Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2015., 11:00   #1041
Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post
Ja isto, ali me to ne sprečava da gledam (i) hostele. Jer i u njima ima takvih soba, samo po nižim cijenama nego u većini hotela.
U nekima ih ima, ali u većini nema.
Troko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2015., 11:09   #1042
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
ma nije bed,pai sam si rekao da ti rađe ideš s agencijom,evo znači jedan klijent se i tu javio

ali moram te razočarati, da ako je ovo fensi,onda bi bio i ja
mi smo ipak bazirani na neke druge grane, organizacija za otvorene grupe su pain in ass
zato za strance, i zatvorene grupe se da raditi lakše,pa kongresi, škole i tako

evo još jedan info, u dosta hostela imaš isto sobu samo za tebe s kupaonom, a prednost je kaj ima i prostor za druženje
sve ima svoje za i protiv,ja isto kad idem službeno sam po hotelima s minimalno 4 zvjezdice (ajde 3s može ) a kad idem za svoju privatnu lovu je ok i aerodrom za spavanje
Taj aranžman s Kijevom, Odesom i Krimom je (zajedno sa doplatom za jednokrevetnu sobu) koštao cca 11.000 kuna. Za osam dana. Zar ti se ne čini da je to bilo malo previše za turističko putovanje u zemlju u kojoj je BDP po glavi stanovnika manji od 3000 dolara?

Kakve su to zatvorene grupe? I kakve si ono individualne ture spominjao, pa si odmah dodao da se takve ture organiziraju za četiri - pet ljudi (ak je individualna, onda je samo za jednu osobu)?
Troko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2015., 12:54   #1043
zatvorene grupe , znači dođe tvoje društvo od 40 ljudi i idete negdje , nema nepoznatih ljudi u busu, sve je prema vama podređeno

individualna tura ti je isto,samo za manji broj osoba,ne znači za 1 ,ajde ja sam se krivo izrazio, uglavnom isto do 8 recimo
znao sam ja voditi i po jednu osobu,ali običajno je min 2 do 6 osoba (stranci po hr )

što se cijene tiče, koliki je BDP u nekoj zemlji nema veze s cijenom putovanja u prevelikoj mjeri

tu je avio prijevoz s svim troškovima ( agencija mora platiti veću cijenu karte obično nego kad gleda pojedinac,čudno ali istinito ) , pa onda smještaj u kijevu i na krimu i nije bio jeftin baš u ok hotelima ( nek vanelic nek kaže ), bus iskreno ne znam,ali nije neka jaka razlika

evo, ja baš gledao prošlo ljeto u jednom od boljih hotela u odesi 4* je noć i dalje unatoč ratu bila preko 100€
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2015., 14:47   #1044
Insajderski info (citaj: od frendice iz Lvova, ne sa nekih portala): mobiliziraju sad i mlade decke iz Lvova.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2015., 18:16   #1045
Lviv

Evo onda jos jedne, upravo danas je u kijev dosla organizirano veca grupa hrvata koji ce se prikljuciti Azrovu, gdje vec ima nesto nasih
Iako mislim da ovaj pdf nije za takve stvari
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona

Zadnje uređivanje KILLERDOG : 06.02.2015. at 18:22.
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2015., 21:29   #1046
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
zatvorene grupe , znači dođe tvoje društvo od 40 ljudi i idete negdje , nema nepoznatih ljudi u busu, sve je prema vama podređeno

individualna tura ti je isto,samo za manji broj osoba,ne znači za 1 ,ajde ja sam se krivo izrazio, uglavnom isto do 8 recimo
znao sam ja voditi i po jednu osobu,ali običajno je min 2 do 6 osoba (stranci po hr )

što se cijene tiče, koliki je BDP u nekoj zemlji nema veze s cijenom putovanja u prevelikoj mjeri

tu je avio prijevoz s svim troškovima ( agencija mora platiti veću cijenu karte obično nego kad gleda pojedinac,čudno ali istinito ) , pa onda smještaj u kijevu i na krimu i nije bio jeftin baš u ok hotelima ( nek vanelic nek kaže ), bus iskreno ne znam,ali nije neka jaka razlika

evo, ja baš gledao prošlo ljeto u jednom od boljih hotela u odesi 4* je noć i dalje unatoč ratu bila preko 100€
Onda je ta individualna tura aranžman za jedan oblik otvorene grupe, samo što je ta grupa mala, a ne velika.

Stvarno ne znam kakve su bile cijene na Krimu i u Odesi prošle godine. Ali logika kaže da bi u zemlji sa niskim BDP-om po glavi stanovnika troškovi izraženi u eurima morali biti puno niži nego u zemlji sa visokim BDP-om. Avionske karte neće biti jeftinije, ali smještaj, hrana (ako se radi o punom pansionu) i unutarnji prijevoz bi morali biti vrlo jeftini. I naravno da hotel ne mora imati četiri ili pet zvjezdica, tri su sasvim dovoljne. A nije nužan niti avionski prijevoz do tamo.

U prijevodu, cimam te da organiziraš jeftino putovanje u Ukrajinu, za otvorenu grupu.


Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Insajderski info (citaj: od frendice iz Lvova, ne sa nekih portala): mobiliziraju sad i mlade decke iz Lvova.
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
Lviv

Evo onda jos jedne, upravo danas je u kijev dosla organizirano veca grupa hrvata koji ce se prikljuciti Azrovu, gdje vec ima nesto nasih
Iako mislim da ovaj pdf nije za takve stvari
Ovo nikako nisu dobre vijesti. To znači da se sukob rasplamsava, i da postoji realna opasnost da se prelije na čitavu zemlju.

Osim toga, budući da u svim većim ukrajinskim gradovima postoji brojčano značajna ruska manjina (čak ih i u Lvivu, "najukrajinskijem" gradu ih ima nešto više od 10%) može se očekivati da će doći do međunacionalnih sukoba i u gradovima koji su daleko od linije fronta.
Troko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2015., 06:31   #1047
Kao sto sam i napisao biti ce u 7 mjesecu, ali za festival. Tj dan dva u Lvivu i 3 noci na festivalu satorima.

A ukrajna je ogromna, tako da bdp i nema prevelikog utjecaja na cjene u turizmu, nije ona bila toliko jeftina. Uostalo oni su imali euro a mi ne
Ovi sukobi su daleko daleko, ako rat dode do lviva onda smo ionako i mi gotovi, jer sumnjam da ruska vojska zna gdje je granica, oni buju isli dok ne nadu more
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2015., 13:44   #1048
killer , ajd ti meni fino iskombiniraj put za baku pa povezi s norveskom. datume kada igra repka lako nadjes.
uostalom , zvrcni me kad stignes
__________________
zasto vi koji ste ti ,meni koji sam vi kazete ti ,kad ja koji sam vi ,vama koji ste ti kazem vi
uddk.hr
valsimot53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 14:45   #1049
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
E da, aircanada, na koji si prijelaz išao ?
ja sam išao na chop
Oprosti, tek sam sad vidio ovaj post. Isao sam na 2 prijelaza: http://i.imgur.com/bAOyZ8E.png

(e da, nije Lubin, jelte, vec Lublin )
__________________
Ladies and gents, I won’t pretend
I think I forgot my medicine

Just search T for Texarkana!
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2015., 10:10   #1050
Cuo sam da je taj prijelaz puno optereceniji on chopa ( logicno cak), jesi kad isao na drugi madarski prijelaz?
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2015., 12:38   #1051
Jel ima netko recentne informacije motaju li se još turisti po Lvivu i Kijevu? Znam da ameri i slični bježe iz zemlje kad je barem miris rata, bez obzira što je udaljenost od sukoba do njih skoro pola kontinenta, ali čisto pitam, ne bih volio da me zamijene za budućeg azov dobrovoljca.

Inače planiram kroz Lviv do Moldavije, kretati ću iz Poljske u svibnju.
cro_gavran is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 09:06   #1052
Kyiv i Lviv mozes posjetit. Daleko je to od sukoba, i osim jako slabog stanja gospodarstva, nista ne odaje ta 2 grada da se tamo, u toj drzavi, odvija rat.

@Killer, nisam bio na drugi madjarski prijelaz, samo Chop. Sad kad smo u EU, imamo na Chopu "posebne" linije, pa red ide nesto brze, posto UA/RU vozila pregledavaju do temelja.
__________________
Ladies and gents, I won’t pretend
I think I forgot my medicine

Just search T for Texarkana!
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 08:33   #1053
Quote:
cro_gavran kaže: Pogledaj post
Jel ima netko recentne informacije motaju li se još turisti po Lvivu i Kijevu? Znam da ameri i slični bježe iz zemlje kad je barem miris rata, bez obzira što je udaljenost od sukoba do njih skoro pola kontinenta, ali čisto pitam, ne bih volio da me zamijene za budućeg azov dobrovoljca.



Inače planiram kroz Lviv do Moldavije, kretati ću iz Poljske u svibnju.

Ne znam koliko recentnije, ali ja sam bio prije tri mjeseca u Lvivu, vrati se par stranica unatrag pa potraži poruku.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 13:39   #1054
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Ne znam koliko recentnije, ali ja sam bio prije tri mjeseca u Lvivu, vrati se par stranica unatrag pa potraži poruku.
Taman. Hvala!
cro_gavran is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2015., 17:17   #1055
Jel potrebno za Ukrajinu imati pasoš kojem ne ističe rok za neko određeno vrijeme?
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2015., 17:44   #1056
Quote:
Troko kaže: Pogledaj post






Ovo nikako nisu dobre vijesti. To znači da se sukob rasplamsava, i da postoji realna opasnost da se prelije na čitavu zemlju.

Osim toga, budući da u svim većim ukrajinskim gradovima postoji brojčano značajna ruska manjina (čak ih i u Lvivu, "najukrajinskijem" gradu ih ima nešto više od 10%) može se očekivati da će doći do međunacionalnih sukoba i u gradovima koji su daleko od linije fronta.

Kakve veze ima ruska manjina sa ratom?
Ovo je politički, ne etnički sukob.
U gradovima na istoku Ukrajine sa većinskim ukrajinskim stanovništvom redovito glasaju za prorusku opciju.
Jebi ga, znaju oni tko ih hrani i što znači europksa opcija.

Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
Kao sto sam i napisao biti ce u 7 mjesecu, ali za festival. Tj dan dva u Lvivu i 3 noci na festivalu satorima.

A ukrajna je ogromna, tako da bdp i nema prevelikog utjecaja na cjene u turizmu, nije ona bila toliko jeftina. Uostalo oni su imali euro a mi ne
Ovi sukobi su daleko daleko, ako rat dode do lviva onda smo ionako i mi gotovi, jer sumnjam da ruska vojska zna gdje je granica, oni buju isli dok ne nadu more
Zna dobro Ruska vojska gdje je granica, pa nema ni jednom snimka da su prešli granicu, iako su kijevski mediji objavljivali da cijele brigade od nekoliko stotina tisuća vojnika dnevno prelazi granicu.
Da ne znaju gdje je granica, po procjenama NATO stručnjaka Ruskoj bi vojsci trebalo maksimalno 5-6 dana da pod kontrolu stavi cjelokupni teritorij Ukrajine.

Inače, rat je i započeo u Lvivu oružanom pobunom kada je pao Lviv. Nakon Lviva rat se proširio na Kijev gdje su oružjem osvojene središnje institucije države , da bi zatm pobunjenički tenkovi krenuli prema Mariupolju , gdje su taj grad u krvi osvojen. Zatim slijedi masakr u Odesi i naposlijetku jedino dvije ukrajinske provincije su se uspjele obraniti od proeuropksih pobunbjenika.
Krim je kao republika, poput Hrvatske iskoristio pravo na samoodređenje i tako ispravio nezakonitu odluko sovjetskih komunista koji su Krim oteli Rusiji i pripojili Ukrajini.
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2015., 19:30   #1057
Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
Jel potrebno za Ukrajinu imati pasoš kojem ne ističe rok za neko određeno vrijeme?
Mislim da ne treba.
Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
CUT
Ako cemo o tome, a necemo, nisi u pravu...
__________________
Ladies and gents, I won’t pretend
I think I forgot my medicine

Just search T for Texarkana!
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 14:05   #1058
Cita san temu, ali nisan uspia zakljucit iz toga di sve mogu..Plan je 3 dana Kijeva mozda ,3 dana Livova sad ne znan jel to puno za te gradove... Ne znan kakvi je Ivano-Frankivsk blizu Livova.Cijena hostela u Lavovu su smijesne..Krenia bi iz Kijeva otisa bi i na koju utakmicu i vratia se vlakom nazad i jos usput sta posjetia..ima bi vjerojatno nekih 8 dana u Ukrajini..kako bi vi to rasporedili ako je pocetna tocka Kijev i onda idemo vlakon ili buson prema Budapestu-Zg-St..?Mislia san mozda malo i u Kosicama..Hvala...
Čiribimbaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 22:13   #1059
Quote:
Čiribimbaš kaže: Pogledaj post
Cita san temu, ali nisan uspia zakljucit iz toga di sve mogu..Plan je 3 dana Kijeva mozda ,3 dana Livova sad ne znan jel to puno za te gradove... Ne znan kakvi je Ivano-Frankivsk blizu Livova.Cijena hostela u Lavovu su smijesne..Krenia bi iz Kijeva otisa bi i na koju utakmicu i vratia se vlakom nazad i jos usput sta posjetia..ima bi vjerojatno nekih 8 dana u Ukrajini..kako bi vi to rasporedili ako je pocetna tocka Kijev i onda idemo vlakon ili buson prema Budapestu-Zg-St..?Mislia san mozda malo i u Kosicama..Hvala...
Lavov je prilično sređen i ušminkan gradić za ukrajinske pojmove. Euro je puno toga promijenio.
Meni je bilo super i 3 dana mi se čine ok. Ne sjećam se više svih detalja, ali mogu ti reći da su cijene stvarno povoljne, hrana se može naći jako fina za dobru cijenu. Navečer se da izaći na dosta mjesta, ima kafića u kojima je auto na krovu i može se sjesti unutra, imaš mjesta koja imaju rešetke za privatni separe, ima stvarno svega. Tijekom dana možeš otići do jedne od najstarijih apoteka u gradu, do tvornice čokolada, blizu centra je crna kuća koja ima svoju legendu, možeš se popeti na vidikovac s kojeg se vidi cijeli grad, u blizini je neka šuma koja ima nekoliko starih kuća (ok za pogledati), citadele... Vjerojatno ima još toga, ali se ne mogu sjetiti. Stadion mi se čini da je dosta izvan centra, ali možda se varam. U Lavovu se da naći onih starih 'komunističkih' dućana kao i nekim manjim mjestim u Rusiji, recimo to je nešto što baš nije svakodnevno.

Košice su ok za 1 dan, ne znam što bi duže od toga radio. Imaš dojam da si u Slovačkoj, ali su razlike ogromne u odnosu na zapadni dio zemlje. Navečer je sve puno mirnije, i praktički je sve na glavnom trgu.

Možda umjesto Košica ubaciti Cluj ili Krakow, ova mjesta mi se čine ipak dosta atraktivnija.

highway is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2015., 02:42   #1060
Hvala..Procitao sam o tvornici cokolade o Livovu, o onom kaficu gdje je sifra Slava Ukraini, Rynoku, centru i tako dalje..U Kijevu smo mislili na utakmicu igraju protiv Zorye..Nismo jos odlucili ic jer ima do toga ,ali imamo zelju..A jesi bio u Kijevu? Želio bi i posjetiti neki tipično ukrajinski grad..a da je zapadnije od Kijeva..istocnije od kijeva ne bi isli..Vec sletili u Kijev i onda pomalo na zapad ..Jos mi se cine interesantni Cernivitsi i Ivano -Frankivsk..mozda ima neko selo ili sto ti ga ja znam dvorac...

Killerdog rekao si d ti je Kijev jedan od bezveznijih gradova u Ukrajini. Koji ti je onda interesantan ?A da je negdje u blizini Kijeva ili Lavova..A uglavnom nemam se puno sto misliti jer nemam previse dana tako da Kijev i Lavov su sigurno na listi po tri dana mislim da je sasvim dovoljno i jos dva dana lako negdje utopim ili ako ima jos sto zanimljivo uzmem Lavoovu i keijevu po jedan..

Eto ako se sjeti neko necega sto mu je bilo dobro i misli da je dobro posjetiti smo nek se javi..Hvala

Bio sam i u Krakowu i Cluju.. A Kosice su blizu Lavova i onda se spustim do Miskolca i u Budimpestu i za Zg..to mi je usput i blizu je..a tu nisam bio..
Čiribimbaš is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:51.