Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2011., 22:27   #1
George R. R. Martin: "Pjesma leda i vatre" vol.2

Evo kako je tema napunila 10.000 postova, pitanje je vremena kada će je moderatori napuniti,pa bih htio otovriti novu.

Ja sam zapravo atipičan ljubitelj Martina, većina ih je ili čitala knjige prije,ili se zanimala za knjige nakon serijala.

Ja sam početkom srednje posudio Igru Prijestolja kod nas u Vukovarskoj knjižnici,ali sam stegao pogrešan dojam da će se većinom raditi o Noćnoj straži,sukobu s Drugima, i beskrajnim putovanjima kroz pust krajolik, što mi se organski zgadilo jer sam taman završio Gospodara Prestenova, i jako su me živcirala poglavlja Sama i Froda, tako da već nakon scena gozbe i upoznavanja Jona i Tyriona,prestajem čitati i za koji tjedan je vračam maltene nedirnutu u knjižnicu.

U međuvremenu je moj brat pročitao sve, no ja nisam obraćao posebnu pažnju i doista se nisam uvjerio u popularnosti knjiga do cijele te napetosti oko snimanja i izlaženja serije.

Tada sam dao knjizi novu šansu i odlična mi je bila, prvih 5 nastavaka serije bi taman prestigao ta poglavlja,ali onda sam je i ranije završio.

Nakon toga sam pročitao Sraz Kraeljva,a sada sam na Oluji Mačeva i moram priznati, žao mi je što ih nisam i ranije pročitao
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 22:42   #2
ja sam knjige počela čitati na faksu. Kao klinka bila sam luda za Tolkienom i pročitala sam sve od njega do srednje. U srednjoj sam prešla na neke druge stvari i onda sam se na faksu ponovo dohvatila Tolkiena kojeg sam htjela imat doma pa sam pokupovala sve knjige. i onda mi je lik u Algoritma rekao za Martina i tako sam počela. Čitala sam knjigu za knjigom i za prve četiri mi je trebalo oko 3 mjeseca. Petu sam čitala ovo ljeto a ne znam koliko ćemo čekati šestu. Valjda ne opet 6 godina.

Martin mi se jako svidio jer je nekako makijavelistički nastrojen, njegov svijet mi je puno realniji od Tolkienovog - mislim što se tiče odnosa među likovima i sl. Nema one Tolkienove romantike, sve je nekako sirovo i okrutno.
__________________
Unbowed, Unbent, Unbroken
Garfieldica 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 23:06   #3
Kyle, nemoj čitati forume dok ne pročitaš sve knjige.
Kod Martina riječ spoiler dobiva neko skroz drugo značenje.
Ajvz is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2011., 00:47   #4
Quote:
Ajvz kaže: Pogledaj post
Kyle, nemoj čitati forume dok ne pročitaš sve knjige.
Kod Martina riječ spoiler dobiva neko skroz drugo značenje.
Nažalost, naletio sam na par spojlera,ali volim razgovore od knjigama pa riskiram, kada vidim da se ne priča o Igri Prijestolja ili Srazu Kraljeva,ne čitam,ali hvala na savjetu
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2011., 18:12   #5
čitala sam negdje istraživanje prema kojem spoileri zapravo ne uništavaju čar gledanja (radilo se o filmskoj umjetnosti) niti iznenađenja kada se napokon dođe do spojlanog dijela
skochibooha is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2011., 18:43   #6
Quote:
skochibooha kaže: Pogledaj post
čitala sam negdje istraživanje prema kojem spoileri zapravo ne uništavaju čar gledanja (radilo se o filmskoj umjetnosti) niti iznenađenja kada se napokon dođe do spojlanog dijela
To je bilo kod Colberta u emisiji spomenuto
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2011., 20:38   #7
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
To je bilo kod Colberta u emisiji spomenuto
Može link?
__________________
http://i.imgur.com/92ciC.jpg
marges is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2011., 21:13   #8
Quote:
marges kaže: Pogledaj post
Može link?
ajd potrudit ću se da nađem, ali gledam to svaki tjedan jbg, ne sječam se kada je bilo...
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 09:53   #9
ne znam.. trebala sam bukmarkati taj članak..

štaš.
skochibooha is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 21:46   #10
Taman sam došao u "Feast for Crows" kada Gemma Lannister kaže Jamieu kako je Tyrion Tywinov sin, a ne Jamie... Dali se to odnosi na karakter njih dvojce ili Jamie nije Lannister; pa čak je možda i Targaryen kad se stalno fuka sa sestrom.
Corvus is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2011., 10:43   #11
Quote:
Corvus kaže: Pogledaj post
Taman sam došao u "Feast for Crows" kada Gemma Lannister kaže Jamieu kako je Tyrion Tywinov sin, a ne Jamie... Dali se to odnosi na karakter njih dvojce ili Jamie nije Lannister; pa čak je možda i Targaryen kad se stalno fuka sa sestrom.
ja se kladim na ovo zadnje
__________________
Unbowed, Unbent, Unbroken
Garfieldica 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2011., 13:04   #12
Ja sam u Jaime je Lannister klubu.
Ne znam, logičnije mi je da je Tyrion Targaryen nego ovo dvoje. Ipak je on opisan kao da ima kosu koja je toliko plava da je skoro bijela. Čudno je i to što ga Tywin mrzi toliko da mu ne želi dati Casterly Rock nego ga silom hoće ostaviti Jaimeju koji ga ne smije dobiti zbog zakletve.

A i netko treba biti dragon head, a nekak ne vidim Cersei na zmaju.
Dok jedan deformirani patuljak koji na zmaju konačno dobiva priliku da gleda na svijet s visine...ima neka poetska pravda u cijeloj toj priči. S tim da je Tyrion odmalena fasciniran zmajevima.

Makar, oba slučaja su mi više materijal za sapunicu... Mislim da nam Martin samo baca prašinu u oči.
Ajvz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2011., 19:34   #13
Quote:
Ajvz kaže: Pogledaj post
Ja sam u Jaime je Lannister klubu.
Ne znam, logičnije mi je da je Tyrion Targaryen nego ovo dvoje. Ipak je on opisan kao da ima kosu koja je toliko plava da je skoro bijela. Čudno je i to što ga Tywin mrzi toliko da mu ne želi dati Casterly Rock nego ga silom hoće ostaviti Jaimeju koji ga ne smije dobiti zbog zakletve.

A i netko treba biti dragon head, a nekak ne vidim Cersei na zmaju.
Dok jedan deformirani patuljak koji na zmaju konačno dobiva priliku da gleda na svijet s visine...ima neka poetska pravda u cijeloj toj priči. S tim da je Tyrion odmalena fasciniran zmajevima.

Makar, oba slučaja su mi više materijal za sapunicu... Mislim da nam Martin samo baca prašinu u oči.
meni je isto najprije Tyrion izgledao kao Targ ali onda sam razmislila o svemu i nekako mi se previše stvari ne slaže. Npr, kada Baristan Selmy kaže da je Aerys bio malo "preslobodan" u bračnoj noći Tywina i Joanne, te da je i inače bio ljubomoran na Tywina zog njegovog sretnog braka. Ako i je istina da je Aerys otac blizanaca, to Tywin možda i nije znao. (možda su gene, zelene oči i plavu kosu pokupili od Joanne, na kraju bilo je i drugih Targareyna koji nisu bijele kose i ljubičastih očiju)

Cersei kao I joffrey su oboje paranoični i naginju ludilu baš poput Aerysa i Viserysa. Onaj trenutak kada Cersei gotovo estatički uživa u spaljivanju Hands Towera, koliko užitka vidi u vatri. čak i Jaime kaže da zvuči poput Aerysa.

Twincest tada ima puno više smisla...LOL.

A ako je to istina, onda je trenutak u kojem Aerys kaže Jaimeu da će mu donijeti glavu svoga oca vjerojatno vrhunac Martinove ironije, jer on to zapravo i napravi.
__________________
Unbowed, Unbent, Unbroken
Garfieldica 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2011., 21:28   #14
Quote:
garfield007 kaže: Pogledaj post

Cersei kao I joffrey su oboje paranoični i naginju ludilu baš poput Aerysa i Viserysa. Onaj trenutak kada Cersei gotovo estatički uživa u spaljivanju Hands Towera, koliko užitka vidi u vatri. čak i Jaime kaže da zvuči poput Aerysa.

Twincest tada ima puno više smisla...LOL.
To je i mene zaintrigiralo.
No mislim da je Cersei nesposobna za zmaja isto kao i Viserys.

Evo mojih pretpostavki:
Dany-Drogon
Snow-Raehgal(Azor Ahai)
Jamie-Viserion


Nisam još pročitao ples zmajeva(ostalo mi je još 100 stranica "Gozbe Vrana"), ali sam pročitao sve spoilere.
Corvus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 16:56   #15
Ja bih razlikovao igrače i figure.

Igrači su (ili su bili), po meni, samo Littlefinger, Varys i Tywin na početku utakmice, a sada Littlefinger, Varys i Tyrion.

Svi ostali su tek figure, među kojima možemo napraviti podjelu tek po tome jesu li se igrači za sada njima koristili ili ne.

To što igrači nekim figurama dopuštaju privid da su i sami igrači je druga stvar .
ZinedineZidane is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 17:26   #16
Quote:
ZinedineZidane kaže: Pogledaj post
Ja bih razlikovao igrače i figure.

Igrači su (ili su bili), po meni, samo Littlefinger, Varys i Tywin na početku utakmice, a sada Littlefinger, Varys i Tyrion.

Svi ostali su tek figure, među kojima možemo napraviti podjelu tek po tome jesu li se igrači za sada njima koristili ili ne.

To što igrači nekim figurama dopuštaju privid da su i sami igrači je druga stvar .
Zato volim kad se dogodi nešto što "igračima" pokvari planove.

Recimo, da mi je vidjeti Littlefingerov izraz lica kad skuži da Others nisu bajka za malu djecu.
Ajvz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 17:50   #17
Ne mislim da je Tyrion igrač. on bi bio dobar igrač, ali njegovi motivi su sasvim drukčiji. On je više vođen nekim iracionalnijim impulsima, kao što je mržnja prema ocu i 'where do whores go'
Clint Eastwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 19:14   #18
Quote:
Ajvz kaže: Pogledaj post
Zato volim kad se dogodi nešto što "igračima" pokvari planove.

Recimo, da mi je vidjeti Littlefingerov izraz lica kad skuži da Others nisu bajka za malu djecu.
ili kada zmajevi slete u Westeros - koliko sam skužila, još nitko ne vjeruje da stvarno postoje.
__________________
Unbowed, Unbent, Unbroken
Garfieldica 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 10:46   #19
Quote:
Ajvz kaže: Pogledaj post
Zato volim kad se dogodi nešto što "igračima" pokvari planove.

Recimo, da mi je vidjeti Littlefingerov izraz lica kad skuži da Others nisu bajka za malu djecu.
Zapravo jedini pravi igrač koji je svijestan zmajeva i others-a je Bloodraven.
Iako je upitno opće koji su njegovi motivi i dali mu je tron opće bitan.
Glykon is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 17:25   #20
Quote:
Glykon kaže: Pogledaj post
Zapravo jedini pravi igrač koji je svijestan zmajeva i others-a je Bloodraven.
Iako je upitno opće koji su njegovi motivi i dali mu je tron opće bitan.
Njega je teško smatrati igračem u istom smislu riječi kao ove ostale. On zna najviše od svih, ali ne znam koliko može utjecati na događaje, dok je kod ovih ostalih obrnut slučaj.
Zapravo, jel znamo da je on svjestan zmajeva? Ne znam da li on "vidi" tako daleko. Možda je saznao posredno, kroz Varysa ili nekog?

Tron mu sigurno nije bitan, mislim da djeluje iz čistog altruizma. Ali upitno je koliko će to još trajati, šumska djeca kažu da je već na izmaku. U biti, koliko kužim, Brana trenira da ga zamijeni.
Ajvz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:17.