Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2006., 23:25   #201
ajde par pitanja za vas, taj ''prijemni'' što si pisao neću ni komentirat, to mi je smijeh totalni.. fino je što vidiš samo pozitivne strane,očito si jako mlad..
vas sve nove čeka državna matura, a sa znanjem iz privatne ste nahebali da se tako izrazim..
sve je to lijepo i krasno što pišete o privatnim školama, ali u praksi, u životu to nije tako.. ja vam dam jednu info. iz jedne privatne o kojoj se pisalo ovdje se na državni faks u jednoj generaciji upisalo par ljudi- ali to je bio prijamni, koji je puno lakši od onoga što vas čeka..
za onoga iz priv. gim. benedikta kotruljevića imam pitanje - koliko si profesora promijenio za sad?
mislim nisu naše privatne toliko loše, ali bome nisu ni tako idilične.. treba puno promjena u cijelome školstvu, ali bi uvijek prije preporučila javnu, nego privatnu- možda se situacija promijeni, pa i ja promijenim mišljenje, ali zasad mislim da je to gubitak vremena..
Hana020 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2006., 17:18   #202
Quote:
Hana020 kaže:
ajde par pitanja za vas, taj ''prijemni'' što si pisao neću ni komentirat, to mi je smijeh totalni.. fino je što vidiš samo pozitivne strane,očito si jako mlad..
Prijemni ispit bi trebalo uvesti u sve škole jer ne možeš izjednačiti kriterije po kojima su ocjenjivani osnovnoškolci iz jedne škole u centru ZG-a i jedne iz npr. Sračinca. U Sračincu 90% razreda ima 5.0, a najgori ne prelaze ispod 4.0 dok u drugim školama, s pet prolaze oni koji su to doista zaslužili.
Prijemni ispit pokazuje tko je doista obrazovan (osnovnoškolski obrazovan).


Quote:
Hana020 kaže:
vas sve nove čeka državna matura, a sa znanjem iz privatne ste nahebali da se tako izrazim..
Opet pričaš o nečemu u čemu nemaš iskustva. A i ako si čula priče o nekim privatnima (kao što sam i ja čuo), molio bih te da ne generaliziraš i misliš da je tako u svima. Evo, konkretno, kao što sam rekao, iz Privatne Klasične se cijela prošla generacija maturanata upisala na željeni faks. Na prijemnom za arhitekturu je cura bila prva na listi.


Quote:
Hana020 kaže:
sve je to lijepo i krasno što pišete o privatnim školama, ali u praksi, u životu to nije tako..
Nije sve savršeno. Recimo satovi konzultacija kod kojih bi učenici trebali tražiti profesore da im objasne što im nije jasno ne funkcioniraju baš uvijek. Jer često se prijavi po 20+ učenika za isti predmet i onda ti je opet kao na normalnom satu. Ali ako profesor i njegov predmet trenutačno nisu traženi, uvelike ti može pomoći.

Quote:
Hana020 kaže:
ja vam dam jednu info. iz jedne privatne o kojoj se pisalo ovdje se na državni faks u jednoj generaciji upisalo par ljudi- ali to je bio prijamni, koji je puno lakši od onoga što vas čeka..
Ja sad potpišem da u pitanju nije PKG.


Za kraj, jedan profesor kojeg znam (nije iz moje škole) je radio jedno vrijeme u Amruševoj privatnoj. Rekao je da je jedan dan dobio nalog od ravnatelja da taj i taj učenik treba imati pozitivno iz tog predmeta jer je to sin od "nećemo sad reći koga".
Takve stvari ljudi čuju, i onda počnu generalizirati i smatrati da je tako u svim školama.
Mr. Private is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2006., 18:56   #203
@Mr Private: Prvi dobar post vezan uz ovu temu.
Privatne su škole kod nas nove i zato su nepoznanica. Da li se kupuje prolazak razreda ili ne, neću ulaziti u to jer o tome nemam informacija. Na zapadu su takve škole elitne i te stvari se sigurno ne dešavaju, za desetak godina neće se ni kod nas pričati o tome. Mišljenja sam da u privatnoj školi imaš veću povezanost sa profesorima i bolje uvjete rada, ali ako si ti voljan učiti svejedno ti je u koju školu ideš, pod uvjetom da su profesori normalni. Makar nije mi jasna tvoja rečenica: "na razgovoru, ako kažeš da ne znaš što želiš biti kad odrasteš, nema šanse da upadneš"? Pa rijetki, sa 15 godina, znaju na koji će fakultet ići? Ja do prije par mejseci nisam znao, maturant sam, u prvom razredu sam htio biti pilot.
A i sam imam namjeru ići na privatan fakultet, čisto iz razloga jer kombinira 2 smjera koji mene zanimaju, a i čuo sma dobre stvari o njemu od prijatelja. Da postoji takav državni vjerovatno bim razmišljao i sagledao pozitivne i negativne strane oba izbora, ali ovako...

Ken is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2006., 19:21   #204
jjjojjjj, prošla privatnu školu znam što pričam, ne volim kada ljudi tako tupo brane nešto samo zato što pohađaju takvu školu, taj tvoj prijamni, je puka formalnost i svatko tko ima lovu će se upisat- govorim jer znam, da možda su imali 100% upis i to na privatni faks, tako je većina iz moje škole otišla..
a za zapadne privatne škole neću komentirat,jer se sa svime time slažem, ali kod nas još uvijek nije tako..
Hana020 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2006., 02:21   #205
Quote:
Ken kaže:
Makar nije mi jasna tvoja rečenica: "na razgovoru, ako kažeš da ne znaš što želiš biti kad odrasteš, nema šanse da upadneš"? Pa rijetki, sa 15 godina, znaju na koji će fakultet ići? Ja do prije par mejseci nisam znao, maturant sam, u prvom razredu sam htio biti pilot.
Krivo si shvatio. Rekao sam da ako kažeš "ne znam" i šutiš dalje, nećeš upasti jer ostavljaš dojam da te baš briga. Ja ni sam nisam znao što želim upisati pa sam im rekao što NE želim upisati i o tome pričao.


Quote:
Hana020 kaže:
taj tvoj prijamni, je puka formalnost i svatko tko ima lovu će se upisat- govorim jer znam
Gle, sad ga već sereš teže. Kao prvo, moji roditelji nisu trebali predati imovinsku karticu na upisu da bi se vidjelo koliko su bogati i kao drugo, prijatelj, koji je jedan od najbogatijih ljudi u Hrvatskoj nije upao. Tako da, cut the bullshit. Jer bio bogat ili ne, plaćat će 2000 kn mjesečno.
Mr. Private is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2006., 09:33   #206
Quote:
Gle, sad ga već sereš teže. Kao prvo, moji roditelji nisu trebali predati imovinsku karticu na upisu da bi se vidjelo koliko su bogati i kao drugo, prijatelj, koji je jedan od najbogatijih ljudi u Hrvatskoj nije upao. Tako da, cut the bullshit. Jer bio bogat ili ne, plaćat će 2000 kn mjesečno.
Hana020 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2006., 17:05   #207
Quote:
Hana020 kaže:
Bravo, dobar argument. Osjećam se pobijenim.
Mr. Private is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2006., 21:11   #208
državna vs. privatna gimnazija

Zanima me vaše mišljenje, što mislite, da li je bolje pohađati privatnu ili državnu gimnaziju?
Zašto?
atILa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2006., 21:15   #209
topic
Maisie is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2006., 22:35   #210
ne opet.
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2006., 21:15   #211
profesori

profesori (neki)na privatnim rade u fušu(trude se rade ,ne zakašnjavaju)
a tamo gdje dobivaju plaču,kasne ,nema ih,gosti.....

Neka privatne imaju stalno zaposlene,(a ne da posuđuju profesore iz javnih škola),neki profesori čak posuđuju i opremu i nose u privatne škole??????
__________________
Car je go
Fourier is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2006., 21:56   #212
Quote:
Fourier kaže:
profesori (neki)na privatnim rade u fušu(trude se rade ,ne zakašnjavaju)
a tamo gdje dobivaju plaču,kasne ,nema ih,gosti.....

Neka privatne imaju stalno zaposlene,(a ne da posuđuju profesore iz javnih škola),neki profesori čak posuđuju i opremu i nose u privatne škole??????
i tko je tu kriv? privatne škole ne...
__________________
vrijeme se ne broji
treba samo gledati u krug
i to postaje očigledno
irulan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2006., 23:50   #213
Quote:
Maisie kaže:
Rekurzija: vidi pod rekurzija.
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2006., 20:02   #214
Smile Privatna umjetnička

Znam da je tema već na izmaku, ali dal ima netko tko ide u privatnu umjetničku gimnaziju, ako ima jel mi može malo pobliže napisat o toj školi...unaprijed hvala
 
Odgovori s citatom
Old 06.10.2006., 16:31   #215
Privatne skole-da ili ne

Sta mislite ljudi dali su privatne skole najbolje ili... ?
Shouter is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2006., 17:44   #216
nisu
Maisie is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2006., 19:19   #217
To uopće nije kriterij.

Ne kod nas. Barem ne još.

Mi imamo tradiciju (gotovo) isključivo javnog školstva; dobre profesore i dobre škole općenito naći ćeš manje-više svugdje.
Neke privatne škole, jasno, traže što bolje profesore i podižu kvalitetu obrazovanja; druge, koliko čujem, služe gotovo kao trgovine za maturalne svjedodžbe.

Privatna škola može imati svojih prednosti; pitanje je samo koje točno prednosti roditelji žele za svoju djecu.
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 02:40   #218
da ali zato u privatnim skolama profesori vise sa tobom rade i bolje naucis nego u obicnim skolama
Shouter is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 15:45   #219
Hm, ovdje u Os ima jedna privatna gimnazija i ljudi iz drzavne gimnazije iz mog razreda koji su trebali pasti razred su se prebacili u tu privatnu i prosli sa 4/5
Ne, nisu tamo odjednom postali druge osobe, zaljubljenici u ucenje i marljivost, nego su im roditelji lijepo sve masno platili, pa su i djeca postali bolji ucenici odjednom, naravno
A propos samih profesora, bar ovdje u Os, u privatnoj gimnaziji nisu nista bolji ni strucniji nego u drzavnim gimnazijama, program nema bas nekih znatnih razlika, a mogu zamijetiti da isti ti ucenici koji su isli u privatnu sad na fakultetu nisu nista uspjesniji od ovih iz drzavne, dapace, jos uvijek imaju mogucnost placanja , pa nekima bas zato ide tako dobro kao i u srednjoj hehehe.
Mislim da je kod nas jos uvijek upisivanje u privatne skole vise stvar prestiza, nego realne potrebe za nekim boljim i kvalitetnijim obrazovanjem. A o ljudima koji 'prestiz' pokazuju na tako prizemne nacine je i tako sve vec poznato
Profinjena is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 16:34   #220
hmm nebih bas reko da ovdje u zg-u ima toga, vec kao sto sam i reko profesori se vise brinu za djecu nego u obicnim skolama
Shouter is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:11.