Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2011., 23:18   #541
Quote:
DeeJay77ZG kaže: Pogledaj post
a zakaj nemaš dečka..?
šalu na stranu, neš je očito gadno zgorelo nutra, neki spoj verovatno, a možda i neš ozbiljnije - prvom prilikom to nosi hitno u servis, il nek ti dojdu doma pogledat, kak to već ide, danas je subota, sutra nedelja, dakle zaboravi-ponedjeljak je već izvjestan i realan za prve poduzimajuće korake...sretno!
(i najdi si muško, viš da ipak zna i dobro poslužit)
Pa ne kažem ja niš', niste vi uopće loši.
Ma ići ću u servis, al' očekivala sam da ćete me utješit' tipa: to je samo jedan mali osigurač pregorio, to si možeš i sama zamijeniti ( skoro). A sad me ti ovak' zbediraš, kak' to misliš možda i neš ozbiljnije?
Pa nije, jadnik, još ni dvije godine napunio.

A tek koja sablasna tišina po stanu. : ovisnicaodrođenja:
U svakom slučaju, hvala.
Eyecandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2011., 12:27   #542
Da, samo je dobar servis u igri....
....ako je nešto tako jako zasmrdjelo, sigurno nije samo osigurač !
Dobro, ne mora biti da je puno toga izgorjelo...
....a ono s dečkom treba hitno riješiti najmanje radi televizora !
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2011., 15:25   #543
Quote:
Eyecandy kaže: Pogledaj post
Pa ne kažem ja niš', niste vi uopće loši.
Ma ići ću u servis, al' očekivala sam da ćete me utješit' tipa: to je samo jedan mali osigurač pregorio, to si možeš i sama zamijeniti ( skoro). A sad me ti ovak' zbediraš, kak' to misliš možda i neš ozbiljnije?
Pa nije, jadnik, još ni dvije godine napunio.
Ako je TV pod garancijom (IIRC Philips ima 2 godine pa bi trebao biti) onda obavezno ovlašteni servis.

Ako pregori osigurač ne bi smjelo biti nikakvog mirisa, a i to što si ga uspjela ponovno upaliti upućuje da
vjerojatno nije riječ o osiguraču jer su oni za jednokratnu uporabu (pregore i treba ih zamjeniti).

Najgori miris je kad odu elektrolitski kondenzatori, ali može izgoriti bilo što npr.
http://www.youtube.com/watch?v=JCPXckfT-6g&fmt=22
grunft is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2011., 05:51   #544
Grunft te proba malo upašiti, ali nije to nikaj strašno !
Gorjelo je to otprlike tako, ali je važno da se i ugasilo.
A tek da vidiš kako gori tv kad ga tresne munja.....
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2011., 10:11   #545
Quote:
olif kaže: Pogledaj post
Grunft te proba malo upašiti, ali nije to nikaj strašno !
Gorjelo je to otprlike tako, ali je važno da se i ugasilo.
A tek da vidiš kako gori tv kad ga tresne munja.....
Vidim da uživate plašit' malu plavušu.
Odoh sad k dobrom stričeku majstoru.

P.S. Ne vidjeh ni novu Igru prijestolja.
Eyecandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2011., 14:20   #546
Zelena slika na TV-u (komp-hdmi)!

Pozz.
Naime, kad spojim svoj komp i tv preko hdmi kabela (philips 32plf5604h,ati radeon 5860grafa) te pustim film nakon nekih cca 10-15min pozeleni mi slika na tv-u! I dalje se u pozadini vidi slika ali je sve zeleno. Dali mi neko može reći u čemu je problem, koju postavku promijeniti u ati catalyst programu ili nešto drugo???

Hvala!
_____________
__________________
I kaj sad??? :-)))
shmufy is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 23.05.2011., 20:07   #547
slušalice za mp3

imam jedan problem. radi mi samo jedna (desna) slušalica, a druga ne i to samo na mp3-u. Na kompjuteru i mobitelu rade obe normalo samo ne na mp3-u?
je li nešto nevalja s mp3-om ili ???
ja13 is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 23.05.2011., 20:20   #548
Probaj druge slušalice... iako ti je najvjerojatnije greška u mp3-u. Dam se kladit da ti se odlemio konektor na pločici...
Astra OPC is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2011., 21:10   #549
Kašnjenje slike za zvukom na kućnom kinu

Nedavno sam kupio novi LCD televizor Sony Bravia KDL-40EX710 i povezao sam ga scart kabelom s kućnim kinom Sony DAR-RH7000 kojeg imam već par godina i super sam bio zadovoljan s njim.
Problem je sljedeći: slika na TV-u malo kasni za zvukom na kućnom kinu.
Kada gledam DVD ili televizijski program, zvuk uvijek puštam preko kućnog kina. Kod gledanja TV programa sve je u redu, tj. slika ne kasni za zvukom, međutim kada gledam filmove na DVD-u, primjećujem da mi slika malo kasni za zvukom (tj. zvuk prethodi slici)!
TV na kućno kino mogu spojiti samo scart ili chinc kabelom - budući da je iz 2005. g. kućno kino nema HDMI konektor. Koju god da sam kombinaciju spajanja probao, uvijek isto!
Ima li neko kakvo rješenje za moj problem?
Zahvaljujem!
sonijevac is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 23.05.2011., 21:40   #550
Ako kućno kino nema audio delay opciju, plašim se da nema pomoći...procesingu TV-a treba neko vrijeme otkad primi video signal da ga prikaže...to je tzv "lag"...drugo eventualno rješenje je slatu zvuk iz DVD-a u TV i vratiti ga s TV-a u kućno kino...samo moramo znati koji DVD, kako je spojen , ima li HDMI te kakve audio izlaze ima TV...
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2011., 22:26   #551
Interesantno mi je da nisam, barem ne u ovakvoj mjeri, primjećivao kašnjenje slike za zvukom na starom CRT televizoru Samsung na koji mi je prije bilo spojeno kućno kino. Inače, Sonyev LCD TV ima malo brdo konektora - 2 x scart, 4 x HDMI, chinc, USB, komponentni... Kućno kino mi je spojeno na TV scartom jer kućno kino nema HDMI priključak, ali isti problem - kašnjenje slike - mi se javlja i kad bih kućno kino spojio na TV preko chinc AV ulaza. Možda je stvar u nekoj "nekompatibilnosti" novijeg televizora i starijeg kućnog kina ?
sonijevac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2011., 22:30   #552
NEE! Rekao sam ti! Sonyjev heavy-duty procesing uzrokuje da slika kasni, CRT nema procesinga pa zato ne kasni...probaj poisključivati sve džidže-midže na TV-u (100 HZ Motionflow i sl pizdarije)...kako si spojio SCART-o, sumnjam da možeš na Sonyju aktivirati Game Mode (ako ga uopće i ima)...
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2011., 23:10   #553
Nisam primijetio da ima Game mode, no možda bih trebao detaljnije pregledati. Probao sam i s uključenim Motionflowom i bez njega no bez razlike. Zahvaljujem na pojašnjenju u vezi heavy-duti procesinga kao i na prijedlogu da provjerim što je sve uključeno od opcija na telkaču. Probat ću se još malko poigrati s postavkama i TV-a i kućnog kina.
sonijevac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2011., 21:50   #554
HDMI2 - DVB problem

Pozdrav,

ispričavam se ako ovo nije nova tema, ali pati me slijedeći problem:
spojio sam računalo (macmini) na TV (Samsung LCD TV 26" LE26A336J1) preko HDMI kabla. Točnije na HDMI2 ulaz zbog prijenosa slike i zvuka. Sve radi normalno osim što kada računalo radi i daje sliku/zvuk, a ja prebacim Source Input na TV-u na DTV da vidim što ima na telki - javi mi "No Signal". Kada je računalo ugašeno sve radi normalno. Rezolucija na računalu je 1366x768, 60Hz. Ne znam da li je problem u rezoluciji, refresh rate il je telka jednostavno blesava.
Ako je itko naišao na sličan problem cijenio bih savjet.
drapalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 13:35   #555
panasonic nv-gs17 (baterija)

Imam panasonic nv-gs17 kameru , kamera je stara 5 godina , super funkcionira ali baterija se totalno pokvarila napuniš ju i traje max 3 min... Pa me zanima gdje bi mogao kupit tu bateriju (sumnjam da se to da popravit? ) , jer dosta sam trazio i nazalost nisam nasao... ili u drugom slucaju da ju neko mozda ima ??

hvala
zghouse is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 30.05.2011., 22:34   #556
Narihtavanje full hd formata da radi glatko na full hd tv-u

pozdrav. Kako sam si nabavio veći lcd full hd u sobi i novi lap s hdmi-om, samo skidam filmove u 720p i 1080p rezoluciji, bbripove.
uglavnom, radilo mi je glatko,no čini mi se da su uglavnom bili 720p filmovi x264, no sada sam skinuo pirate s kariba trilogiju 1080p cca 37gb prije nego pogledam 4. dio u kinu. I upalim, šteka.
Laptop je hp g62a60em, core I3 350m 2,27ghz, 4gb dd3, ati 5470 1gb graf., koliko sam upućen najviše je bitan procesor jel? Ali bio sam uvjeren da ova konfa može vrtiti bez problema full hd filmove?(u biti mi za igrice i nije potrebno zato sam mislio da je dovoljno jak za full hd vrtit)

Da li treba još jači procesor biti, ili je više do playera, jer znam da je frend mkv filmove vrtio na dosta slabijem laptopu. No ovi veći mu štekaju.
Ovo sam primjetio sada na Piratima s kariba , i na Im number for isto 1080p radi glatko i onda neki djelovi počnu štekati.

Do sada sam vrtio na GOM playeru, pa sam probao KM player staviti i VLC player.
na Gomu šteka, na km radi bolje ali zvuk ne prati dobro i čini mi se da je nešto lošija slika, dok na VLC najviše šteka, doslovno slika po slika.
Ima li kakav jači player ili neki codeci bolji za skinuti ili kakvo drugo rješenje?Isprike ako se i ovdje pisalo 100puta o tome ali negdje pišu treba jači lap, negdje da je filmove vrte i dosta slabiji,pa guglam, čitam po netu i uglavnom svatko savjetuje neki drugi player ili neko rješenje kako prebaciti da i grafička radi dio posla,
ali procesor ne radi više od pola, od 30-50% ovisi o playeru, pa me zanima ukratko ko je već prošao to, kakvo je rješenje, player, codec ili nema rješenja?
__________________
Pročitaj pravila o oblikovanju potpisa link ;)
dubrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 08:05   #557
Instaliraj MPC Home Cinema, stavi NAJNOVIJE drivere od grafičke pa onda vidi...imaš šansu da ti grafička (ovisi koja je) dekodira većinu videa kroz MPC pa ti oslobodi procesor. Koji je procesor uopće? Jel ima dvije jezgre jer i to može jako pomoći kod MPC-a koj podržava multi-threading? Ako ništa ne ide, skini CoreAVC kodek i postavi ga u plejeru kao glavnog za dekodiranje h.264/AVC videa, trebalo bi biti dobro jer i on koristi obje jezgre, još ak imaš nvidiu...
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 02:03   #558
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Instaliraj MPC Home Cinema, stavi NAJNOVIJE drivere od grafičke pa onda vidi...imaš šansu da ti grafička (ovisi koja je) dekodira većinu videa kroz MPC pa ti oslobodi procesor. Koji je procesor uopće? Jel ima dvije jezgre jer i to može jako pomoći kod MPC-a koj podržava multi-threading? Ako ništa ne ide, skini CoreAVC kodek i postavi ga u plejeru kao glavnog za dekodiranje h.264/AVC videa, trebalo bi biti dobro jer i on koristi obje jezgre, još ak imaš nvidiu...

thnx, uglavnom guglao sam i instalirao K lite mega pack najnoviji i tamo ima mpc cinema, i na njemu radu odlično i taj najzahtjevniji 1080p pirati.
Napisao sam gore procesor, i3 350m 2,27gb, graf je ati radeon 5470 1gb switchable sa intelovom. nemam orginal cd drivere ali kad sam kupio lap novi je bilo instalirano sve.

Uglavnom ovi codeci rade samo sa mpc cinema obican media player i km player iako ni on opet ne radi kako treba.

Nije mi jasno u čemu je fora, jer procesor se vrti samo na 0.7- 10% znači ne opterećuje se ni malo, rami su bili na 35% dok vrtim film na 37% isto nezamjetno.sve super
ne znam koliko grafička odrađuje.

Ali čudno da media player clasic to odrađuje glatko i proc je ispod 10%, dok gom, km, vlc štekaju i ne prati zvuk sliku, na vlc se čak boje prelijevaju i katastrofa kako (ne)radi, ovdje proc radi na 30-40%, najviše na gomu u čemu je fora?
__________________
Pročitaj pravila o oblikovanju potpisa link ;)
dubrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 11:44   #559
Ak je proc na 10%, grafička odrađuje maltene SVE, vidiš pod filterima, ako piše "Using DXVA" onda ti grafička odrađuje... MPC je bolji program šalu na stranu, treba vidjet koji renderer koristiš u GOM-u i sl, overlay ili EVR su u pravilu najbolji, možda te kolje dekodiranje zvuka...
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 12:21   #560
Gdje popraviti Logitech zvučnike?

Pozdrav!

Prije tjedan dana pokvarili su mi se Logitech zvučnici Z2300.
Naime, jedan kanal se jedva čuje dok drugi radi normalno.
Probao sam spojiti zvučnike obrnuto, ali opet isti kanal ne radi, dakle zvučnici su ok.

No moji problemi nastaju kada sam ih htio odnijeti na popravak.
Kako sada stoje stvari, nitko u Zagrebu ne vrši popravka Logitech zvučnika ukoliko im je istekla garancija (a meni je).

Čan i M-San i Microline kažu da samo primaju zvučnike pod garancijom i zamijenjuju ih novima, čak ih niti ne popravljaju. Vele da se popravak ne isplati. Budući da sam zvučnike platio oko 1000 kuna prije cca 3 godine, ne bih se složio s tom izjavom!

Dakle dragi forumaši, jel tko već popravljao logitech zvučnike kojima je istekla garancija i gdje??
toreador is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:35.