Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2008., 18:55   #1
Post Lektire na engleskom

Dobila sam novog super profesora iz engleskog koji traži da pročitamo tjekom školske godine 2 knjige na engleskom...znam da je to sjajan način za učenje no ja nikada nisam čitala engleske knjige...drugi sam razred srednje...a problem mi je vokabular...mislim znam ja eng dosta dobro ali opet ne mogu čitati ne znam kako zahtjevne knjige...kad već čitam voljela bi pročitati neku dobru knjigu a ne tek tolko da pročitam...možete li mi preporučiti nešto? Kakva je knjiga Les Miserables? Da li bi mi bila teška...?

I da knjiga mora imati barem 200 strana...
Fala puno!
daskepodnogama is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 19:15   #2
Quote:
daskepodnogama kaže: Pogledaj post
Dobila sam novog super profesora iz engleskog koji traži da pročitamo tjekom školske godine 2 knjige na engleskom...znam da je to sjajan način za učenje no ja nikada nisam čitala engleske knjige...drugi sam razred srednje...a problem mi je vokabular...mislim znam ja eng dosta dobro ali opet ne mogu čitati ne znam kako zahtjevne knjige...kad već čitam voljela bi pročitati neku dobru knjigu a ne tek tolko da pročitam...možete li mi preporučiti nešto? Kakva je knjiga Les Miserables? Da li bi mi bila teška...?

I da knjiga mora imati barem 200 strana...
Fala puno!
Kakvi sad Les Misérables, pa to je francuska knjiga, neces valjda ici citati prijevode...

Uzmi si neku knjigu iz zanra kakav inace volis! Ako volis krimice, uzmi npr. Michaela Connellyja, ako volis ljubice, citaj to (premda ti profesor vjerojatno nece biti odusevljen)...
Evo, reci kakve knjige inace volis pa cu ti predlozit par... A sto se tice vokabulara, cilj i jest njegovo prosirivanje, znaci citat ces tako i tako s rjecnikom (prvo englesko-hrvatskim, a kad postanes faca uzet ces jednojezicni)...
__________________
Stephen Colbert: "Beauty isn't in the eye of the beholder; I've checked. There's nothing in there but veins and goo."
colbert is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 19:20   #3
Ja sam morala čitat Picture of Dorian Gray i meni je fenomenalna, sad ne znam baš dal ima 200 stranica, al čitala sam ono dulje izdanje.
Mislim da bi ti se trebala svidit, osim ako nisi ljubiteljica Jane Austen il tako nečega, jer nisu baš slične.
vermicide is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 19:39   #4
Quote:
daskepodnogama kaže: Pogledaj post
možete li mi preporučiti nešto? Kakva je knjiga Les Miserables? Da li bi mi bila teška...?
!
svakako onda Nick Hornby-About a boy ili Hi-fi. zabavno i lako štivo

ili Tony Parsons- Man and Boy. Stvarno ima lagan vokabular. U Britaniji je osvojio nagradu za knjigu godine i ušao u izbor za nagradu Booker.

oba autora su ti predstavnici tzv.lad-lit
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 19:45   #5
Quote:
daskepodnogama kaže: Pogledaj post
ja nikada nisam čitala engleske knjige...drugi sam razred srednje...a problem mi je vokabular
Onda ni za zivu glavu nekakve klasike, filozofiju i slicne stvar. Ubit ce te u pojam arhaizmi, slozeni izrazi i slicno, neces ni shvatiti radnju ako svako malo kopas po rijecniku.

Nesto suvremeno, lagano, cak plitko i povrsno. Kad se uvjezbas malo prijedji na slozenije stvari.

Quote:
NoWa kaže: Pogledaj post
svakako onda Nick Hornby-About a boy ili Hi-fi. zabavno i lako štivo
Potpis Hornby je uvijek dobar izbor.
Nex is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 20:01   #6
Može se Dorian Gray čitati, nije toliko teško štivo, a ima ti dvjestotinjak stranica, zavisi o izdanju. Ako možeš negdje nabaviti (a ima u većim knjižarama s engl naslovima), imaš Penguin izdanja po razinama, pa onda uzmeš nešto prikladno i s odgovarajućim brojem stranica. Imaš i Hornbyja tako.
Rui is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 20:28   #7
Da, Hornby, nisam ga čitala na engleskom, ali je jako zanimljiv.
Samo nemoj ni slučajno njegovu Speaking with the angel, barem ne za potrebe lektire.
vermicide is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 20:30   #8
Moze Hornby, High Fidelity i About A Boy!

I znas sto ti je jos fora, serijal o Adrianu Moleu, npr. The Secret Diary of Adrian Mole Aged 13 3/4... Ja sam umirala od smijeha na taj roman, mislim da bi ti to fakat bio super izbor.

I jos, Harry Potter and the Philosopher's Stone.
__________________
Stephen Colbert: "Beauty isn't in the eye of the beholder; I've checked. There's nothing in there but veins and goo."
colbert is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2008., 12:44   #9
Quote:
vermicide kaže: Pogledaj post
Da, Hornby, nisam ga čitala na engleskom, ali je jako zanimljiv.
Samo nemoj ni slučajno njegovu Speaking with the angel, barem ne za potrebe lektire.
ili "Long way down". tema suicidalnosti i nije baš neka

i slazem se s colbert, adrian mole
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 18:50   #10
trilogija thomasa harrisa: red dragon, silence of the lambs, hannibal. Dovoljno ozbiljno za bilo kojeg prof.engleskog, ne pretesko, a ne moze bit zanimljivije
lfc_sb is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 14:26   #11
ja isto imam lektiru iz eng (također 2. srednje)...
ali sam skroz bila razočarana, jer su to sve neke skraćene verzije..ako već čitam daj mi pravu knjigu da pročitam...
__________________
when blind painter menages to paint the sound of rose pedal falling on glass floor in castle that never existed beneath sanity...the last waltz shall begin...
last waltz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2013., 16:16   #12
meni treba Level 4 Intermediate ... ima li kakva knjiga na internetu? HITNO hvala <3
schoXxX is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2013., 03:06   #13
A šta te otprilike zanima? Šta inače čitaš? Na torentima možeš naći puste gigabajte knjiga ako utipkaš kindle books, pitanje je samo što ti se čita. (Možeš pretraživati po žanrovima, postoje folderi Library of Science Fiction & Fantasy, Mystery Thriller Crime Suspense eBook Collection epub mobi, The Man Booker Prize Winner and Shortlist Books 2012... postoji ih puno, samo upišeš ebooks i neku ključnu riječ.)
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:28.