Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.06.2011., 13:48   #1681
Quote:
ivana_4 kaže: Pogledaj post
bok svima
jel mi može reći netko kakvi su to prijemni na zdv-u za smjer medicinsko laboratorijske dijagnostike?? ? jel to samo anatomija ili ima još nešto?? ? ja nagodinu upisujem faks, pa se želim informirati malo o tome...hvala na pomoći
ukinuli su prijemni ove godine..
.. ali naravno 100 kn "za troškove razredbenog postupka" (kojeg nema!) nam nisu ukinuli
__________________
.. we are all in the gutter, but some of us are looking at the stars..
l'avidité is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2011., 14:13   #1682
Quote:
l'avidité kaže: Pogledaj post
ukinuli su prijemni ove godine..
.. ali naravno 100 kn "za troškove razredbenog postupka" (kojeg nema!) nam nisu ukinuli
hahaha da, to ti je za pregled dokumentacije.. i onda je još krivo pregledaju (bar u mom slučaju xD)
__________________
*You don't drown by falling in the water. You drown by staying there.*
Ronjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2011., 14:17   #1683
uuuu, pa to je super :P mah, 100kn i mi dajemo u srednjoj za šk.potrebe, a nikad papira u wc-eu ...xd.. štać'mo s njima... a postoji netko tko to studira da nam kaže koliko je to teško lagano, šta treba više raditi, šta je dovoljno u normalnim količinama raditi??
ivana_4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2011., 17:00   #1684
Quote:
ivona_ kaže: Pogledaj post
oke, recimo da te razumijem, al nije mi jasno kako onda mogu imati samo 650 bodova, ako sam hrv i eng na višoj položila sa 4 i matematiku na osnovnoj sa 4.. nekako premalo mi je to bodova
evo ja sam izračuno otprilike da su riješeni ispiti po 75% (što je ne maturi 4) i da je prosjek ocjena 4,0... imala bi 694 boda... tako da je to tu sve negdje... uglavnom sve ti je već uračunato... evo još čitam da ti je prosjek bio 3,0 tako da onda imaš još manje bodova od ovoga što sam računao...
iwan_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 21:03   #1685
jel vama dobro zbrojen prosjek svih razreda? jer meni pise da je 4.44 a kad sama racunam ispada mi 4.49 :S
i jednoj mojoj frendici takoder O.o
Barb_x is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 21:19   #1686
Quote:
Barb_x kaže: Pogledaj post
jel vama dobro zbrojen prosjek svih razreda? jer meni pise da je 4.44 a kad sama racunam ispada mi 4.49 :S
i jednoj mojoj frendici takoder O.o
meni je sve ok...jesi sigurna da si sve dobro izračunala.....pošalji prigovor ako nije u redu....bitan je svaki bod...hehe
buco19992 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 21:40   #1687
ej ljudi jel to teško??? koliko se treba učiti??? stigne li se sve???
ivana_4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 21:50   #1688
ljudi, jeste vi zbilja pisali samo hj, mat i ej??? ne treba vam bio ili kem na maturi?? tj.nije obavezno??
ivana_4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 22:07   #1689
Quote:
ivana_4 kaže: Pogledaj post
ljudi, jeste vi zbilja pisali samo hj, mat i ej??? ne treba vam bio ili kem na maturi?? tj.nije obavezno??
Zdravstveno veleučilište nije tražilo polaganje izbornog predmeta ove godine, ali većina nas je pisala izborni predmet jer su drugi fakulteti tražili.
__________________
Neprijateljima treba neprekidno opraštati, jer je upravo to ono što ih najviše ljuti.
lampy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 22:20   #1690
910
simonesimons is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 22:33   #1691
Quote:
simonesimons kaže: Pogledaj post
910
ali ti si upisala kao izvanredni izvan sustava državne mature jelda? ti nam trenutačno nisi konkurencija? jeeeldaaa?
plašiš me.
__________________
.. we are all in the gutter, but some of us are looking at the stars..
l'avidité is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 22:37   #1692
Quote:
Alpagueur kaže: Pogledaj post
Osim što si nakon radiologije na ZVU inžinjer, a ne liječnik, i što ti je plaća vjerojatno manja nego specijalistu radiologije, i što ne možeš pisati dijagnoze (osim ako ne završiš medicinu i sam postaneš dr. med spec radiolog), i što ne možeš izvoditi nikakve interventne radiološke zahvate - razlike zapravo nema.

Ako ćemo preciznije, po novom sustavu označavanja titula, nakon završene tri godine dodiplomskog studija radiološke tehnologije na ZVU postaje se bacc. med. rad. iliti prvostupnik medicinske radiologije. Nakon te tri godine postoji mogućnost upisa na dvogodišnji diplomski, odnosno specijalistički studij nakon čega se može dobiti zvanje magistra radiološke tehnologije. Iskreno, ne znam koje to promjene u opsegu posla donosi.
A diplomskog studija, koliko sam upoznat, još niti nema kod nas. Govorka se da će biti, ali sve je to neprovjereno.
Što se tiče plaće, nisam siguran je li znatno manja nego liječniku radiologu. To dosta ovisi o bolnici u kojoj se pronađe posao, a vjerojatno i mjestu u kojoj je bolnica. Navodno se u javnim bolnicama, u kojima se rade noćne, gdje su dežurstva, gdje se radi 7 dana u tjednu- može fina cifra dobit. Više nego u privatnim gdje navedenog nema. Relativno je to...
A ovo da ne može izvoditi intervencijske zahvate možda je točno, ali samo ako se poštuju odredbe. Medicinske sestre ne bi smjele izvoditi UZV srca pa to ipak rade na Rebru, jelda?
A nakon studija red. tehn. steknu se kompetencije za izvođenje npr. PTA, postavljanje stenta, izvođenje punkcija i biopsija, drenaža cista, apscesa i još dosta toga.
I siguran sam da to negdje, u nekoj bolnici ne izvode samo liječnici.
zamišljen is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 22:50   #1693
Quote:
zamišljen kaže: Pogledaj post
Ako ćemo preciznije, po novom sustavu označavanja titula, nakon završene tri godine dodiplomskog studija radiološke tehnologije na ZVU postaje se bacc. med. rad. iliti prvostupnik medicinske radiologije. Nakon te tri godine postoji mogućnost upisa na dvogodišnji diplomski, odnosno specijalistički studij nakon čega se može dobiti zvanje magistra radiološke tehnologije. Iskreno, ne znam koje to promjene u opsegu posla donosi.
A diplomskog studija, koliko sam upoznat, još niti nema kod nas. Govorka se da će biti, ali sve je to neprovjereno.
Što se tiče plaće, nisam siguran je li znatno manja nego liječniku radiologu. To dosta ovisi o bolnici u kojoj se pronađe posao, a vjerojatno i mjestu u kojoj je bolnica. Navodno se u javnim bolnicama, u kojima se rade noćne, gdje su dežurstva, gdje se radi 7 dana u tjednu- može fina cifra dobit. Više nego u privatnim gdje navedenog nema. Relativno je to...
A ovo da ne može izvoditi intervencijske zahvate možda je točno, ali samo ako se poštuju odredbe. Medicinske sestre ne bi smjele izvoditi UZV srca pa to ipak rade na Rebru, jelda?
A nakon studija red. tehn. steknu se kompetencije za izvođenje npr. PTA, postavljanje stenta, izvođenje punkcija i biopsija, drenaža cista, apscesa i još dosta toga.
I siguran sam da to negdje, u nekoj bolnici ne izvode samo liječnici.
Aha, to nisam znao

Ne izvode. Provjereno.
__________________
Café, pousse-café, cigare.

www.123sonography.com
Alpagueur is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 01:17   #1694
Quote:
buco19992 kaže: Pogledaj post
meni je sve ok...jesi sigurna da si sve dobro izračunala.....pošalji prigovor ako nije u redu....bitan je svaki bod...hehe
prosjeci su mi 4,07 , 4,13 ,4,77 i 5,00.pa valjda znam izracunat :S
i sad mi jos piise da mi matisa nije zadovoljena a dobila 5 na nizoj razini wtf
Barb_x is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 01:21   #1695
meni isto piše da matka nije zadovoljena, kod eng i hrv ima + al piše da nije zadovoljeno i da imam 468 bodova :// o bože :/
_Aurora is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 01:24   #1696
Quote:
_Aurora kaže: Pogledaj post
meni isto piše da matka nije zadovoljena, kod eng i hrv ima + al piše da nije zadovoljeno i da imam 468 bodova :// o bože :/
da i ja sad iam negdje 150bodova manje.kaj je sad to :S
aj bar nije sam kod mene,tj nadam se nas..valjda neka njihova greska i to kad bi trebala rang lista doc :S
Barb_x is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 01:27   #1697
Quote:
Barb_x kaže: Pogledaj post
prosjeci su mi 4,07 , 4,13 ,4,77 i 5,00.pa valjda znam izracunat :S
i sad mi jos piise da mi matisa nije zadovoljena a dobila 5 na nizoj razini wtf
Meni su isto nestali bodovi s matematike..pao sustav
Gabxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 01:28   #1698
da.. valjda će bit sve ok :/
_Aurora is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 01:28   #1699
ma svima nam je tako...
pogledajte na temu "rezultati državne mature".
opet su sa sustavom nešto napravili -.-
__________________
*You don't drown by falling in the water. You drown by staying there.*
Ronjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 01:28   #1700
Quote:
Gabxy kaže: Pogledaj post
Meni su isto nestali bodovi s matematike..pao sustav
aaah sta drugo ocekivat od snjih
Barb_x is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:03.