Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2005., 12:56   #1
Izbjeljivanje zuba

Zene molim pomoc opet

Uglavnom, nosila sam fiksni aparat za zube 3 i pol godine i zubi su mi fakat gadno pozutili. Jednostavno ruzno izgleda.

Sad molila bi one koji znaju (bilo u 'Rvata bilo vani, tak svejedno) da mi kazu kolko im tak izbjeljeni zubi budu izbjeljeni tj. kolko vam treba da vam zubi opet postanu zuti?

Danas sam o cijeloj proceduri pitala zubara, sve znam, gel, nosis u necem proizirnom, bla, bla... ali ni on sam mi nije znao rec kolko tocno ce zubi ostati - bijeli.




Inace, znam da je tema nekoc davno bila... al nemrem ju nac.
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2005., 13:01   #2
mislim da je bila na zdravlju
Clea is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2005., 16:09   #3
Re: Izbjeljivanje zubi

Quote:
dora kaže:
da mi kazu kolko im tak izbjeljeni zubi budu izbjeljeni tj. kolko vam treba da vam zubi opet postanu zuti?


Mene ovo isto zanima
+ dali se 'isplati' ako ste pušač i koliko to izbjeljivanje 'traje' uz konzumaciju kutije cigara dnevno??
__________________
Pliva patka preko Save, nosi pismo na vrh glavu, u tom pismu piše da ja VOLIM TE najviše!
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2005., 16:23   #4
Re: Re: Izbjeljivanje zubi

Quote:
Paw kaže:
Mene ovo isto zanima
+ dali se 'isplati' ako ste pušač i koliko to izbjeljivanje 'traje' uz konzumaciju kutije cigara dnevno??

Ovak... moj zubar je tak od prije godinu dana poceo izbjeljivat zube ljudima ali rekao mi je (danas) da je prije godinu dana jedan lik, dugogodisnji pusac (2 kutije dnevno) izbijelio zube i da mu to jos uvijek traje (tj. bijeli su, mozda ne snijezno bijeli ali bijeli ).

Mene zanima jel to traje dulje od godinu dana... za godinu dana mi se ne isplati dat takve pare, a i zubar mi rece da svake godine to bas nije najbolje (za zube) radit. Jedno svake 2, 3 godine. Jer se kao unistava dentin (ono ispod cakline ).
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2005., 16:25   #5
Ok, znači; ima nade i za mene nježnobijeli:

Dora, koliko dođe izbjeljivanje?
__________________
Pliva patka preko Save, nosi pismo na vrh glavu, u tom pismu piše da ja VOLIM TE najviše!
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2005., 16:35   #6
Quote:
Paw kaže:
Ok, znači; ima nade i za mene nježnobijeli:

Dora, koliko dođe izbjeljivanje?
Joj snjezno bijeli su mi odurni Fakat! Ja vise voli bjelkaste, al ne prebijele.

2000 kuna (bar kod ovog mog). S tim da moras doci, on ti uzme otisak, pa po otisku zuba napravi te udlagice, pa ti da udlagice i taj neki gel, pa to furas 4-7 dana... E sad ide zajeb --> u tih 4-7 dana ne smijes:
1) piti vino
2) kavu
3) limunadu
4) sok od narance
5) Coca-colu i srodna pica
6) kavu
7) ne smijes - pusit
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2005., 18:45   #7
Quote:
dora kaže:
Joj snjezno bijeli su mi odurni Fakat! Ja vise voli bjelkaste, al ne prebijele.

2000 kuna (bar kod ovog mog). S tim da moras doci, on ti uzme otisak, pa po otisku zuba napravi te udlagice, pa ti da udlagice i taj neki gel, pa to furas 4-7 dana... E sad ide zajeb --> u tih 4-7 dana ne smijes:
1) piti vino
2) kavu
3) limunadu
4) sok od narance
5) Coca-colu i srodna pica
6) kavu
7) ne smijes - pusit


Uh... čini mi se malo komplicirano

A jel postoji nešt s plavom svjetlošću (vidjela neš takvog nedavno na tv-u, ali nisam stigla pohvatat kako se to čudo zove
__________________
Pliva patka preko Save, nosi pismo na vrh glavu, u tom pismu piše da ja VOLIM TE najviše!
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2005., 18:57   #8
Ja sam radila dva put. jednom prije neke 4 godine u UK i sad prije par tjedana u Brazilu.
Oba puta sam radila lasersko izbjeljivanje.
Sat vremena posla, a zubi su vidljivo bjeliji.
Prvi put se jako bas vidjela razlika, a sad nisu dosegli onaj nivo zutine kao sto su prije bili pa se nije tolko vidila razlika, al su definitivno i primjetno bjeliji.
Ja sam za.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2005., 23:07   #9
ja bila kod zubara i to napravila mi je otiske zuba i dala taj gel (peroxid) kaj se nosi 10 dana po sat vremena i to je (kak je ona meni rekla) najblaza i najmanje unistava zube

sada ja sam taj gel metnula 2 puta i uzasno mi je to bilo jer su me boljeli zubi i onda mi je dala neki koji je jos blazi ali jos ga nisam metnula evo sve stoji u kupaoni jer nisam sigurna sada dal bi to uopce probavala jer su mi zubi zapravo poprilicno bijeli, ima ona neke nijanse i moja je broj 2 a najjbjelija je 1 tak da neznam dal bi se na meni i vidjela ta razlika

a neznam mozda i pocnem to metnuti nisam jos 100% na cistom

inace sve to kosta 1500kn i zena je super koja to radi i slika zube prije pa da imas before/after sliku
mijita is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2005., 23:08   #10
e da ima isto dobra fore sva ta pica tipa cola vino kava itd pijte to na slamku tak manje zutite zube
mijita is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2005., 23:28   #11
Quote:
Paw kaže:

A jel postoji nešt s plavom svjetlošću (vidjela neš takvog nedavno na tv-u, ali nisam stigla pohvatat kako se to čudo zove
Pojma nemam. Iskreno nikad cula.


Joooj Kiki ja lasersko ne bi. 2 zene koje znam koje su tak izbjeljivale, rekle su da su im poslije zubi bili uzasno osjetljivi. Jednoj cak mjesecima poslije.
Uglavnom, velis rezultat se vidim godinama poslije?


mijita - gdje je ta tvoja zubarka? Jel i inace imas osjetljive zube ili se osjetljivost pojavila tek kod gela?
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2005., 02:10   #12
Re: Izbjeljivanje zubi

Quote:
dora kaže:
Zene molim pomoc opet

Uglavnom, nosila sam fiksni aparat za zube 3 i pol godine i zubi su mi fakat gadno pozutili. Jednostavno ruzno izgleda.

Sad molila bi one koji znaju (bilo u 'Rvata bilo vani, tak svejedno) da mi kazu kolko im tak izbjeljeni zubi budu izbjeljeni tj. kolko vam treba da vam zubi opet postanu zuti?

Danas sam o cijeloj proceduri pitala zubara, sve znam, gel, nosis u necem proizirnom, bla, bla... ali ni on sam mi nije znao rec kolko tocno ce zubi ostati - bijeli.




Inace, znam da je tema nekoc davno bila... al nemrem ju nac.
kod nas imas izbjeljivanje kod zubara-traje vuru i kosta vise nego te trake ali i da bolji rezultat.one trake su tak-tak,doduse od "crest' kompanije su najbolje kolko vidim po onima koji ih koriste.ja si moram srediti sve zube cim dodem u zgb!ovde je to jednostavno prevec skupo...
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2005., 04:30   #13
Quote:
dora kaže:


Joooj Kiki ja lasersko ne bi. 2 zene koje znam koje su tak izbjeljivale, rekle su da su im poslije zubi bili uzasno osjetljivi. Jednoj cak mjesecima poslije.
Uglavnom, velis rezultat se vidim godinama poslije?
Plava svjetlost koju spominjete je laser.
Ja nisam imala nikakvih problema s osjetljivosti zubi poslije, i to me cak i iznenadilo jer mi znaju bit zubi osjetljivi ako npr zagrizem u nesto jako vruce ili jako hladno.
Zubar mi je prethodno rekao da se MOZE pojavit osjetljivost, al da to ode nakon 2-3 dana. Ja mislim da je to OK s obzirom na rezultat.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2005., 07:56   #14
Quote:
dora kaže:
Joj snjezno bijeli su mi odurni Fakat! Ja vise voli bjelkaste, al ne prebijele.

2000 kuna (bar kod ovog mog). S tim da moras doci, on ti uzme otisak, pa po otisku zuba napravi te udlagice, pa ti da udlagice i taj neki gel, pa to furas 4-7 dana... E sad ide zajeb --> u tih 4-7 dana ne smijes:
1) piti vino
2) kavu
3) limunadu
4) sok od narance
5) Coca-colu i srodna pica
6) kavu
7) ne smijes - pusit

A da li se smije jesti čokolada?

Moji nisu žuti jer ne pijem kavu, ne pušim i ne konzumiram gore navedeno ali bi ipak volila da su malo svijetliji.
Inače, za osjetljive zube preporučam sensodine zubne paste, ima i dentalweiss koja zubima vraća prirodnu bjelinu. Ta mi je najbolja. Odkad koristim te zubne paste ne moram više često kod zubara jer su mi one prijašnje paste koju su sadržavale SLF uništavale zubnu caklinu i zubi su mi bili užasno osjetljivi.
anya is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2005., 11:40   #15
Re: Re: Izbjeljivanje zubi

Quote:
AFRODITA69 kaže:
kod nas imas izbjeljivanje kod zubara-traje vuru i kosta vise nego te trake ali i da bolji rezultat.one trake su tak-tak,doduse od "crest' kompanije su najbolje kolko vidim po onima koji ih koriste.ja si moram srediti sve zube cim dodem u zgb!ovde je to jednostavno prevec skupo...
Čula sam za te "crest" trakice, ali daj reci nešto više o njima. Pretpostavljam da ih nema u Zg ali kao da sam načula da se mogu kupiti u Grazu...:-? Zna li netko ima li ih gdje u blizini?
__________________
great pretender
latitia26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2005., 16:44   #16
Quote:
Kiki kaže:
Plava svjetlost koju spominjete je laser.
Ja nisam imala nikakvih problema s osjetljivosti zubi poslije, i to me cak i iznenadilo jer mi znaju bit zubi osjetljivi ako npr zagrizem u nesto jako vruce ili jako hladno.
Zubar mi je prethodno rekao da se MOZE pojavit osjetljivost, al da to ode nakon 2-3 dana. Ja mislim da je to OK s obzirom na rezultat.
Da, to sam si i mislila da je 'plava sjetlost' ili laser il vanzemaljci, pa nekako je odluka pala na - laser
Cuj, a jel se tebi vratila stara boja zuba imedu prvog izbjeljivanja i drugog?


Quote:
anya kaže: A da li se smije jesti čokolada?
Pa ne znam kolko bi covjeku bio problem nejest cokoladu 4-7 dana? Al za cokoladu nema napomena, pa se moze jest. Ne moze se radit/pit samo ovo sto sam navela.
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2005., 18:53   #17
Ne, nije se vratila stara boja, al s vremenom postanu manje bijeli, zisku.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2005., 19:32   #18
Quote:
Kiki kaže:
Ne, nije se vratila stara boja, al s vremenom postanu manje bijeli, zisku.
Odlicno! To me zanimalo.

Jos samo par pitanjaca: za kolko si nijansi (odprilike) izbijelila zube? Jesu ti bas bili jako, jako zuti ili onak, malo zutkasti? Jel pusis/pijes kavu/caj pa su ti od toga pozutili il su ti zubi 'prirodno' zuckasti ?
Hvala
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2005., 20:24   #19
meni zubi uopce nisu osjetljivi ali nakon taj gel prvi mi je bio koma koma iako je zubarka rekla da nitko do sada nije imao taj problem ali eto ja jesam



inace ona je kod petrove bolnice i super radi zena
mijita is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2005., 21:59   #20
a nemozete imat i novce i ovce!

morate se odrec svih cola pica i crvenih vina te cigareta i ostalih gluposti koje stete...mislim mozete se izbjelljivat do iznemoglosti ali nakraju za nekih 20-30 godina kako ce vam zubi izgledat kada se poniste sa svim tim postupcima.

meni su zubi dosta prirodno bijeli i nepusim, ne pijem crveno vino i kavu a bijelim ih sa obicnim trakicama koje kupim i traje mi skoro godinu dana...

moja frendica isto bijeli sa njima (pusac je) i super joj izbjeli, samo sto ona to mora radit svaka 3 mjeseca...
goddess11211 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:52.