Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2008., 18:02   #201
Quote:
serafin kaže: Pogledaj post
Da, a jesi ti možda vido cjelogodišnju produkciju Češke. sve filmove. Pretpostavljam da nisi. U Hrvatsku dolaze samo oni najbolji, a one loše ostave za sebe. Snime ih više od nas, a dođe u kina svega jedan, dva ili tri na godinu, ako i tolko.

Prema tome da ne govorimo o Kanadi.
djevojko, pricam o onom sto je najbolje.
a ovaj argument s kinom ti je los, jer nisu svi odlicni filmovi za hrvatsku kino publiku.
jos stojim iza toga da je ceska veca sila od kanade kad su u pitanju filmovi, usprkos tome sto ima manje stanovnika i manje novaca.
__________________
Always be closing.

Zadnje uređivanje 593 : 02.11.2008. at 18:53.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 22:19   #202
Quote:
bila sam 593 kaže: Pogledaj post
djevojko, pricam o onom sto je najbolje.
a ovaj argument s kinom ti je los, jer nisu svi odlicni filmovi za hrvatsku kino publiku.
jos stojim iza toga da je ceska veca sila od kanade kad su u pitanju filmovi, usprkos tome sto ima manje stanovnika i manje novaca.
Ma gle. Ne tvrdim ja da je češki film lošiji o0d kanadskog ili obrnuto. O češkoj još nešto znam, ali o kanadskoj iskreno malo. Ai, ja govorim pak da se ne treba na taj način uspoređivati hrvatsku i češku ili bilo koju drugu kinematografiju. Jer, tijekom godine vidiš sve hrv. filmove, a od čeških dva ili niti toliko.

I muško sam.
serafin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 22:24   #203
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Promjene se najavljuju svake jebene godine. Ekranizaciju Zagorke najavljuju već zadnjih bar pet godina. Naručuju se megalomanski projekti za koje nema teoretske šanse da budu snimljeni (osim kao, eventualno, ekranizacije lutkarskih predstava).


Od kakve producentske kuće je novce dobio Ivanda? Koliko je dobio od Lustiga? Sponzori koje će sigurno imati zato jer se uključio Lustig je Židovska zajednica, a i to pod velikim Možda.


Imaš li ti pojma u kojem je stanju Jadran film? Znači li ti išta da je na čelu Jadran filma lopina Vinko Grubišić? Znaš li da je najistočniji studio Jadran filma srušen, da se na njegovom mjestu gradi shopping centar, a da unutar granica postojećeg Jadran filma na kiši propada vozni park i gomila scenografije?

Think positive.


HRT ne ispunjava ni svoje financijske obveze prema projektima koji su prošli na natječaju Ministarstva.


Apsolutno, jer će u "Gričkoj vještici" biti nemoguće puno mjesta za product placement, za koji su sponzori unutar Hrvatske jedino zainteresirani. Lažem, zainteresirani su i za pranje para putem sponzorstava, a to će im Vinko Grubišić spremno omogućiti.


Marušić je ishlapjeli starac, koji se nikada ni nije razbacivao nekim posebnim talentom. Nešto kao Bulajić, ali na manjoj skali.
Ok. Za jadran film mogu svašta priznati, no ja sam optimist. No, ozbiljno tvrdim da će HRT sigurno dobro obaviti "Senjsku ruku", a za Ivandu sam siguran da ima love. Tele film i Maxima film su mu je producentske kuće i dalje se zna. Ja vjerujem da će to ići. Za Jadran film to stvarno mogu priznati svaša, ali u nadi je spas.

Marušić, istina ništa poseban redatelj, ali sumnjam da će uprskati. Meni je Bulajić iskreno gori. On pak misli da je spektakularan, a ne profesionalan je.
serafin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 22:42   #204
Quote:
serafin kaže: Pogledaj post
No, ozbiljno tvrdim da će HRT sigurno dobro obaviti "Senjsku ruku"
Na temelju kojeg HTV-ovog dramskog projekta u posljednjih 18 godina tvrdiš da su u stanju dobro obaviti "Senjsku ruku"?
Quote:
serafin kaže:
a za Ivandu sam siguran da ima love. Tele film i Maxima film su mu je producentske kuće i dalje se zna.
Šta se dalje zna? Dobro, Telefilm ima neki kapital koji ulaže u filmove, ali Maxima film ima princip djelovanja kao sve ostale hrvatske produkcijske kuće - nešto dobije od Ministarstva, nešto od HTV-a, nešto, ako bude sreće, od koprodukcijskog njemačkog partnera (a sreće je sve manje i manje) i onda to raspoređuje.

Osim toga, ta priča o dvije židovske male plesačice za vrijeme Drugog Svjetskog Rata u Zagrebu, a u režiji Branka Ivande smrdi na jeftinu patetiku skroz do Haife.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 22:43   #205
Quote:
serafin kaže: Pogledaj post
Jer, tijekom godine vidiš sve hrv. filmove, a od čeških dva ili niti toliko.
vidim da nisi shvatio sto sam htjela reci. za ovo cesko sto pogledam pretpostavim da je najbolje sto ceska ima te godine (i tako godinama) za ponudit. onda to usporedim s onim sto hrvatska/kanada ima za ponudit. i na temelju toga donesem sud da je ceska kinematografija superiorna hrvatskoj i kanadskoj.

Quote:
I muško sam.
znam. kad sam ti se obratila s 'djevojko', mislila sam da ces skuzit da si pogrijesio kad si mislio da sam musko.
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 14:24   #206
Quote:
bila sam 593 kaže: Pogledaj post
vidim da nisi shvatio sto sam htjela reci. za ovo cesko sto pogledam pretpostavim da je najbolje sto ceska ima te godine (i tako godinama) za ponudit. onda to usporedim s onim sto hrvatska/kanada ima za ponudit. i na temelju toga donesem sud da je ceska kinematografija superiorna hrvatskoj i kanadskoj.



znam. kad sam ti se obratila s 'djevojko', mislila sam da ces skuzit da si pogrijesio kad si mislio da sam musko.
E, vidiš i ja sam blesav. Oprosti. Tek sad kužim. Imam samo pitanje. ti pogledaš 1 češki koji dođe u kina i pretpostavljaš da je najbolji i onda uzmeš 1 hrv. koji je te godine po tebi najbolji ili sve?
serafin is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 14:28   #207
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Na temelju kojeg HTV-ovog dramskog projekta u posljednjih 18 godina tvrdiš da su u stanju dobro obaviti "Senjsku ruku"?

Šta se dalje zna? Dobro, Telefilm ima neki kapital koji ulaže u filmove, ali Maxima film ima princip djelovanja kao sve ostale hrvatske produkcijske kuće - nešto dobije od Ministarstva, nešto od HTV-a, nešto, ako bude sreće, od koprodukcijskog njemačkog partnera (a sreće je sve manje i manje) i onda to raspoređuje.

Osim toga, ta priča o dvije židovske male plesačice za vrijeme Drugog Svjetskog Rata u Zagrebu, a u režiji Branka Ivande smrdi na jeftinu patetiku skroz do Haife.
Ok. Ne znam financijsko stanje HRT-a i iskreno nije me briga. Shvaćam da je sigurno problem svugdje u novcu, ali kvragu nismo mi Amerika ili Engleska. Ja sam samo htio dokazati da se stvari mijenjaju, jer je post tvrdio da toga nema, a ja tvrdim da se radi. Kako će ispasti to niti ti niti ja. Treba vidjeti.
serafin is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 15:30   #208
Quote:
serafin kaže: Pogledaj post
ti pogledaš 1 češki koji dođe u kina i pretpostavljaš da je najbolji i onda uzmeš 1 hrv. koji je te godine po tebi najbolji ili sve?
ni jedno ni drugo.
nekad pogledam taj ceski koji je u kinu, nekad ceski koji nije doso u kino, unatoc tome sto je super. a sto se tice hrvatskih, sluzim se pretpostavkama, pa i ne gledam hrvatske filmove, osim ako neko kaze da je XY hrvatski film drugaciji od ostalih (u smislu da je dobar). da ne bi ispalo da govorim napamet, evo primjera....pocela sam gledat 'sto je muskarac bez brkova (kad je vec bio na tv-u) i ugasila'. 'tu' mi je dobar, 'fine mrtve djevojke' je ok. htjela sam pogedat 'ivu', ali nisam uhvatila kad je bio na tv-u.

i jos nesto...kad vidim da nema dobrih hr filmova, ne placem. to mi dodje ko da nema saudijskih dobrih filmova. filmove koje gledam gledam pod pretpostavkom da ce bit dobri, a ne zato sto su americki ili korejski ili hrvatski.
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 16:02   #209
Cool

Quote:
bila sam 593 kaže: Pogledaj post
ni jedno ni drugo.
nekad pogledam taj ceski koji je u kinu, nekad ceski koji nije doso u kino, unatoc tome sto je super. a sto se tice hrvatskih, sluzim se pretpostavkama, pa i ne gledam hrvatske filmove, osim ako neko kaze da je XY hrvatski film drugaciji od ostalih (u smislu da je dobar). da ne bi ispalo da govorim napamet, evo primjera....pocela sam gledat 'sto je muskarac bez brkova (kad je vec bio na tv-u) i ugasila'. 'tu' mi je dobar, 'fine mrtve djevojke' je ok. htjela sam pogedat 'ivu', ali nisam uhvatila kad je bio na tv-u.

i jos nesto...kad vidim da nema dobrih hr filmova, ne placem. to mi dodje ko da nema saudijskih dobrih filmova. filmove koje gledam gledam pod pretpostavkom da ce bit dobri, a ne zato sto su americki ili korejski ili hrvatski.

Slažem se s onima koji kažu kako u naša kina od češke, finske ili bilo koje druge evropske kinematografije dođe obično ono najbolje. I to dođe rijetko, ako dobije neku važnu nagradu. Meni je hrvatska kinematografija u tom smislu posve egal s evropskom, ima dobrih, slabih i odličnih filmova. U ove zadnje, u samo zadnjih nekoliko godina ubrajam sljedeće: Što je Iva snimila, Ta divna splitska noć i Tu. Dobri su recimo Armin, Svjedoci, Kino Lika, Živi i mrtvi, Što je muškarac bez brkova. Ima i slabih, meni je recimo slabašan Put lubenica iako je podobijao nekoliko priznanja. Ali, zašto stalno jašiti na slabima. upravo su u kinu dva hrvatska filma koja su ne svim evropskim standardima: Kino Lika, vrlo solidan mada malo razvučen i Iza stakla, izvrsno režirana i nepretenciozna ljubavna drama. Mi ovjde obožavamo pljuckati po svemu našemu. Kod mene u Splitu to je već postala opća zanimacija gdje se god okreneš, od ureda do kafića. Ja sam za onu "gledajmo Hrvatsko", ali ne zbog nekih lažnih domoljubnih razloga, nego jednostavno zato što je to normalno svuda osim kod nas. Pogledajte gledanost čeških, slovačkih, makedonskih filmova u njihovim zemljama: uvijek u vrhu. A sigurno nije svaki od tih filmova i najgenijalniji. Naša publika je lijena otići pogledati hrvatski film u kina, a kad takav igra na tv, gledaju svi. Najveća gledanost. Neki dan sam ovdje u Brodarici gledala Ogrestin IZA STAKLA. Nije nažalost bilo puno ljudi, trećina kina je bila ispunjena, ali se baš dalo osjetiti kako su svi nakon filma otišli zadovoljni viđenim.
jasna-st is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 16:18   #210
Quote:
Kino Lika, vrlo solidan mada malo razvučen i Iza stakla, izvrsno režirana i nepretenciozna ljubavna drama.
i opet 2 drame..
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 16:25   #211
Quote:
jasna-st kaže: Pogledaj post
Slažem se s onima koji kažu kako u naša kina od češke, finske ili bilo koje druge evropske kinematografije dođe obično ono najbolje. I to dođe rijetko, ako dobije neku važnu nagradu. Meni je hrvatska kinematografija u tom smislu posve egal s evropskom, ima dobrih, slabih i odličnih filmova. U ove zadnje, u samo zadnjih nekoliko godina ubrajam sljedeće: Što je Iva snimila, Ta divna splitska noć i Tu. Dobri su recimo Armin, Svjedoci, Kino Lika, Živi i mrtvi, Što je muškarac bez brkova. Ima i slabih, meni je recimo slabašan Put lubenica iako je podobijao nekoliko priznanja. Ali, zašto stalno jašiti na slabima. upravo su u kinu dva hrvatska filma koja su ne svim evropskim standardima: Kino Lika, vrlo solidan mada malo razvučen i Iza stakla, izvrsno režirana i nepretenciozna ljubavna drama. Mi ovjde obožavamo pljuckati po svemu našemu. Kod mene u Splitu to je već postala opća zanimacija gdje se god okreneš, od ureda do kafića. Ja sam za onu "gledajmo Hrvatsko", ali ne zbog nekih lažnih domoljubnih razloga, nego jednostavno zato što je to normalno svuda osim kod nas. Pogledajte gledanost čeških, slovačkih, makedonskih filmova u njihovim zemljama: uvijek u vrhu. A sigurno nije svaki od tih filmova i najgenijalniji. Naša publika je lijena otići pogledati hrvatski film u kina, a kad takav igra na tv, gledaju svi. Najveća gledanost. Neki dan sam ovdje u Brodarici gledala Ogrestin IZA STAKLA. Nije nažalost bilo puno ljudi, trećina kina je bila ispunjena, ali se baš dalo osjetiti kako su svi nakon filma otišli zadovoljni viđenim.
Bravo. Tako je. to ja cijelo vrijeme govorim. Samo problem je tako nešto ljudima dokazati, jer su uvjereni da je hrvatski film loš, a on je baš onoako kako je rečeno kao i svaki drugi samo je drugi broj filmova, ali rezultat ostaje isti.
serafin is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 16:27   #212
Quote:
jasna-st kaže: Pogledaj post
Meni je hrvatska kinematografija u tom smislu posve egal s evropskom, ima dobrih, slabih i odličnih filmova.
jesi ti ogranicena na kino kad je u pitanju europska kinematografija? ja nisam.
pa samo jedna stvar je dosta da bilo koji hrvatski film ne bude na europskoj razini...a to je gluma. zbog tog sam i prestala gledati 'brkove'. ne mogu i ne cu se pomiriti s necim sto je lose samo zato sto je hrvatsko. svast. 'kino lika' ne mislim gledat, vjerujem napisanom, i vidjela sam 2 isjecka, a i tematika me ne zanima previse.

Quote:
Ja sam za onu "gledajmo Hrvatsko", ali ne zbog nekih lažnih domoljubnih razloga, nego jednostavno zato što je to normalno svuda osim kod nas.
uopce me nije briga oce nasi filmovi bit gledani u kinima. ja cu se o nadolazecim filmovima informirat, i ak mislim da valja (il ak slucajno nabasam), stisnut cu 'play'. dalje nista ne garantiram

Quote:
Nije nažalost bilo puno ljudi, trećina kina je bila ispunjena, ali se baš dalo osjetiti kako su svi nakon filma otišli zadovoljni viđenim.
ah...sta bi ja dala da mogu osjetit kak se osjecaju svi u moj blizini...

'iza stakla' mislim pogledat.
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 16:30   #213
Quote:
dr mladjo kaže: Pogledaj post
i opet 2 drame..
Ali ne razumijem u čemu je problem s dvije drame. Istina da je da su ove godine samo drame, tek jedna komedija koja je već bila u kinima.Ali, je zato prije dvije godine od osam bilo 4 lepršava filma, jedan ratni, jedan povijesnil, jedan dječji,jedna drama.

Očito da ih je bilo više, pa je zadnje dvije bilo manje.
serafin is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 16:34   #214
Quote:
dr mladjo kaže: Pogledaj post
i opet 2 drame..
evo ti nedrame: bore lee filmovi, ajmo zuti, pusca bistra, zivi i mrtvi, konjanik (tu ima vise zanrova).
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 16:36   #215
Quote:
serafin kaže: Pogledaj post
Ali ne razumijem u čemu je problem s dvije drame. Istina da je da su ove godine samo drame, tek jedna komedija koja je već bila u kinima.Ali, je zato prije dvije godine od osam bilo 4 lepršava filma, jedan ratni, jedan povijesnil, jedan dječji,jedna drama.

Očito da ih je bilo više, pa je zadnje dvije bilo manje.
Jedini je kriterij, kvaliteta. Barem meni. teško je očekivati raznovrsnost žanrova u nzemlji u kojoj se snimi najviše 5-6 filmova godišnje. Zadnjih godina u tako maloj produkciji svake je godine barem pola od toga vrlo solidno a ponešto i jako dobro. Mislim da to nemaju ni česi trenutno, a za Bosance i Srbe sam sigurna, jer pratim i gledam to što se kod njih snima. Meni činjenica da neki njihovi filmovi lakše otvaraju vrata najvećih festivala ne znači previše jer to oni uvijek bolje rade, naši su tu puno slabiji. Probijaju se pojedini filmovi ali smo kao kinematografija još prilično nepoznati, mislim barem. Na nedavnom splitskom festivalu pokazala sam na dvd-u nekolicini stranaca Tu i Splitsku noć. Ispala im je vilica, doslovno. Pitali me zašto to nije bilo na Cannesu ili Veneciji.
jasna-st is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 16:39   #216
[QUOTE=bila sam 593;16867112]jesi ti ogranicena na kino kad je u pitanju europska kinematografija? ja nisam.
pa samo jedna stvar je dosta da bilo koji hrvatski film ne bude na europskoj razini...a to je gluma.

Pogledaj Iza stakla. Gluma je stvarno odlična, a i drugo.
jasna-st is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 16:42   #217
Quote:
jasna-st kaže: Pogledaj post
Jedini je kriterij, kvaliteta. Barem meni. teško je očekivati raznovrsnost žanrova u nzemlji u kojoj se snimi najviše 5-6 filmova godišnje. Zadnjih godina u tako maloj produkciji svake je godine barem pola od toga vrlo solidno a ponešto i jako dobro. Mislim da to nemaju ni česi trenutno, a za Bosance i Srbe sam sigurna, jer pratim i gledam to što se kod njih snima. Meni činjenica da neki njihovi filmovi lakše otvaraju vrata najvećih festivala ne znači previše jer to oni uvijek bolje rade, naši su tu puno slabiji. Probijaju se pojedini filmovi ali smo kao kinematografija još prilično nepoznati, mislim barem. Na nedavnom splitskom festivalu pokazala sam na dvd-u nekolicini stranaca Tu i Splitsku noć. Ispala im je vilica, doslovno. Pitali me zašto to nije bilo na Cannesu ili Veneciji.
To je problem našeg filma. Ne njegova proizvodnja, nego njegova promocija kod nas, a i vani.
serafin is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 16:43   #218
[QUOTE=jasna-st;16867277]
Quote:
bila sam 593 kaže: Pogledaj post
jesi ti ogranicena na kino kad je u pitanju europska kinematografija? ja nisam.
pa samo jedna stvar je dosta da bilo koji hrvatski film ne bude na europskoj razini...a to je gluma.

Pogledaj Iza stakla. Gluma je stvarno odlična, a i drugo.
Slažem se. Ali, tako je svake godine. Sve bolji i bolji filmovi.
serafin is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 17:08   #219
[QUOTE=serafin;16867342]
Quote:
jasna-st kaže: Pogledaj post

Slažem se. Ali, tako je svake godine. Sve bolji i bolji filmovi.
Ali nažalost većina i dalje pili isto, teatralna gluma, "dobro ali za DOMAĆI film" i sl. Ljudi definitivno ne poznaju slične kinematografije i njihove filmove (mađarsku, rumunjsku, češku itd.). Hrvatsku uvijek mjere prema nenadmašivim produkcijskim standardima američke kinematografije, a po tom pitanju je Amerika za nas, kao i za zapravo cijelu Evropu (s rijetkim izuzecima franuske i engleske kinematografije) , druga planeta.
jasna-st is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 19:12   #220
Quote:
serafin kaže: Pogledaj post
Ali ne razumijem u čemu je problem s dvije drame.
sve dok je meni prva asocijacija na hrv kinematografiju drama onda je problem.a znam da se dosta ljudi slaže s tim..treba shvatit ovo

gledanje drame u kinu= gledanje drame na tv
gledanje akcijskog filma u kinu > gledanje tog istog akcijskog filma na tv

s obzirom na problem gledatelja u kinu,sad je važnije učinit sve da ih se vrati u kinu.
Quote:
Jedini je kriterij, kvaliteta. Barem meni. teško je očekivati raznovrsnost žanrova u nzemlji u kojoj se snimi najviše 5-6 filmova godišnje.
badava sva ta ''kvaliteta''.bolje napravit s tim novcem od tih 5 filmova 20ak jeftinijih.bit će veča ponuda žanrova,probudi nam se indie scena,možda i koji bude vrijedan odlaska u kino...
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:11.