Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2007., 00:25   #2141
Quote:
_kju_ kaže: Pogledaj post
ma jasno mi je da su to bytevi, ali ipak promet ide, bajt po bajt, iako nikakva stranica nije otvorena. Nemam nekih ogromnih skokova u prijenosu podataka pa da moš skužit da su to oni sa Kajmanskih otoka, nego laganini curi i skuplja se. Sad je pitanje: jeli to normalno ili mi neki program stalno radi nekakav feedback i sl
Čuj, moraš pratit kolko ti radi, pa nam ovdje postat. Možda je čisti bandwith promet koji se radi bez obzira na browser aktivnost, ali to ne bi smjelo biti uopće vidljivo koliko je malo.

Ali ako vidiš da ti vrti ko ludo, onda je očito ili network worm ili trojan ili nešto treće i nije čudo što ti ništa ne pokazuju AV-ovi, nisu ni meni kad sam to imao.
wah is offline  
Old 05.11.2007., 16:05   #2142
danas mi stigo adsl i imam jedan problem kod spajanja--

iz rutera (LAN)se spaja s žutim kablom u lan namom kompu...

ali mi nemože kraj tog kabla stat u priključak koji imam na kompu..

šta da radim????
hitno molim pomoć
 
Old 05.11.2007., 16:38   #2143
Quote:
danhil kaže: Pogledaj post
danas mi stigo adsl i imam jedan problem kod spajanja--

iz rutera (LAN)se spaja s žutim kablom u lan namom kompu...

ali mi nemože kraj tog kabla stat u priključak koji imam na kompu..

šta da radim????
hitno molim pomoć
Prijatelju dali ti uopce imas instaliranu mreznu karticu, koliko vidim ti kabel pokusavas ugurat u modemski prikljucak ( modem k56 ).
Ako nemas mreznu karticu moras je kupit i ugradit u PC.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Old 05.11.2007., 22:37   #2144
Exclamation

Quote:
Cilim kaže: Pogledaj post
Prijatelju dali ti uopce imas instaliranu mreznu karticu, koliko vidim ti kabel pokusavas ugurat u modemski prikljucak ( modem k56 ).
Ako nemas mreznu karticu moras je kupit i ugradit u PC.
Istina , kupi mrežnu karticu (50 kn max) i udri !!
Tylenol is offline  
Old 09.11.2007., 12:30   #2145
bok svima,,imam pitanjce,,
cekam i cekam ADSL al nikako da dodje ,mene zanima dal i kako mogu otkazat ugovor sa t -comom, ??
(u njihovim općim uvjetima postoji ta mogućnost ako nisi dobio opremu u 30 dana=,,
berni is offline  
Old 09.11.2007., 20:39   #2146
za početak nazovi SZK i vidi da li ti je uopće zahtjev realiziran....a ako je prošlo više od 30 dana i ne želiš više adsl OPET nazovi SZK i reci da želiš raskinuti zahtjev, ili ugovor (ako si ga dobio na kućnu adresu i potpisao ga i vratio njima)

u svakom slučaju SZK riješava većinu problema

hint : SZK = služba za korisnike
 
Old 10.11.2007., 06:00   #2147
Imam jedno pitanje i nadam se da sam na pravom mjestu
...ovako, radi se o kvaliteti moje adsl linije...
...jel mi moze netko reci koje bi u teoriji brzine D/U mogao imati

Status: Cable connected
Line mode: G.992.1 (G.DMT)
Maximum line rate: 3072 kbps (downstream) / 352 kbps (upstream)
Noise margin: 30 dB (downstream) / 31 dB (upstream)
Line attenuation: 22 dB (downstream) / 25 dB (upstream)
Output power: 19 dBm (downstream) / 10 dBm (upstream)

...zahvaljujem...pozdrav
__________________
Zivjeti je vrlo nezdravo. Tko zivi, taj umire.
igi13 is offline  
Old 10.11.2007., 11:22   #2148
Quote:
igi13 kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje i nadam se da sam na pravom mjestu
...ovako, radi se o kvaliteti moje adsl linije...
...jel mi moze netko reci koje bi u teoriji brzine D/U mogao imati

Status: Cable connected
Line mode: G.992.1 (G.DMT)
Maximum line rate: 3072 kbps (downstream) / 352 kbps (upstream)
Noise margin: 30 dB (downstream) / 31 dB (upstream)
Line attenuation: 22 dB (downstream) / 25 dB (upstream)
Output power: 19 dBm (downstream) / 10 dBm (upstream)

...zahvaljujem...pozdrav
Teoretski D/U cca 384 kB/s / 44 kB/s
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Old 10.11.2007., 12:09   #2149
Quote:
Cilim kaže: Pogledaj post
Teoretski D/U cca 384 kB/s / 44 kB/s
Dodao bi da gore naveden Kbps treba podjelit s 8 za dobit brzinu, odnosno kB/s
Dakle D: 3072/8 = 384 kB/s
U: 352/8 = 44 kB/s

MEP is offline  
Old 11.11.2007., 03:18   #2150
a ako pak mislis na maximalnu propusnost linije mozes navedene podatke upisat ovdje LINK pa ce ti tamo izracunat otprilike...
dadach is offline  
Old 11.11.2007., 19:41   #2151
Quote:
dadach kaže: Pogledaj post
a ako pak mislis na maximalnu propusnost linije mozes navedene podatke upisat ovdje LINK pa ce ti tamo izracunat otprilike...
a šta da tu upišem ?? i di da nadjem te podatke ?? Downstream line attenuation ( dB ) ??? Signal to Noise Ratio ( SNR ) ??
BaTiCh is offline  
Old 11.11.2007., 20:16   #2152
Quote:
BaTiCh kaže: Pogledaj post
a šta da tu upišem ?? i di da nadjem te podatke ?? Downstream line attenuation ( dB ) ??? Signal to Noise Ratio ( SNR ) ??
Moraš ući u svoj router preko HTML sučelja, odnosno preko svog browsera.

Sve te informacije bi trebale biti na prvoj stranici.

U address bar ukucaš: 192.168.1.1

Uneseš korisničko ime: admin
Lozinku: 0000

Ovo vjerojatno nećeš uspjeti ukoliko koristiš Kasdin terminal i nisi postavio fiksnu klijentnu IP adresu.
wah is offline  
Old 12.11.2007., 00:51   #2153
umm... nakon 10 dana normalnog rada adsla, iz čistog mira danas mi sve blokaje. sent mi je puno veći nego od skoronepostojećeg recieved. niti jednu stranicu mi ne otvara.
do čega je to?
deedeedee is offline  
Old 12.11.2007., 11:40   #2154
Potpisao sam 26.09.2007. ugovor s T-comom za MAXadsl - super 5GB. Nakon par dana dopnio D-link DSL 584T router i tak to...
Istina da je bilo malo frke s pokretanjem tog cijelog sustava, al sad radi, premda ne onak kak bi trbebalo. Al nema veze.

Nego, kaj htjedoh pitat.
Danas dobim racun za internet usluge za 10 mjesec u kojem stoji:
MAXadsl Flat - promotivna akcija.....................0.40Kn

wtf?
Nemam flat. Imam 5GB...
Ili oni to imaju neku akciju, a da ja nemam pojma o tome?
__________________
My bass can kick your guitars ass...
BassQ is offline  
Old 12.11.2007., 11:57   #2155
Da, sada je akcija, dva mjeseca Flat prometa, dakle, uzivaj!
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Old 12.11.2007., 11:59   #2156
Quote:
GoldenSurferFromCRO kaže: Pogledaj post
Da, sada je akcija, dva mjeseca Flat prometa, dakle, uzivaj!
Yes!
Je l to znaci da mi je racun za 10. mjesec 49 lipa!?
__________________
My bass can kick your guitars ass...
BassQ is offline  
Old 12.11.2007., 12:28   #2157
Narafski! Akcija Flat prometa po 1kn (to je s PDV-om) u 10mj i u 11mj za one koji zele prijeci na 5GB.
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Old 13.11.2007., 15:38   #2158
Upit za ADSL

Bok.

Imam pitanje glede ADSL modema (routera) , naime, imam stari USB modem koji sam dobio prije ~3god kada sam prvi puta uzeo adsl, ali onda neko vrijeme nisam imao tel+net pa sam ga opet nabavio i onda mi je t-com dao novi modem(+router) D-link 584T.

Stvar je u tome što svi pljuju po tom USB modemu (siemens a-100) a sve radi besprijekorno na njemu, dok za razliku na ovom routeru od dlinka mnogo toga ne radi. Radi se ponajviše o hostanju stvari, tipa ventrilo etc, na starom modemu sam vidio svoju izlaznu IP adresu (ili kako se već zove) a na ovom toga nema, iako poznavajući tu adresu na router connection info, nemoguće je spojit se na taj vent server.

Naravno to nije ograničeno samo na vent, ima tu i drugih stvari, al trenutno mi ovo pada na pamet.

Još bih želio napomenut da je taj novi modem kaj su mi dali ADSL2+ dok je stari običan ADSL. Može li mi netko objasnit razliku?
kjUUb is offline  
Old 13.11.2007., 16:15   #2159
Slušaj ovo :

U svojoj kući imam ADSL Flat rate koji još uvijek ne radi na 2 Mb po obećanju. Kupio sam još jedan stan u centru Koprivnice i nazvao 08009000 i upitao ih da li ima resursa za spajanje ADSL-a u mojoj zgradi ( nemam telefonski priključak, jer mi telefon tamo u stanu i ne treba, treba mi samo Internet, za ostalo imam Mobitel ). Odgovor : Prvo uvedite T-como-ovu liniju za telefon, pa ćemo onda pogledati da li imate mogućnosti za priključak ADSL-a. Svaka čast !!!!!!!!!!!!!!
BBKC is offline  
Old 13.11.2007., 17:01   #2160
Quote:
kjUUb kaže: Pogledaj post
Bok.

Imam pitanje glede ADSL modema (routera) , naime, imam stari USB modem koji sam dobio prije ~3god kada sam prvi puta uzeo adsl, ali onda neko vrijeme nisam imao tel+net pa sam ga opet nabavio i onda mi je t-com dao novi modem(+router) D-link 584T.

Stvar je u tome što svi pljuju po tom USB modemu (siemens a-100) a sve radi besprijekorno na njemu, dok za razliku na ovom routeru od dlinka mnogo toga ne radi. Radi se ponajviše o hostanju stvari, tipa ventrilo etc, na starom modemu sam vidio svoju izlaznu IP adresu (ili kako se već zove) a na ovom toga nema, iako poznavajući tu adresu na router connection info, nemoguće je spojit se na taj vent server.

Naravno to nije ograničeno samo na vent, ima tu i drugih stvari, al trenutno mi ovo pada na pamet.

Još bih želio napomenut da je taj novi modem kaj su mi dali ADSL2+ dok je stari običan ADSL. Može li mi netko objasnit razliku?
ADSL2+ je ADSL modulacija i upgrade na stariji ADSL2 standard koji omogućava teoretskih 24 Mbit/s downstreama, zavisno od udaljenosti DSLAM-a, naravno. Upstream ne dozvoljava više od 1 Mbit/s, stoga tu nema nikakvog progresa u odnosu na ADSL 1.

Glede USB konekcije na terminalni uređaj, većina korisnika izbjegava ga isključivo radi niskog data ratea u uporedbi s Ethernet standardom (12 naprema 100 Mb/s), a ukupni throughput također je ovisan o USB sabiranici koja na većini računala prima instrukcije i od razne druge perfierije prištekane na USB terminal.
wah is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:44.