Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2006., 03:22   #1
Jeste li odvec znatizeljne? Sumnjicave? net je zakon!

Ja sam se stvarno zabrinula za sebe.. moram rec da mi ono 'bondica' zbilja stoji..
Evo vec nekoliko dana onako pomalo cavrljam s nekim tipom na internet.. nikakve mi podatke o sebi nije dao ( niti sam pitala, shvatila sam to samo kao usputno izmjenjivanje misljena na temu..) osim vrste svog posla i dijela zemlje gdje zivi, cime mu se roditelji bave i tako neke nevazne sitnice..

I tu se on meni pomalo pocne malo upucavat i ja stvarno zapanjena jer smo skroz znanstvene i zivotno prakticne teme razgovora imali ..tj. nisam usla u taj razgovor s namjerom 'da fackam' ko sto nekad radim i u sred price ..pita me za mog malog sina..

I meni odmah na pamet pidne prica o pedofilima sa ZK .. i 'pametno zakljucim da je tip sto posto gay ili pedofil'

I vrazic u msilima pocne kopkat, i u roku od sat,dva ja sam preko neta ( ok priznajem hakerstvo mi je nekad bilo zabava ali davno sam to prerasla..) uspjela pronac skoro sve o tipu.. BAS TOM TIPU o kome sam samo nekoliko specificnih podataka znala..

I mislim se sad svijet je jako jako mali.. onako kako ja o njemu tako se na kraju svijeta moze saznat o bilo kome..

Opasna stvar je taj net,a?

Da li vam se slicne stvari dogadjaju/dogodile?
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2006., 04:04   #2
hakirat ne znam, a ako je tko kad saznao šta o meni, nije mi rekao.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2006., 08:52   #3
Quote:
Ona007 kaže:
...

I mislim se sad svijet je jako jako mali.. onako kako ja o njemu tako se na kraju svijeta moze saznat o bilo kome..

Opasna stvar je taj net,a?

Da li vam se slicne stvari dogadjaju/dogodile?
Joj, daj ne baljezgaj. Mozes puno saznati o "javnim osobama", ali sasvim sigurno nemres saznati nista bitno o anonimcima kao sto smo mi. CIA i slicni mogu ali ti nemres Jer niti imas znanje, niti imas resurse, niti pristup bitnim podacima (IP adresama).
Juraj2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2006., 08:58   #4
Quote:
Ona007 kaže:
Ja sam se stvarno zabrinula za sebe.. moram rec da mi ono 'bondica' zbilja stoji..
Evo vec nekoliko dana onako pomalo cavrljam s nekim tipom na internet.. nikakve mi podatke o sebi nije dao ( niti sam pitala, shvatila sam to samo kao usputno izmjenjivanje misljena na temu..) osim vrste svog posla i dijela zemlje gdje zivi, cime mu se roditelji bave i tako neke nevazne sitnice..

I tu se on meni pomalo pocne malo upucavat i ja stvarno zapanjena jer smo skroz znanstvene i zivotno prakticne teme razgovora imali ..tj. nisam usla u taj razgovor s namjerom 'da fackam' ko sto nekad radim i u sred price ..pita me za mog malog sina..

I meni odmah na pamet pidne prica o pedofilima sa ZK .. i 'pametno zakljucim da je tip sto posto gay ili pedofil'

I vrazic u msilima pocne kopkat, i u roku od sat,dva ja sam preko neta ( ok priznajem hakerstvo mi je nekad bilo zabava ali davno sam to prerasla..) uspjela pronac skoro sve o tipu.. BAS TOM TIPU o kome sam samo nekoliko specificnih podataka znala..

I mislim se sad svijet je jako jako mali.. onako kako ja o njemu tako se na kraju svijeta moze saznat o bilo kome..

Opasna stvar je taj net,a?

Da li vam se slicne stvari dogadjaju/dogodile?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2006., 09:08   #5
Strašno..
 
Odgovori s citatom
Old 04.02.2006., 09:16   #6
al dobro, ima tu barem 30 posto frajera koje bi trebalo odmah prijaviti interpolu, malo paranoje nije zgorega. iako se obicno uvijek nadju slicni psihicki profili
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2006., 09:26   #7
Quote:
Natch kaže:
al dobro, ima tu barem 30 posto frajera koje bi trebalo odmah prijaviti interpolu, malo paranoje nije zgorega. iako se obicno uvijek nadju slicni psihicki profili

interpolu ili na psihijatriju?
i to samo trideset posto? mdaj..

inače, kad četam s nekim preko neta, uvijek ne "odam" relevantne informacije, i koristim se s pet nickova..
better safe then sorry
Kruska is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2006., 09:27   #8
Quote:
Kruska kaže:
interpolu ili na psihijatriju?
i to samo trideset posto? mdaj..

inače, kad četam s nekim preko neta, uvijek ne "odam" relevantne informacije, i koristim se s pet nickova..
better safe then sorry
fakat kojih sve pacijenata ima...
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2006., 12:23   #9
pa šta je ovo... ne smiješ nikog ni za šta više pitati...odmah si ili pedi ili gej
a kad pitaš za prijateljicu onda si kreten a kad pitaš za sex onda si psiho manijak
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2006., 12:36   #10
Quote:
Ona007 kaže:
BAS TOM TIPU o kome sam samo nekoliko specificnih podataka znala..
nekoliko općenitih ili nekoliko specifičnih?
jer često je nekoliko specifičnih (obrati pažnju na to šta znači specifičnih!) podataka i više nego dovoljno
da pronađeš i nekog tko je miljama daleko od javne osobe (masa fakulteta ima na svojim stranicama baze diplomanata unazad nekoliko godina, firme imaju web stranice na kojima često stoje imena šefova pojedinih odjela i slično....)

jesam, nekad sam skužila nešto više o online ljudima, ali sve je to bilo samo ono što mi google može reći (doduše, treba ga znat pitat prava pitanja)

nekad i ne treba biti baš previše mudar! skužila sam točno šta radi jedna forumašica na osnovu toga što je na forumu otrkila kako joj je ime i u kojoj firmi radi (no, to isto nije bio neki sherlock holmes zadatak budući da radi javni posao i potpisuje ga imenom i prezimenom često)

nikad hakerice od mene

no, ispravite me ako griješim, ali zar hakeraj nije nešto potpuno deseto? kad neovlašteno ušadneš nekome u sustav i brljaš po njegovim postavkama i podacima?
a ne kad na netu iskopaš par infromacija!
doduše, kod nas se i susjedov mali koji rastura igrice na kompu zove hakerom! pa su tako mediji nedavno hakerom proglasili i onog što je zakupio domene na jelenaveljača ili toncihuljic pa ih prodavao! Neš ti hakeraja!
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2006., 13:15   #11
Kad sam rekla hakerstvo nisam mislila na nista ilegalno, bila je samo 'skriptica' koja ce nac razne kombinacije nekog neobicnog nika na netu
Tip mi je rekao koliko je star, i to isto je ponovio i na drugim mjestima.rekao je da zivi u malom gradu na moru( nije specificirao) u toj i toj pokrajini ( specificirao), da je bivsi vojnik i i da se njegova firma bavi 'specificnim' radom s djecom.

Nije me nicim i nikako uvrijedio, cak naprotiv ..ali pitanjca na netu o 'malim djecacima' ovdje kod nas izazivaju pravu 'buru' jer puno je oko na divnih, krasnih i cijenjenih u svojim strukama ljudi koji imaju 'male tajne'.

Prvo sam nasla mali grad koji ima takvu i takvu firmu, pa sam onda nasla firmu, pa sam onda nasla ime osobe ..i od imena i grada sam posla dalje..

Uglavnom, nisam nasla nista sto bi ukazalo da se radi o nekom 'bolesnom bicu' ..malcice ima nekih kompromitirajucih detalja ali oni su 100% vezani za zhene..
no sama brzina i otvorenost informacija na netu me zaprepastila
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2006., 13:54   #12
Quote:
Ona007 kaže:
Kad sam rekla hakerstvo nisam mislila na nista ilegalno, bila je samo 'skriptica' koja ce nac razne kombinacije nekog neobicnog nika na netu
Tip mi je rekao koliko je star, i to isto je ponovio i na drugim mjestima.rekao je da zivi u malom gradu na moru( nije specificirao) u toj i toj pokrajini ( specificirao), da je bivsi vojnik i i da se njegova firma bavi 'specificnim' radom s djecom.

Nije me nicim i nikako uvrijedio, cak naprotiv ..ali pitanjca na netu o 'malim djecacima' ovdje kod nas izazivaju pravu 'buru' jer puno je oko na divnih, krasnih i cijenjenih u svojim strukama ljudi koji imaju 'male tajne'.

Prvo sam nasla mali grad koji ima takvu i takvu firmu, pa sam onda nasla firmu, pa sam onda nasla ime osobe ..i od imena i grada sam posla dalje..

Uglavnom, nisam nasla nista sto bi ukazalo da se radi o nekom 'bolesnom bicu' ..malcice ima nekih kompromitirajucih detalja ali oni su 100% vezani za zhene..
no sama brzina i otvorenost informacija na netu me zaprepastila
ovo što ti izvodiš je u najmanju ruku nedostatak bontona a da ne kažem primitivizam...mislio sam da dovoljno dugo živiš na Zapadu i da su te naučili što je tuđa intima
__________________
NEMA GA VIŠE...
CHE-Guerrilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2006., 14:30   #13
Quote:
CHE-Guerrilla kaže:
ovo što ti izvodiš je u najmanju ruku nedostatak bontona a da ne kažem primitivizam...mislio sam da dovoljno dugo živiš na Zapadu i da su te naučili što je tuđa intima
Ne slazem se. Radi se o oprezu.
Svi mi procavrljamo tu i tamo s nekim s neta na neku temu i nije nas briga
sto cemo i kako reci jer tu osobu vjerojatno nikada necemo vidjet uzivo.

No kad se pitanje 'vidjanja uzivo' spomene ili sugovornik na tome insistira onda pretpostavlja da svi imamo neku vrstu straha i sumnje jer to 'bezopasno virtualno poznanstvo' se pretvara u poznanstvo s nekim o kome ama bas nista ne znamo.

Ja sam u proslosti imala problema s 'bolesnim stalkerima'( doduse ne s neta), cak se morala odselit zbog toga i znam o cemu govorim, a i plavva je svojedobno pisala o stalkeru ako se ne varam..
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2006., 16:43   #14
Quote:
Ona007 kaže:
Ne slazem se. Radi se o oprezu.
Svi mi procavrljamo tu i tamo s nekim s neta na neku temu i nije nas briga
sto cemo i kako reci jer tu osobu vjerojatno nikada necemo vidjet uzivo.

No kad se pitanje 'vidjanja uzivo' spomene ili sugovornik na tome insistira onda pretpostavlja da svi imamo neku vrstu straha i sumnje jer to 'bezopasno virtualno poznanstvo' se pretvara u poznanstvo s nekim o kome ama bas nista ne znamo.

Ja sam u proslosti imala problema s 'bolesnim stalkerima'( doduse ne s neta), cak se morala odselit zbog toga i znam o cemu govorim, a i plavva je svojedobno pisala o stalkeru ako se ne varam..
oprez nema veze s ovim što ti izvodiš..naime kako ti možeš na osnovu njegovih "privatnih" podataka znati da li je osoba stalker ili ne btw. impresija naspram nekoga bi trebala proizlaziti iz komunikacije s dotičnom osobom a nikako ne iz nekih podataka koje "sama" pročačkaš a da uopće ne znaš koliko su ti podaci realni...dakle da meni netko samo tako kopka po privatnosti, a kamoli netko koga nisam u životu ni vidio...nikada ne bih više imao ozbiljniji kontakt s takvom neotesanom osobom
__________________
NEMA GA VIŠE...
CHE-Guerrilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2006., 18:07   #15
Quote:
Ona007 kaže:
Da li vam se slicne stvari dogadjaju/dogodile?
Ja sam recimo iz tvog PRVOG posta shvatio da si notorna frustrirana psihotična stara žena.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2006., 18:15   #16
Quote:
CHE-Guerrilla kaže:
ovo što ti izvodiš je u najmanju ruku nedostatak bontona a da ne kažem primitivizam...mislio sam da dovoljno dugo živiš na Zapadu i da su te naučili što je tuđa intima


Ako je podatak koji mozes izguglati, nije nikakvo narusivanje privatnosti.
__________________
I wanna peace in the world a.k.a. I wanna piss on the world.
LoveMeTender is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2006., 18:37   #17
Quote:
LoveMeTender kaže:
Ako je podatak koji mozes izguglati, nije nikakvo narusivanje privatnosti.
danas se gotovo sve može izguglati...npr. danas o Super Lani na netu ima gomilu vrlo "neugodnih" poodataka...i sada kada bi netko neupućen malo pretraživao po netu...vrlo bi se "razočarao" kada bi svoje impresije temeljio samo na osnovu tih podataka..zato i rekoh, impresija se treba izvoditi na temelju komunikacije a ne suhoparnih podataka...
__________________
NEMA GA VIŠE...
CHE-Guerrilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2006., 18:38   #18
Thumbs down

Quote:
walter kaže:
Ja sam recimo iz tvog PRVOG posta shvatio da si notorna frustrirana psihotična stara žena.
tako se ne razgovara s damom..a pogotovo tako ne bi trebala komunicirati prva kokoš IMF-a
__________________
NEMA GA VIŠE...
CHE-Guerrilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2006., 18:46   #19
pa jel razgovara?
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2006., 18:49   #20
Quote:
alexxx kaže:
pa jel razgovara?
ne radi se o denotativnom već konotativnom značenju
__________________
NEMA GA VIŠE...
CHE-Guerrilla is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:07.