Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.08.2009., 08:54   #1
Arrow Crtići za male i malo veće - za i protiv

Gledaju li vaši klinci crtiće i kad ste im dopustili da gledaju? Koje crtiće gledaju vaši klinci i koliko dugo smiju gledati?
Znam, mnogi crtići su puni nasilja, no ima i onih bez nasilja. Kad su počeli gledati crtiće tipa 'tom i jerry'?

Ja mojoj curki puštam krticu u svim varijatnama, pogotovo voli 'krticu i jaje' ma voli skoro sve iz te serije..nekih vise nema u netu..
Kritica i flauta
puštim joj maksimalno dva, dakle doziram ih na maksimalno deset minuta. pri tome prepričavam što se dešava, a ona ponvalja ili počne sama komentirati
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 11:07   #2
ne gleda jer se slažem s procjenama stručnjaka (pedijatri, logopedi, psiholozi) da gledanje tv i ekranskih medija prije 3 godine može samo štetiti. i jer gledanje tv-a nema neko bitno mjesto u mom životu, ionako je uvijek ugašen pa mi ni ne padne na pamet. pa joj ništa ne puštam jer ima drugih načina na koji ju zabavim ili se zabavljamo zajedno.

da nemam nijedan drugi način da ukradem tih 10-15 minuta i da ju drugačije zabavim pustila bih joj crtić (a imale smo i takvo razdoblje, tad je gledala baby einsteina s you tubea 15-ak minuta dnevno. no, čim je to prošlo, ukinula sam gledanje). ne treba joj to još.
dob - 17 mjeseci
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 13:27   #3
MOja će sad 16 mj...televizor nam je u dnevnoj sobi i upaljen je navečer, ali i to se kontroliramo pa kad je mala s nama većinom ga gasimo. Inače pogleda jedino Baby Einsteina jedamput dnevno (obično poslije ručka dok ja počistim nered iza nas i potrpam suđe u sudoper, eventualno operem koji komad). Stavim joj crtić jer jedino tako znam da se ne penje nekud (prikelji se za tv ) i da imam 15 minuta da počistim. Ok, možda i nije pedagoški ali mene spašava.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 13:39   #4
Moja mala ima 10 mjeseci i jedino pogleda cjeli onaj sličan Teletabisima,neznam kak se zove,zapamtila sam samo onog Iku Piku.Meni taj crtić ide strahovito na živce ali ona tolko se raspriča kad gleda da mi je glupo prebacit ili ugasit.
Ostale crtiće uopće ne doživljava

Al kad bude veća oni japanski crtići neće doć u obzir,jedino Zekoslav mrkva,Tom i Jery i ostali
__________________
Alfa Romeo 147
Alfa Romeo Giulietta
Victoria 08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 21:55   #5
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ne gleda jer se slažem s procjenama stručnjaka (pedijatri, logopedi, psiholozi) da gledanje tv i ekranskih medija prije 3 godine može samo štetiti. i jer gledanje tv-a nema neko bitno mjesto u mom životu, ionako je uvijek ugašen pa mi ni ne padne na pamet. pa joj ništa ne puštam jer ima drugih načina na koji ju zabavim ili se zabavljamo zajedno.

da nemam nijedan drugi način da ukradem tih 10-15 minuta i da ju drugačije zabavim pustila bih joj crtić (a imale smo i takvo razdoblje, tad je gledala baby einsteina s you tubea 15-ak minuta dnevno. no, čim je to prošlo, ukinula sam gledanje). ne treba joj to još.
dob - 17 mjeseci
ja opet nekako mislim da ovisi o sadraju. neovisno o crticima, gleda li dijete kako npr. netko mirno pjeva, ne vjerujem da to moze imati toliko stetan ucinak.

nas je telkac isto najcesce iskljucen, pogotovo kad je sama sa mnom.
ovi crtici su preko youtube. meni su ti crtici manje da iskoristim vrijeme za sebe (mada joj nekad pustim dok obavim nesto), nekad ih gledamo zajedno, a ja joj objasnjavam, pa onda ona meni
ova krtica je toliko bezazlena, barem po mom misljenju.

ovaj moram podijeliti s vama...
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 22:16   #6
Moj maleni ima 33 mj. i gleda crtiće primjerene njegovoj dobi ( ) u umjerenoj količini i granici.Gleda Tractora Toma,Fifi,Boba,U vrtu pod zvijezdama,...Nikakve ratne i šta ti ja već znam.U principu ih češće gleda zimi,nego naravno ljeti.E ako takvi crtići njega "pokvare" onda moj odgoj nek ide vrit .Bez imalo grižnje savjesti mu ih pustim,jer niti sam ja majka koja ga zanemaruje,niti je on tulac koji po cijele dane bleji u tv.
Amrićak is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 14:35   #7
Ja mojoj stavim crtic kad moram napraviti nesto po kuci, al ne uvijek jer se nekad sama tako lijepo zaigra. gleda samo Fifi, i pita brdo puta na dan, al kao sto rekoh, ako nemam nis za obaviti, onda mi je veci gust mojoj ljubavi procitat knjigu pa nema potrebe za crticem....inace mislim da nema nis loseg u njima, jedino nije dobro da gledaju one prekrcate nasiljem
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 14:44   #8
moja cura ima 23 mjeseca i gleda peppa praščić, u vrtu pod zvijezdama, pocoyo...baby einstein je obožavala ali sada ga je već prerasla...

ponekad je crtić jedini spas da imam malo vremena da nešto napravim, trenutno je debelo u tt fazi tako da nije jednostavno i sretna sam kad imam pola sata za sebe
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 16:13   #9
Ne gleda crtice jos (8 mjeseci), ali voli pogledat i poslusat Schnappi das kleine Krokodil, sav se raspameti kad mu to pustim...Inace na tvu ga ne zanima nista, osim kad budu reklame, onda je kao hipnotiziram...Jedna mi stvar samo nije jasna kako skuzi kad pocnu reklame, jer dok traje neki film ili serija tv za njega ne postoji...Kad pocnu reklame doslovce ne trepce...
zaskia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 19:40   #10
Moj ima 4 god. i već dugo gleda crtiće ( Traktor Tom, Bob graditelj, pčelica Maja, itd. ali voli i dugometražne od kojih mu je najdraži "Jurić" tj. Cars iliti Auti )
Da samo prokomentiram "KRTEKA"; i mi gledamo krteka i nije uvijek baš mio i drag ( u jednoj epizodi se prikazuje kak neki čovjek pokušava tj. razmišlja kako ubiti, tj. otrovati krteka jer mu uništava vrt- vidi se otrov s mrtvačkom glavom, krtica koja ga popije i dobije krila kao anđeo i odleti u nebo- tak nešto . To si on samo razmišlja ali na kraju je ipak happy end ) Uglavnom....ni svi KRTEKI nisu baš nenasilni.
__________________
P 30.06.2005. i L 28.04.2009.Ja sam na proputovanju kroz vječnost, imam još beskrajno mnogo vremena i sve je u najboljem redu...
TinchiS is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 20:27   #11
Poceo je gledati povremeno kad bi bila D faza sa 8-10mj? baby einsteina..
Sada sa 17mj voli jako pogledati u vrtu pod zvijezdama, sesame st..elmov svijet, pockoya, teletabise, jednom ili dva puta je pogledao i traktor toma.. Baby einstein ga vise ne interesira niti malo (sve je naucio ).
Upalim mu ugl, kao ocito I vecina, kada trebam nesto obaviti bez njegove pomoci. A zna se desiti I kada me ispizdi nakon sto procitamo slikovnicu sa likovima iz crtica ili prolistamo katalog tl-a.
Ne pilji u tv dugo, a bome niti svaki dan. Ali ni ne mislim da su crtici zlo svog svijeta, kao ni televizor, dapace.
Niti mislim od njega napraviti asocijalno bice kada krene u vrtic I druziti se sa ostalim vrsnjacima. Iz tog povremenog gledanja je naucio puno stvari, upija kao spuzvica, a kasnije mi na svom jeziku to sve I prepricava..
Naravski, nisam ni ja za te ratoborne crtice.. Kad dodje u tu fazu viditi cemo sto cemo I kako.
Najvjerojatnije cu mu braniti. Ili kao I sada, dozirati..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 21:53   #12
moja cura (19 mj) voli Pikove avanture, Pepu, teletabise, Fifi..
ne puštam joj svaki dan, ustvari ovisi kako koji period, sad smo puno vani i na plaži, pa povremeno gleda i to isključivo ako sama traži da joj pustim.
ponekad gleda i pjesmice (happy hippo, kiki ples, il coccodrillo come fa i sl.) i onda pleše, pjeva i vrišti.
nikad joj ne puštam crtiće pred spavanje.

pogleda npr 2-3 epizode Pika, sve u svemu 15-ak min.
i super mi je kako poslije priča što je gledala, tko je što radio, npr. da se medo sakrio a Piko ga je tražio.
jedno vrijeme smo zajedno gledale i komentirale, sad se voli sama uvaliti na stolac pred komp pa ja iskoristim priliku i napravim nešto po kući
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 22:22   #13
Until more research is done about the effects of TV on very young children, the American Academy of Pediatrics (AAP) does not recommend television for children age 2 or younger.

How can TV negatively affect early brain development? First, TV takes away from the precious time babies have to interact with people and explore their environment. Second, possible links have been found between early television exposure and subsequent attentional problems in children. (See the AAP Study) Could TV cause ADD? The subject needs further research, but the current information is enough to elicit the strong response from the AAP.

http://kidstvmovies.about.com/od/chi.../babytvdvd.htm


a tom i jerry je jako nasilan crtić. i bajke su jako nasilne. zapravo uopće ne uspijevam razviti stav o djeci i nasilnim sadržajima.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 22:43   #14
Mi gledamo babyTV i tamo nema nasilnih crtića. Nama je tv uvijek upaljen, oduvijek, ne mora nitko gledati tv ali mora biti upaljen. Moja malena je bila opčinjena tv-om sa 6-7mj, tj sa reklamama, to je bio show, tada smo i gasili tv ili okretali programe. Sada ju tv više toliko ne zanima, ali voli pogledati Cuddliese (njih obožava), Tulli, onu neku bebu u peleni koja zamišlja da je uvijek negdje, to je sve baby tv. Nema brzih radnji, nema nasilnih ctrića.
Bez obzira što je tv upaljen ona se igra sa mnom, juri po kući, tu i tamo stane ispred tv-a ako ju nešto zainteresira i brzo dalje u akciju.
__________________
kiss .. kiss
Tina406 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 12:08   #15
Quote:
Tina406 kaže: Pogledaj post
Mi gledamo babyTV i tamo nema nasilnih crtića. Nama je tv uvijek upaljen, oduvijek, ne mora nitko gledati tv ali mora biti upaljen. Moja malena je bila opčinjena tv-om sa 6-7mj, tj sa reklamama, to je bio show, tada smo i gasili tv ili okretali programe. Sada ju tv više toliko ne zanima, ali voli pogledati Cuddliese (njih obožava), Tulli, onu neku bebu u peleni koja zamišlja da je uvijek negdje, to je sve baby tv. Nema brzih radnji, nema nasilnih ctrića.
Bez obzira što je tv upaljen ona se igra sa mnom, juri po kući, tu i tamo stane ispred tv-a ako ju nešto zainteresira i brzo dalje u akciju.
Ma baby tv je zakon,moj ima 7 mj,sav se raspriča na houky pouky!
začarana is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 22:43   #16
Ae, alex...
I ja sam svasta nasla na netu.. Npr. Da od glavobolje mogu I umrjeti.. A zapravo me bolila od neosusene kose..

Neg, da li tko zna kada ce ponovo poceti hrt prikazivati U vrtu pod zvjezdama?
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2009., 07:26   #17
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
Ae, alex...
I ja sam svasta nasla na netu.. Npr. Da od glavobolje mogu I umrjeti.. A zapravo me bolila od neosusene kose..

Neg, da li tko zna kada ce ponovo poceti hrt prikazivati U vrtu pod zvjezdama?
prikazuju već, sinoć su prikazivali
od pon. - pet u 18. 40 prikazuju
evo ti program
http://raspored.hrt.hr/?raspored=1&m...tum=2009-08-07
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2009., 20:38   #18
Quote:
blond lady kaže: Pogledaj post
prikazuju već, sinoć su prikazivali
od pon. - pet u 18. 40 prikazuju
evo ti program
http://raspored.hrt.hr/?raspored=1&m...tum=2009-08-07
.. A mi stalno cirnemo nedjeljom oko 19.. To im je prije bio termin.. U ovo vrijeme u tjednu smo ugl vani..
Hvala na info snimat cemo!

NikaZg, apsolutno se slazem s tobom..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2009., 12:27   #19
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
Ae, alex...
I ja sam svasta nasla na netu.. Npr. Da od glavobolje mogu I umrjeti.. A zapravo me bolila od neosusene kose..
oprosti, kakve veze ima to što si ti na netu našla da možeš umrijeti od glavobolje, s time što American Academy of Pediatrics ne preporučuje da djeca mlađa od 2 godine gledaju tv, jer mogući utjecaji na razvoj mozga još nije dovoljno istražen (s tim da se posebno spominje moguć utjecaj na nastajanje sindroma nedostatka pažnje), ali su im i podaci koje sad imaju dovoljni da se oglase po tom pitanju?
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 23:45   #20
Joj moja gleda Fifi i ja imam strašnu grižnju savjesti zbog toga.Upalim joj ujutro da se uspijem obući za van i u vrijeme ručka da stignem skuhat.Prvo uvijek ide na pod pa malo k meni u kuhinju al kad sve iscrpimo a ja nisam stigla sve napravit ide Fifi.I to svaki dan isto...A sad je 7 mjeseci. Inače gasim televizor osim te Fifi...Al stvarno ju voli gledat.Nekako se skroz isključi pa me malo strah zbog toga...Joj, pokušavam što manje,sad se veselim da smo na moru tri tjedna bez Fifi...
Fida is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:38.