Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2011., 18:57   #761
Question megasat 4100

Pozdrav svima.....imam digitalni sat resiver mega sat 4100 i ne mogu ući u meni resivera traži me šifru ja ukucam četiri nole i ne pomaže dali je možda neka druga ili kako ga resetirati na tvorničko....pozzzz

Zadnje uređivanje STony : 30.10.2011. at 20:42. Reason: Ne otvarati nove teme kad postoje teme di može ić takvo pitanje - Pravila!
czdenko1 is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 30.10.2011., 22:33   #762
probaj kombinacije od 0000 do 9999 i 1234
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2011., 23:09   #763
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Pa nije nemoguće
postoje dvije vrste SCART kabela, jedan sa svim žicama a drugi ima samo dio, fizički su konektori izvana isti i na jednom i drugom imaju isti broj pinova, samo nisu na svim kabelima svi pinovi pospajani, makar nema logike da nebi radila slika jer video i audio su u svima i po tom pitanju svaki ispravan kabel mora radit.

Međutim zna bit ovih jeftilena kojima pinovi popadaju unutra, pa ih ljudi otvore i vrate nazad, ali na krivo mjesto i onda nema ili slike ili zvuka, to bi najprije bilo objašnjenje ovog konkretnog problema.

mozda njegov novi tv ne koristi video ulaz vec composite. Koliko znam na obicnom scart kablu su povezani samo video/audio/ground/+12V(fast switching) ulazi i izlazi ali ne i ostali.

Wogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2011., 08:36   #764
Pravilo je da SCART AV1 koristi i composite i RGB dok AV2 koristi composite i S-video a novi TV-i imaju RGB na svim SCART-ovima (komfigurira se u menijime) tako da ne vejrujem da novi TV ne može primiti RGB signal niti najedom SCARt ulazu...samo mora SCART kabel imati svih 21 žicu spojeno...
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 13:01   #765
samsung plazma

dakle radi se o samsung plazmi staroj skoro 2 god,zavrsila je nedavno u servisu zbog fleke u ekranu koja jenastala nakon čišćenja a usput su joj u servisu u dubrovniku gdje sam je odnio izgrebali ekran,da ne duljim dalje tv je poslan u zagreb u centralni servis europatradea i gore je zamjenjeno samo prednje staklo.tv je stigao do mene i sve super bez one fleke i crta po ekranu samo je sada ekran nekeko vise zelenkaste boje kad je ugasen tv dok je prije zamjene stakla bio vise siv.molio bih ako netko zna iz iskustva sto se dogodilo s mojim ekranom i sto da dalje cinim,da li da to reklamiram ili nesto trece...

evo slika prije zamjene stakla:

http://www.slike.hr/slika/img0013-fbe5b.jpg.html

I poslije zamjene stakla:

http://www.slike.hr/slika/img0260-06a0d.jpg.html
http://www.slike.hr/slika/img0261-f4979.jpg.html

Zadnje uređivanje STony : 05.11.2011. at 13:41. Reason: Ne otvarati novu temu kad već postoji adekvatna... posebno ne s tako neodređenim naslovom!
lido1 is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 05.11.2011., 14:47   #766
Problem sa zvučnom i zvučnicima

Naime, imam eksternu zvučnu karticu ESI 1010 koju koristim za snimanje i 5.1 sistem zvučnika. Međutim, problem je u tome što se zvuk čuje kao mono, odnosno ne čuju se uopće lijevi kanali, iako se na samom sučelju od kartice vidi da su oni registrirani. Kada spojim slušalice u zvučnu, normalno čujem i lijeve kanale. Moguće je da ta kartica nije uopće kompatibilna sa 5.1 sistemom. Kako riješiti taj problem?
Škugor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 20:04   #767
Quote:
lido1 kaže: Pogledaj post
tv je stigao do mene i sve super bez one fleke i crta po ekranu samo je sada ekran nekeko vise zelenkaste boje kad je ugasen tv dok je prije zamjene stakla bio vise siv.molio bih ako netko zna iz iskustva sto se dogodilo s mojim ekranom i sto da dalje cinim,da li da to reklamiram ili nesto trece...

evo slika prije zamjene stakla:

http://www.slike.hr/slika/img0013-fbe5b.jpg.html

I poslije zamjene stakla:

http://www.slike.hr/slika/img0260-06a0d.jpg.html
http://www.slike.hr/slika/img0261-f4979.jpg.html
Očito, kad su ti mijenjali staklo, stavili su neko s lošijim antirefleksnim filterom, možda čak skinuto s nekog pokvarenog modela Inače su fosfori na plazmi uvijek zelenkasto-sivi na danjem svjetlu ako filter nije takav da odbija i svjetlo a ne samo refleksije...puno smo o tome pisali...
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 20:11   #768
Nisi sve objasnio...kakvi točno zvučnici su spojeni i kako?
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 21:39   #769
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Očito, kad su ti mijenjali staklo, stavili su neko s lošijim antirefleksnim filterom, možda čak skinuto s nekog pokvarenog modela Inače su fosfori na plazmi uvijek zelenkasto-sivi na danjem svjetlu ako filter nije takav da odbija i svjetlo a ne samo refleksije...puno smo o tome pisali...
Sto bi mi ti preporucio,da je spakujem opet i vratim natrag u zagreb,da li bi mi to priznali kao reklamaciju?!ne znam vise sto da radim jer je vec 2 puta isla u zg,prvi put radi prije navedenog a drugi put jer se vratila sa ostecenim stalkom,a sto je najgore i sada kad sam je dobio ima malo ogrebotina po okviru.inace je tv ps42b430.
Eto ako mozes dat jos neki savjet
lido1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 22:11   #770
a probaj još jednon vratit, al formalno su je oni popravili..hm.
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 11:15   #771
Quote:
lido1 kaže: Pogledaj post
Sto bi mi ti preporucio,da je spakujem opet i vratim natrag u zagreb,da li bi mi to priznali kao reklamaciju?!ne znam vise sto da radim jer je vec 2 puta isla u zg,prvi put radi prije navedenog a drugi put jer se vratila sa ostecenim stalkom,a sto je najgore i sada kad sam je dobio ima malo ogrebotina po okviru.inace je tv ps42b430.
Eto ako mozes dat jos neki savjet
Kao što kaže DeeJay TV je formalno popravljen. Teško da će priznati reklamaciju na nijansu boje panela. Ukoliko je slika korektna (bez fleka , crta, ogrebotina na staklu) zadovolji se time jer ponovni prijevoz u servis (vjerojatno u Zgb) može rezultirati novim momentima .
KD electronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 11:48   #772
Quote:
KD electronic kaže: Pogledaj post
Kao što kaže DeeJay TV je formalno popravljen. Teško da će priznati reklamaciju na nijansu boje panela. Ukoliko je slika korektna (bez fleka , crta, ogrebotina na staklu) zadovolji se time jer ponovni prijevoz u servis (vjerojatno u Zgb) može rezultirati novim momentima .
Da trebao bi opet ici u zbg.mozes li mi molim te pojasnit sto ti znaci ovo " moze rezultirat novim momentima"?!hvala
lido1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 18:27   #773
Mislio sam na moguća oštećenja prilikom transporta, pogotovo ako ga se ne transpontira zaštićenog u originalnoj ambalaži, zatim na faktor vrijeme (koliko ćeš biti bez prijemnika ako adekvatno staklo nemaju na lageru pa ga moraju naručivati). Naime, ako je postojeće staklo izgrebano po rubovima postoji vjerojatnost da su ga preselili sa nekog rabljenog prijemnika jer drugo nisu imali.
KD electronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 18:54   #774
Ne radi spoj Samsung LCD monitora na Iskonov Motorola VIP 1003

Imam slijedeće:
  • od Iskona Motorolinu multimedijalnu kutiju VIP 1003 sa HDMI priključkom
  • Samsungov monitor Syncmaster 932BF sa DVI priključkom
  • Konverter HDMI na DVI

Kad to sve spojim, Monitor mi javi: "Not optimum mode, recommended mode 1280x1024 60Hz" i ne pokazuje ništa. Pokaže nešto samo kad resetiram Motorolu, i onda dok se ona ne spoji na server. Čim treba početi emitirati video, ekran pocrni sa porukom.

Što trebam promjeniti?
__________________
Vlastoručni
shipka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 22:26   #775
Quote:
KD electronic kaže: Pogledaj post
Mislio sam na moguća oštećenja prilikom transporta, pogotovo ako ga se ne transpontira zaštićenog u originalnoj ambalaži, zatim na faktor vrijeme (koliko ćeš biti bez prijemnika ako adekvatno staklo nemaju na lageru pa ga moraju naručivati). Naime, ako je postojeće staklo izgrebano po rubovima postoji vjerojatnost da su ga preselili sa nekog rabljenog prijemnika jer drugo nisu imali.
Jos jedno pitanje,je li staklo ide skupa sa ovim crnim sjajnim okvirom ili se moze posebno odvojit?!staklo je bez ogrebotina a crni okvir ima ogrebotina po sebi...
lido1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 22:33   #776
Pa jel možeš mijenjati izlazne rezolucije na Motoroli...očito šalje neki 720x576/50Hz ili sl što tvoj monitor ne prihvaća...
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 23:26   #777
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Pa jel možeš mijenjati izlazne rezolucije na Motoroli...očito šalje neki 720x576/50Hz ili sl što tvoj monitor ne prihvaća...
Za Motorolu imam samo daljinski, i na njemu ne mogu naći ništa slično.

Našao sam priručnik Motorole, i kaže:
Quote:
Video resolution

NTSC: 480i, 480p
PAL: 576i, 576p
High definition: 720p, 1080i, 1080p
E, a kako promjeniti rezoluciju, to ne kaže..
__________________
Vlastoručni
shipka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 08:24   #778
aha, ne vidiš sliku pa ne možeš promijeniti rezoluciju...da li možeš otići do nekoga s televizorom i tamo postaviti na recimo 720p i onda opet spojiti na monitor...?
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 11:13   #779
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
aha, ne vidiš sliku pa ne možeš promijeniti rezoluciju...da li možeš otići do nekoga s televizorom i tamo postaviti na recimo 720p i onda opet spojiti na monitor...?
Ne ne, imam i klasični TV.. Samo na izbornicima nema mjesta gdje se mjenja rezolucija.

Ali našao sam da ima nekakav trik da se resetira Motorola, i onda dok se diže se klikne Menu, i onda ti dopusti da promjeniš rezoluciju. Sad sam na poslu pa ću probati kad se vratim doma.
__________________
Vlastoručni
shipka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 13:41   #780
Quote:
lido1 kaže: Pogledaj post
Jos jedno pitanje,je li staklo ide skupa sa ovim crnim sjajnim okvirom ili se moze posebno odvojit?!staklo je bez ogrebotina a crni okvir ima ogrebotina po sebi...
Staklo bi trebalo bit posebno.
KD electronic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:33.