Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.12.2007., 21:53   #1
Svježi kokos

dakle, kupila ja danas u intersparu kokos isijeckan na male komadiće - tako da ne moram ja čistiti
međutim, pošto ga jedem prvi put u životu, ne znam kako se jede
da li da očistim smeđu koru i pojedem cijeli bijeli dio, da li da "izglođem" ono bijelo "meso" dok ide, pa makar ostalo pola bijeloga do kore ili
hvala svima
__________________
tko radi - jede, tko ne radi - jede, pije i spava
Yazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 15:15   #2
Quote:
Yazz kaže: Pogledaj post
dakle, kupila ja danas u intersparu kokos isijeckan na male komadiće - tako da ne moram ja čistiti
međutim, pošto ga jedem prvi put u životu, ne znam kako se jede
da li da očistim smeđu koru i pojedem cijeli bijeli dio, da li da "izglođem" ono bijelo "meso" dok ide, pa makar ostalo pola bijeloga do kore ili
hvala svima
Odreži smeđu koru i jedi ono bijelo!

Meni osobno se svježi kokos ne sviđa jer mi je premasan. Pokušaj ga narezati na tanke listiće, onda nije toliko intenzivan. Iloi ako ti se eksperimentira probaj neki frape smućkati.
Ne znam, jednom probala i nisam oduševljena.
A_N_A is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 20:39   #3
gle, nitko mi nije odgovorio tu na temi do danas kokos stoji u frižideru - pa da ne propadne, ja sam ga jela prvo tako da sam "glođala" meso do kore, koliko ide - ide, ali je to tvvvvrdo i baš nije nešto išlo - zapravo, nije problem što je tvrdo, nego sam grizla okomito na ona vlakna od kokosa.

pa sam onda promijenila taktiku - zagrizem sve, i bijelo i koru i tako je puno lakše jer zubi idu paralelno sa vlaknima

da, pojela sam i koru i uopće nije tvrda
valjda mi neće ništa biti, uhhh
__________________
tko radi - jede, tko ne radi - jede, pije i spava
Yazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 20:54   #4
Ma kaj bi ti bilo?! Ljudi u Africi ga jedu otkad znaju za sebe, pa im nije ništa. I nemaju onaj Interspaarov, narezan i zapakiran.

Čekaj, nisi valjda jela onu dlakavu smeđu koru?!
A_N_A is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 20:54   #5
ma i ona smeđa opna se jede, pa ne može se to odvojiti! bezveze se tučeš po glavi kad ti nikaj ne bu

a kaj s kokosom? pa najkorinije ga je imat tak nasjeckanog pa grickat.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 20:55   #6
puca, jesi ti mortik trudna ?

jedna moja frendica (ah, davno je to bilo) otišla na pauzu s posla kupit nekaj za gablec i vrati se ona s mars čokoladicom i konzervom beluša i veli "gle kaj sam si kupila ! " , a ja " kaj tebi su beluše fine ? " (meni, naime, nisu - imaju mi okus po sapunu ) ...a ona onak veselo "ne znam, nisam ih još nikad probala " ...pa smo malo radile matematiku i sutra je išla kod doktora i bila je 6 tjedni trudna
__________________
Normal human, skilled in art of stage magic and illusion; skilled in genuine magic
ja i bash ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 21:08   #7
beluše bi bile....sto??
neznam,ja se ravnam po slovenskom,sta bi bilo šparoge al...nisam bas sigurna...
yabooka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 11:02   #8
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
ma i ona smeđa opna se jede,

uuuuu, sad mi je lakše di si do sad bio?!?
ja sam pojela tu opnu i mislim si: da se to ne jede, valjda ne bi bilo tako mekano i jestivo, ne?
a onda se opet sjetim da je i kora od banana mekana, pa se ipak ne jede
__________________
tko radi - jede, tko ne radi - jede, pije i spava
Yazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 11:03   #9
Quote:
A_N_A kaže: Pogledaj post
Ma kaj bi ti bilo?! Ljudi u Africi ga jedu otkad znaju za sebe, pa im nije ništa. I nemaju onaj Interspaarov, narezan i zapakiran.

Čekaj, nisi valjda jela onu dlakavu smeđu koru?!
e, ljudi u africi su na to navikli
ma ne, nisam pojela onu dlakavu koru (tol'ko luda JOŠ nisam ) - nego onu, kako reče x-type - opnu
__________________
tko radi - jede, tko ne radi - jede, pije i spava
Yazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 11:06   #10
Quote:
ja i bash ja kaže: Pogledaj post
puca, jesi ti mortik trudna ?

jedna moja frendica (ah, davno je to bilo) otišla na pauzu s posla kupit nekaj za gablec i vrati se ona s mars čokoladicom i konzervom beluša i veli "gle kaj sam si kupila !
hehe i to je skupa jela, šparoge i mars?

ne, nisam trudna no dobar ti je ovaj "lakmus papir"
__________________
tko radi - jede, tko ne radi - jede, pije i spava
Yazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 14:18   #11
a jesam se nasmijala

sjetilo me na moje prvo kupovanje kokosa.... pa odvijačem, pa čekičem... na kraju sam ga sa krova kuće htjela bacit.... sjetila se pile e, onda sam konačno penetrirala u njega
absoluta is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2007., 01:09   #12
Ja sam ga lupala kamenom, pa čekićem, pa sam ga jako bacala o beton... Ma užas! U to vrijeme nije bilo Interspaara...
A_N_A is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2007., 11:23   #13
Quote:
A_N_A kaže: Pogledaj post
Ja sam ga lupala kamenom, pa čekićem, pa sam ga jako bacala o beton... Ma užas! U to vrijeme nije bilo Interspaara...
Pa kak se onda nakraju može najlakše otvoriti?
hanacro is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2007., 22:23   #14
mi smo ga kupili cijelog prije 2 god kad smo zivjeli vani...
mislim da smo ga pokusavali probusiti sarafcigerom i batom za meso i uspjeli na kraju
ali ja sam si nekak zabrijala da bi u kokosu trebalo bit kokosovo mlijeko i da bi to trebalo biti jako gusto i fino, medjutim, ta vodica unutra je prozirno bjelkasta, rijetka i ne bas fina
tak da smo na kraju malo to glodali i na kraju dosta toga bacili...
Joules is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:36.