Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.04.2009., 17:29   #61
macorrrr, imas li mozda link za te socijalne stipendije za strance? Ja sam prosla s 5 sva 4 razreda gimnazije, i imala sam samo jednu cetvorku jedne godine-ima li to kakva utjecaja na lakse dobivanje doma? Sto se zapravo gleda kod dobivanja doma za strance u ljubljani/mariboru? Hvala!
all_together is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2009., 17:47   #62
Potražit ću ti link odmah nakon što napišem ovaj post.
Kod socialnih stipendia ide tako da je važno materijalno stanje tvoje obitelji. Ocjene nisu bitne.
Ocjene su bitne kod jedne druge stipendije za koju mislim da ne mogu aplicirati strani državljani.
Kod republičke, tj socialne stipendije se ide tako da dobiješ određeni iznos novca i besplatan dom.
Od tog novca se zapravo kao odbiju troškovi doma i ono što ostane dobiješ na ruke, a to je vrlo mali iznos.
No, besplatnoi smještaj ti smanjuje troškove za cca 220-2350 € kad nema grijanja (ljeto) i cca 300 - 350 € po zimi kad se masno plaća centralno.

Stranci ni ne mogudobiti dom drugačije nego komoću soc. stipendije.
macorrrr is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2009., 17:57   #63
http://www.mddsz.gov.si/si/delovna_p...ne_stipendije/
http://www.ad-futura.si/
http://www.mju.gov.si/si/delovna_raz...je/stipendije/

Ovo su ti linkovi na stipendije na nacionalnom nivou.
Caka je da ne možeš kombinirat više stipendija.
Postoje i stipendije od tvrtki za određena zanimanja, ali otom-potom.

http://www.svetovalnica.com/index.ph...tent&task=view

http://www.sklad-kadri.si/kadrovske/
macorrrr is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2009., 22:49   #64
Ja se moram pohvaliti da sam dobio državnu stipendiju koja mi recimo pokriva mjesečnu najamninu za stan, kriterij je socijalni status, za ocjene je Zoisova štipendija ali mislim da moraš biti slovenski državljanin!
__________________
I u najcrnijem mraku možeš naći sreću, ali samo ako se sjetiš upaliti svjetlo
nino1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2009., 23:00   #65
Quote:
macorrrr kaže: Pogledaj post
Aposlutno svi faksevi su po principu 3+2ili 4+1.
Bolonja je na apsolutno svim faksevima.


Moj faks (pravni) još nije po bolonji, tek od iduće godine!
__________________
I u najcrnijem mraku možeš naći sreću, ali samo ako se sjetiš upaliti svjetlo
nino1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2009., 23:12   #66
koji je to faks?
macorrrr is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2009., 08:56   #67
Pravo.
__________________
I u najcrnijem mraku možeš naći sreću, ali samo ako se sjetiš upaliti svjetlo
nino1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2009., 20:49   #68
macorrr...daj mi reci znaći ak ja dobijem socijalnu stipendiju kaj mi točno ona pokriva?? tj.koje troškove
??
snjeskaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2009., 20:59   #69
nino puno ti hvala......
snjeskaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2009., 21:00   #70
daj mi reci znaći ak ja dobijem socijalnu stipendiju kaj mi točno ona pokriva?? tj.koje troškove
?? ...daj mi molim te još samo na ovo odgovori...
snjeskaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 01:35   #71
već jesam. besplatan dom, a to znači i sve besplatno što s domom ide; struja, voda, grijanje....
i još nešto keša... simbolično...
macorrrr is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 01:13   #72
jel zna netko nesto o studiju medijskih komunikacija u mariboru?je tesko tamo upasti? i jel jezik na kraju prije ili poslije prve godine faksa?
anchi_8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2009., 15:46   #73
Quote:
blutengel1605 kaže: Pogledaj post
jel zna neko nekog tko studira u mariboru?mene zanimaju fakultet za kemiju i kem tehnologiju,i ovo njihovo kao zdravstveno veleuciliste...i opcenito stud zivot u mariboru....thnx
Ovako ja imam frendicu koja tamo studira kemiju,a znam i par cura koje su tamo na zdravstvenom veleucilistu na sestrinstvu.Dakle,svi su vrlo zadovoljni,svima se sviđa,kažu da jelakše i organiziranije i nije teško upasti.ako hoćeš više podataka pošalji na private pa ti dam frendičin mail
__________________
Zima zaobilazi moj dio grada.
~Child forever~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 02:05   #74
pozdrav svima
ovako, namjeravam upisati filozofski u ljubljni (engleski i povijest umjetnosti).
dala sam prvu prijavu, sve kul.
e sad, kako sam sve 4 godine zavrsila s odlicnim, oslobodjena sam mature. kako to utjece na bodovanje, moram li jurcat po ministarstvima da si oni to medjusobno objasne ili ?
zahvaljujem na svakoj informaciji!
lexxxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 22:36   #75
Zanima me kako ide procedura za upis medicine na ljubljanskom sveučilištu? Voljela bih da mi netko iz iskustva kaže...može i na pm.
temptress is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 23:00   #76
Medicina u Ljubljani, nadam se da ne misliš upisati ove godine jer su rokovi prošli, (negdje 2.-3. mjesec, ne sjećam se točno više). Ako je za neku drugu godinu, prijaviš se na:

http://www.vpis.uni-lj.si/

Dok je natječaj gotov dobiš pismo doma, skineš neke dokumente, popuniš, imaš kontakt s jednom ljubaznom tetom prek maila koja ti sve objasni ako kaj treba. Onda šalješ svjedodžbe i hrpu papira. Mislim da je onu svjedodžbu o maturi trebalo poslati original ()... itd...
Ali ja nisam to slal jer sam do tog datum upal bez plaćanja na MEF Zg, pa sam odustal od Slovenije, a možda i nisam trebal... I'll never know
To su moja iskustva, a imaš i post prije od Čačkalice, pročitaj
__________________
Tambourines and elephants are playing in the band.
Won't you take a ride on the flyin' spoon?
Doo, doo doo.
dr. Killpatient is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2009., 20:03   #77
Ljudi moji,jel' možda znate dal je za fiziku i biologiju velika navala?
Nešto čitala na stranicama,sutra zovem u Sloveniju pa da se malo raspitam,a i imam prijateljicu u Ljubljani...Tko zna...Zvuči primamljivo...
Cvrljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2009., 23:03   #78
Wink

Quote:
emergence kaže: Pogledaj post
Imate li kakvih iskustava kakvi su uvjeti u vezi studiranja u sloveniji??
Svaki info je dobrodosao... Kakva je procedura za prijamni itd
dragi moji, ja sam sad završila stručni studij ekonomije i htjela bi nastaviti dalje i to u ljubljani, zanima me kakve su procedure nastavka studija na ekon u ljubljani.. tj kako se tamo upisuje.. jel sada kasno ili da pokušam next godine?
plizam vas odg nama padobrancima
miillena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2009., 16:35   #79
Bok Miillena!

Ja samo znam da za dodiplomce upis vrijedi,u prvom upisnom roku,do 5.kolovoza.

Ja ih zovem svaki dan i nitko ziv da mi se javi
.Ja sam bila kod sudskog limača (tumača) i on mi veli da su svi oni koji su kod njega dosli samo preveli 3. i 4. razred svedodžbu i maturu i identifikacijski dokument,i sve to lijepo odnijeli u Sloveniju.I upali.Sad si ti misli.Ja neznam dal treba sad postupak priznavanja izobrazbe budući da smo Hrvati i imamo taj bijesni sporazum ili sta?

Cvrljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2009., 17:54   #80
ZA SVE VAS KOJI BI ŽELJELI STUDIRATI U lJUBLJANI....
ja se vec od 5 mjeseca dopisujem sa ljudima iz univerze i ovdje na forumu sam procitala puno netocnih podataka...
1. slovenski jezik se mora znati samo za studiranje slovenistike te komunikacije za ostalo nije potrebn,tek se na nekim faxevima trazi nakon druge godine. Strani državljani imaju ista studentska prava. Prvi rok je do 5.8 dakle do Srijede,morate poslat prevedene svjedodžbe 3 i 4 razreda imature,originale samo na uvid koje ce vam poslije vretiti poštom,zatim kopija mature ovjerena žigom apostille koja se dobije na općinskom sudu u Vukovarskoj ulici i košta 50kn ali vam ta kopija prije mora biti i ovjerena kod javnog bilježnika isto nekih 50 kn,zatim kopija osobnog dokumenta koja isto tao mora biti ovjerena kod jb,onda ispunjen obrazac N te obrazac o priznavanju koje skinete na stranici univerze u Ljubljani-upis na Ul pa tuji državljani.To sve pošaljete na njihovu adresu i cekate do nekog 9 mjeseca kada bi trebali dobiti odgovor. Ljudi su ljubazni i možete ih sve pitati. Redovno studiranje je besplatno i nije tako da ste na faxu od 8 do 8 ito je ko i u Hrvatskoj tj. isto... jedino što ja još moram poslat je neku odluku o nastavljanju školovanja u tuđini koju neznam di se dobiva pa ako netko zna šta je to bila bi zahvalna da mi što prije odgovori e da i ima drugi rok od 1 do 5.9
eto...nadam se da sam pomogla ))
lorchyy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:06.