Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.06.2012., 11:33   #1
Mercedes G - problem?

Molim vas ako bi mi neko mogo pomci ili da mi savjetuje di mogu dobit odgovor na moje pitanje.... imam Mercedes Benz G cinimise 91. god na popravku jebem se vec dva tjedna s njime... ima problema sa diznama i spaljenjem ubiti...dok je imao stare dizne je oalio ma je radio lose nje drzao minimum dizao bi i spustao okretaje te kad si mu ti dodavo gas nije dobivao ko sto mora .... promijenili smo dizne i sad uopće ne pali vergalamo i daje neke znakove međutim neće da upali... mislimo dqa ga smo struja jebe jer iuma centralino neznamo ni mi cijela je radiona oko njega... ako mi neko moze pomoc bio bi mu jako jako zahvalan....

Zhavaljujem unaprijed ....
Mercedes Benz G is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 13:43   #2
raskopali ste pol auta a niste se sjetili jednu diznu skinut pa verglat da vidite da li uopće dolazi gorivo do njih?
ili makar da otpustite lajtung na jednoj dizni da se vidi da li pumpa nabija gorivo pod pritiskom na nju.

elektronika nema veze s paljenjem na tom autu osim ako nema ugrađen ventil koji zatvara dovod goriva na bosch pumpu.
a pogledajte i da nije povrat viška goriva začepljen (puhanjem u cijev, ne samo na oko...."dobro je!")
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 13:49   #3
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
raskopali ste pol auta a niste se sjetili jednu diznu skinut pa verglat da vidite da li uopće dolazi gorivo do njih?
ili makar da otpustite lajtung na jednoj dizni da se vidi da li pumpa nabija gorivo pod pritiskom na nju.

elektronika nema veze s paljenjem na tom autu osim ako nema ugrađen ventil koji zatvara dovod goriva na bosch pumpu.
a pogledajte i da nije povrat viška goriva začepljen (puhanjem u cijev, ne samo na oko...."dobro je!")
Pitanje jesu li uopće entluftali pumpu visokog pritiska! ( odzračili)
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 14:43   #4
naravno da nisu
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 16:16   #5
vidim da su svi pretpostavili da je diesel....... a je li ?


Quote:
Mercedes Benz G kaže: Pogledaj post
Molim vas ako bi mi neko mogo pomci.............
Zhavaljujem unaprijed ....

ajde ipak reci točno koji motor je u pitanju.
Basil23295 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 16:19   #6
Nije rekao da je dizel, zar ne? Možda benzinac s k-jetronicom?
pavle čutura is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 16:22   #7
Quote:
Basil23295 kaže: Pogledaj post
vidim da su svi pretpostavili da je diesel....... a je li ?





ajde ipak reci točno koji motor je u pitanju.
Mercedes G 91 godina da je benzinac KE Jetronic M103 ( 300 iz w124) ! I samo luđak bi danas popravljao G benzinca!

M102 motor benzinac ima fergazer ....iz W123
__________________
W213 220d ....

Zadnje uređivanje Actros1841 : 26.06.2012. at 16:33.
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 20:33   #8
Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post
Mercedes G 91 godina da je benzinac KE Jetronic M103 ( 300 iz w124) ! I samo luđak bi danas popravljao G benzinca!

M102 motor benzinac ima fergazer ....iz W123


znači, ja jesam luđak kolega hvala, to mi puno znači dugujem ti kavu, piće, što god, javi se kad budeš u Pakoštanima

naime, upravo sam složio totalnu generalnu, nije Merc G, nego 1992 Cherokee 4.0
normalno, benzin. bez plina. a da nebi pomislio da lupam evo


novi ležaji bregaste


nova bregasta


novi bankovi (jasno, i leteći, ne vide se na ovoj slici)


novi klipovi, distribucija, pumpa ulja


novi hidropodizači




nova pumpa vode


a sad idem baciti đir
Basil23295 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 21:22   #9
ma to je rečeno zbog K jetronica.
mehaničko ubrizgavanje za koje više nema dijelova, nema majstora koji ga zna i može složiti a sa plinom je na ratnoj nozi. zato ga se ne isplati slagat.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 22:33   #10
Mislim da Ruda oće reć da popraviti G benza možeš samo preko mreže ovlaštenih a to će bit SKUPOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO...
yedwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 12:13   #11
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
ma to je rečeno zbog K jetronica.
mehaničko ubrizgavanje za koje više nema dijelova, nema majstora koji ga zna i može složiti a sa plinom je na ratnoj nozi. zato ga se ne isplati slagat.
Ma točno to! Meštri koji su znali složit K jetronic taj mehanički ...su nažalost večinom u "vječnim lovištima" ( mislim na one u Hrvatskoj) ....a oni koji su još živi ti nemreju ni "bičerin" ustima prinjet da pola ne prospu!

S elektroničkim Jetronic je druga priča ali opet tvrdim u Hrvatskoj ga može složit samo neki "freak" zalutali post hipijevac i hacker hardwareaš!

U Njemačkoj ima više njih koji se bave "restauracijom" i mehaničkog i elektroničkog dijela....čak rade nove "štampane pločice" ...problem je samo kaj nigdje nema više tih "oriđiđi" eproma iz tog doba....a te firme imaju i originalne programe za programiranje elektronike i "prilagođavaju" štampane pločice dijelovima koje danas mogu bez problema nabavit i "spalit" originalni program u njih!

Osim toga benzinci tog godišta nisu bili baš traženi...osim možda vojna verzija kratka ...i to zato jer su bazni imali nepoderive dizele 240D (OM616) sa 72 KS!

A moš si mislit koliko je benge trošilo to ...kad je razvijano dok je benga bila jeftina a i sam G model je razvijen na zahtjev iranskog šaha Reza Pahlavi koji je u ono doba držao skoro 20% dionica Daimlera!

Suradnja sa Steyerom ( specijalista za terenske prijenose) je dovela do podjele tržišta te je tako za Austriju, Lichtenstein, CH, Jugolaviju i istok dolazio samo kao PUCH G ....ostala tržišta Mercedes G! )

1985 godine je došao u ondašnju TV Zagreb ...2 komada PUCH G....jedan benzinac i jedan 300D ....benzinac do domovinskog rata nije napustio garažu voznog parka! Onda ga je uzaptio jedan "đeneral" ...oba su bili bijele boje!

@Basil

Ma prijatelju, nema frke nisam mislio na tebe da si luđak.....( iako ako ideš restaurrirat Cherokeea nisu ni tebi baš sve na broju ...ha hahhahaha) bez brige sredinom idućeg mjeseca eto mene u Drage na hacijendu...pa ćemo popit koji bićerin zajedno!

A što se tiće restauracije motora .....vidim jedno pomagalo na slici koje nemaju baš svi hobby meštri ....a ni neki koji imaju radione !!!!! Upalo mi u oko ....za stiskanje karika kad se umeću u cilindira ....."kod gigija u šupi" se to radi svakako pa se onda ljudi čude da im nakon generalke troši ulja više nego prije!

Nego nije amer danas ni neka muka za složit ...zašto su ameri spušili najezdu "kamikaza" i europljana??? P

Pa oni su ko i RUSI ....samo na oprobane šasije stavljali druge karoserije ...a motori su svi dolazili skoro pa za sve marke od iste tvornice iz Detroita!

Tu se nije puno kemijalo ....pumpa goriva je bila na svim motorima svih proivođača ISTA ....isto ko i uljna i vodena....memebrane za iste se moglo mjenjat i svaki dio mehanički ima danas za kupit i popravit ( velika prostranstva SAD-a i Rusije pa svaki seoski kovač mora znat složit) ....a sama tehnika JEDNOSTAVNA ..dok je Europa počela kemijat s MOTRONICOM ...ameri su i dalje lupali staro i provjereno!

Danas buš prije složil starog amera nego 20-25 godina starog europejca koji je pun elektronike a koja je i onda već pravila pizdarije!
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 02:19   #12
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
ma to je rečeno zbog K jetronica.
mehaničko ubrizgavanje za koje više nema dijelova, nema majstora koji ga zna i može složiti a sa plinom je na ratnoj nozi. zato ga se ne isplati slagat.

ok, sad shvaćam da se prvenstveno odnosilo na K Jetronic, meni je na prvu izgledalo onako generalno - terenac/stari benzinac. a točno je, zbog slabe dostupnosti dijelova K Jetronic danas nije jednostavno riješiti. ali, može se.


Quote:
yedwy kaže: Pogledaj post
Mislim da Ruda oće reć da popraviti G benza možeš samo preko mreže ovlaštenih a to će bit SKUPOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO...

mislim da tu od ovlaštenih nema baš nikakve koristi. za K Jetronic nisam ni pitao. ali, kad sam pred par godina upitao za dijelove za Spica mehaničko ubrizgavanje, u Alfa Romeo "Oggiauto" kod Padove, samo da bi pokušao saznati kome bih se u Italiji mogao obratiti, smijao mi se i pult, i trgovci, i dobermani iz boksa. ni remen nemaju.


Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post
Ma točno to! Meštri koji su znali složit K jetronic taj mehanički ...su nažalost večinom u "vječnim lovištima" ( mislim na one u Hrvatskoj) ....a oni koji su još živi ti nemreju ni "bičerin" ustima prinjet da pola ne prospu!

S elektroničkim Jetronic je druga priča ali opet tvrdim u Hrvatskoj ga može složit samo neki "freak" zalutali post hipijevac i hacker hardwareaš!

U Njemačkoj ima više njih koji se bave "restauracijom" i mehaničkog i elektroničkog dijela....čak rade nove "štampane pločice" ...problem je samo kaj nigdje nema više tih "oriđiđi" eproma iz tog doba....a te firme imaju i originalne programe za programiranje elektronike i "prilagođavaju" štampane pločice dijelovima koje danas mogu bez problema nabavit i "spalit" originalni program u njih!

iz tih razloga, danas je najveći problem da li vlasnik želi (i može) platiti taj popravak.
drugi vrlo mogući problem je da li je već netko čačkao, pa pogubio ponešto. tako mi je (pred mislim 12-13 godina) došao zadnji slučaj K Jetronica, Granada 2.8 MK2. vlasnik je na mociri iza kuće u Posedarju rastavio glavu K Jetronica, pa kad je skužio da ne zna što dalje, zvao da dođem po auto. pa je s mocire skupljao dijeliće u poklopac kutije za cipele. napravio sam, zahvaljujući tome što je imao još jednu, (također rastavljenu) pa se dalo kombinirati.
inače, znam kolegu u Zagrebu, koji cijeli život radi baš Mercedese, a K Jetronic pozna sasvim sigurno bolje od mene. i ne tresu mu se ruke iako je stariji i od mene.


Quote:
Actros1841 kaže:
Osim toga benzinci tog godišta nisu bili baš traženi...osim možda vojna verzija kratka ...i to zato jer su bazni imali nepoderive dizele 240D (OM616) sa 72 KS!

A moš si mislit koliko je benge trošilo to ...kad je razvijano dok je benga bila jeftina a i sam G model je razvijen na zahtjev iranskog šaha Reza Pahlavi koji je u ono doba držao skoro 20% dionica Daimlera!

Suradnja sa Steyerom ( specijalista za terenske prijenose) je dovela do podjele tržišta te je tako za Austriju, Lichtenstein, CH, Jugolaviju i istok dolazio samo kao PUCH G ....ostala tržišta Mercedes G! )

1985 godine je došao u ondašnju TV Zagreb ...2 komada PUCH G....jedan benzinac i jedan 300D ....benzinac do domovinskog rata nije napustio garažu voznog parka! Onda ga je uzaptio jedan "đeneral" ...oba su bili bijele boje!

@Basil

Ma prijatelju, nema frke nisam mislio na tebe da si luđak.....( iako ako ideš restaurrirat Cherokeea nisu ni tebi baš sve na broju ...ha hahhahaha) bez brige sredinom idućeg mjeseca eto mene u Drage na hacijendu...pa ćemo popit koji bićerin zajedno!

ma to mi je kompliment

Quote:
Actros1841 kaže:
A što se tiće restauracije motora .....vidim jedno pomagalo na slici koje nemaju baš svi hobby meštri ....a ni neki koji imaju radione !!!!! Upalo mi u oko ....za stiskanje karika kad se umeću u cilindira ....."kod gigija u šupi" se to radi svakako pa se onda ljudi čude da im nakon generalke troši ulja više nego prije!

nisam hobby majstor, profesionalno radim, s kompletnom radionom.


Quote:
Actros1841 kaže:
Nego nije amer danas ni neka muka za složit ...zašto su ameri spušili najezdu "kamikaza" i europljana??? P

Pa oni su ko i RUSI ....samo na oprobane šasije stavljali druge karoserije ...a motori su svi dolazili skoro pa za sve marke od iste tvornice iz Detroita!

Tu se nije puno kemijalo ....pumpa goriva je bila na svim motorima svih proivođača ISTA ....isto ko i uljna i vodena....memebrane za iste se moglo mjenjat i svaki dio mehanički ima danas za kupit i popravit ( velika prostranstva SAD-a i Rusije pa svaki seoski kovač mora znat složit) ....a sama tehnika JEDNOSTAVNA ..dok je Europa počela kemijat s MOTRONICOM ...ameri su i dalje lupali staro i provjereno!

Danas buš prije složil starog amera nego 20-25 godina starog europejca koji je pun elektronike a koja je i onda već pravila pizdarije!

da. a i komplet svi dijelovi za reparaturu motora Jeepa, s poštarinom iz USA i HR carinom izađu puno jeftinije nego za ijednog sličnog europskog ili japanskog.
Basil23295 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 07:46   #13
Quote:
Mercedes Benz G kaže: Pogledaj post
Molim vas ako bi mi neko mogo pomci ili da mi savjetuje di mogu dobit odgovor na moje pitanje.... imam Mercedes Benz G cinimise 91. god na popravku jebem se vec dva tjedna s njime... ima problema sa diznama i spaljenjem ubiti...dok je imao stare dizne je oalio ma je radio lose nje drzao minimum dizao bi i spustao okretaje te kad si mu ti dodavo gas nije dobivao ko sto mora .... promijenili smo dizne i sad uopće ne pali vergalamo i daje neke znakove međutim neće da upali... mislimo dqa ga smo struja jebe jer iuma centralino neznamo ni mi cijela je radiona oko njega... ako mi neko moze pomoc bio bi mu jako jako zahvalan....

Zhavaljujem unaprijed ....


i još uvijek ne znamo s kojim motorom je Mečka
Basil23295 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 09:44   #14
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
ma to je rečeno zbog K jetronica.
mehaničko ubrizgavanje za koje više nema dijelova, nema majstora koji ga zna i može složiti a sa plinom je na ratnoj nozi. zato ga se ne isplati slagat.
Aleluja !
Neno2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 10:35   #15
A da se konačno javi autor i rješi dilemu jel neki 280 GE, po mogučnosti još i s plinom ili dizlo vulgaris?

p.s. deda, znam lika koji je mlađi od nekih gelendevagena pa zna složit k jetronic. nije baš tolki bauk da nema ni jednog majstora u hr koji bi to znal složit
__________________
[OO]\___Y___/[OO]
_SS_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 15:54   #16
Quote:
_SS_ kaže: Pogledaj post
p.s. deda, znam lika koji je mlađi od nekih gelendevagena pa zna složit k jetronic. nije baš tolki bauk da nema ni jednog majstora u hr koji bi to znal složit
Ma no frks no paniks ....samo sam "umjetnički" htio dočarat koliko su rijetki danas u HR ljudi koji znaju s time! Bili su rijetki i onda u ovlaštenim servisima a "znanje" je rijetko koji meštar prenosio na mlađe! Danas su se tkzv. mehatroničari sveli na ključ i gedore i samo mjenjaju ono što dijagnoza kaže!
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 18:42   #17
Ovi kaj ti spominješ su mjenjači djelova, ne mehaničari.. pa ti odi u ovlašteni jer nemaš povjerenja u peru, marka, valtera, a pred njima se i neka gospoda inžinjeri mogu sakrit.
uglavnom nebumo više o meštrima da stinđi ne po3.14... od oftopičarenja
__________________
[OO]\___Y___/[OO]
_SS_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2012., 00:40   #18
Quote:
Basil23295 kaže: Pogledaj post
inače, znam kolegu u Zagrebu, koji cijeli život radi baš Mercedese, a K Jetronic pozna sasvim sigurno bolje od mene. i ne tresu mu se ruke iako je stariji i od mene.
.
da ni Vrban ?
__________________
Magia Posthuma
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2012., 19:43   #19
Quote:
vampir001 kaže: Pogledaj post
da ni Vrban ?

Bešćak.

a nekako mi izgleda da će ovo biti kao onaj vic kad je Perica izašao s ispovijedi, i kaže prijatelju: saznao sam za 4-5 novih
Basil23295 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2012., 22:00   #20
KE Jetronic, Merc 103.984
.
Basil23295 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:24.