Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2005., 16:15   #61
... i koji materijal je u biti najbolji za podno grijanje?
brxon is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2005., 16:30   #62
... i koji materijal je u biti najbolji za podno grijanje?
brxon is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2005., 22:14   #63
KlasiČno Ili Podno Grijanje??? Za I Protiv

Završavam kuću i red je došao na grijanje.
Predvidio sam podno ali sve više čujem protivnike tog načina grijanja.
Pa da čujem argumente... ZA i PROTIV!?
brxon is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2005., 12:17   #64
Bilo je već ovakvih tema. Uglavnom podno stavi tamo gdje su pločice naročito kupaona i kuhinja. Možeš i kombinirati tako da podnim samo malo zagriješ pod a uz to imaš i radijatore.
Arion is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2005., 00:46   #65
Stavi podno , neces pogrisiti .
Puno je ugodnije i ekonomicnije.
Po meni ima bar 10 pluseva i 1 minus.
__________________
bodul: <samo dva put se zivi>
bodul is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2005., 00:51   #66
E sad , to ti ovisi o dobavljacima .
Mozda u tvojoj blizini ima neki stolar koji ce ti izvuci brodski pod iz dasaka koje ima na skladistu i ne tribaju mu , po jeftinijoj cijeni . ili negdje ima za kupiti neki gotov , nemam pojma koje su cijene sad.
A za podno grijanje , sve ti ovisi koji sistem odaberes, ides kod nekoliko dobavljaca i vidis sto nude .
Neka ti sastave ponudu , das im tlocrt.
__________________
bodul: <samo dva put se zivi>
bodul is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2005., 01:05   #67
To iz osobnog iskustva?

Planirao sam stavit cijeli donji dio kuće podno,a gore u sobe radijatore.
brxon is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2005., 01:22   #68
Baš sam danas dobio jednu ponudu za grijanje (dole podno, gore radijatori), sve skupa oko 100 m2 sa bojlerom, razdjelnikom i svime do zadnjeg detalja 22.450,00 kn + ruke 3.500,00!?
brxon is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2005., 13:09   #69
U razgovoru sa jednim instalaterom grijanja mi je rekao da jepodno grijanje samo ako ceš staviti pločice iznad jer ako je drvo iznad (parket,brodski pod) ono će se sušiti i pucati i dobiješ sranje.

Pozdrav iz Slavonije!
__________________
Sokre33
sokre33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2005., 13:23   #70
He, vidiš, zato bi htio čuti mišljenje ljudi koji imaju kombinaciju podnog i recimo brodskog poda što bi stavio ja.

Ja sam se malo raspitivao i majstori kažu da je to ok ako je kvalitetno drvo sa malim postotkom vlage...
brxon is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2005., 17:28   #71
Obzirom da me muči isto pitanje o podnom grijanju i brodskom podu, potrudio sam se na Ambijenti zagnjaviti svakoga izlagatelja istim pitanjem:" A može li se ugraditi podno grijanje ispod ovog brodskog poda?" Moj je prst bio uperen uvijek u brodski pod od jasena. Odgovor je uvijek bio isti:" Može" uz neke manje napomene tipa plivajući pod i slično.

Odstupanja od 'Može' mišljenja sam čuo od jednog podopolagača koji kaže da jasen raspuca po teksturi, dok su mu spojevi neproblematični.

Nisam do sada vidio, nikad, brodski pod i podno grijanje, tako da me to malo buni. Ipak je moja lova u pitanju.

Za svaku novu spoznaju o željenoj kombinaciji sam zahvalan....
Graditelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2005., 21:19   #72
Ja sam danas odustao od podnog grijanja!
Već danima (tjednima) skupljam informacije o svemu i došao sam do jednog i jedinog mogućeg zaključka...ništa od tog!!!

Podno grijanje nije dobro iz zdravstvenih razloga, odnosno za cirkulaciju i vene jer je prirodno da su noge na hladnijem, pa kad sa fino zagrijanog poda izađeš van na -10 nije dobro, zatim podiže prašinu i taman je zadržava negdje u visini naših glava, tako da za astmatičare i alergičare,a i zdrave ljude i djecu opet nije dobro...
onda brodski pod...može, ali se nikako ne preporučuje jer koliko god kvalitetno drvo bilo ono diše i dolazi do pucanja, savijanja, razdvajanja i čega već ne, a i dobar je izolator, pa opet nije dobro...
pred sezona...hladno je po noći, a preko dana ok...jedan dan topal, drugi hladan...podno grijanje kad uključiš nema gašenja, odnosno za predsezonu moraš imat neko alternativno grijanje ili dodatni radijator...
a što se tiče kasnije uštede energije pošto radi na nižoj temperaturi nego klasičnom grijanju, ni to nije točno osim ako nemaš neko postrojenje sa kotlovnicom i nekim kondenzacijama gdje samo to košta 20ak tisuća kuna...znači ništa ni od tog...

Ništa mi nije drugo preostalo nego da odustanem!
brxon is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2005., 23:40   #73
Podno grijanje je najprirodnije i najbolje.I stari Rimljani su to znali.
Nije problem za zglobove kako to svi vole tupiti ako se održava niska vlažnost prostora.
Heg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2005., 01:30   #74
Rekao - napisao sam ti da ima sve pluseve osim 1 ,
1. to je taj nepoznati senzor , kojeg imamo svi na nogama i koji navodno dijeluje nepredvidivo .
ALI to nije dokazano , ili ne na uvijerljiv nacin .
Sve ostalo iz tvog zadnjeg posta je netocno .
2. Nije tocno da podize vise prasine nego radijator ili slicno .
3. Nije tocno da se prasina zadrzava na visini glava .
4. Nije tocno da steti astmaticarima
5. Nije tocno za pred sezonu , jer stavis programator ili termostate.
6. Nije tocno da moras imati alternativno grijanje , osim klime .
7. Nije tocno da trosi isto goriva , trosi manje .
8. Nije tocno da triba dodatno postrojenje .
9. Nije tocno da triba kondenzator .
10. Nemoj odustati .
Sto se tice drvenog poda , ako su mestri slabi i ako to dosad nisu radili , onda ce reci da neznaju i da ne preporucuju .
__________________
bodul: <samo dva put se zivi>
bodul is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2005., 11:23   #75
E kad stari rimljani nisu imali radijatore!
brxon is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2005., 11:24   #76
To Bodul.... Sve što si napisao istina je. Ja sam bronhijalni asmatičar i najbolje znam što mi smeta. Ono zadžavanju prašine je apsolutna neistina. Osobito ako razmišljaš logično. Ima u MAJSTORU:

"Podno grijanje - Znate li da....

http://www.majstor.hr/M2000/12-00-01-01/12-01.shtml


Eto... Iskreno, htio bi izbaciti iz razmatranja i split-klima uređaj, ali se njega nikako ne može preskočiti.

Malo me ždere pitanje, čime grijati medij (da li vodu) koja cirkulira i grije? Jedni kažu - dizalice topline, drugi spominju kondenzatore, a treći kažu - kotlovi. Ispada da su kotlovi najjeftiniji...

Osim grijalice, još nemam pojma koji sustav, odnosno čiji sustav podnog grijanja izabrati. Ima više ponuđača.

Malo matematike kaže da se podno grijanje isplati. Ako uzmeš kredit za ugradnju, pa onda vraćaš krediti i plaćaš potrošnju struje... Računica postoji. Vidio sam podnih grijanja u Njemačkoj, oni valjda znaju. Još malo pa ćemo i mi biti Njemačka.... još malo....
Graditelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2005., 11:44   #77
Eto vidiš!
Svatko ima svoje mišljenje, a to sam upravo htjeo i čuti.

Ali da se ja opet vratim na moje majstore od kojih sam tražio ponude ( njih troje) i svi su mi između ostalog rekli da ti Njemci i Francuzi koji su prvi krenuli sa podnim grijanjem sada to izbacuju i stavljaju ga još samo po skladištima!

A nisam sad skužio Graditelju, jel ti imaš podno ili bi ga postavio!?
brxon is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2005., 00:08   #78
Quote:
brxon kaže:

Ali da se ja opet vratim na moje majstore od kojih sam tražio ponude ( njih troje) i svi su mi između ostalog rekli da ti Njemci i Francuzi koji su prvi krenuli sa podnim grijanjem sada to izbacuju i stavljaju ga još samo po skladištima!

[/B]

To su govorili i za plastičnu stolariju kad se pojavila.
Heg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2005., 01:23   #79
Quote:
brxon kaže:
Eto vidiš!
...... moje majstore od kojih sam tražio ponude ( njih troje) i svi su mi između ostalog rekli da ti Njemci i Francuzi koji su prvi krenuli sa podnim grijanjem sada to izbacuju i stavljaju ga još samo po skladištima!

Tekst bi triba glasiti ovako :
Njemci i Francuzi koji su prvi krenuli sa podnim grijanjem sada to stavljaju i na ceste , trgove , ulice , i skladišta!
Postavili su i na trg u Osijeku , mislim da je to prvi u HR.
__________________
bodul: <samo dva put se zivi>
bodul is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2005., 13:09   #80
[QUOTE]Tekst bi triba glasiti ovako :
Njemci i Francuzi koji su prvi krenuli sa podnim grijanjem sada to stavljaju i na ceste , trgove , ulice , i skladišta!
Postavili su i na trg u Osijeku , mislim da je to prvi u HR.



Ok, uzimam u obzir vaša mišljenja i idem dalje u proučavanju i raspitivanju o podnom grijanju, ali moram reagirati na postavljanje podnog grijanja na trgove i ulice, jer se to postavlja zbog zimskih uvjeta, da ljudi ne lome noge i ruke po ledu, a ne da im grije noge!
brxon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:41.