Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.05.2006., 01:54   #1
Koloidno srebro,lijek ili otrov !?

Da li ste svjesni da postoji jedan od mnogih lijekova za mnoge bolesti koje možete napraviti i kod kuće, sami. Cijena izrade takvog lijeka je zbilja smješna kad usporedite s cijenama konvencionalnih lijekova u apotekama. Naravno, nitko vam ništa ne govori o tome jer ne biste trošili inače vaše novce na tablete koje djeluju, ali uzrokuju možda i neke druge štete... Ma neće valjda... zaključite. I poslije imate neki osip ili alergije, a ponekad uzrokuju i neugodnije nus-pojave. Zašto bi se izlječili? Da li je to nekome ( osim možda vama najdražim osobama ) stalo ??? Pa ako bi svi bili zdravi, pa tko bi trebao doktore, medicinske usluge, farmaceutske proizvode... Neki bi zbilja ostali bez velikih svota novaca.

KAKO NASTAJE BOLEST ?

Negativne emocije kao stres, žalost, ljubomora, nezadovoljstvo sobom, brige, zavist i druge, dovode u određenom dijelu mozga do pretvaranja bioenergije u neku drugu vrstu energije koja se u tijelu potroši. Ova pojava dovodi do nedostatka bioenergije neophodne za normalno funkcioniranje mozga. Da bi se mozgu, kao organu koji ima najveću važnost, u ovim slučajevima omogućio normalan rad, priroda se pobrinula da nedostajuću bioenergiju dovede iz aure. Bioenergija je u slojevima aure smještena u posebnim punktovima oblika elipsoida,koji imaju veliki energetski naboj. Nivo bioenergije u elipsoidima određuje naše psihofizicko stanje. Ako je bioenergija na potrebnom nivou, organi su zdravi i obrnuto. Svakom organu za svaku bolest odgovara određen elipsoid. Kasnije započinje proces zatvaranja čakre koja ga u normalnim uvjetima snabdijeva bioenergijom iz okolnog prostora. Zatvaranje čakri jos više pogoršava bioenergetsku situaciju u organu i ubrzava pojavu bolesti.

Zbog toga - rješavajmo UZROK a ne POSLJEDICU bolesti. Dobra stara poslovica ionako kaže: bolje spriječiti, nego lječiti. Ako ste vlasnik neke farmaceutske industrije ili doktor koji gleda da samo zaradi novce, to vam nije u cilju.

KOLOIDNO SREBRO - ŠTO JE TO ?

Trenutno je poznato da koloidno srebro ubija preko 650 raznih bolesti, uključujući i AIDS i rak !!! ( Nemojte sad: ma da, to je nemoguće. Tko vam je to rekao? Kome je u interesu da NEZNATE ?)

Idemo polako, upoznajmo što je to i kako se može napraviti kod kuće.

1. Što znači koloidno?

Riječ koloidno znači da je nešto toliko malo da je raspršeno, a NE OTOPLJENO u otapalu ( vodi ). Djelići su toliko mali da niti ne sjednu na dno niti plutaju po površini. Oni su ionizirani, tako da svaki djelić ima isti naboj i jedan drugog odbijaju. U slučaju koloidnog srebra, djelići su veličine 1/7000 od veličine crvenog krvnog zrnca, što ga čini vrlo prilagodljivim.

2. Što je s čistoćom? Koliko traje?

Koloidno srebro, za razliku od ostalih suplemenata, ne može se "pokvariti" jer ni jedan živi organizam ne može živjeti u koloidnoj otopini. Kada je koloidno srebro napravljeno metodom niskog napona, nakon nekog vremena, poneki ioni gube naboj i priklanjaju se drugim ionima koji su u im najbliže. Kad se to desi, koloidno srebro mijenja boju jer se nakupina poveća tako da počinje lomiti svijetlost. Ovisno o tome kako je koloidno srebro napravljeno ( napon, čistoća vode, uvjeti... ), ono mijenja boju od svijetložute do zlatne, a ponekad i poprimi sivkastu boju. Ništa od toga ne mijenja efikasnost koloidnog srebra. Čak i kad je tamnosmeđe ili tamnoljubičaste boje, neće biti otrovno, ali se tada samo teže asimilira, odnosno prilagođava. Kada se koloidna otopina radi pomoću visokog napona, ona se tada stabilnije ponaša kod čuvanja, te ima jako dugi vijek trajanja.

3. Dakle, koloidno srebro nije nikad otrovno ili opasno?

Koloidno srebro se radi ISKLJUČIVO U DESTILIRANOJ VODI, tj. voda ne smije imati nikakvih minerala ili bilo čega otopljenog u sebi. Inače bi se srebrni ioni povezali s otopljenim mineralima i mogli činiti soli ili otrovne supstance. ( srebrni nitrat ili srebrni klorid ) Dakle, najbolja je čista voda dobivana destilacijom, odnosno kondenzacijom vodene pare.

4. Što u vezi argirije, bolesti vezanoj uz "plavu kožu" ?

Nikada nitko nije ikada prijavio niti jedan slučaj koji je vezan uz upotrebu koloidnog srebra. tu bolest vežu uz prekomjerno uzimanje srebrnih soli ( srebrni nitrat ) koja sadrži otrovne supstance. Bilo koja količina koloidnog srebra ne može uzrokovati argriju.

5. Koja je koncentracija najbolja? Koliko koloidnog srebra treba konzumirati?

Mjera za koncentraciju je ppm ( od parts per million ), odnosno broj čestica u milijun komada. Svjetski stručnjaci za zdravlje širom svijeta slažu se s tim da je prisustvo srebrnih iona u bilo kojoj koncentraciji u ljudskom tijelu dobro za zdravlje. Izvanredne rezultate pokazala je koncentracija od 0,33 ppm-a ( 1/3 ppm !!! ). Neki proizvođači koloidnog srebra proizvode čak 1000 ppm-a, dobivenih sa velikim naponom. No, odlične rezultate pokazuju sve koncentracije. Preporuka je oko 2 - 4 čajne žlice dnevno.

6. Što se dešava ako se predoziramo? Možemo li uzeti previše?

Jedina negativna strana uzimanja odjednom u početku previše koloidnog srebra je Herxeimerov efekt, a to je slučaj kad srebro ubije previše patogenih tvari da ih tijelo ne može odjednom izbaciti iz sebe normalnim putem, već ih izbacuje sekundarnim putevima - preko pluća, sinusa ili kože. Koloidno srebro je najbolji antibiotik koji ubija SAMO bakterije koje nisu poželjne u tijelu, a ostavlja npr. one koje su nam potrebne za probavu ili slično ( acidofil ). Također ubija viruse i gljivice.

Cjelokupni tekst ( na engleskom ) sa upotrebom koloidnog srebra skinite ovdje.

Kako napraviti KOLOIDNO SREBRO ?

Evo optimalne izrade koloidnog srebra kojeg možete vrlo lako napraviti i kod kuće. Uzmite pola litre DESTILIRANE vode i ulijte ju u čistu staklenu ili plastičnu posudu. Za elektrode možete upotrebiti žicu ili foliju od čistog srebra ( a pogodni su i srebrni predmeti kao što su npr. 2 žlice iz srebrnog kuhinjskog kompleta - ionako vam stoji bezveze u ormaru ). Razdvojene elektrode stavite u posudu, pričvrstite ih nekako i pustite ISTOSMJERNU struju između 12 - 40 V. To možete dobiti i raznim stabiliziranim ispravljačima ( adapterima za struju 12 - 40 V ) ili baterijama ili akumulatorima. Npr. možete povezati serijski 2 ili 3 akumulatora od 12 V, tako da dobijete 24 ( sa 2 ), odnosno 36 V ( sa 3 akumulatora ). No, dovoljno je već i 12 V da bi proces uspješno završili. Ovisno o naponu i temperaturi vode ( najbolje ju je malo zagrijati oko 30-40 stupnjeva C ), nakon 15 - 20 minuta se pojavi maglica oko jedne elektrode. Proces pustimo da traje oko 30 minuta i tada se maglica raziđe u vodi i otopina opet postaje prozirna. Isključimo struju, prelijemo u neku posudu u kojoj ćemo uskladištiti koloidno srebro. Najbolje u staklene boce od tamnosmeđeg ili tamnoplavog stakla ( npr. od piva !!! ). I čuvamo ga na tamnom mjestu, jer na suncu se brže deioniziraju čestice, pa dulje traje i efikasnije je ako se čuva na tamnom mjestu.



Mnogi ljudi su probali i vidjeli utjecaj najboljeg prirodnog antibiotika - koloidnog srebra. Osobno ga pijem i mogu reći da sam vrlo rijetko bolestan, bolje se osjećam i lakše podnosim neke teške situacije vezane uz promjenu vremena i slično. Neki ljudi zahvaljuju koloidnom srebru što su preživjeli bezizlazne situacije kada su i doktori rekli da "nema više spasa". Izgleda da balansira tijelo tako da se ono bolje može zaštititi od dnevnih napasti sa raznih strana. Mnogi me traže da im napravim koju litru, i mnogi koji su počeli koristiti osjećaju pozitivne promjene. Nekima treba nekoliko mjeseci da se to manifestira, a neki za par dana već osjećaju promjene. Ali zapamtite: ovo rješava samo POSLJEDICE mnogih bolesti, ali UZROKE ustvari treba odstraniti ( gubitak energije na razne načine - stres, nervoza, uzimanje nezdrave hrane... )!!!
PlayEr00 is offline  
Old 03.05.2006., 19:19   #2
Quote:
PlayEr00 kaže:
BLA BLA...
Od svega ovoga jedino sam zaključio da nit o kemiji, nit o koloidima pojma nemaš.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Old 03.05.2006., 20:39   #3
Prije par godina sam u nekoj knjizi (mislim da je Investiranje od Richardsona) naletio na podatak da ako stavis srebreni dolar u mlijeko da se nece pokvariti jer srebro ubija bakterije ili tako nesto, ne znam vise. onda sam naletio na netu na to koloidno srebro i cinilo mi se ono... hebeno. Krstario po netu za raznim informacijama i zakljucio da bi definitivno trebalo probati. Na tome je ostalo. Na zakljucku. Nisam probao. Ali svejedno to imam jos uvijek u nekom planu, zanimljivo je to.
__________________
Kako sam odabrao pvc stolariju. Ako ću ikada trebati knjigovodstvo, ovdje je sve što mi treba
Jaasper is offline  
Old 03.05.2006., 20:41   #4
U stvari bas me zanima jel ima netko da je probao pa da iznese svoja iskustva.
__________________
Kako sam odabrao pvc stolariju. Ako ću ikada trebati knjigovodstvo, ovdje je sve što mi treba
Jaasper is offline  
Old 04.05.2006., 10:33   #5
Ja sam probala i definitivno je super stvar za ubiti bilo kakve bakterije i sl. stvari koje te zezaju u zivotu.

Ja sam imala kontinuirane gnojne upale grla jer sam negdje u ogranizmu imala žarište bakterija. Nije bilo više lijeka koji bi mi pomogao. Dok bih pila antibiotike stvar bi bila ok, ali čim bih prestala - ista priča. Naravno da je to ostavljalo negativne posljedice i na druge organe, od zuba, do želuca, a vjerojatno i bubrega, srca i zglobova.

Pila sam kolodino sredstvo nekoliko dana i od tada više nemam gnojne upale. Nekad me još boli jer se nahladim ili slično, ali nema više tih bakterija. Toplo preporučujem!

Ne vjerujem da te može spasiti od raka ili slično, ali za upale i sl. - super stvart! Ja sam ga kupila, nisam ga radila doma.

Nedavno sam pročitala da je u Americi nagradu za inventivnost dobio lijek - antiseptik na bazi srebra!! Mislim se, hello ljudi, pa to je to. Otkrivate toplu vodu!

Toplo preporučam!
imago2007 is offline  
Old 04.05.2006., 12:34   #6
Quote:
imago2007 kaže:
Nedavno sam pročitala da je u Americi nagradu za inventivnost dobio lijek - antiseptik na bazi srebra!! Mislim se, hello ljudi, pa to je to. Otkrivate toplu vodu!
Nije, to su različiti spojevi. Primjerice glikogen i celuloza su polimeri glukoze samo vezani na različite načine. Od celuloze probavljaš 0 % a od glikogena 100 %. Malo veće znanje kemije ne bi škodilo.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Old 04.05.2006., 16:31   #7
Quote:
kumek kaže:
Nije, to su različiti spojevi. Primjerice glikogen i celuloza su polimeri glukoze samo vezani na različite načine. Od celuloze probavljaš 0 % a od glikogena 100 %. Malo veće znanje kemije ne bi škodilo.
Oprosti, nisam shvatila. Koja je razlika između koloidnog srebra i antiseptika na bazi srebra? Naravno da su glikogen i celuloza spojevi različite strukture. Ali ne vidim kakve to veze ima s mojim postom. Također ne vidim čemu vrijeđanje. Zato da bi ti ispao "pametan"? Usput si ispao i nekulturan i nezreo.

Nema to u apoteci, od alternativaca.
imago2007 is offline  
Old 04.05.2006., 16:35   #8
Quote:
imago2007 kaže:
Oprosti, nisam shvatila. Koja je razlika između koloidnog srebra i antiseptika na bazi srebra?

Nema to u apoteci, od alternativaca.
cekaj... di si ti kupila koloidno srebro, na netu ili negdje kod nas? koliko si platila? bas sam se sjetio da sam ja to prije godinu i nesto narucio od nekih britanaca, ali su nesto poceli muljati pa sam odustao i tako je to palo u zaborav.
__________________
Kako sam odabrao pvc stolariju. Ako ću ikada trebati knjigovodstvo, ovdje je sve što mi treba
Jaasper is offline  
Old 04.05.2006., 16:49   #9
Quote:
imago2007 kaže:
Oprosti, nisam shvatila. Koja je razlika između koloidnog srebra i antiseptika na bazi srebra? Naravno da su glikogen i celuloza spojevi različite strukture. Ali ne vidim kakve to veze ima s mojim postom. Također ne vidim čemu vrijeđanje. Zato da bi ti ispao "pametan"? Usput si ispao i nekulturan i nezreo.

Nema to u apoteci, od alternativaca.
Isto kao i srebro koje je u različitim formama. Jedno je srebro u antiseptiku a drugo je koloidno srebro. Tako je i glukoza u različitim formama, primjerice željezo u sideroforu nije isto što i željezo u porfirinu ili u hrđi nisam ja ispao nekulturan i nezreo nego si ti ispala neznalica u kemiji što sam ti lijepo gore i napisao.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Old 04.05.2006., 12:45   #10
Quote:
imago2007 kaže:
Ja sam ga kupila, nisam ga radila doma.
To se prodaje u apotekama?
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Old 07.09.2007., 00:21   #11
Quote:
imago2007 kaže: Pogledaj post
Nedavno sam pročitala da je u Americi nagradu za inventivnost dobio lijek - antiseptik na bazi srebra!! Mislim se, hello ljudi, pa to je to. Otkrivate toplu vodu!

Toplo preporučam!
Slucajno sam fizicar, pa me poprilicno zanimaju nanocestice. Ovdje se rai o NANOCESTICAMA srebra (u stvari, to je neki spoj sprebra) ne o koloidnoj otopini elementarnog srebra! Nanocestice NISU isto sto i koloidna otopina! I vjeruj mi, nanocestice srebra NECES dobiti niti elektrolizom, niti u kucnoj radinosti, jer su za to potrebni ipak malo sofisticiraniji instrumenti.

Dakle, ti su ameri napravili hanzaplast na koji su ravnomjerno razmazali nanocestice nekog srebrnog spoja. Razmaz tih nanocestica je vrlo ravnomjeran, sto omogucuje vrlo efikasnu i ravnomjernu apsorpciju na povrsini koze. Takve nanocestice velicine reda 10-ak nm mogu prodrijeti u unutrasnjost bakterije i unististiti ju. I ovdje se radi o iskljucivo vanjskoj upotrebi (koza), a ne o gutanju tih nanocestica.

Sorry, tek sada vidim kako je prvi post star vise od godinu dana, ali nema veze.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Old 07.09.2007., 00:51   #12
Quote:
El Tomo kaže: Pogledaj post
Sorry, tek sada vidim kako je prvi post star vise od godinu dana, ali nema veze.
Kak'e to ima veze? Tj. jel postoji neko pravilo nedizanja "starih" topica? Pa vidiš da očito neki nisu sve još raščistili i da se stalno nove stvari otkrivaju... Pa to je znanost, nije li?
__________________
"Cijeli lendskejp se mijenja."
Druid is offline  
Old 08.09.2007., 05:41   #13
Quote:
El Tomo kaže: Pogledaj post
Slucajno sam fizicar, pa me poprilicno zanimaju nanocestice. Ovdje se rai o NANOCESTICAMA srebra (u stvari, to je neki spoj sprebra) ne o koloidnoj otopini elementarnog srebra! Nanocestice NISU isto sto i koloidna otopina! I vjeruj mi, nanocestice srebra NECES dobiti niti elektrolizom, niti u kucnoj radinosti, jer su za to potrebni ipak malo sofisticiraniji instrumenti.

Dakle, ti su ameri napravili hanzaplast na koji su ravnomjerno razmazali nanocestice nekog srebrnog spoja. Razmaz tih nanocestica je vrlo ravnomjeran, sto omogucuje vrlo efikasnu i ravnomjernu apsorpciju na povrsini koze. Takve nanocestice velicine reda 10-ak nm mogu prodrijeti u unutrasnjost bakterije i unististiti ju. I ovdje se radi o iskljucivo vanjskoj upotrebi (koza), a ne o gutanju tih nanocestica.

Sorry, tek sada vidim kako je prvi post star vise od godinu dana, ali nema veze.
Produkt o kojem pricas se zove silverlon (pretpostavljam jer je on jedini dobio nagradu a da ja za to znam) i ne temelji se na nanocesticama nego na ionima.
Naime na najlon je covjek stavio izuzetno tanki i naborani sloj srebra tako da je na 1 cm2-u rane prakticki skoro 1m2 aktivne povrsine srebra. Cijeli stos sa silverlonom je da se srebrni ioni otpustaju direktno u ranu. Nije rijec o nanocesticama.

Naime izumitelj silverlona i osnivac kompanije je jedan od najvecih pobornika ionakog srebra pa i njegovog oralnog uzimanja do te mjere da je takoder kontruirao i mali serijski generator za proizvodnju istoga te je jedan od ljudi koji su osnovali grupu sa diskusiju o doticnom "koloidnom" srebru na yahoo-u.
To je background.

Dakle ne radi se o nanocesticama kao takvim, radi se o ionima kao sta covjek na siteu silverlon uredno objasnjava.

Silverlon je uspio progurati kroz FDA postupak jer su neki ljudi vidjeli ekonomski interes da im pomognu buduci da bi se uopce stupilo u proceduru FDA trazi kojih milion dolara (to je konkretna cifra a ne pretjerivanje) sto oni dakako nisu imali.
Naravno za sam home made nacin izrade srebra nema zainteresiranih strana jer je postupak nemoguce kontrolirati kao i proizvodnju produkta tako da je iz toga za razliku od silverlona nemoguce izvuc profit. Koga interesira cijela prica oko silverlona i njihova prica moze je nac na internetu.

Drugi produkt srebra koji je u klinickoj upotrebi za opekotine i rane je srebrni sulfadiazin, To je krema.
Medutim postoji jos proizvoda cije se djelovanje temelji na otpustanju srebrnih iona u tijelo. Japanci proizvode katetere na tom principu recimo.
Alter is offline  
Old 10.09.2007., 02:28   #14
Quote:
Alter kaže: Pogledaj post
Produkt o kojem pricas se zove silverlon (pretpostavljam jer je on jedini dobio nagradu a da ja za to znam) i ne temelji se na nanocesticama nego na ionima.
Gledaj, kada vec ides obarati neku tezu protuargumenti, daj se najprije malo informiraj, ili barem pogledaj sto se u svijetu dogada! Ono o cemu ja pricam su nanocestice srebra, a ne Silverlon, a kamo li mumbo-jumbo ioni srebra!

I stvarno nije tesko pronaci podatke o hansaplastima temeljenim na srebrnim nanocesticama!

Silver nanoparticles could help fight hospital-related infections that afflict 2 million patients and lead to 90,000 deaths in the United States each year, experts told UPI's Nano World.
These anti-microbial nanoparticle coatings could have a dramatic impact on the roughly $160 billion global medical-device market, said Bruce Gibbins, founder of, and lead researcher and chief technology officer for AcryMed, a device maker in Portland, Ore.

AcryMed currently draws $5 million in revenue from products such as silver-based wound dressings. The company developed its nanoparticle system after medical-device manufacturers asked if AcryMed researchers could adapt silver for catheters and bone pins, Gibbins said.

In minute concentrations, silver is highly toxic to germs while relatively non-toxic to human cells. Microbes are unlikely to develop a resistance against silver, as they do against conventional and highly targeted antibiotics, because the metal attacks a broad range of targets in the organisms, which means they would have to develop a host of mutations simultaneously to protect themselves, he explained.

AcryMed has devised a technique to coat medical-device surfaces with anti-microbial silver particles 2 nanoparticles to 20 nanoparticles in size that prevent biofilms from forming. The coating "sticks to basically all kinds of surfaces, from glass to stainless steel -- even materials like Teflon," Gibbins said, and it lasts for roughly 150 to 200 days.

Other processes that apply silver nanoparticle coatings onto surfaces require high vacuum and often high temperatures.

"All this high-vacuum equipment is expensive and cumbersome and also incompatible with materials like plastics," said materials scientist Jack McCarthy of Oregon Health & Science University in Portland.

AcryMed's process works in the open air with fluids at either at or slightly above freezing.

Quote:
Medutim postoji jos proizvoda cije se djelovanje temelji na otpustanju srebrnih iona u tijelo. Japanci proizvode katetere na tom principu recimo.
Ozbiljni Japanci takoder proizvode 'hansaplaste' i katetere temeljene na nanocesticama srebra, a ne na ionima ili koloidnim otopinama, sto je poprilicna razlika. I svi se ti proizvodi koriste eksterno, na povrsini koze ili rane kako bi se onemogucili prodiranje nanocestica u tijelo ili krvotok. Za razliku od cijele ove price oko koloidnog srebra koja se temelji na potpuno drugacijim principima.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Old 10.09.2007., 03:13   #15
Stavarno mi se ne da čitati 28 stranica topica, ali na RTL-u su prikazali nedavno emisiju gdje je žena pila neki lijek koji sadrži srebro (možda je koloidno, ne znam), i njena je koža postala SIVA i to TRAJNO.
Nemojte se zajebavat s time, osim ako želite imat sivu kožu do kraja života.
__________________
The truth is out there...
konj111 is offline  
Old 10.09.2007., 04:59   #16
Quote:
El Tomo kaže: Pogledaj post
Gledaj, kada vec ides obarati neku tezu protuargumenti, daj se najprije malo informiraj, ili barem pogledaj sto se u svijetu dogada! Ono o cemu ja pricam su nanocestice srebra, a ne Silverlon, a kamo li mumbo-jumbo ioni srebra!

I stvarno nije tesko pronaci podatke o hansaplastima temeljenim na srebrnim nanocesticama!


Silver nanoparticles could help fight hospital-related infections that afflict 2 million patients and lead to 90,000 deaths in the United States each year, experts told UPI's Nano World.
These anti-microbial nanoparticle coatings could have a dramatic impact on the roughly $160 billion global medical-device market, said Bruce Gibbins, founder of, and lead researcher and chief technology officer for AcryMed, a device maker in Portland, Ore.

AcryMed currently draws $5 million in revenue from products such as silver-based wound dressings. The company developed its nanoparticle system after medical-device manufacturers asked if AcryMed researchers could adapt silver for catheters and bone pins, Gibbins said.

In minute concentrations, silver is highly toxic to germs while relatively non-toxic to human cells. Microbes are unlikely to develop a resistance against silver, as they do against conventional and highly targeted antibiotics, because the metal attacks a broad range of targets in the organisms, which means they would have to develop a host of mutations simultaneously to protect themselves, he explained.

AcryMed has devised a technique to coat medical-device surfaces with anti-microbial silver particles 2 nanoparticles to 20 nanoparticles in size that prevent biofilms from forming. The coating "sticks to basically all kinds of surfaces, from glass to stainless steel -- even materials like Teflon," Gibbins said, and it lasts for roughly 150 to 200 days.

Other processes that apply silver nanoparticle coatings onto surfaces require high vacuum and often high temperatures.

"All this high-vacuum equipment is expensive and cumbersome and also incompatible with materials like plastics," said materials scientist Jack McCarthy of Oregon Health & Science University in Portland.

AcryMed's process works in the open air with fluids at either at or slightly above freezing.



Ozbiljni Japanci takoder proizvode 'hansaplaste' i katetere temeljene na nanocesticama srebra, a ne na ionima ili koloidnim otopinama, sto je poprilicna razlika. I svi se ti proizvodi koriste eksterno, na povrsini koze ili rane kako bi se onemogucili prodiranje nanocestica u tijelo ili krvotok. Za razliku od cijele ove price oko koloidnog srebra koja se temelji na potpuno drugacijim principima.

Vidim da si uostalom kao i gotovo svi ostali, pao sa neba u ovu temu a da nemas tri ciste o temi stoga cu biti sto je blazi a i kraci moguce.

1. Odgovorio si u kontekstu lijeka koji je dobio nagradu, nagradu je dobio Silverlon a ne AcryMed koji im je direktni konkurent jer rade prakticki na istoj tehnologiji, tehnologiji ispustanja iona u ranu i time sprijecavanje infekcija i brze zarastanje. To kazu sami izumitelji tako da ne moras meni vjerovat.

2. Spominjes mumbo jumbo o ionima srebra? Po cemu je njihovo dokazno djelovanje na bakterije mumbo jumbo? I odakle ti to znas! Kazes da ovo radi na principu nanocestica. Pa naravno jer se preko nanocestica povecava aktivna povrsina koja ispusta ione srebra u tijelo.

Medutim nemoj vjerovat meni, vidi sta pisu sami proizvodaci AcryMeda.



Quote:
To prevent microorganisms from attaching to the surface of
a medical device, the surface of the metallic silver molecule
must come in contact with moisture to enable the chemical
reaction to take place that releases antimicrobial ionic silver.
As more surface area of the metallic silver comes in contact
with moisture, more antimicrobial ionic silver is released.
Quote:
AcryMed researchers reduced the size of the silver particles
to the realm of nanometers--a nanometer is one billionth
of a meter--to take
advantage of the
scientific principle
which states that
increasing the surface
area available for the
silver reaction also
increases the number
of silver ions released
at the device surface
. AcryMed’s new silver nanoparticle
technology, SilvaGard, produces unprecedented antimicrobial
effectiveness at the medical device surface.
Quote:
It dissolves
to produce Ag+, ionic antimicrobial silver, which is
then available to attack and kill microbes.
Dakle ovi iz AcryMeda su se zabunili i koriste mumbo jumbo ione srebra. Stvarno strasno...

Poanta, nanocestice su samo TEHNICKI NACIN IMPLEMENTACIJE SREBRNIH IONA.....

Ista stvar je i sa kateterima. Sad si prvi put cuo uopce da Japanci rade bilo sta slicno ali si vec u dobroj staroj tradiciji ovog foruma za to veliki poznavatelj.


I naravno da se ioni ispustaju i u tijelo, pa to je kod katetera nuznost a i kod otvorenih rana.

Quote:
AcryMed researchers knew that the ionic form of silver
(Ag+) is highly antimicrobial with the ability to kill a very
broad spectrum of medically relevant bacteria (gram+ and
gram-) as well as fungi (molds and yeasts). Ionic silver is
also oligodynamic, which means that it is antimicrobial at
very, very low doses, as low as 0.001 ppm. Although silver
is a heavy metal, in these very small amounts it is nontoxic
to human cells and therefore very safe.


Quote:
Gledaj, kada vec ides obarati neku tezu protuargumenti, daj se najprije malo informiraj,


Uvijek je ion srebra aktivna supstanca, to nije predmet rasprave. Predmet rasprave moze biti kako ga dovesti u tijelo na najbolji nacin.

Zadnje uređivanje Alter : 10.09.2007. at 05:31.
Alter is offline  
Old 04.05.2006., 16:54   #17
Jaasper, kupila sam kod zagrebačkog alternativca. Nije bilo skupo.
imago2007 is offline  
Old 04.05.2006., 17:03   #18
E nije da ne vjerujem nikako, ioni srebra u nekim solima imaju antiseptičku vrijednost, i to je moguće.
Ali termin koloidno srebro??
Jel ima ono i koloidna svojstva, ono tipa niže talište i više vrelište??
Brijem da su mu dali takvo ime jer im zvuči onak" stručno".
Još će i netko tko je bio na kemoterapiji, nakon što se povuče karcinom, reć da je to od koloidnog srebra koje je usput uzimao!
Lyla is offline  
Old 04.05.2006., 17:12   #19
Quote:
imago2007 kaže:
Bitno da si ti pametan i da imaš kulturu komuniciranja.
Bitno je da ti želiš mjerodavno raspravljati o stvarima o kojima malo ili ništa ne znaš, a kad ti to netko kaže onda se vrijeđaš. Ja nisam rekao niti jednu uvredu osim ako ne smatraš uvredom spočitavanje tvojeg neznanja kemije koje je evidentno. Tvoja nevjerojatno pretenciozna izjava
"Nedavno sam pročitala da je u Americi nagradu za inventivnost dobio lijek - antiseptik na bazi srebra!! Mislim se, hello ljudi, pa to je to. Otkrivate toplu vodu!" po kojoj dociraš onima koji za razliku od tebe nekog vraga o kemiji znaju predstavlja puno veće vrijeđanje.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Old 07.05.2006., 00:03   #20
Quote:
marat kaže:
kumek, odi se pravi pametan u "baš razno"
Ne pravim se pametan, samo znam nešto kemije za razliku od tebe i "intelektualke" koja ima jednaka znanja o kemiji kao njena baka. Za baku nije niti čudo jer kemije nije niti bilo u školi ali za vasa dvoje je tragično jer škola postoji samo vi niste o kemiji ništ naučili. Uostalom s ovakvima poput tebe niti ne razgovaram, sad sam ti učinio čast.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:45.