Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2012., 13:22   #101
Quote:
ZDzdZD kaže: Pogledaj post
Pokusao sam staviti sliku ali bez uspjeha, prevelika je mislim.
ne baratam bas s tim stvarima.
evo, :

ZDzdZD is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2012., 14:06   #102
To je sve drugo samo ne tokarski stroj
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2012., 21:39   #103
Nije mi jasno kaj je ovo desno, suport ili konjić?
Okani se njega.Malo pričekaj i skupi lovu za stroj koji će ti više odgovarati za ono kaj tebi treba.
Kada ideš kupovati stroj onda bi bilo dobro da povedeš nekoga koji se kuži u te stvari da ne bi bilo nismo znali.
Damir66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 01:04   #104
kaze prodavatelj da je to tokarski stroj prvenstveno za tokarenje i brusenje diskova i dobosa.Na suportu je montirana brusilica koja se moze skinuti i staviti noz za tokarenje. Konjic nema, umjesto ima nastavak za busilicu koji se montira na suport.
I ja sam misljenja da za koju kunu vise mogu kupiti puno bolji stroj koji ce mi sluziti i za druge stvaro osim tokarenja diskova.
ZDzdZD is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 00:45   #105
Ako ništa drugo ne uspiješ onda pokušaj copy/paste link.
zdeba is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 16:54   #106
To je specijalizirani stroj kojeg sam vidio u dosta autoradionica a koristi se u strojnu obradu auto djelova. Slažem se sa mišljenjem da se pričeka pa se kupi bolji stroj. Pitanje koji je obim poslova koji se stavlja pred taj stroj a samim tim i njegove isplativosti.
zdeba is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 18:55   #107
ZDzdZD, jesi ti kad vidio kako se na tome rade diskovi = , jel radi s dva noža ili stranu po stranu?
jationmivioni is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 00:00   #108
Quote:
jationmivioni kaže: Pogledaj post
ZDzdZD, jesi ti kad vidio kako se na tome rade diskovi = , jel radi s dva noža ili stranu po stranu?
nisam ga jos isao pogledati, pretpostavljam da jedan noz ima. 100km je daleko, a izgubio sam i interes za tim strojem, vidim da mogu i bolje iskoristiti novac.
Nasao sam par dobrih strojeva i zvao prodavatelje, ali u vecini slucajeva je udaljenost izmadu staza i spica oko cca 130-150mm, dakle ne mogu raditi diskove vece od 300mm.
eto, dalje u potragu, izdvojio bih oko 10000kn.ili sitno vise.
ZDzdZD is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 18:50   #109
NA velikoj večini strojeva se može izvaditi dio kliznih staza kod vretena ..pa se mogu tokariti male dužine velikog promjera
jationmivioni is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 20:38   #110
Quote:
jationmivioni kaže: Pogledaj post
ZDzdZD, jesi ti kad vidio kako se na tome rade diskovi = , jel radi s dva noža ili stranu po stranu?
Znam zašto pitaš!
Jednom stavljen disk i centriran više se NE SKIDA dok ne bude obrađen sa obje strane Sve drugo je problematično!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 22:41   #111
Čak i tako ako se odradi može da "talasa".Ja praktikujem da iz istog stezanja egaliziram i površinu koja naleže na glavčinu.
__________________
Popravlja sve osim karaktera-nema delova
ognjeni_zmaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 05:06   #112
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Znam zašto pitaš!
Jednom stavljen disk i centriran više se NE SKIDA dok ne bude obrađen sa obje strane Sve drugo je problematično!
Ne , nego i nož odbija i deformira disk ako se tokari jedna po jedna strana ..pa makar i s jednim stezanjem .
Ja sam radio priručnu naprvavu s dvije pločice a ustvari me samo zanima kako to izgleda "orginal" .
jationmivioni is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 09:18   #113
Quote:
jationmivioni kaže: Pogledaj post
..pa makar i s jednim stezanjem . .
Najprije se mora dobro očistiti (možde ne ptretokariti), kako kaže Ognjeni ZMAJ "..površinu koja naleže na glavčinu", a dodao bih i suprotnu.
Da samo sa jednim stezanjem i polako ...jako polako!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 13:12   #114
Diskovi i doboši automobila su "sitna boranija",kod većih vozila,naročito na zamajcima i potisnim pločama usled strahovitih trenja dolazi do mestimičnih zakaljenja pa se tokarenjem teško može izvući zadovoljavajuća površina.Zato ovaj namenski stroj ima mogućnost montiranja "fortune"- pristroja za brušenje.
__________________
Popravlja sve osim karaktera-nema delova
ognjeni_zmaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 21:44   #115
Quote:
ognjeni_zmaj kaže: Pogledaj post
.... dolazi do mestimičnih zakaljenja pa se tokarenjem teško može izvući zadovoljavajuća površina.Zato ovaj namenski stroj ima mogućnost montiranja "fortune"- pristroja za brušenje.
A da vidiš kako izgleda onaj zamašnjak i kuplung vojnog ruskog traktora gusjeničara kad ga vozi "pravi" vozač na kvačilu.
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2012., 00:36   #116
Quote:
ognjeni_zmaj kaže: Pogledaj post
Diskovi i doboši automobila su "sitna boranija",kod većih vozila,naročito na zamajcima i potisnim pločama usled strahovitih trenja dolazi do mestimičnih zakaljenja pa se tokarenjem teško može izvući zadovoljavajuća površina.Zato ovaj namenski stroj ima mogućnost montiranja "fortune"- pristroja za brušenje.
Negdje sam citao na forumu, da se diskovi zapravo i ne bi trebali tokariti, vec brusiti, nije mi jasno zasto? vjerojatno zbog gore napisanoga, zato ovaj storoj i ima brusilicu, ha?

Quote:
jationmivioni kaže: Pogledaj post
NA velikoj večini strojeva se može izvaditi dio kliznih staza kod vretena ..pa se mogu tokariti male dužine velikog promjera
ovo nisam znao,,,pa koliko je dug taj dio sto se skida...?
hm... zvao sam za nekoliko strojeva i objasnio za sto uglavnom zelim koristiti stroj i nitko nije ukazao za tu mogucnost, doduse zvao sam za storjeve manjih dimenzija..??

Zadnje uređivanje fermina-daza : 03.01.2017. at 12:00. Reason: spajanje postova
ZDzdZD is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2012., 09:45   #117
Samo se na starijim strojevima može izvaditi dio staze ispod amerikanera (planšajbe).
Inaće to se izbjegava jer je prilično posla kasnije kod vraćanja da se izbjegne "stepenica" - čistiti pa čistiti pa probavati pa mjeriti komparaterom nailazak suporta.
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2012., 14:53   #118
"Lee",nije to baš tako strašno kao što pričaju,mislim taj "most" na strugu.U principu oni nema gde da se vrati nego na mesto(naravno ako se dobro očiste nalegajuće brušene površine)to mu omogućuju precizion-štiftovi koji su konusni.
__________________
Popravlja sve osim karaktera-nema delova
ognjeni_zmaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2012., 18:07   #119
Quote:
ZDzdZD kaže: Pogledaj post
ovo nisam znao,,,pa koliko je dug taj dio sto se skida...?
po prilici 250 - 300 mm ..kako gdje

Evo ovdje se vadi ...vidi se na drugoj slici ...stavi na zoom
http://www.njuskalo.hr/strojevi-obra...-oglas-1213579

Ovj dio nema(može velika planska ploča )i još se dio skida
http://www.njuskalo.hr/strojevi-obra...-oglas-2351554
jationmivioni is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2012., 17:38   #120
tokarski

pozdrav !
Pošto sam novi ovdje neznam jel sam stavio temu na dobro mjesto ...
Naime kupujem neki hooby tokarski stroj,nešto poput BERNARDO HOBBY 500 ili nešto slično.
Pa ako netko zna za nešto takvoga molio bih vas da mi javite !!!
MARIO31 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:04.