Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver > Prijenosna računala

Prijenosna računala Omnia mea mecum porto

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.05.2011., 20:22   #81
Ma nema teoretske šanse da itko upgrade-a ovaj tablet M718. Pokušao sam sve šta je onaj na m napisao, sve u uputstvima-jednim, drugim i ništa. Ono kad ga isključiš i pališ ga sa gumbom onim normalnim za paljenje i s onim za back, i kad dobiješ malog robotića Android na ekranu i uskličnik u trokutu onda opet stisneš gum back, odabereš opciju "apply sdcard:update.zip i onda ti samo napiše:

-- Install from sdcard...
Finding update package...
E:Can't mount /dev/block/mmcblk0p1 (or /dev/block/mmcblk0)
(No such file or directory)
E:Can't mount SDCARD:update.zip
Installation aborted.

Šta baš MORAM imati nekakvu SD karticu?
Darth. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 20:39   #82
pa moraš...


pazi, ti ovim postupkom upisuješ novi ajmo reć "operativni sistem" u tablet. a taj operativni sistem, u obliku datoteke si prethodno morao spremiti na tu sd karticu... ako nisi tu datoteku snimio na sd karticu i ako nisi uturio karticu u tablet onda on jadan nema ni odakle a ni šta učitati...
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.
taipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 20:48   #83
A odakle meni ta SD kartica? Šta još i to moram kupiti?
Darth. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 22:00   #84
Quote:
DIsign kaže: Pogledaj post
Znam da je update os a uspješan ali
reci jesi dobio predinstaliran market, gmail, yubito odnosno sve ono što se dobije i kad kupiš tablet sa v.2.2?

Ako to postoji neki poseban način da to dobiješ daj pliz napiši

jel neko to isto uspio i sa M718 odnosno sa ver.2.1 na 2.3?
Imaš na 2.3 market,gmail (puno bolji nego na prijašnjim verzijma) ,apk instaler,es file explorer(astro je bolji) ,a i gluposti kao latitude i places sa mapsa (a nemaš GPS).

Na download verziji 2.3 sa joyplus stranica nalazi se kineski i engleski tut.pa ovaj moj je lakše razumjeti ako se prati i ovaj engleski(ima sličice).
Nisam ni ja nešto za android ali metode pokušaja čine svoje.

Trenutno pokušavam instalirati Gingerbreak jer mi idu na živce ove debilne aplikacije e - book readera i slične koje želim maknuti.z4root i ostali ne funkcioniraju na 2.3 i da , Titanium zbog toga ne dela .

Banchmark je katastrofa (neću o tome ), 778 je trabant.
I dalje je arm 7 (ne arm 8),sa max 800 mhz (ne 1200mhz).Sensor temp. ne radi (uvijek pokazuje 10 c),ustvari ,pa da tablet ga uopće nema.Postao sam sarkastičan....(da li ih tužiti za prevaru ili ne ..pričekat ću)

No kopajući malo po sistemu našao sam u folderu - etc - apns-conf.xml file u kojem su postavljeni različiti apn - ovi npr:
apn carrier=T -Mobile NL
mcc 204
mnc 16
apn=internet
user "*"
password "+"
server "+"
mmsproxy= 010....itd
mmsport="8080"
mmsc = http ://t -mobilemms
type= default
e sada ima tu i t mobile europe, češke postavke,A je valjda austrija,D,UK,,t mobile usa
Ajde ,tko malo bolje razumije neka mi ispuni sa t mobile hr. internet i mms postavkama gore navedeno.
mimae is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 13:11   #85
a da probaš s marketa skinuti neku OC aplikaciju? koliko sam do sada skužio ti arm-ovi su voljni dati još 20tak % više performansi bez nekog beda, a to bi ovdje itekako značilo.... ne pretjeruješ nego polako, desetak posto pa vidiš jel šteka ili je sve okej, pa onda još malo... ako neka aplikacija bude htjela surađivati
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.
taipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 21:07   #86
Quote:
mmarko40 kaže: Pogledaj post
Evo da dodam vlastita iskustva na ovu temu.
Budući da se već neko vrijeme šiljim da nabavim tablet, dosta toga sam pratio po našim i stranim medijima, umalo naručio neki kineski tablet putem dhgate.com-a, no rekoh, još ću malo sačekati da nešto dođe kod nas.

I tako, došla u čipoteku ova dva joyplus modela od kojih sam upazario onaj skuplji m778. To je trenutno najbolja kupovina tableta u hrvatskoj, po mom sudu. Uređaj je hardverski pristojno jak, a način izvedbe ne odaje jeftinog kineza. Onog slabijeg je glupost kupovati jer je samo 200kn jeftiniji a puno manje funkcionalniji.

No međutim, ovdje htjedoh skrenuti pažnju na drugu stvar. Imam asusov netbook, i kada sam na terenu, na internet ga kačim preko nokie sa symbianom s60 bilo bluetoothom, bilo wifi vezom (na nokiji je dignut joiku hot spot lite software). Kako android tablet koji sam kupio ima samo wifi povezivost, bio sam ubijeđen kako ću kad nisam doma, na internet ići wifijem od tableta preko mobitela (tethering metoda). No, tu je uslijedilo razočaranje. Android bilo koje verzije namjerno neda vezanje na wifi adhoc, samo infrastructure mod. Google to nije podržao očito u namjeri da pogoduje telekom operaterima ili proizvođačima hardvera kako bi vlasnici tableta potrošili još koju paru.

Eto, to sam htio naglasiti. Ako vam je važna povezivost na terenu, kupite neki tablet sa 3G modulom ili bar ugrađenim bluetoothom. Samo sa wifijem ćete se kačiti doma ili negdje gdje je siguran infrastructure AP. Da sam znao za ovo ograničenje androida, sigurno bih još sačekao sa kupnjom.
Što se tiče ovoga, ja imam m778 i htc desire i meni tethering radi. jedino mi npr neće naći na maps lokaciju preko gps-a od Desirea
BoroZvijer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 23:37   #87
Quote:
taipan kaže: Pogledaj post
@ blueled:

baci oko ovamo, tu nešto pričaju i o tom tvom ...
hvala. budem pročitao kad ulovim vremena. a možda i pričekam još dok izađe taj uređaj sa Androidom 2.3, nekako ne vjerujem kinezima i njihovim obećanjima o podršci za novi firmware koje navode na e-bayu kad je tvornički gore onda je ipak to druga stvar.

da budem još malo dosadan: jel ima nekih bitnih razlika između 2.2 i 2.3? nemam uopće iskustva sa android tabletima (a ni mobitelima) pa ne znam jel to više kozmetički ili su i funkcionalno razlike primjetne. onako, ako se može laički ukratko u 2 rečenice objasnit u čemu je razlika.
blueled is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2011., 06:28   #88
Quote:
taipan kaže: Pogledaj post
a da probaš s marketa skinuti neku OC aplikaciju? koliko sam do sada skužio ti arm-ovi su voljni dati još 20tak % više performansi bez nekog beda, a to bi ovdje itekako značilo.... ne pretjeruješ nego polako, desetak posto pa vidiš jel šteka ili je sve okej, pa onda još malo... ako neka aplikacija bude htjela surađivati
Probao večinu sa applaneta,samo problem je kaj oni kvalitetniji traže rootan 2.3 pa zato još uvijek pokušavam sa gingerbreakom.Set cpu pokazuje max 800 min 100.Ali nije to važno, ja sam kupio tablet zbog arm 8 i 1200 mhz,kao da kupiš npr. passata 2.0 a u njemu 1.6 motor,nije stvar novaca nego principa,zašto ne napišu u uputstvima "sory ali ovaj 3g ne radi u Hrvatskoj", u ovoj državi svi nešto love u mutnom.
mimae is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2011., 17:51   #89
BoroZvijer je rekao:
"Što se tiče ovoga, ja imam m778 i htc desire i meni tethering radi."

Molim te boro provjeri ovu konstataciju jer mi se čini nemoguća. Koji si
softver dignuo na desireu, jesi li provjerio na PC-u da je to adhoc veza.
Možda imaš neki softver koji tjera desirea u infrastructure mod. Tko zna.
Pojasni malo kad stigneš.
mmarko40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2011., 06:38   #90
Je li netko uspio rootati 778.Probao sam sve moguće sa gingerbreakom 1.2 ali ništa.Pokušavao staviti hr tipkovnicu ali u system/ app..ga neće ubaciti.Cijeli system ,svi file - ovi ,su read only.Ništa ne možeš deinstalirati niti ubaciti.
mimae is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2011., 11:13   #91
Quote:
mmarko40 kaže: Pogledaj post
BoroZvijer je rekao:
"Što se tiče ovoga, ja imam m778 i htc desire i meni tethering radi."

Molim te boro provjeri ovu konstataciju jer mi se čini nemoguća. Koji si
softver dignuo na desireu, jesi li provjerio na PC-u da je to adhoc veza.
Možda imaš neki softver koji tjera desirea u infrastructure mod. Tko zna.
Pojasni malo kad stigneš.
Ja imam 2.2. Tvorncki i preko aplikacije wifi hotspot radim tethering... testirao sam gs tako da sam isao na kavu i na desireu upalio mobilni interenet i spomentu aplikaciju koja stvori umjetni wlan a zatim se ja sa tabletom spojim na "htc network" preko tableta koji tu mrezu prepozna kao wlan mrezu i radi odlicno... evo i sad koristim dok pisem taj nacin...
BoroZvijer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2011., 19:36   #92
Quote:
BoroZvijer kaže: Pogledaj post
Ja imam 2.2. Tvorncki i preko aplikacije wifi hotspot radim tethering... testirao sam gs tako da sam isao na kavu i na desireu upalio mobilni interenet i spomentu aplikaciju koja stvori umjetni wlan a zatim se ja sa tabletom spojim na "htc network" preko tableta koji tu mrezu prepozna kao wlan mrezu i radi odlicno... evo i sad koristim dok pisem taj nacin...
Hvala na odgovoru. Pogledao sam po netu na brzinu i izgleda da HTC Desire stvarno ima wifi hotspot aplikaciju ali za pravi infrastructure AP mod.

izvor: http://blog.brightpointuk.co.uk/use-...e-wifi-hotspot

Ostaje žalosna činjenica da android uređaji ne idu na adhoc veze.

Usput, stavio 2.3 na tablet m778. Stvarno jednostavno.
mmarko40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2011., 20:06   #93
Je li itko uspio updejtati M718?
Darth. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2011., 20:06   #94
ajd plz kad vam se da i kad stignete, svi izbacite autonomije tableta koje posjedujete, znači od pune baterije, štajaznam, za recimo 3-4 kategorije:

1. wifi surfanje
2. gledanje filmova
3. gejmanje
4. čitanje (knjige, stripovi, cbr, pdf, word...)

plzzzzzz.................
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.
taipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2011., 20:22   #95
evo ja vec duze vrijeme citam forum sad sam se i registrirao
zanima me od vas znalaca koji imate M718 dali se na njemu mogu gledati titlovani filmovi i dali ste isprobali planiram ga kupiti sljedeci tjedan odlucio sam se za jeftiniju verziju jer mi je potreban samo za surfanje gledanje filmova i tako osnovne stvari mozda za pokoju igricu i da cujem jos vase primjedbe
rastumibrkovi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2011., 22:28   #96
Rađe si uštedi tih tisuću kuna nego da kupiš M718...
Darth. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2011., 22:43   #97
štaje tolko loš?
a ovaj skuplji model M778
netreba mi za neke posebne stvari zato pitam, a nije bas da sam pri parama da ulažem u nešto skuplje ponadao sam se da je dobra stvar to neki su ga na forumu pohvalili a neki pljuvali -.-"
rastumibrkovi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2011., 22:47   #98
ili ovaj Tablet Prestigio PMP5070C http://www.emmezeta.hr/multimedija/i...igio-pmp5070c/
po 1249 kn tolko bi se jos dalo izdvojit..ima li netko to..iskustva??
rastumibrkovi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 08:54   #99
nemoj baš tog prestigia

ili JoyPlus 778 ili pogledaj malo onog prestigia od 8.4", ovdje imaš review...

http://www.links.hr/index.php?option...ategorija=0101

daj si malo truda pa pročitaj ovu temu da se na zajebeš, 1000+ kuna nije malo, valja znati što sve možeš očekivati od tableta kad ga kupiš...

a što se tiče titlova na filmovima, ako aplikacija ne dolazi "out of the box" onda imaš raznih videoplejera za download koji podržavaju titlove. morat ćeš malo raditi na tome...
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.

Zadnje uređivanje taipan : 09.05.2011. at 09:05.
taipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 11:46   #100
čini mi se da cu tog M778 prema oba revjuva i ostalom za stvari koje mi treba procito sam cjelu temu zato sam i osobno u pitao jer ima i "pljuvanja" i pohvala ipak mi se najvise svidio od prvog dana i cini mi se naj bolji hvala vam samo neznam di cu ga kupit jer e u chipoteci trenutno nedostupan
rastumibrkovi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:07.