Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2009., 21:56   #81
bajica je već seniorka, u odnosu na sve vaše s teme, pa imam savjet; nemojte nikada gledati Bratz
posudili ga jednom i prenerazili se; klinkice pričaju o liposukciji, izražavaju sa sa "one glupače"...
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2009., 09:18   #82
I dobiju 5 u školi jer imaju sve rozo.

I moja voli Doru, a i meni je to najdraži crtić. A u zadnje vrijeme voli dugometražne crtiće npr. Robin Hood ili neki pesek Balto. Uglavnom crtići s nekom poukom, i ako pogleda jedan po danu i jedan navečer to su minimalno dvai pol sata gledanja crtića.
stihaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2009., 15:03   #83
Quote:
alapača kaže: Pogledaj post
15 mjeseci, uopće nije zainteresirana za tv
jel to neki problem?
i bolje da nije, pametno dete
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2009., 20:33   #84
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
bajica je već seniorka, u odnosu na sve vaše s teme, pa imam savjet; nemojte nikada gledati Bratz
posudili ga jednom i prenerazili se; klinkice pričaju o liposukciji, izražavaju sa sa "one glupače"...
E tu sam i ja ostala paf...
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2009., 20:38   #85
I moji su vec veliki za vecinu klinaca ovdje. Skoro 4 i 9 i pol godina.Crtice obozavaju.(A bogme i muz i ja)

Na nasoj top listi su ponajvise oni iz produkcije Volta Diznija.
Inace se trudimo biti umjereni sa crticima.
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2009., 20:53   #86
Quote:
Aruena kaže: Pogledaj post
(A bogme i muz i ja)
muž i bajica upravo odrađuju, dozvoljenu, polsatnu terapiju
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2009., 23:05   #87
sramim se zbog današnjeg dana
visila sam više od par sati poslovno na telefonu i tako je dijete skoro čitavo vrijeme provelo uz pčelicu maju. nisam protiv da pogleda jednu epizodu, no danas nisam imala izbora...
naravno da se znala i zaigrati i da sam je i zabavljala grimasama dok sam razgovarala, ali je većinu vremena ipak provela uz crtić

pitam se kako ljudi mogu uz djecu raditi home office..? ovo danas kod mene je bila iznimka.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2009., 23:17   #88
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
sramim se zbog današnjeg dana
visila sam više od par sati poslovno na telefonu i tako je dijete skoro čitavo vrijeme provelo uz pčelicu maju. nisam protiv da pogleda jednu epizodu, no danas nisam imala izbora...
naravno da se znala i zaigrati i da sam je i zabavljala grimasama dok sam razgovarala, ali je većinu vremena ipak provela uz crtić

pitam se kako ljudi mogu uz djecu raditi home office..? ovo danas kod mene je bila iznimka.
Pa sto ces,desi se...

Uostalom,ne moze ni jedna majka non stop visiti uz dijete i zabavljati ga.Niti bi to bilo u redu.

A i gledala je Pcelicu Maju,a ne Nindza kornjace...
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2009., 21:05   #89
Quote:
Aruena kaže: Pogledaj post
Pa sto ces,desi se...

Uostalom,ne moze ni jedna majka non stop visiti uz dijete i zabavljati ga.Niti bi to bilo u redu.

A i gledala je Pcelicu Maju,a ne Nindza kornjace...
desi se i crtić je bezazlen. naučila je par novih riječi.

trebala si je vidjeti sinoć. navalila je na mene kao da me nije vidjela čitav dan. sve viče 'mama, mama', pa se mazi i baca u zagrljaj, pa skače po meni.. pa mama mora čitati priču, prati zube..itd itd..

doduše, kad ne gleda crtiće ne zabavljam ju ja čitavo vrijeme. zna ona zbrisati u neki kutak u stanu i igra se i po 15-tak minuta. onda radimo nešto zajedno, pa se opet malo odvoji..itd.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 14:51   #90
ja sam uzasno protiv tv-a jer T. ima tek 8. mjeseci...
naravno, ne znam kad bi bila primjerena dob da joj to iskustvo svjesno dozvolim...
ali dogodilo se da smo neki dan bili u gostima i tamo crtici rade stalno...
u jednom se trenu T. zagledela u teletubbise i gustala...
pricala s njima, vikala od srece...
i sad mi je zao da joj tu i tamo ne pustim koji crtic kad uziva, a s druge strane ne zelim da bude ovisnik o tv-u kao mm...
Leptiric is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2009., 09:54   #91
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
nije stvar u sadržaju. ne mislim ja da crtići u tak ranoj dobi loše utječu zbog sadržaja. sama činjenica da mozak i oko moraju procesirat tu vrstu podražaja se meni ne sviđa. napisala sam u prvom postu da stručnjaci kažu da može, dakle nitko ne tvrdi da je 100 posto. ali ja se s tim slažem i moje dijete ne gleda crtiće. ako ništa drugo, štetno il neštetno - nepotrebno je. u toj dobi, prije 3 godine, doista je.

može i bez toga. kažem, da baš nikako ne može, pustila bih joj. ono malo što je gledala baby einsteina me pekla savjest. jbg!
Gledanje u jednom pravcu u tako ranom uzrastu šteti razvoju akomodacije oka i kasnije koordinaciji oko-ruka.

Najbolja igra za podsticanje ovog razvoja u kasnijima fazama je ping-pong.
Eoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 16:09   #92
klinci obožavaju...laputu-dvorac na nebu, malu chihiro,princezu mononoke... prije dva dana smo pogledali Devise...malo apokaliptičan crtić, al klincima je dobro sjeo...bolje nego meni..inače, od pixara imamo sve:-)
hecate is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 18:20   #93
moja je pocela gledati sa negdje 22 mjeseca, sad ima skoro tri godine i gleda
Nodija, Medo Ruperta, Malu Princezu, Tomica i Prijatelji sad najvise Dora Istrazuje i Jagodica Bobica- naucila je sve pjesmice iz crtica pa voli pjevati. Snimim joj na maxteveu pa joj pustam kad zeli gledati, ne stopam joj vrijeme gledanja jer mislim da to nema smisla.
autan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 18:38   #94
moj sinek je isto počeo s cca 22 mjeseca tj prije kojih 2 tjedna...do onda nije mogao u miru sjesti i pogledati niti uvodnu pjesmu a u zadnje vrijeme se baš zadubi kad su na repertoaru Tomica, Bob, Fifi i Peppa Pig - ali jedino Peppu Pig sjedne i gleda (ove ostale minut-dvije i ode se dalje igrat)


prekjučer sam mu kupila peppa pig dvd sa 6 epizoda (crtića)...nije se htio odlijepiti od tv-a, pregledali smo tih 6 epizoda jedno stotinjak puta: nije dao da se ugasi e to mi već nije drago..
inače dok je umjereno, Peppa mi je skroz ok i primjerena njegovoj dobi

I Peppa i Dora i Fifi su mi baš simpatični+edukativni crtići; i čini mi se da nema nasilja bar koliko sam ja gledala
nina2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 20:42   #95
evo moja sad ima 22mj i ponekad pogleda neki crtić.
uglavnom fifi , jagodicu ili tomicu jer to ima na tv-u pa je to upamtila ....
na dvd-u imamo fifi i jagodicu i pustim joj to kad se sjeti pa me traži....
sad pogleda u miru jednu epizodu i bok........ode dalje...a nekad se u pola digne i ode ča.
gleda uglavnom svakih par dana.
svaki dan ne.
ne želim dopustiti da se već sad "navuče" na njih i da prvo što kaže ujutro bude..crtići
__________________
neću potpis
m@m@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 21:08   #96
moj cvrčak je opsjednut Bumbom i Bumbaloo-om (onim klaunovima).. i ja joj to priuštim da barem sluša i gleda jer to klaunovsko trkeljanje je i njezin trenutno nivo razgovora
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 21:44   #97
Quote:
Amrićak kaže: Pogledaj post
Bila sam mama(još sam samo u manjoj mjeri) koju je zbog mnogih raznih nevažnih i neštetnih situacija pekla savjest.Sad se polako opuštam,za svoje i njegovo dobro jer počinjem shvaćati da se dijete "mora" uprljati,pasti,jesti bombone i gledati crtiće,...
evo tako nekako ide i moje razmišljanje..ok bomboni su još uvijek jaaaaaaaaaaaaaaaaako strogo zabranjeni,ali na crtiće sam eto popustila.....19mj i već dva tjedna je lud za Roaryem i Majstorom Nikom,ostali su mu nekako bzvz,kao glkeda,ali mi gura kutiju omiljenog crtića....kad mislim da je stvarno dosta kažem mu da Roary spava...priznajem baš ova dva tjedna se oporavljam od nevjerovatno stresnog razdoblja i prošli tjedan sam jedva stajala i hodala i bila sam presretna kaj ga crtići zanimaju jer smo stalno sami i nemam nikoga ko bi mi uskočio...no dok sam tako nemoćno bauljala po stanu primjetila sam da prestane gledati kad mu je dosta i jako mu je zapravo paliti i gasiti dvd-najzanimljivije od svega..kao beba Baby TV ga je znao smiriti na par minuta ukoliko su bili određeni crtići,ali volio je slušati onu muziku s babytv-a....
polako mi se vraća snaga,tijelo počinje funkcionirati pa ću tako imati više inspiracije za animaciju bez Roarya, što je jako zahtjevan posao jer ne voli slikovnice,ne voli pjevanje,plesanje i još puno toga kaj ostala djeca vole raditi. Inače jadaju mi se mame čiji sineki neće ni par minuta gledati crtić sami,lude su,zavide mi...Tako mislim ipak treba sve u nekim razumnim količinama,valjda
kućica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 15:30   #98
Pričalo se, ali se ništa nije reklo na koji način crtići zapravo mogu(!) štetiti mentalnom razvoju djeteta.
Jasno da gledanje u jednom pravcu i u jak izvor svjetlosti, pogotovo ako je blizu, može štetiti očima, ali ako prilagodiš udaljenost i osvjetljenje, pa još ako crtić traje 4-5 minuta, pa slijediš to s jednom pauzom i igranjem između da se oči odmore, mislim da je opasnost praktički eliminirana.

I ne zagovaram ostavljanje djeteta pred televizorom dok mama obavlja važnije stvari, nego obavezno zajedničko gledanje uz komentiranje i objašnjavanje...

I također mislim da postoji puno kvalitetnijih crtića za malu djecu od Jagodice Bobice i sl., mislim npr. na Disneyjeve stare (imate goleme kolekcije na torrentima za skinuti) i nove Pixarove nisu duži od 7 minuta svaki. Ja se još s nostalgijom sjećam doba kad su mi Paško i Miki bili glavni
A to je i način da počne učiti i koju riječ engleskog, iako se u spomenutim crtićima jako malo priča. U nekoj kasnijoj dobi (4-5) bih počela puštati i dugometražne... A onda bih ga učila i čitati pa mu zatim nakeljila i titlove dolje, htjelo-ne htjelo

Mislim da crtići mogu odlično služiti kao edukativno sredstvo, jedino da je kvaka u umjerenosti i da se ne smije uzdati samo u televizor. Tu su i sport, dokumentarci, i glazba, i slikovnice, dječje enciklopedije, šetnje vani, druženje s vršnjacima, predstave, zoološki... Aww kad sve stići? Ja bih svoje dijete svemu učila i sve mu pokazala

Zadnje uređivanje niarnilla : 07.04.2011. at 15:43.
niarnilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 15:42   #99
Quote:
niarnilla kaže: Pogledaj post
Jasno da gledanje u jednom pravcu i u jak izvor svjetlosti, pogotovo ako je blizu, može štetiti očima, ali ako prilagodiš udaljenost i osvjetljenje, pa još ako crtić traje 4-5 minuta, pa slijediš to s jednom pauzom i igranjem između da se oči odmore, mislim da je opasnost praktički eliminirana.
nije problem samo u očima, problem je i u mozgu. kažu da su to prebrze izmjene slika za mali mozgić. pod mali se misli na onaj do tri godine.

Quote:
Mislim da crtići mogu odlično služiti kao edukativno sredstvo, jedino da je kvaka u umjerenosti i da se ne smije uzdati samo u televizor.
crtići (kao i kompjutor) kao edukativno sredstvo su dvosjekli mač. jest, danas ima stvarno svakakvih kvalitetnih edukativnih i crtića i igrica za komp koje dijete mogu naučiti svega vraga - i boje i oblike i jezike i odnose i gradove i sela i rijeke i čuda.
problem je samo što je crtić/televizor/komp stvarno intezivan podražaj mozga. veliki problem današnje generacije osnovnoškolaca je što im - fali koncentracije. ne mogu i ne znaju sjedit i učit. slova su im dosadna. knjiga im je dosadna. iz nje ništa ne skače, nije interaktvina, nema klikabilnih linkova, ne svira iz nje nikakva muzika, nema jarkih boja i veselih zvukova...samo obične stranice i slova i obične, nepomične slike...

nije dobro klince prerano naviknut na intenzivne podražaje mozga.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 15:53   #100
Quote:
stihaa kaže: Pogledaj post
I dobiju 5 u školi jer imaju sve rozo.

I moja voli Doru, a i meni je to najdraži crtić. A u zadnje vrijeme voli dugometražne crtiće npr. Robin Hood ili neki pesek Balto. Uglavnom crtići s nekom poukom, i ako pogleda jedan po danu i jedan navečer to su minimalno dvai pol sata gledanja crtića.
Danas mrzim Doru.
stihaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:52.