Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.05.2005., 23:48   #1
Mljet

Eto ovako, nas 4-5 cura iskorištavamo poslijednje ljeto slobode i namjeravamo ga provesti na najljepšoj obali-našoj. Naravno, tipično za studentice, jedini nam je problem lova. E sad, jedno mjesto koje jaaaaako želimo vidjet je Mljet. Ja sam malo kopala po netu, al nisam našla ništa što bi si mi mogle priuštiti u oglasniku uopće nisam našla Mljet Pa se pitam, jel moguće da je Mljet tako ekskluzivan ili netko zna kako naći jeftin smještaj (ma kakav bio, ak imamo gdje na pod leć i gdje se popišat ). A mi bi išle
wardancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2005., 10:10   #2
Obzirom da sam i ja trazila smjestaj na Mljetu, djelomicno sam upucena u ono sto se da pronaci na netu. Cijene su dosta visoke, npr. najjeftiniji studio-apartman za 2 osobe za 7 dana (koji sam nasla) dodje 600 kn manje nego 7 polupansiona u hotelu ***. Mozda ima jeftinijih apartmana koji se ne nalaze na Internetu...ne znam. A da odete u postsezoni...vidjela sam apartman za 4+1 za 55 eura? Je l' vam to puno?
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2005., 13:58   #3
curke moje... zasto zadnje ljeto slobode, ne budite pesimisticne?

ovako, mljet ima jedan jedini hotel i par manjih mista sa privatnim smjestajom... ja san nasa smjestaj priko plavog oglasnika, ne mogu se sitit koliko je kosta, ali nesto u rangu ostalih nasih otoka u sezoni...

ali, ako trazite ludi provod(zakljucija bi) onda mljet sigurno nije misto za to... na cilom otoku nema disco cluba niti nekakvih barova koji rade do ranih jutarnjih sati... svakako, lipo ga je vidit i uzivat, ali ja san tamo bija s curom kad san tija jedan miran godisnji odmor i uzivanciju u cistom moru... pa sad ako van to pase odite... doduse, ja san bija prije 4 godine, mozda se nesto prominilo, ali cisto sumnjam...
__________________
bonžur
the ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2005., 17:47   #4
Thnx na odgovorima začudilo me što u oglasniku nisam našla ponude za mljet, ali nada umire poslijednja (baš se guštam s ovim smajlićima Postsezona je za ispite, a što se tiče ludog provoda, mljet je samo jedna postaja na našem putu
wardancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2005., 23:35   #5
na mljetu ce znaci bit mali predah par dana pa nastavak ludiranja sritno...
__________________
bonžur
the ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2005., 21:46   #6
OK. Onda samo još jednom pozivam ljude da se jave ako imaju savjet za mljet. Svako iskustvo je također dobro došlo
wardancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2005., 22:47   #7
Quote:
wardancer kaže:
OK. Onda samo još jednom pozivam ljude da se jave ako imaju savjet za mljet. Svako iskustvo je također dobro došlo
šator vreća improvizacija... najbolje..
frch is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2005., 01:09   #8
Quote:
frch kaže:
šator vreća improvizacija... najbolje..
pa tako će vjerovatno i završiti, vreće ionako nosimo sa sobom. Samo da nam se ne ponovi supetar cijele noći su nas policajci (ili možda "noćni čuvari plaže" ) budili i micali (nas dvije na kilometarskoj plaži) jer je to gradska/hotelska/privatna (ovisno gdje bi nas zatekli) plaža i tu se ne smije spavati. Sad se cerekam kad pomislim na te ljude kak nas traže po mraku, al onda mi je to bilo naprosto nevjerovatno!
wardancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2005., 16:20   #9
ima dobar i jeftin hotel odisej, ima privatni smjestaj, jeftin (70 kuna nocenje po osobi), i ima kamp, vrlo jeftin...a mozete kampirat i na divlje, ako ste dovoljno lude, u sto ne sumnjam...
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2005., 09:56   #10
Quote:
wardancer kaže:
pa tako će vjerovatno i završiti, vreće ionako nosimo sa sobom. Samo da nam se ne ponovi supetar cijele noći su nas policajci (ili možda "noćni čuvari plaže" ) budili i micali (nas dvije na kilometarskoj plaži) jer je to gradska/hotelska/privatna (ovisno gdje bi nas zatekli) plaža i tu se ne smije spavati. Sad se cerekam kad pomislim na te ljude kak nas traže po mraku, al onda mi je to bilo naprosto nevjerovatno!
ima mali kamp u mjestu Ropa na Mljetu koje je van NP.

Mozete ici i u Sobru. Nije cijeli Mljet NP.
Roko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2005., 20:19   #11
Hvala! Hvala! Ipak, cijene su izgleda na mljetu porasle
cjenik odiseja Moguće i zbog glupog realitija koji se baš tamo mora održavati...Al, ne odustajem. Iskopala sam hrpicu telefona od razl. ugostitelja na netu i sutra idem zivkati. Mislim, možda se čini glupo kaj sam zapela baš za mljet, ali već godinama želim tamo otići. Jooj, ne smijem više, čim počnem razmišljat o ljetu i moru i bla, bla, mozak mi se pretvori u kašu
wardancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2005., 01:20   #12
kad sam ja isla na mljet prije 4 godine isto nije bilo u oglasniku nista za mljet, al smo ipak odlucili otici nablef. prvi dan smo spavali u autu, a drugi dan sjeli na kavu dok nam je konobar (oni sve znaju) zivkao uokolo za sobu... sumnjam dam necete naci sobu za sebe...
po mom misljenju bi bilo super imati auto il svoj bajk za mljet, a ak vec nemas onda pokusajte snagom volje cijeli otok pregledati jer je fantastican... Saplunara, NP Mljet, Prožura, Soline, ma prekrasno...
Imoen is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2005., 12:11   #13
Quote:
imoen kaže:
kad sam ja isla na mljet prije 4 godine isto nije bilo u oglasniku nista za mljet, al smo ipak odlucili otici nablef. prvi dan smo spavali u autu, a drugi dan sjeli na kavu dok nam je konobar (oni sve znaju) zivkao uokolo za sobu... sumnjam dam necete naci sobu za sebe...
po mom misljenju bi bilo super imati auto il svoj bajk za mljet, a ak vec nemas onda pokusajte snagom volje cijeli otok pregledati jer je fantastican... Saplunara, NP Mljet, Prožura, Soline, ma prekrasno...
Ah, volje imamo najviše Zasad sam našla neke ponude na netu i slala neke mailove, al već smo se dogovorili da idemo našli smještaj ili ne ionak teglimo vreće sa sobom...a bilo bi super iznajmit bajk barem na jedan dan, pokušavam iskopat cijene na netu, ak nisu užas, baš bi si mogli priuštiti, ionako ćemo cijelo vrijeme biti na litri vina i štruci kruha
wardancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 12:43   #14
Ove godine smo se napokon odlucili godisnji provesti na Mljetu...
a kako ne znam nikog ko je tamo bio, svaka informacija je dobrodosla...

Kakva je situacija sa privatnim smjestajem?
(trazimo apatrman za dvije osobe)
U kojem mjestu se najbolje smjestiti i zasto?

Kakve su plaze? Dal ima kamenitih plaza?

Kakva je povezanost sa Dubrovnikom? Dal ima do Mljeta katamaran ili trajekt iz Splita?

Znam da to definitivno nije otok za ludi provod,ali dal' ima ikakvih naznaka 'nocnog zivota', odn. bar neka konoba ili nesto sto radi dulje od 23h?

Kakva je sitaucija s restoranima i konobama? Gdje ih ima najvise i koji su najbolji....
Naime, ne nosimo hranu sa sobom i mislimo se pretezno hranit po konobama i restoranima, pa nam je to jako bitno...

Hvala svima unaprijed
joop is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 13:32   #15
Evo, za Mljet ti preporučam Pomenu ili Polače. Obje su luke, no tamo vam trajekt neće pristati. U Pomeni ima hotel Odisej koji mi je ostao u dobrom sjećanju, a ima i dosta privatnog smještaja. Oba mjesta su u NP Mljet koji je fantastičan. Kupanje u slanim jezerima je svakako doživljaj. NP Mljet je izvrstan za sportaše.
Trajekti idu do Sobre iz Prapratnog i Dubrovnika. Sobra je na sredini otoka.
__________________
Živio Predrag Raos!
MilkyWay is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 21:28   #16
I meni Pomena i Polaca najbolje zvuce po ovome sto sam procitala do sada

Dal ima nekih restorana i/ili konoba u tim mjestima koje bi preporucili?

Dal' je bas potrebno na mljet ici autom ili je dovoljno 2-3 puta iznajmiti tamo skuter ili peglicu da bi se vidio cijeli otok?

Gdje su najbolje kamene plaze?
joop is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 10:10   #17
Bila na Mljetu - za mene je to pravi raj na zemlji . savrseno mjesto. Unajmili smo apartman ***** u Pomeni, imaju i svoj restoran ljeti. Apartmani su bili super, obitelj je jako ljubazna.

http://*********.htm

Zadnje uređivanje aaston : 18.04.2007. at 13:08.
legrandblu is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 18.04.2007., 10:50   #18
zašto ne Babine kuće? Na samom Velikom jezeru, smještaj se može naći i za 100kn noć/osoba, a blizu je svemu što vrijedi u NP, u centru (vidi http://www.np-mljet.hr/upoznajte_np-mljet.html). Nedaleko (most izmedju malog i velikog jezera) mozete iznajmiti bicikle, kajake i kanue - veslanje po jezerima je krasno iskustvo jer ima vrlo malo motornih čamaca (samo oni od NPa i par domaćih ribara) i vrlo je mirno. Pješice 5min je pristanište, za izlete i ljetne koncerte na otočić sv.Marije, nedaleko je i simpa selo Govedjari. Biciklima mozete obici oba jezera ukrug, brzo stici do Pomene ili Polače na noćni život (kakav-takav), do ravnih stijena za sunčanje "kod križa"...
Nigdje drugdje nećete naći takvu potpunu tišinu kao u Babinim kućama (možda Soline,ali su one dalje od svega). Totalni zen. Bio sam tamo lani i zaljubio se u taj mir
seti is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2007., 22:21   #19
evo i ovaj link: http://www.mljet.hr/
svako mjesto na otoku Mljetu je lijepo i posebno na svoj nacin
gdje se smjestiti na otoku ovisi o ukusu, ali bilo gdje da se smjestite, bilo u nacionalnom parku ili na ostatku otoka svugdje je prelijepo
obavezno posjetiti:
kad vec pitate za kamene plaze: Odisejeva spilja je idealno mjesto...
nalazi se u blizini sredisnjeg mjesta Babino Polje (koji se ne nalazi u nacionalnom parku).
Odisejeva spilja je nesto posebno. Postoji ulaz u spilju sa kopna, ali poseban osjecaj je ulaz u spilju sa morske strane, znaci plivajuci.
Na toj 'plazi' ako je tako mozemo nazvati su tako ravne i glatke stijene da je gotovo nevjerojatno da je to djelo prirode.
Najmanja dubina mora je otprilike oko 7 m, dakle nema plicaka...
more je savrseno cisto.
u spilji ribari spremaju svoje barke za loseg vremena.
osim nacionalnog parka koji je dozivljaj sam po sebi, obavezno posjetiti plazu na najjuznijem djelu otoka blizu mjesta Korita
plaza se zove Saplunara (sitni, sitni pjesak, a plicak se proteze gotovo pedesetak metara u dubinu...
Mljet je savrseno mjesto za odmor u miru i potpuno uzivanje u prirodi.
 
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 15:17   #20
Ja sam lani ljetovala u Saplunari, zadnji tjedan lipnja, apartman 2+1 je bio 45eura/dan. Ako si za miran odmor, onda je Saplunara super izbor. Ja sam skroz oduševljena, to mi je najljepše mjesto-plaža gdje sam bila. Nacionalni park je također fantastičan, ali Saplunara je puno mirnija. Ove godine možda ponovo odem tamo.
__________________
tanja
tanja88 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:03.