Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.03.2015., 21:25   #381
Poštovane Hrvatice i Hrvati. Ovo vam je mozda nabolja serija u zadnjih dvadesetak godina u "Lijepoj...". Da neki od vas imaju vise strpljenja, a neki i vise godina ili znanja, mogli biste da se nadate da cete dobiti hrvatsku verziju "Grlom u jagode" (mada je ta serija bila drugacije koncipirana i tretirala drugo doba)...Okanite se provjeravanja da li je u kadar usla neka sitnica (i kad je ima i kad je nema) koja nije trebala da uđe..Dramaturski serija se profesionalno razvija. Likovi "krupnjaju"..Humor je jednostavan, a atmosfera nostalgicna. Gluma sasvim OK. To podvlacim jer neki pisu gluposti o "drugoj" i "trecoj" kategoriji. Sobin, mali brat glavnog junaka, Dobra, muz joj, komsinica - čisto ko sunce... Serija ima jedan veeeliki problem koji sa njom nema nikakve veze: na jednoj strani su oni koji, politicki gledano, smatraju da je istorija pocela 1990, da je sve prije bio "koncentracioni logor" i njima ovo nista nece valjati pa taman da se ispostavi da je to recimo stari Tuđmanov uradak iz partijskih dana. Na drugoj strani su oni koji su odrasli tada i imaju prevelika ocekivanja jer mladost uvijek vide duplo bolju...U sredini su oni koji pamte sve, ali imaju strpljenja da odgledaju jer shvataju da svaka serija, kao i svako drugo djelo, ima pocetak, zaplet, rasplet i kraj (i svoje zakonitost)i.. Znaci, gledate nesto DOMACE sto niste imali prilike da u ovakvom obliku ogledate dugo vremena...I,da, kladim se da ce mnogi koji sada pljuju sa velikim zanimanjem odgledati reprizu za koju godinu i pametovati "kako je to dobro". Dobra zabava.
skaramuš is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 21:42   #382
dosta dobra ep večeras, nakon nešto sporijeg uvoda u prošle dvije ep, ova je baš sjela. par dobrih fora za nasmijat se, kraj prejak.
Trina Moe is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 21:43   #383
Quote:
kvart99 kaže: Pogledaj post
To je sitnica......???

Ti mora da se šališ......
Normalno da je sitnica. Potpuno besmislena sitnica i cjepidlačenje.
Da se čuo na radiju ili na tulumu bi bila krupna pogreška. Ako su natrpali albume iz 80-ih je potpuno nebitna sitnica kakve imaju i sve američke serije iz tog vremena.
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 22:00   #384
Vidim ja prema komentarima da ovu seriju prvenstveno prati ekipa koja voli (ili bar zeli) pogledati dobru domaću SERIJU.

Dakle, činjenica da je OVA serija osmišljena i snimljena upravo zato da bi prikazala duh tadašnjeg vremena - ali, naravno, ne samo duh, nego i konkretne stvari i dogadjaje kako su otprilike izgledale - izgled da ta "bitna" faktografija mnogima izgleda uopće nije bitna.

Da je bitna, ne bi zanemarivali tako krupne propuste - od koji sam ja jedan ja primijetio provevši samo par minuta pred ekranom.
Pitam se što bi tek bilo da sam odgledao kompletne 3 epizode.

Dakle, my point is......oni koji dobro poznaju to vrijeme, koji su se sigurno svojski potruditi da ga što vjerodostojnije prikazu - dakle AUTORI - nisu odradili svoj posao kako treba. And thats a FACT.

A ciljana publika im sigurno nije prosječan gledatelj koji će, ukoliko voli domaće serije, pogledati bilo koju koja se u odredjeno dobra zadesi na programu, nego upravo onaj koje zanima upravo ova tematika - i dobro zna kako su stvari početkom 80-tih izgledale - u nekim slučajevima i do sitnih detalja (kao što je npr. jedan od najlegendarnijih albuma 80-tih ) zato se zeli uvjeriti da njegova očekivanja neće biti iznevjerena - ali teško da moze uzivati kad ga ovako vuku za nos.

Zato pretpostavljam da su svi oni koji su bili iole zainteresirani i puni očekivanja da ova dugo očekivana serije ispadne što bolje - već odavno odustali.
kvart99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 22:07   #385
Pozadina puna albuma među kojima je jedan gdje tu ne spada nije krupan propust. Možeš se postavit na trepavice - i dalje nije.
To je banalna sitnica koje ljudi po netu skupljaju iz zabave, kao što možeš vidjet u mom gornjem komentaru o američkoj seriji posvećenoj 70-ima.
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 22:14   #386
Druga stvar je što meni takve stvari općenito nisu jasne. To jest banalnost jer je gotovo neprimjetno, taj dio zida i nije u kadru veći dio vremena, pojavi se tek na samom kraju par sekundi i da, to je FGTH (pogledano na snimalici, nisam primjetio tokom gledanja serije). I to jest sitnica i nebitno jer ne može bit više u pozadini, ali da, meni osobno također nije jasno ZAŠTO - ono, mogao sam im ja dat neki album ako od kompletne filmske ekipe nitko nije imao niti su igdje mogli nabavit neki album koji je i '80. bio u trgovinama.
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 22:14   #387
Quote:
kvart99 kaže: Pogledaj post
Dakle, činjenica da je OVA serija osmišljena i snimljena upravo zato da bi prikazala duh tadašnjeg vremena - ali, naravno, ne samo duh, nego i konkretne stvari i dogadjaje kako su otprilike izgledale - izgled da ta "bitna" faktografija mnogima izgleda uopće nije bitna.
Nije bitna dokle god po portalima citam da se radi o "sapunici". Ako je sapunica, oladite s tim pizdarijama o tome je li Rubikova kocka bila u prodaji 1979. ili 1980. Nevjerojatne gluposti pisete.

Quote:
Da je bitna, ne bi zanemarivali tako krupne propuste - od koji sam ja jedan ja primijetio provevši samo par minuta pred ekranom.
Pitam se što bi tek bilo da sam odgledao kompletne 3 epizode.
Sigurno bi nasao puno takvih APSOLUTNO SPOREDNIH sitnica. Ali bit ce da se osjecas vazno kad nadjes nesto sto ne odgovara kronologiji. Ak ti je to tak bitno, samo deri.

Quote:
Dakle, my point is......oni koji dobro poznaju to vrijeme, koji su se sigurno svojski potruditi da ga što vjerodostojnije prikazu - dakle AUTORI - nisu odradili svoj posao kako treba. And thats a FACT.
Ne, to je tvoje misljenje.

Quote:
A ciljana publika im sigurno nije prosječan gledatelj koji će, ukoliko voli domaće serije, pogledati bilo koju koja se u odredjeno dobra zadesi na programu, nego upravo onaj koje zanima upravo ova tematika - i dobro zna kako su stvari početkom 80-tih izgledale - u nekim slučajevima i do sitnih detalja (kao što je npr. jedan od najlegendarnijih albuma 80-tih ) zato se zeli uvjeriti da njegova očekivanja neće biti iznevjerena - ali teško da moze uzivati kad ga ovako vuku za nos.
Obecali su ti dokumentarac? Nisu. Onda te ne vuku za nos.

Quote:
Zato pretpostavljam da su svi oni koji su bili iole zainteresirani i puni očekivanja da ova dugo očekivana serije ispadne što bolje - već odavno odustali.
Od cega? Ja uopce ne trazim postovanje kronologije. Serija je interpretacija autorovih dozivaljaja 80-ih. Meni je puno draze vidjeti onaj plasticni skarnicl za mlijeko nego brojiti nedosljednosti koje uopce nisu bitne.
kaeovo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 22:17   #388
Uzeo sam si za zadatak da pronalazim easter eggove po ovoj seriji. Mislim da sam prepoznao nekoga tko bi trebao biti Mirko Ilić.

Brega ne liči vala.

A što nema Johnnya? To ih strah da ih ne tuži? Ni soundtracka nijedne njegove, nit da se pojavi. Al morali su nešto, pa epizode po njegovim pjesmama nazvali
fullbuster1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 22:24   #389
Quote:
fullbuster1 kaže: Pogledaj post
Brega ne liči vala.
To je dosad najveći fejl serije i jedino što me stvarno razočaralo, tj. natjeralo na "susramlje".
Debilna i nepotrebna scena i, uz to, da, glumac koji veze s Bregovićem nema.
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 23:02   #390
Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
Pozadina puna albuma među kojima je jedan gdje tu ne spada nije krupan propust. Možeš se postavit na trepavice - i dalje nije.
`Al neće bit da je samo jedan.

Spominješ da si pogledao na snimalici.
Onda mozes baciti pogled opet....

Ja sam gledao uzivo i naravno da mi u oči upao najpoznatiji omot - Welcome To The Pleasuredome.
Ali prisjećam se da sam ugledao i Imagination - Body Talk (izdan June 1981.g. - i to vani)

I kladim se da ih ima još ohoho nabacanih iz potpuno drugog vremenskog razdoblja....

I da.....ZAŠTO..... je pravo pitanje.....

Naravno da odmah vani na ulici ispred studija mozes naći bez problema nekog tko doma ima ploču izdanu u razdoblju od cca 1977-1980 (početak novog vala)

Al se oni očito nisu uopće potruditi obratiti paznju na takvo što.
Vjerojatno si misle - ne gleda raja takve sitnice......

Ili....koga briga......što je još neusporedivo gore.
kvart99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 23:19   #391
Meni je serija ok zasad
Možda sam malo više očekivao, ali to je vjerojatno zbog tolikih najava i marketinga...

Moram pohvaliti glazbu, to je meni osobno naj karika serije

Nego, nisam vidio da je itko spomenuo, jel netko danas primijetio tj. čuo zvuk novog niskopodnog tramvaja u onoj sceni kad izlaze van iz restorana?
__________________
Let me explain something to you. I am not "Mr. Lebowski". You're Mr. Lebowski. I'm the Dude!
Gosha is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 23:29   #392
Quote:
kaeovo kaže: Pogledaj post
Meni je puno draze vidjeti onaj plasticni skarnicl za mlijeko...
Mi u Rijeci smo imali plave. Glavna fora su nam bile one dublje plastike ( kašete ) za transport vrećica mlijeka u kojima smo se spuštali po stepenicama u ulici. Za nas klince, strava.
Nego, novi val je osim u Zg bio i u Ri. O tome ni riječi. Sumnjam da se baš ništa riječkog nije slušalo u Zagrebu.
__________________
Onaj koji hoće traži način, onaj koji neće traži razlog!
MOREX is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 23:36   #393
Quote:
fullbuster1 kaže: Pogledaj post
U
A što nema Johnnya? To ih strah da ih ne tuži? Ni soundtracka nijedne njegove, nit da se pojavi. Al morali su nešto, pa epizode po njegovim pjesmama nazvali
I ne samo epizode. Kipo <3
Hellenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 23:47   #394
Da nema one muzike u pozadini, serija bi bila dosadnjikava. Ovako je samo prosječna.
Imran is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 23:48   #395
Quote:
MOREX kaže: Pogledaj post
Mi u Rijeci smo imali plave. Glavna fora su nam bile one dublje plastike ( kašete ) za transport vrećica mlijeka u kojima smo se spuštali po stepenicama u ulici. Za nas klince, strava.
Nego, novi val je osim u Zg bio i u Ri. O tome ni riječi. Sumnjam da se baš ništa riječkog nije slušalo u Zagrebu.
Bili su u prvoj epizodi Termiti
__________________
Muza mi je rekla da sva umjetnost nastaje iz boli.
A zatim mi je velikom silinom smjestila koljeno u medjunozje.
tuk'bah is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 08:04   #396
Ne znam, možda su mi pali kriteriji, ali jučerašnja epizoda mi je bila odlična.
sis is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 08:31   #397
Quote:
aliceblue kaže: Pogledaj post
Malo misto je bila stara serija, crno bijela, sedamdesetih snimana, Roko Prč, Luigi&Bepina, Luigi kaš me vodit prid oltar; genijalna serija, Miljenko Smoje je napisao scenarij. Kad smo poodrasli smo gledali Velo misto (Meštar, Papundek, Ferata, Pegula) i to je bila prilično loša serija, ukočena i umjetna gluma kod mnogih glumaca, cijela serija je snimana u studiju, pa su napravili Split na Zg Velesajmu , i za razliku od Malog mista koje je bilo vrlo hrabra serija za ono vrijeme, Velo misto je bilo totalno politički korektno.
Meni je Velo misto jedna od lošijih serija. Preopterećena politikom i Ajdukom, preglumljavanjem, a odluka da se snima elektronskom kamerom umjesto filmskom je naprosto uništila scenu, masku... i dodatno potencirala neuvjerljivost.

I ne, nije sve snimljeno u studiju, koristilo se nekoliko eksterijera u Splitu. Doista je bilo zanimljivo tada šetati gradom, lokacijama koje su " vraćene" 50-tak godina unazad.


Quote:
sis kaže: Pogledaj post
Ne znam, možda su mi pali kriteriji, ali jučerašnja epizoda mi je bila odlična.
Pa dosta dobra ali ovaj put i ja moram zagrintati.

Svi moji prijatelji i ja smo čitali Zagora od početka i nitko, baš nitko nije koristio stupidne beštime tipa "sto mu bubnjeva Darkvuda". Nadalje, skupljaju stari papir i nadaju se kako će naći stripove? Ma daj, stripovi se nisu bacali, oni su bili čvrsta valuta. A, ako imaš 14 godina onda se nadaš kako će u starom papiru biti poneki Start ili slična publikacija.

Zadnje uređivanje dr.Bojler : 05.03.2015. at 08:45.
dr.Bojler is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 08:43   #398
Quote:
Free M. kaže: Pogledaj post
I mene zanima za kineski restoran opcenito, jel istina da je postojao 1980.?
Jest,ali nije izgledao ovako kao u seriji.
Bio je u Jurišičevoj u veži,u podrumu. Imao je separee i bolju hranu nego sad ijedan kineski restoran u Zagrebu. Bio je prilično skup.

ot:
najbolja epizoda do sada.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 09:26   #399
Treća epizoda najbolja do sada

Konačno je radnja postala malo dinamičnija, nije bilo praznog hoda i sa zanimanjem sam pogledao epizodu od početka do kraja.
__________________
The 50-50-90 rule: Anytime you have a 50-50 chance of getting something right, there's a 90% probability you'll get it wrong
Bask is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 09:33   #400
Često se događa da imamo potrebu govoriti o onome što mi mislimo da su neki film ili serija "trebali biti". Malo je teži zadatak gledati film ili seriju "kakvi jesu". Nastojeći ovo drugo, za mene je serija solidna. Dojam je naročito popravila treća epizoda koja je u svakom pogledu, a osobito dramaturškom, bolja i zaokruženija od prve dvije koje su bile plakatne, razvučene i u kojima se gubilo previše vremena na motivima koji nisu ključni za razvoj priče. Nekoliko glumačkih izvedbi odskaču, vrlo su dobre (Sobin, Mokrović, Miholjević, Dobra). Tumačenje središnjeg lika (Riđički), za mene nije neka sreća. Mislim da se tu ne radi toliko o samim interpretativnim mogućnostima glumca nego jednostavno o pogrešnom izboru glumca. Šarm koji, recimo, nosi Sobin, Riđički jednostavno nema i taj "neglumački" moment uveliko odmaže dojmu cjelokupne serije. Nekako mi se čini da bi propusti tipa "neprimjereni zulufi za JNA" prošli gotovo neprimjećeno da smo vidjeli točnu, šarmantnu izvedbu glavnog glumca. Mislim i da su za pohvalu rad snimatelja, scenografa, kostimografa i maskera (minus zulufi i preduge frizure časnika JNA !), a slažem se s nekim već izrečenim mišljenjima da je dijalog povremeno nerazumljiv što bih prije stavila na dušu glumaca koji su tekst nedovoljno razgovjetno govorili. Za mene 6 / 10.
jasna-st is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:54.