Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2014., 23:35   #1
Pljačka u obitelji

Iako naslov nagovještava zaplet iz djela Agatha-e Christie,na žalost priča nije fikcija,već realnost.
Pokušat ću bit maximalno kratak,da ne pilam nepotrebnim detaljima.
Dakle,dogodila se,kako sam naslov kaže teška pljačka unutar obitelji.Šire.Ili bar onog što sam do sad smatrao da je obitelj.
Punac i punica su godinama štedjeli,obe mirovine i još ponešto sa strane (iznajmljivanje garaža,parkinga,podstanari),trošili vrlo malo,gotovo ništa,u pravom smislu riječi smrzavali se Zimi,znojili Ljeti,gladovali.
Jeli su oni,nisu umrli od gladi,jeli su ono što bi dvije kćerke koje su živjele u istoj kući skuhali.
Punica je bila ta koja je,u stvari štedila,jer bi punac to sve propio.Dobivao je za kutiju,dvije duvana dnevno i za pokoju pivicu.
Ukratko,u kuću je ulazilo oko 7000-75000 Kuna mjesečno a izlaz je bio,puno ću reć,1500.I tako 25-30 godina.
da ti novci postoje znale su obje kćeri,zajedno sa supruzima ali im nikad nije palo na pamet da nekako "izbunare" babu i malo posegnu u vreću.Barem malo.
No,postoji i treća kći koja živi na Braču,oca i mater vidi jednom u dva-tri miseca (i ja sam meka srca,rjeđe,rjeđe) iako radi u Splitu i u gradu je svaki radni dan.
Nakon nemilog događaja,baba je rekla da ju je dotična godinama "pumpala" protiv ovih dviju kćeri,kako će je okrast,možda i ubit...
I ova,luda kakva već je u to povjeruje.
Prije nekog vremena,bakica ode na Brač i sukladno savršenom planu najstarije kćeri,ponese sav novac.Staru,"Puma" sportsku torbu... punu... krznenih životinjica a i ponešto Eurića.
Sutradan kreću pozivi sa otoka,da je baba poludila,da je za ludnicu,psihijatriju,Vrapče i treći dan baba je spremljena u starčki dom. Da vam kažem u kakvom stanju? U jadnom.Mislija sam da neće doživit još dva-tri dana. Međutizim,iako van sebe i sa blijedim doticajima sa zdravim razumom,ona jednoj od kćeri kaže kako ju je ova s Brača,opljčkala. Dotična začudo,gotovo da nije niti to negirala,već je prvim trajektom zbrisala na otok i od tad joj se gubi svaki trag. Šalim se,nema više nikakvog kontakta s njom,telefon,mobitel,mail,sve mrtvo.
Obavještena je policija ali oni osim obavijesnog razgovora nisu napravili ništa.Ne postoji materijalni trag novca i - ujeo vuk magarca,kako bi moj ćaća reka.
Kako više znaju čovjek i već spomenuti magarac,šta isto kaže moj također spomenuti ćaća,a pogotovo više ljudi,kojih,cijenim na ovom forumu ima,mislim pametnih,ima li netko kakav savjet,pametan i učinkovit možebitno.
Molio bih biti oprošten od žalovanja,pardon,savjeta tipa: "Uzmi pištolj,odi im u kuću,pucaj u kolina i traži novce" ili "sačekaj na ulici,palicom lomi već spomenuta kolina i,opet,uzmi novce".
Vjerujte mi,vjerujte,nije mi to nikakav problem,Problem mi je robijat.I ja brinem o dvoje djece i o starom ocu i materi.iako sam prilično radikalan po naravi,nisam budala. Iako bih u ovom slučaju možda i treba bit...
Ajde,pucajte,udrite,savjetujte,neću nikome ništa zamirit.
I - hvala unaprijed!
__________________
Kako vrijeme prolazi,lova me ne nalazi
prije mi je mislit dala,sada više ne.
subhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 00:50   #2
Ako je majka lucidna može pokrenuti parnicu protiv te kćeri, te usput te nekretnine koje iznajmljuje darovati ili (fiktivno) prodati zetovima tako da treća kćerka ostane bez nasljedstva.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 18:21   #3
Imovina nije samo njena,njen suprug je živ.
__________________
Kako vrijeme prolazi,lova me ne nalazi
prije mi je mislit dala,sada više ne.
subhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 19:40   #4
Nek ona i suprug pokrenu parnicu protiv najstarije kćeri, iako je cijela priča smućkana jer joj je ona dobrovoljno dala novac. Ako majka (i otac tj. njen suprug) ne žele potkretati parnicu, onda tu nemaš što raditi. Njihov novac, njihov izbor.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 07:16   #5
Ukratko,u kuću je ulazilo oko 7000-75000 Kuna mjesečno a izlaz je bio,puno ću reć,1500.I tako 25-30 godina.
da ti novci postoje znale su obje kćeri,zajedno sa supruzima ali im nikad nije palo na pamet da nekako "izbunare" babu i malo posegnu u vreću.Barem malo.
No,postoji i treća kći koja živi na Braču,oca i mater vidi jednom u dva-tri miseca (i ja sam meka srca,rjeđe,rjeđe) iako radi u Splitu i u gradu je svaki radni dan.
Nakon nemilog događaja,baba je rekla da ju je dotična godinama "pumpala" protiv ovih dviju kćeri,kako će je okrast,možda i ubit...?
__________________
We are the leading the world in providing best CAS-001 exam dump gre and testking.net - 1Y0-A20 dumps prep solutions. Our incredible offers for nova and www.kumc.edu gedare accessible at reasonable prices; our Florida National University is very rare in IT world.
khushfehmi045 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 09:06   #6
Što bi rekao Ljubo ... Tko je jamio - jamio je!
Ja sam Ante is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 09:34   #7
Ostali ste bez love, ali.......doć´ će Mica na kolica!
Pomogni punici! A toj kčeri život kreće nizbrdo i odmaknite se od nje!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:33.