Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2003., 14:59   #1
Volontiranje

cula sam da u djecjem domu za nezbrinutu djecu traze volontere koji bi se igrali i brinuli o djeci. razmisljam o tome da se javim ali strah me da necu moci dolaziti dovoljno cesto i da im ne ucinim vise stete nego koristi.
imam dosta poslovnih obaveza koje mi ostavljaju malo vremena i za privatni zivot, ali svim srcem osjecam da bi to bila prava odluka.

ima li netko iskustva s takvim stvarima i takvim radom? sto vi mislite?
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2003., 15:04   #2
I mene su morile slične brige prije par godina, a onda me prepala frendica čiji je dečko obilazio dječicu u Nazorovoj..kad je zbog obaveza prorijedio posjete jedan mali je skoro prolupao. To je velika odgovornost i mislim da joj nisam u ovom trenutku dorasla.
PinkyBubble is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2003., 15:05   #3
Re: volontiranje

Quote:
plavva kaže:
cula sam da u djecjem domu za nezbrinutu djecu traze volontere koji bi se igrali i brinuli o djeci. razmisljam o tome da se javim ali strah me da necu moci dolaziti dovoljno cesto i da im ne ucinim vise stete nego koristi.
imam dosta poslovnih obaveza koje mi ostavljaju malo vremena i za privatni zivot, ali svim srcem osjecam da bi to bila prava odluka.

ima li netko iskustva s takvim stvarima i takvim radom? sto vi mislite?
moja sestra radi ko volonterka,ali ipak ne ovako kako si ti napisala.
organizira volonterske kampove za ljude iz cijelog svijeta i onda rade gdje ih rasporede i ovisno o potražnji.
zadnje di je bila je bilo u svilaju kada su radili ograde i štale za konje koji se koriste u rehabilitaciji hendikepirane djece.
u principu se sve bazira na direktnoj i indirektnoj pomoći ljudima s posebnim potrebama.
nema previše veze sa temom,ali opet i ima...
Drums In The Deep is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2003., 15:05   #4
Mislim da ti je to prava odluka.

Bez obzira koliko vremena mogla posvetiti uchinit cesh krasnu stvar i za tu djechicu ali i za sebe, vidjet cesh.

Ja sam najprije volontirala na sos telefonu... ali jednostavno, nisam za to imala dovoljno snage, sve sam probleme nosila kuci i poslije nocu plakala od nemoci nad nekim sudbinama...

A onda sam se prijavila u Dom za nezbrinutu djecu predshkolskog uzrasta.

Ogromno je zadovoljstvo koje chovjeka ispuni nakon nekoliko sati provedenih s tom djecom

Odi na razgovor, necesh pogrijeshiti
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2003., 21:09   #5
drums in the deep, imas ti neki info? ajd posalji ako mozes na PM

magic i stella, hvala
za telefone sam se isto interesirala, ali vjerujem da traze edukaciju, barem je tako na plavom i hrabrom telefonu. za druge ne znam. lijepo si me potakla, otici cu
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2003., 21:15   #6
mogu pitati sestru za telefone koje ima vezane uz ovu temu,napuštenu djecu.

mislim da se njena organizacija ne brine toliko o napuštenim klincima,ali pitati ću kad se čujem s njom,nije trenutno u hrvatskoj.ako njena nije specijalizirana za to,sigurno ima kontakte onih koji bi ti mogli pomoći.
Drums In The Deep is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2003., 21:35   #7
Mi smo za sos telefon proshli edukaciju.

A za Dom nije trebalo nishta, samo dobra volja, bar u mome gradu

Nazovi telefonom i najavi se na razgovor.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2003., 23:56   #8
Re: volontiranje

Quote:
plavva kaže:
cula sam da u djecjem domu za nezbrinutu djecu traze volontere koji bi se igrali i brinuli o djeci. razmisljam o tome da se javim ali strah me da necu moci dolaziti dovoljno cesto i da im ne ucinim vise stete nego koristi.
imam dosta poslovnih obaveza koje mi ostavljaju malo vremena i za privatni zivot, ali svim srcem osjecam da bi to bila prava odluka.

ima li netko iskustva s takvim stvarima i takvim radom? sto vi mislite?
odlazila sam dječici na Gornje Prekrižje kao studentica...

od samog početka trebaš im dati do znanja što mogu očekivati od tebe; da si teta kojoj su oni dragi i koja se dolazi igrati s njima, učiti i slično, ali da im nećeš biti nova mama
naravno da se djeci to ne kaže tako direktno
i naravno da nije jednostavno balansirati...
ali nemoj zbog tih strahova uopće ne otići; svojim prisustvom i brigom možeš im uljepšati život i dati malo topline za kojom oni toliko žude
tim više što ti srce tako kaže
just Sandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2003., 02:37   #9
Otiđi svakako ako imaš želju!
Ja sam jedno vrijeme posjećivala djecu s teškoćama u razvoju u domu u dubravi.
djeca se za tebe vezu za jedno popodne.
i jako ces puno napraviti čak i ako odeš samo jednom mjesecno, svakako bolje nego da ne odeš uopće.
Oni su gladni i najsitnije pažnje.
Pink Lemon is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2003., 17:19   #10
Mislim da bi super bilo ako mozes da provedes koliko god sati i koliko god dana.Dijeci treba neso novo,isto tako neko ce se prilagoditi tebi neko ce te odgurnuti od sebe,to ces vec i sama na pocetku vidjeti.

Netrebas se puno vezati za njih vec provodi dane onako kako su.Nemoj da obecavas puno niti da govoris kada ces doci jer nekada nemozemo da ispunimo ono sto smo rekli,a drugima to puno znaci.POGOTOVO TOJ DIJECI!!!Odi malo pomozi,imaj fun,upoznaj ta mala bica,a tako ce i oni tebe da upoznaju.

Ja sam puno puta radila u vrticima,disability centrovima,community centrovi gdije dolaze samohrane majke i ocevi sa dijecom,i u mijestima u koja dolaze dijeca bez engleskog jezika(vecinom izbijeglice)Asia,nasa dijeca Cro,BiH,Afrika itd.

Nisam imala puno vremena provesti sa njima,ali vjeruj mi nakon svakog provedenog dana kada vidis osmijeh na licu njihovom,znat ce koliko si postigla da bi tom dijetetu smijeh na lice opet donijela.

Enjoy!!!
 
Odgovori s citatom
Old 02.05.2003., 17:24   #11
Volontirala sam na dva mjesta. na jednom redovito, na drugom samo jednom godisnje... zvuci nevjerojatno, ali i jednom godisnje mozes napraviti nesto divno za djecu. Djeca te se sjecaju, jer si se oko jnih potrudila, a oni to cijene. Bolje da imaju sjecanje na jedno prekrasno popodne, nego na niti jedno.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2003., 19:45   #12
nazvala ja, dogovorila sastanak sa socijalnom radnicom, objasnila sam joj da nisam naprecac donijela odluku nego da sam dobro vagnula sto mogu a sto ne i sto zelim od volontiranja tamo. zeni se to svidjelo. sada samo moram pribaviti potvrdu lijecnika da sam psihicki i fizicki zdrava i da ne koristim droge

javit cu vam kako je proslo, ali imam takav osjecaj da je tu negdje moj zivotni poziv iako sam dosad radila skroz nesto drugo. ne znam kako to objasniti, jednostavno imam filing da cinim nesto milijun posto ispravno i da bih to trebala raditi
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2003., 20:21   #13
Plavva divna si.
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2003., 20:46   #14
bravo
TaSi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2003., 21:19   #15
Quote:
plavva kaže:
... jednostavno imam filing da cinim nesto milijun posto ispravno i da bih to trebala raditi
Plavva, idi na moj topik na Zdravlju.

osjecaj koji imash jako mi je poznat. Bravo
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2003., 00:13   #16
Plavva
 
Odgovori s citatom
Old 03.05.2003., 16:51   #17
Plavva WELL DONE!!!Nekada covijeka nesto privuce ni nezna sto dok se nepojavi na to mijesto nikad videno

Uzivat ces vjeruj mi kao i drugi sto kazu nije vazno koliko dugo provodis vremena vazno je da ces usreciti ta mala srca i donijeti im osmijeh na lice

CESTITAM NA ODLUCI I SAMO NAPRIJED NIKADA NEZNAS GDIJE JE STOP
 
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 18:54   #18
Volontiranje - pomoć

nisam znala gdje da smjestim ovu temu,ovo mi se nekako cinilo najblize...
dakle,zeljela bi pocet volontirat u domovima za nezbrinutu djecu,voljela bi ako je neko to radio da mi objasni kako im ja tamo mogu pomoc!svaki savjet je dobrodosao!
unaprijed hvala
*silence* is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 20:48   #19
evo ja ti volontiram u domu, sad će treća godina...
ne znam da li je u svakom domu preocedura ista (to vjerojatno ovisi od doma do doma) ali ajde javi mi se na pm pa ću ti reći onako nešto okvirno što te zanima

treba jaaako puno ljubavi, volje, vagon živaca i strpljenja
ali od te djece za uzvrat dobiješ nešto što se nikakvom lovom ne može platiti
maja beba is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 07:24   #20
Question Volontiranje u domu za nezbrinutu djecu

Pozdrav svima.
Ovako ,htjela bi volontirati u domu za nezbrinutu djecu pa me zanima kome se trebam javiti?

Da li trebam zadovoljavati neke posebne uvjete?

Ako neka od vas ima bilo kakvog iskustva,bila bih zahvalna na svakoj informaciji.
Lara1988 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:11.