Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.06.2011., 08:08   #581
Jesi li poglasnio zvuk u mixeru na taskbaru, master i wave ? Nadam se da ne govorim engleski
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2011., 17:09   #582
problem sa zvučnicima

dakle jedan zvućnik sam za sebe je odlićan,bas je dubok i zvuk je ćist,ali kada spojim 2 takva ista(svaki u svoj port) bas nestaje,zvuk je daleko lošiji i tiše je...meni smrdi na pojaćalo(koje je ta 2 zvučnika prije bez problema držalo) ali da pitam možda ima netko tko zna bolje
sale75 is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 28.06.2011., 09:12   #583
Pioneer s-z81d zvučnici spajanje

Imam problem kod spajanja zvučnika, naime, neznam kako ih spojiti..nažalost nemam pojačalo pa mi ne pada na pamet gdje da ih spojim da prorade.. pomoc?
Maksimalna snaga je 75W
Impendancija je 6 Ohma
2 su zvučnika
Izlaz na njima iza je samo crveni i crni kabel..
pukica12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2011., 09:44   #584
Quote:
pukica12 kaže: Pogledaj post
Imam problem kod spajanja zvučnika, naime, neznam kako ih spojiti..nažalost nemam pojačalo pa mi ne pada na pamet gdje da ih spojim da prorade.. pomoc?
Maksimalna snaga je 75W
Impendancija je 6 Ohma
2 su zvučnika
Izlaz na njima iza je samo crveni i crni kabel..
nemre se bez pojačala ni na što direktno spojiti...
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2011., 11:56   #585
Quote:
pukica12 kaže: Pogledaj post
Imam problem kod spajanja zvučnika, naime, neznam kako ih spojiti..nažalost nemam pojačalo pa mi ne pada na pamet gdje da ih spojim da prorade.. pomoc?
Maksimalna snaga je 75W
Impendancija je 6 Ohma
2 su zvučnika
Izlaz na njima iza je samo crveni i crni kabel..
Pa ima valjda neki prijatelj ili susjed.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2011., 13:09   #586
Imam plazmu Hitachi 42PD9700 vec nekoliko godina i prije jedno pola godine primijetila sam uz rub jednu kao mrlju koja izgleda kako kad ides brisat ekran mokrom krpom pa ostanu onako vlazni potezi prije nego se osuse. Ne bi bio velik problem da sad nemam na svakom rubu po jednu takvu mrlju i jednu veliku po sredini ekrana. Mrlje se ne mogu obrisat (kao da su s unutrasnje strane) i vidljive su i kada je ekran ugasen, tj zapravo se najvise vide kada je neka tamna podloga. Ima li kakvog spasa za ovaj problem jer stvarno izgleda kao neka kondenzacija ispod ekrana.
fixme is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2011., 14:23   #587
Quote:
Cilim kaže: Pogledaj post
Pa ima valjda neki prijatelj ili susjed.
a ima ali nazalost predaleko.. susjeda nemam a prijatelj je najblize u rovinju a ja sam iz rijeke..
znate mozda u vezi pojačala, cijena, kvaliteta, gdje nabavit najbolji omjer?
pukica12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 23:49   #588
SPAS STAROG AMSTRADA?

Nabavila sam staru muzičku liniju s gramofonom marke Amstrad,model MX 100,iz 1988.Odnijela na servis,navodno najbolji u gradu,gdje su mi rekli da nema nade za nju pošto ne mogu nabaviti dijelove,s čim se ja naravno ne želim pomirit.
Riknila je gramofonska igla i prekidač za mijenjanje phono/tuner/tape

E sad,postoji li uopće itko tko bi znao nešto o tome,ima li kakvog smisla uopće dati se u potragu za time(mada se neću pomiriti ako kažete i da nema heh),i ono najvažnije,gdjeee,kakooo...
Valjda će netko imati pojma o čemu pričam,velika hvala

P.S. ako sam zeznula nešto s pravilima foruma i to,ispričavam se

Zadnje uređivanje marina hanna : 01.07.2011. at 00:21.
marina hanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2011., 13:54   #589

Pozdrav svima!
Danas ujutro me je ovo čudo dočekalo na Samsung lcd tv model LE46M8..ima li tko ideju što je to i da li je popravljivo?...svaki savjet je dobrodošao..

Zadnje uređivanje kiffekiffe : 01.07.2011. at 14:11.
kiffekiffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2011., 14:53   #590
liči na probijanje pozadinskog (LED?) osvjetljenja...jel to LED model? bojim se da je ošo ekran, a to bi onda moglo bit neisplativo popravljat..
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2011., 01:28   #591
hladni lem ???

kupio sam preko ebay-a za auto dvd uredjaj za koji sam i predpostavljao da nece biti neke kvalitete ali eto ! I bukvalno od prvog dana imam problem tj. par minuta nakon paljenja uredjaja ekran se totalno zamuti,pojave se horizontalne linije pa ekran malo zna vuci i na zelenkasto, ton radija cujem bez problema i touch screen radi bez problema samo sto napamet znam gdje mi je koja opcija pa klikam napamet i mijenjam stanice. Imam externi slot za sd karticu gdje sam sebi vec ubacio karte i navigacija radi bez ikakvih problema i slika i ton su ok kao i kamera za parkiranje gdje je slika u redu...resetovao sam uredjaj kako pise u uputstvu ali nista opet isto...prijatelj kaze da odnesem serviseru da je u pitanju hladni lem ? POMOC
belbel is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 08.07.2011., 04:05   #592
HDTV USB DVB-T nema singnala

kupio sam taj tuner za pc...i čitao sam slične teme al nitko nije dao odgovor...
skužio sam da dosta ekipe zaj.... taj tuner. znači nemam signala makar sam spojio onu krovnu za malu antenicu...skenirao sam njemačku mađarsku sloveniju u onom blazeDTV programu šta sam dobio sa uređajem...pomoć????
__________________
!!!
bobaxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2011., 21:58   #593
ovako, pitanjce o stvari koja me polako pocela iritirat...imam panasonic plazmu x20e...ovako: svaki put kad prebacim na neki kanal normalno se pojavi pri dnu ona info traka gdje je ime kanala te sto trenutno ide i sto slijedi...e tu nastaje problem...zasto uvijek, ali bas uvijek se ta info traka na rtl, nova tv i lokalcima poremeti nakon pola noci (onda samo pise nesto u stilu "nema informacija o programu")? napominjem da na hrt-ovima programima, te na kapital networku i cmc-u sve i dalje normalno radi..zna li netko zasto dolazi do ovoga? to mi se nije sada pocelo desavat, tako je od kad imam doticni tv...hvala
__________________
"...here's to your fuck, Frank!"
punkrockos is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2011., 01:02   #594
budi miran, sve ok, nije do TV-a, nego do tih TV kuća koje iza pol noći iz nekog, samo njima znanog razloga ne ažuriraju now&next traku i EPG.
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2011., 07:44   #595
Tako je, primijećeno na više receivera, nije do TV-a... a kako bi i moglo biti
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2011., 14:52   #596
hvala na odgovorima, ljudi...
__________________
"...here's to your fuck, Frank!"
punkrockos is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2011., 18:10   #597
ljudi, imam problem jedan i neznam u čem je stvar. Kupio sam 5.1 zvučnike ove i neš me zeza bas. Znači kad ide muzika, sve ok a kad prestane nakon nekog vremena ulazi u standby. E sad sve je to ok al neke druge stvari u kući mi utjeću na taj bas. Tipa kad palim ventilator na plafonu i bas se upali i čuje se onaj glasan bumm. Isto tako kad palim jedno malo svijetlo iznad kreveta, opet se bas upali uz bumm. Samo poneke stvari utječu na to, probo sam mjenjat utičnice, iz jedne sobe u drugu kad premještat i uvijek ista stvar. Kad izvadim audio coaxialni kabel sa kojim je pivezan na receiver, prestane se tako ponošat.
Blade Runner is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 16:11   #598
TV Problem

Televizija je NEO- TV2177TX,uglavnom da objasnim problem,danas je brat gledao tv,i odjednom tv se ugasio,i samo se cuo pulsirajuci zvuk,nesto kao tik-tak,iz unutrasnjosti,tv ne moze da se upali,molio bi za pomoc
__________________
And I am you and what I see is me
EKV22 is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 14.07.2011., 19:55   #599
LCD TV se gasi iznenada

Dakle, problem je čudan. Prvo sam primjetio da kad se playa(preko scarta) DVD s playera da se u određenom vremenskom intervalu(npr. od 5-20 minute DVD-a) slika na TV-u nestane(ne konekcija jer bi pisalo no signal već baš slika), crno s pozadinskim svjetlom odnosno ekran radi i TV daje signal kao da nije u stand bye-u. KAd se to dogodi, na daljinskom stisnem ON i ništa se ne dogodi, stisnem još jednom i tv padne u off, nakon toga stisnem opet paljenje(na daljinskom) i tv se upali, blinka 3-4 putao kao i inače kad se upali i sve ok do idućeg neobjašnjivog gašenja.

To se prvo događalo samo s jednim DVD-om, pa je počelo i s drugim DVD-ima. Probao sam mjenjat "inpute"; drugi scart ulat, compositni...al isto. Sad se počelo isto događat i sa tv programom(iskon TV). Manja je učestalost al mi se čini da se pojačava. Nevjerojatno je to da nekad jednostavno se to ne dešava...može cijeli dan radit bes tog "nestajanja" slike(ponavljam, ekran radi jer se vidi da nije "mrak" na ekranu već "crna")...

Znam da zvučim zbrkano ali nisam našao na netu nekakavo slično iskustvo. Bojim se da je problem u "analognom" dijelu jer TV ima i DVB tuner al preko njega ništa mi neide. Probao sam i preko antenskog ulaza spojit i opet isto.

Isto se događa i kad uključim iskonov EPG (TV)...Nisam probao da li, kada je teletext na ekranu, dolazi do takvog nestajanja slike...

Eto, ako netko ima ideju ili slično iskustvo bilo bi super da nešto napiše.
Lunatec is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 11:48   #600
Nitko nema ideju što bi to moglo biti...ili bar savjet?

HELP!

Lunatec is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:42.