Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2008., 12:04   #861
Quote:
Itinerant kaže: Pogledaj post
Pomagajte . . .
Tko uopce nastupa u Sarajevu ? Dali kafici rade i slobodno se ulazi ili imaju svoje novogodisne programe ? Kakve su cijene po kaficima ? Moze li mi netko preporucit neki smjestaj u Sarajevu ? Nas je 4 , dva mlada bracna para . Planiramo biti u Sarajevu 31.12 u popodnevnim satima i prespavali bi 2 noci . Gledam po internetu hoteli su preskupi , nama bi trebale 2 sobe sa bracnim krevetima sa razumnom cijenom . Nekih 10-15 EUR-a . Nikakav dorucak i sl . Jos jedno pitanje . S obzirom da smo sa vlastitim automobilom sto predlazete gdje da parkiramo ? Citam tu i vidim da nije bas pametno svugdje parkirat . . .
Unaprijed hvala
Za parking,imas u samoj blizini vjecne vatre,nekih 50-tak metara iza.Pokraj gradske trznice,placa se,imas dio koji je i pokriven,u slucaju padavina.Mislim da je dovoljno siguran,nemoj samo nista ostavljati po autu,ili ponesi ili u gepek.A sto se tice sigurnosti,onda bolje neki parking sto se pa.lca
-Vec sam gore ranije postavio par ponuda za smjestaj,uglvnom oko 15 eura.Ako treba jos,potrazicu.
Vecina kafica ce raditi,ulaz ce biti slobodan,mozda u par da bude nesto organizovani,ali sigurno da ce poslije novogodisnje proslave,vecina rado vas docekati.Imate tu u okolini vjecne vatre,da ne palite auto,dobar izbor.
Cjene,to vec zavisi.Od prilike.Kafa,caj 1,5-2 km,sokovi,pivo 3 km,toceno pivo malo jeftinije,.....hrana pizza velika 6-8,cevapi 5-6 km,hamburger 2,5-3,doner 3-4 km,......
Ako treba jos sta,pitajte.
pozz iz SA
riki-sa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2008., 14:02   #862
koliko znam na ovom parkingu se placa 1 KM(nisam 100% sig da je pocetna 1KM mozda je i vise) prvi sad a svaki naredni je skuplji za marku... ima i boljih i jeftinijih neko je vec spominjao parkinge trznih centara.
i ove cijene mi nesto nisu ok... npr caj i kafa su uglavnom 2-2,5KM (negdje i skuplje), a cevapi 6-7km
krug88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2008., 15:35   #863
Wink

Quote:
krug88 kaže: Pogledaj post
koliko znam na ovom parkingu se placa 1 KM(nisam 100% sig da je pocetna 1KM mozda je i vise) prvi sad a svaki naredni je skuplji za marku... ima i boljih i jeftinijih neko je vec spominjao parkinge trznih centara.
i ove cijene mi nesto nisu ok... npr caj i kafa su uglavnom 2-2,5KM (negdje i skuplje), a cevapi 6-7km
Naravno cjene su razlicite,zato sam i napisao,OD PRILIKE.
riki-sa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2008., 02:11   #864
ma znam al opet nek ljudi budu spremni na malo skuplje bolje nego da se pozitivno iznenade malo jeftinijim eno hotel europa otvoren caj 4KM ako ko zeli heheheheh a spavanje cini mi se od 300-1000KM =DDDD
krug88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2008., 14:12   #865
Quote:
krug88 kaže: Pogledaj post
ma znam al opet nek ljudi budu spremni na malo skuplje bolje nego da se pozitivno iznenade malo jeftinijim eno hotel europa otvoren caj 4KM ako ko zeli heheheheh a spavanje cini mi se od 300-1000KM =DDDD
To je ipak hotel Evropa i dama BH hotelijerstva i treba da bude tako skupo jer je ekskluzivno mjesto po istim takvim hotelima po Europi su skuplje cijene nego u ostalim kaficima apertiviv barovima i sl....
akcija1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2008., 16:01   #866
Možete li napisati kakvo je vrijeme u Sarajevu, 29.-tog putujem, koliko je snijega i to, hvala!!!
Teut@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2008., 17:57   #867
Quote:
Teut@ kaže: Pogledaj post
Možete li napisati kakvo je vrijeme u Sarajevu, 29.-tog putujem, koliko je snijega i to, hvala!!!
Raport iz Sarajeva
Danas i inace ovih dana je hladno jako oko nule je temperatura suha zima bude i sunca snijega u gradu nema ovo sto vidim po brdima okolo grada ono samo se bijeli nema ni centimetar kakva je situacija s snijegom na planinama ne znam.
akcija1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2008., 19:12   #868
Quote:
akcija1 kaže: Pogledaj post
Raport iz Sarajeva
Danas i inace ovih dana je hladno jako oko nule je temperatura suha zima bude i sunca snijega u gradu nema ovo sto vidim po brdima okolo grada ono samo se bijeli nema ni centimetar kakva je situacija s snijegom na planinama ne znam.
super
samo da ne pada snijeg
__________________
'Turn on, tune in, drop out'
On aciD is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2008., 04:47   #869
koje agencije nude aranzmane za sarajevo ?jednom sam iskopala jedva neku 'lijevu' agenciju i vise nista.isla bi u prvom mj.na 3 dana .tnx
ili molim savjete oko privat smjestaja ako bi se odlucili samo za bus bez ikakvog aranzmana
-Adele- is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2008., 14:04   #870
Quote:
-Adele- kaže: Pogledaj post
koje agencije nude aranzmane za sarajevo ?jednom sam iskopala jedva neku 'lijevu' agenciju i vise nista.isla bi u prvom mj.na 3 dana .tnx
ili molim savjete oko privat smjestaja ako bi se odlucili samo za bus bez ikakvog aranzmana
mislim da ti nije potrebno ici preko agencije mozes to i u solo aranzmanu odraditi.
privatni smjestaj je jaako jeftin u centru grada po 15-tak eura nocenje,hranis se po restoranima ,buregdzinicama i ascinicama ,cevapdzinicama porcija cevapa ti je 6 KM (3eur) i sl.
akcija1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2008., 14:46   #871
A di su najbolje ćevapdžinice i buregdžinice, a blizu su centra ili bašćaršije

Šta još od hrane vrijedi probati i gdje?
Teut@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 23:27   #872
Quote:
Teut@ kaže: Pogledaj post
A di su najbolje ćevapdžinice i buregdžinice, a blizu su centra ili bašćaršije

Šta još od hrane vrijedi probati i gdje?
Cevapdzinice po meni Zeljo,Zeljo 2 na Bascarsiji Mrkva na Bascarsiji
uglavnom ulica Bravadziluk ona veze dzamiju odmah kad izadjes iz ulice Saraci na neki ko trg i desno ti je Sebilj i lijevo ta dzamija i odmah uz tu dzamiju je ulica bravadziluk i tu si ti cevapdzinice mrkva petica hodzic i razne ascinice.
A po meni burekdzinica mi je kad uzes u tu ulicu bravadziluk i odmah iz nje skrenes na drugoj desnu u ulicu mali bravadziluk ima pita ispod saca tako se zove po meni najbolja pita u gradu ispod saca da prste polizes
akcija1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 00:20   #873
Quote:
Teut@ kaže: Pogledaj post
A di su najbolje ćevapdžinice i buregdžinice, a blizu su centra ili bašćaršije

Šta još od hrane vrijedi probati i gdje?
Ma za hranu ne brini,na Bascarsiji tesko da mozes ostati gladan.
-Imas veliki izbor,pa samo proberi sta ti se jede,nesto sa rostilja,razne pite ili u ascincu nesto ``kasikom``...
/Danas sam malo setao,vec ima podosta novogodisnjih gostiju...../
pozzz iz hladnog SA
riki-sa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 00:26   #874
Quote:
-Adele- kaže: Pogledaj post
koje agencije nude aranzmane za sarajevo ?jednom sam iskopala jedva neku 'lijevu' agenciju i vise nista.isla bi u prvom mj.na 3 dana .tnx
ili molim savjete oko privat smjestaja ako bi se odlucili samo za bus bez ikakvog aranzmana
Ako ti treba agencija da ti organizuje smjestaj i hranu,onda ima par koje ti mogu preporuciti,ali mislim da ako nadzes smjestaj da sve ostalo/hranu,obilaske,.../mozes i sama zavrsiti.
Naravno kad odlucis kad i kako ces doci,tu smo da pomognemo...
-pitaj sto te interesuje....
pozz iz SA
riki-sa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 16:48   #875
Pomoć! Vlak Zagreb-Sarajevo

Trebam putovati u Sarajevo poslije Nove.. čitaj 03. cca. zanima me kakvi su uvjeti u tom vlaku koji vozi 10 h Negdje pročitah da je grozno!!
__________________
15.05.'10. stigao Fran-naše malo čudo :) 31.05.'12. stigao Tin-naše drugo malo čudo :)
metix is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2008., 02:30   #876
Quote:
metix kaže: Pogledaj post
Trebam putovati u Sarajevo poslije Nove.. čitaj 03. cca. zanima me kakvi su uvjeti u tom vlaku koji vozi 10 h Negdje pročitah da je grozno!!
Uvjeti su ti kao i u svakom drugom vlaku HŽ-a. Ja sam prošle godine putovala vlakom i bilo je čisto ok.
A što se tiče samog Sarajeva mene je oduševilo naročito Sarajlije ( takvu srdačnost i ljubaznost nisam nigdje doživjela) tak da sad ovo ljeto planiram opet ići pa stoga molim Sarajlije da mi savjetuju koji dobar (čitaj jeftin a koliko toliko normalan) hostel u centru. Kad sam bila u Sarajevu bila sam smještena u motelu Sokak a cijena je bila 30 eura po osobi a čitam po internetu da se može naći i jeftiniji smještaj tak da bi mi vaš savjet dobro došao.
SamaNaSvijetu is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2008., 15:21   #877
Quote:
SamaNaSvijetu kaže: Pogledaj post
Uvjeti su ti kao i u svakom drugom vlaku HŽ-a. Ja sam prošle godine putovala vlakom i bilo je čisto ok.
A što se tiče samog Sarajeva mene je oduševilo naročito Sarajlije ( takvu srdačnost i ljubaznost nisam nigdje doživjela) tak da sad ovo ljeto planiram opet ići pa stoga molim Sarajlije da mi savjetuju koji dobar (čitaj jeftin a koliko toliko normalan) hostel u centru. Kad sam bila u Sarajevu bila sam smještena u motelu Sokak a cijena je bila 30 eura po osobi a čitam po internetu da se može naći i jeftiniji smještaj tak da bi mi vaš savjet dobro došao.
Sad oko novogodisnjih praznika je smjestaj najskuplji.Sigurno da u periodu kad budes dolazila bice jeftinije od 30 eura.Ima sve vise mjesta za izdavanje a i samim tim cjena pada.
pozz iz SA
riki-sa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2008., 18:01   #878
Ma ja sam bila u Sarajevu ovo ljeto i tad je bila cijena po osobi 30 eura a planiram opet ići ovo ljeto pa zato i pitam gdje je jeftiniji smještaj. Što jeftiniji smještaj to ja mogu više dana ostati u Sarajevu! Jer ovo gdje sam ja bila smještena je kao motel a stvarno se po ničemu ne razlikuje od hostela a skuplje je. Našla sam na netu neki dobar hostel, zove se Divan i nalazi se na Baščaršiji ali ne znam kakvi su uvjeti tamo.
SamaNaSvijetu is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2008., 19:15   #879
Quote:
metix kaže: Pogledaj post
Trebam putovati u Sarajevo poslije Nove.. čitaj 03. cca. zanima me kakvi su uvjeti u tom vlaku koji vozi 10 h Negdje pročitah da je grozno!!
Najbrži i najbolji mogući prijevoz je po meni Globtour autobus, ide sa kolodvora, polazi u pola 4 popodne, u Sarajevu si oko 11 navecer...
Pacificgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 16:19   #880
Quote:
SamaNaSvijetu kaže: Pogledaj post
Ma ja sam bila u Sarajevu ovo ljeto i tad je bila cijena po osobi 30 eura a planiram opet ići ovo ljeto pa zato i pitam gdje je jeftiniji smještaj. Što jeftiniji smještaj to ja mogu više dana ostati u Sarajevu! Jer ovo gdje sam ja bila smještena je kao motel a stvarno se po ničemu ne razlikuje od hostela a skuplje je. Našla sam na netu neki dobar hostel, zove se Divan i nalazi se na Baščaršiji ali ne znam kakvi su uvjeti tamo.
Kad mi bude usput,provjerit cu ti Divan,pa ti javim na sta lici.....
cao iz SA
riki-sa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:57.