zapelo za oko. S obzirom na izbor, misliš li da će ti se isplatiti plaćati taj servis nakon što ti istekne tih 3 mjeseca?
Grimko is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2022., 13:38   #8
Pa Pickbox je prije par godina dijelio te kodove sakom i kapom svugdje. Znam da bi ja u kinu dobio svaki put. Imao sam tih kodova za jedan mjesec tonu, dosta ih je i propalo jer ih nisam vise imao nikome uvaliti, a imali su neki rok do kojeg ih se moglo iskoristiti. Nije im to nova taktika. Samo im ne ide. Oni imaju jako dobar izbor za one koji vole trilere, krimice i drame. Posebno skandi produkcija, ima tu dosta dobrih stvari. Ali ne znam koliko cesto stavljaju nov sadrzaj da bi se isplatilo imati stalno pretplatu.
be.redy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2022., 08:51   #9
Necu produzivati nakon sto prodju tri mjeseca. Htio sam cisto naglasiti da mi je takva vrsta poklona puno prihvatljivija nego neki tipa popust na sljedecu kupovinu ili nagradne igre. Volio bih vise vidjeti takvih poklona u nasim trgovinama iako opet treba znati da je ovo prihvatljivije za informaticki pismene ili mladje kupce.
10aLEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2022., 11:34   #10
Istraživanje: Sve manje mladih u Hrvatskoj pristupa piratskom sadržaju

https://www.index.hr/vijesti/clanak/...u/2370210.aspx

Quote:
U HRVATSKOJ 56 posto osoba u dobi od 15 do 24 godine nije pristupilo piratskom sadržaju u proteklih godinu dana, dok je 28 posto namjerno pristupalo takvom sadržaju, pokazuje najnovije istraživanje Ureda EU za intelektualno vlasništvo (EUIPO).

Od onih koji su namjerno pristupali sadržaju iz nezakonitih izvora, u Hrvatskoj su najčešće pristupali filmovima, njih 77 posto, potom TV serijama i emisijama 68 posto, glazbi 48 posto, softveru 45 posto, sportskim događajima uživo 34 posto, videoigrama 41 posto te e-knjigama 21 posto.
izgleda da nove generacije više naginju streamingu nego piratstvu
mynameis... is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2022., 11:43   #11
Ništa čudno. Moderni streaming servisi su uvelike smanjili pirateriju audio video sadržaja. Čemu se gnjaviti sa torentima, vpnovima, kopati po internetu tražeći dobre verzije serije ili filma za skinuti ili ilegalno streamati kada ti streaming servis omogućuje da za ok cijenu možeš lagano pristupiti legalno sadržaju i to u fhd rezoluciji bez reklama. Ukratko, isto kao što je steam smanjio pirateriju video igara.
Grimko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2022., 11:43   #12
Komotnije je......a takve su i mlađe generacije.....i ja sam postao komotniji.....
ULICA ULICE is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2022., 13:39   #13
Malo mi tu fali informacija, vecina mladih bas i nema neke super place da bi im se isplatilo davati npr. 8€ Netflix, 5€ HBO i 8€ Disney+ (ukupno 21€ ili 158kn) tako da mi je ta statistika manjkava. Prije bih rekako da njihove obitelji placaju te servise a oni ih pasivno koriste, ono sto ne mogu dobiti, brandiranu odjecu rado kupuju krivotvoreno (iz istog clanka). :-D
10aLEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2022., 13:53   #14
Pa naravno da vecina koristi obiteljske pakete. Ako u onim Trio paketima imas HBO automatski imas i HBO Max. Netflix ljudi dijele kao sto znamo. A moze se i jeftinije do nekih streamera, HBO Max je 40 kuna na bonbonu recimo. Inace ne znam zasto racunas 5 eura za Max kad je standardna mjesecna pretplata 7 eura (53 kune) kod nas, a ako uzmes godisnju ispadne 4.58 eura (35 kn) mjesecno kad podijelis. Za Netflix taj plan od 8 eura nema HD pa to nitko vjerojatno ne uzima nego barem onaj od 10 eura.
be.redy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2022., 13:53   #15
Naravno, poanta je više u tome da se streaming servisi sve više koriste ( roditelji prvenstveno pa tako i djeca )...... bilo bi zanimljivo vidjeti istraživanje u recimo dobnoj skupini od 25 - 50 godina.....
ULICA ULICE is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2022., 13:55   #16
Djeljenje računa. Ne uzimaš sam sve servise, niti svi uzimaju sve servise, niti se uzimaju uvijek na godinu dana. Podjeliš na 4 osobe i ispadne manje. Ili čekaš da izađu dvije tri serije koje su ti interesantne, uzmeš na mjesec dana, pogledaš i otkažeš. A i 160 kn mjesečno fakat nije velika lova, čak i za Hr prilike. To je u rangu jedne runde cuge u boljem bircu ili pola šteke cigareta.
Grimko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2022., 23:39   #17
Quote:
mynameis... kaže: Pogledaj post
Istraživanje: Sve manje mladih u Hrvatskoj pristupa piratskom sadržaju

https://www.index.hr/vijesti/clanak/...u/2370210.aspx



izgleda da nove generacije više naginju streamingu nego piratstvu
Uzorak od 15-24 jako usko, uopste nije merodavno niti ista govori.
dmw is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2022., 23:42   #18
Quote:
Grimko kaže: Pogledaj post
Ništa čudno. Moderni streaming servisi su uvelike smanjili pirateriju audio video sadržaja. Čemu se gnjaviti sa torentima, vpnovima, kopati po internetu tražeći dobre verzije serije ili filma za skinuti ili ilegalno streamati kada ti streaming servis omogućuje da za ok cijenu možeš lagano pristupiti legalno sadržaju i to u fhd rezoluciji bez reklama. Ukratko, isto kao što je steam smanjio pirateriju video igara.
I bez prevoda... Dok je tako nikad ne bih placao neki striming servis. A nema ni sve filmove.
dmw is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2022., 01:30   #19
Quote:
Grimko kaže: Pogledaj post
Ništa čudno. Moderni streaming servisi su uvelike smanjili pirateriju audio video sadržaja. Čemu se gnjaviti sa torentima, vpnovima, kopati po internetu tražeći dobre verzije serije ili filma za skinuti ili ilegalno streamati kada ti streaming servis omogućuje da za ok cijenu možeš lagano pristupiti legalno sadržaju i to u fhd rezoluciji bez reklama. Ukratko, isto kao što je steam smanjio pirateriju video igara.
Vjeruj mi da većina i dalje skida na stari način pritom rijetko tko koristi VPN. Kod nas, barem ne još kaznu ne dobiješ niti će ti policija dolazit na vrata. Bilo je ono prije nekoliko godina ACTA i na kraju ništa od toga. Ljudi i dalje puno skidaju, neki sa javnih a neki sa privatnih torenta. Streaming servisi su ok ali jednostavno ne možeš naći sve ono što želiš - pogotovo stare filmove i serije. Znam da ti servisi imaju i te klasike, ali ih je premalo. Isto tako nove serije i filmovi nisu svi na tim servisima.
Crowich is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2022., 09:49   #20
Quote:
dmw kaže: Pogledaj post
I bez prevoda... Dok je tako nikad ne bih placao neki striming servis. A nema ni sve filmove.
HBO Max ima sve prijevode, a Netflix sve novo odmah prevodi. Starije stvari su dosta prevedene, ne sve, ali se i dalje prevode. Za Disney ćemo vidjeti u utorak.
stipest is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:32.