Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.11.2013., 23:55   #1
Bijeg iz Hrvatske?

Po prvi puta u životu imam ozbiljan dojam da će Hrvatska funkcionalno propasti i da ova zemlja nema budućnost, manifestacije strukturalnih problema su svuda vidljive:

-kontinuirana višegodišnja loša ekonomska politika koja nema nikakvog smisla kao da se politička elita pretvara da je ekonomija na razini gatanja umjesto znanosti

-kolosalna korupcija svih značajnih gospodarskih, upravnih i političkih struktura

-besmislenost odlaska na izbore budući da je opozicija(HDZ) kriminalna organizacija kao što je to uvijek i bila, i ne samo to već je bizarno da uopće može prijeći izborni prag što znači da veliki broj Hrvata glasa isključivo iz navike umjesto bilo kakvog promišljanja o bilo čemu

-katolička talibanizacija Hrvatske preko proto-fašističkog pokreta U Ime Obitelji, i samo obično katoličko praznovjerje je već primitivno i opasno i bez toga

-ruralni, nacionalistički, socijalistički i praznovjerni(katolička crkva) mentalitet većine Hrvata

Već istražujem opcije selidbe u neku drugu zemlju.
Zorozg is offline  
Old 09.11.2013., 01:01   #2
haha, odlicno si napisao...ako mozes ja bi ti preporucio pogotovo ako imas manje od 40 god...nema ti ova zemlja buducnos to ti je sigurno...ovdi po forumu su mnogi zaluđeni jer nevide dalje od nosa...da bi se nesto promijenilo, mora se promijeniti mentalni sklop vecine...to je moguce ali za to je potreban period od minimum 50 god...ko ziv a ko mrtav...
to se nece dogoditi jer je opcija osiromasiti toliko ovaj narod da se pocme rasprodavati sve i svasta u bescijenje a onda ce se ovdi naseliti neki drugi...necu pisati koji su to drugi ali je to to...
ako imas vrimena cekati, ti cekaj...
serenada is offline  
Old 09.11.2013., 01:17   #3
Quote:
Zorozg kaže: Pogledaj post
Po prvi puta u životu imam ozbiljan dojam da će Hrvatska funkcionalno propasti i da ova zemlja nema budućnost, manifestacije strukturalnih problema su svuda vidljive:
Ja sam to osjetio prvi put prije 6-7 godina. Ti mora da radis negdje u drzavnoj firmi ili kakvoj agenciji pa te je kriza tek sada dotakla.
__________________
Dictionary is the only place that success comes before work.
Maped444 is offline  
Old 09.11.2013., 01:49   #4
Što reći, sretno.

Problem je za državu ako iznadprosječni odlaze iz zemlje, jer se od njih očekuje da doprinesu poboljšanju društva. Znaš ono, korak po korak.

Na sreću ima nas preko 4 milijuna, ne odlaze nam svi iznadprosječni iz zemlje, pa ima nade da će biti bolje.
GemsBond is offline  
Old 09.11.2013., 03:03   #5
Quote:
Zorozg kaže: Pogledaj post
Po prvi puta u životu imam ozbiljan dojam da će Hrvatska funkcionalno propasti i da ova zemlja nema budućnost, manifestacije strukturalnih problema su svuda vidljive:

-kontinuirana višegodišnja loša ekonomska politika koja nema nikakvog smisla kao da se politička elita pretvara da je ekonomija na razini gatanja umjesto znanosti

-kolosalna korupcija svih značajnih gospodarskih, upravnih i političkih struktura

-besmislenost odlaska na izbore budući da je opozicija(HDZ) kriminalna organizacija kao što je to uvijek i bila, i ne samo to već je bizarno da uopće može prijeći izborni prag što znači da veliki broj Hrvata glasa isključivo iz navike umjesto bilo kakvog promišljanja o bilo čemu

-katolička talibanizacija Hrvatske preko proto-fašističkog pokreta U Ime Obitelji, i samo obično katoličko praznovjerje je već primitivno i opasno i bez toga

-ruralni, nacionalistički, socijalistički i praznovjerni(katolička crkva) mentalitet većine Hrvata

Već istražujem opcije selidbe u neku drugu zemlju.
S ovim o KC se ne slazem, smatram da je to jako pozitivno (samo se nemoj za taj dio lovit da se ne razvije rasprava o tome ovdje jer je tema o necem drugom) no sto se tice ostalog u pravu si tako da cu ti pozeljeti srecu ako ides.

Narod je sam kriv jer vec duze ponavlja iste greske pa ne mogu reci ni da mi ih je previse zao.
HolgerBadstuber is offline  
Old 09.11.2013., 03:08   #6
Ja domovinu imam; tek u srcu je nosim,
I brda joj i dol;
Gdje raj da ovaj prostrem, uzalud svijet prosim,
I... gutam svoju bol!
I sve što po njoj gazi, po mojem srcu pleše,
Njen rug je i moj rug;
Mom otkinuše biću sve njojzi što uzeše,
I ne vraćaju dug.
Ja nosim boštvo ovo - ko zapis čudotvorni,
Ko žića zadnji dah;
I da mi ono pane pod nokat sverazorni,
Ja past ću utoma.
Ah, ništa više nemam; to sve je što sam spaso,
A spasoh u tom sve,
U čemu vijek mi negda vas srećan sve je glaso
Kroz čarne, mlade sne!
Kroz požar, koji suklja da oprži mi krila,
Ja obraz pronijeh njen;
Na svojem srcu grijem već klonula joj bila
I ljubim njenu sjen.
I kralje iznijeh njene i velike joj bane,
Svih pradjedova prah,
Nepogažene gore i šaren-đulistane
I morske vile dah.
... Ja domovinu imam; tek u grud sam je skrio
I bježat moram svijet;
U vijencu mojih sanja već sve je pogazio,
Al' ovaj nije cvijet.
On vreba, vreba, vreba... a ja je grlim mûkom
Na javi i u snu,
I preplašen se trzam i skrbno pipam rukom:
O, je li jošte tu?!
Slobode koji nema taj o slobodi sanja,
Ah, ponajljepši san;
I moja žedna duša tim sankom joj se klanja
I pozdravlja joj dan.
U osamničkom kutu ja slušam trubu njenu
I krunidbeni pir,
I jedro gdje joj bojno nad šumnu strmi pjenu
U pola mora šir!
Sve cvjetno kopno ovo i veliko joj more Posvećuje mi grud; Ko zvijezda sam na kojoj tek njeni dusi zbore, I... lutam kojekud.
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene, Zaorit ću ko grom: O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene, To moj je, moj je dom!
šarafciger is offline  
Old 09.11.2013., 04:17   #7
Za sve koji misle otići ili su već otišli.

Ostajte ovdje

Ostajte ovdje!...Sunce tuđeg neba,
Neće vas grijat kô što ovo grije;
Grki su tamo zalogaji hljeba
Gdje svoga nema i gdje brata nije.

Od svoje majke ko će naći bolju?!
A majka vaša zemlja vam je ova;
Bacite pogled po kršu i polju,
Svuda su groblja vaših pradjedova.

Za ovu zemlju oni bjehu divi,
Uzori svijetli, što je branit znaše,
U ovoj zemlji ostanite i vi,
I za nju dajte vrelo krvi vaše.

Kô pusta grana, kad jesenja krila
Trgnu joj lisje i pokose ledom,
Bez vas bi majka domovina bila;
A majka plače za svojijem čedom.

Ne dajte suzi da joj s oka leti,
Vrat'te se njojzi u naručju sveta;
Živite zato da možete mrijeti
Na njenom polju gdje vas slava sreta!

Ovdje vas svako poznaje i voli,
A tamo niko poznati vas neće;
Bolji su svoji i krševi goli
No cvijetna polja kud se tuđin kreće.

Ovdje vam svako bratsku ruku steže -
U tuđem svijetu za vas pelen cvjeta;
Za ove krše sve vas, sve vas veže:
Ime i jezik, bratstvo, i krv sveta,

Ostajte ovdje!... Sunce tuđeg neba
Neće vas grijat kô što ovo grije -
Grki su tamo zalogaji hljeba
Gdje svoga nema i gdje brata nije...


Neke stvari se kod nas ne mijenjaju. U svakom slučaju želim puno sreće i uspjeha svima koji odluče otići.
__________________
"Imamo Hrvatsku", povikaše lopovi, osnuju Domovina d.o.o. i rasprodaše zemlju nizašto.
Valium nation is my inspiration.
Tko je jamio, jamio, na Golom Otoku par godina onda čamio.
Uskok Marko is offline  
Old 09.11.2013., 04:33   #8
Quote:
Uskok Marko kaže: Pogledaj post
Za sve koji misle otići ili su već otišli.

Ostajte ovdje

Ostajte ovdje!...Sunce tuđeg neba,
Neće vas grijat kô što ovo grije;
Grki su tamo zalogaji hljeba
Gdje svoga nema i gdje brata nije.

Od svoje majke ko će naći bolju?!
A majka vaša zemlja vam je ova;
Bacite pogled po kršu i polju,
Svuda su groblja vaših pradjedova.

Za ovu zemlju oni bjehu divi,
Uzori svijetli, što je branit znaše,
U ovoj zemlji ostanite i vi,
I za nju dajte vrelo krvi vaše.

Kô pusta grana, kad jesenja krila
Trgnu joj lisje i pokose ledom,
Bez vas bi majka domovina bila;
A majka plače za svojijem čedom.

Ne dajte suzi da joj s oka leti,
Vrat'te se njojzi u naručju sveta;
Živite zato da možete mrijeti
Na njenom polju gdje vas slava sreta!

Ovdje vas svako poznaje i voli,
A tamo niko poznati vas neće;
Bolji su svoji i krševi goli
No cvijetna polja kud se tuđin kreće.

Ovdje vam svako bratsku ruku steže -
U tuđem svijetu za vas pelen cvjeta;
Za ove krše sve vas, sve vas veže:
Ime i jezik, bratstvo, i krv sveta,

Ostajte ovdje!... Sunce tuđeg neba
Neće vas grijat kô što ovo grije -
Grki su tamo zalogaji hljeba
Gdje svoga nema i gdje brata nije...


Neke stvari se kod nas ne mijenjaju. U svakom slučaju želim puno sreće i uspjeha svima koji odluče otići.
također želim sreću svim onima koji će pokušati naći kvalitetniji život van ove naše vukojebine a još više nama koji ostajemo na grudi
šarafciger is offline  
Old 09.11.2013., 06:07   #9
pa ili će vlada dobiti podršku za reforme koje će biti prisiljena učiniti ili alternativa skretanje u desno i opet reforeme.
kamapanja za desno je već počela, 1.12 završava za 2013g.
onda će narod pustiti na miru u 12 mjesetu, uzeti će godišnji a onda opet opali od prvog mjeseca

mislim da bi bilo kvalitetnije da sadašnja vlada dobi priliku za reforme jer ako prije toga skrenemo u desno buduča vlast će opet morati polagati račune nekome.
ova se valjda napojila u ove dvije godine.
no u svakom slučaju, bili ljevi ili desni kroz reforme, ako i kad se gospodarski oporavimo može doći do raslojavanja.
mislim da bi to trebalo biti nešto na što bi trebalo paziti.
primjer mađarska koja se izvukla vlastitim snagama, a ispada da se nije izvuklo svo stanovništvo već određeni slojevi, ostali i dalje tonu.
tako da jedno oko ipak držati na stranim oglasima, jer izlazak iz krize, nužno neće znaćiti izlazak iz krize za većinu stanovništva.
alohae is offline  
Old 09.11.2013., 07:06   #10
Quote:
Zorozg kaže: Pogledaj post
Po prvi puta u životu imam ozbiljan dojam da će Hrvatska funkcionalno propasti i da ova zemlja nema budućnost, manifestacije strukturalnih problema su svuda vidljive:

-kontinuirana višegodišnja loša ekonomska politika koja nema nikakvog smisla kao da se politička elita pretvara da je ekonomija na razini gatanja umjesto znanosti

-kolosalna korupcija svih značajnih gospodarskih, upravnih i političkih struktura

-besmislenost odlaska na izbore budući da je opozicija(HDZ) kriminalna organizacija kao što je to uvijek i bila, i ne samo to već je bizarno da uopće može prijeći izborni prag što znači da veliki broj Hrvata glasa isključivo iz navike umjesto bilo kakvog promišljanja o bilo čemu

-katolička talibanizacija Hrvatske preko proto-fašističkog pokreta U Ime Obitelji, i samo obično katoličko praznovjerje je već primitivno i opasno i bez toga

-ruralni, nacionalistički, socijalistički i praznovjerni(katolička crkva) mentalitet većine Hrvata

Već istražujem opcije selidbe u neku drugu zemlju.
Potpis navedenog.

Mislim da smo gotovi, i to kulturološki, civilizacijski i gospodarski.

Svatko tko može i ima priliku nek bježi.
Smotani2 is offline  
Old 09.11.2013., 07:40   #11
Quote:
GemsBond kaže: Pogledaj post
Što reći, sretno.

Problem je za državu ako iznadprosječni odlaze iz zemlje, jer se od njih očekuje da doprinesu poboljšanju društva. Znaš ono, korak po korak.

Na sreću ima nas preko 4 milijuna, ne odlaze nam svi iznadprosječni iz zemlje, pa ima nade da će biti bolje.
Svi znamo engleski. S englesakim možeš ići u Englesku. Najatraktivnije su Njemačka i Švicarska. Za to se traži nivo B2.
Ja sam u fazi odlaska u Njemačku. Mogu pisati iz vlastitog iskustva.
1. Ide se na stranicu eures.com ili linked.com. Tu se ostavi CV na njemačkom ili engleskom. Ubrzo te kontaktiraju razne agencije koje se bave zapošljavanjem liječnika. Nakon par mailova zakažu ti skype intervju. Ako su zadovoljni ugovore ti sastanak na klinici. Ja sam bio u Njemačkoj. Imam tu sreću što vladam njemačkim,pa će to sve kod mene ići brže. Šef klinike je bio zadovoljan. Platit će mi školu njemačkog u Berlinu,smještaj. Moram postići razinu B2,ali će biti ta škola kombinirana s medicinskim njemačkim,bolničkom administracijom. To će sve trajati najmanje oko 2 mjeseca. Prije toga moram od komore dobiti dva certifikata o sukladnosti moje diplome i specijalkizacije s direktivom EK.
Cijeli postupak je započeo u 10 mj. Ovisno o znanju njemačkog traje od 6 mj.-godine dana. Ja se nadam da bi mogao početi raditi u 4 mj. sljedeće godine.
Nije to sve tako jednostavno kao što ti misliš. Ja sam rastavljen. Sad zamisli kako je liječnicima s familijom i djecom. Djeca trebaju isto znati njemački,treba im naći posao kao i ženi.
Nije to samo spakirati kofere i otići.
Skandinavija je poseban slučaj,jer tu treba dobro savladati jezik .
__________________
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Old 09.11.2013., 07:55   #12
Ja baš i ne vidim Hrvatsku kao zemlju katoličkih talibana. Naprotiv, sve vrvi od smradova, lopovluka, izdaje, pederluka, razvrata, licemjerja, droge, korumpiranosti... Jedna sitna zemljica-kolonijica koja će propasti u dugovima i biti raskrčmljena do zadnjeg otoka i kapi vode. Treba bježati, ali u Kinu ili Rusiju, gdje ne vlada liberalcionistički trol preko svojih marioneta. Ili ostani, zapjevaj Himnu na šekretu i sačekaj što će reći MMF kroz koju godinu.
mangata is offline  
Old 09.11.2013., 07:58   #13
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Potpis navedenog.

Mislim da smo gotovi, i to kulturološki, civilizacijski i gospodarski.

Svatko tko može i ima priliku nek bježi.
Treba napomenuti da nam dolazi MMF. Političari više to ne negiraju. To znači daljnje rezanje plaća. Nadam se da će otpustiti tu silnu administraciju koja se je nagomilala po ministarstvima i u lokalnoj samoupravi,premda iskreno sumnjam. Intencija ove vlade je da zadrži svu administraciju,ali da svima jednako snizi plaće, što je nonsens. Što mislite zašto državni službenici i namještenici ne štrajkaju?? Zato jer znaju da su višak. Oni su najveći paraziti ovog društva. Sisači državnog proračuna.
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Old 09.11.2013., 08:01   #14
Generalno smo se raspali, gotovi smo.
Mi nismo na rubu provalije nego smo skočili već prema dolje i sada jedino ostaje pričekati koji mjesec dok ne lupimo o dno.
__________________
...you want it darker...
Ztisa is offline  
Old 09.11.2013., 08:08   #15
Sve je to normalno - odnosno poželjan rezultat stvaranja Europske Unije u kojoj postoje i postojati će sredine koje su većinski konzervativne i vjerničke, kao i one koje su većinski liberalne. One koje su više etnički i rasno miješane i one koje su manje. Svatko će ići tamo gdje je zadovoljniji i gdje se bolje osjeća. Hrvati su katolici i konzervativni i tako svoju zemlju žele nastaviti izgrađivati u EU okviru. Oni kojima to ne odgovara mogu otići kud god žele, jednako kao što će se i u Hrvatsku - realno je očekivati - s vremenom početi doseljavati Nizozemci i drugi koji imaju konzervativna gledišta koja su manjinska u njihovim domovinama i koji ne mogu više podnositi multi-kulti tiraniju u vlastitim zemljama.

S druge strane nazivati pokret U ime obitelji "proto-fašističkim" samo zato jer žele da u Ustav uđe definicija braka kakva je već sadržana ne samo u hrvatskom obiteljskom Zakonu nego i u općoj Konvenciji UN-a o ljudskim pravima kao i u Europskoj konvenciji o ljudskim pravima
Quote:
(čl. 12: "Muškarci i žene u dobi za sklapanje braka imaju pravo stupiti u brak i osnovati obitelj, u skladu sa domaćim zakonima koji uređuju ostvarenje tog prava")
je potpuno neutemeljeno i zlonamjerno u odnosu na respektabilan broj građana Hrvatske - dakle naših hrvatskih sunarodnjaka - koji dijele to svjetonazorsko i vrijednosno stajalište. Osoba koja prihvaća svoj nacionalni identitet i koja temeljem tog identiteta dijeli ljubav i solidarnost sa pripadnicima svoje nacije (kako u etničkom tako i u političkom smislu) nikada se neće razbacivati uvredljivim etiketama prema tako značajnom broju pripadnike te nacije - čak i kada se s njima po nekom pitanju ne slaže. Dakle osoba koja je svoju hrvatsku braću i sestre spremna nazvati "proto-fašistima" jer se zalažu za ustavno definiranje onoga što je već u Zakonu i u međunarodnim konvencijama možda doista nema razloga više ostajati u Hrvatskoj jer sa takvim isključivim i nesnošljivim stavom ozbiljno umanjuje svoje vlastite šanse za uspješno funkcioniranje u zajednici prema kojoj se odnosi na takav način.

Dakle ne zalažem se za iseljavanje takve osobe jer u građanskoj demokraciji i ona ima pravo obitavati gdje želi, ali mislim da bi za nju samu iseljavanje bilo bolja opcija jer kad prema većini u nekoj sredini imaš tako naglašeno negativan stav da si ih spreman etiketirati i kao "proto-fašiste" tada ona sama značajno umanjuje svoje vlastite šanse da u toj sredini bude uspješna, konkurentna i u konačnici sretna. Takvoj osobi je dakle uputno pronaći sredinu sa većinom koja će dijeliti negove/njene životne stavove i svjetonazore, a u Hrvatskoj će ih zamijeniti stranci koji će prihvaćati i dijeliti stavove hrvatske konzervativne i katoličke većine.

I s vremenom svi će biti sretni i veseli. Uostalom ni stanovnici američkog juga koji ne prihvaćaju konzervativne vrijednosti svoje sredine već dugo tamo ne žive nego su se odselili u Kalifoniju ili u New York - jednako kao što su Konzervativci iz cijelog SAD-ea tijkom posljednjeg stoljeća težili doseljavanju u Texas i druge konzervativne države američkog juga pa su to mnogi od njih i ostvarili.

Dakle ništa čudno, ništa što već nije viđeno i sasvim sigurno ništa dramatično. Postavljaču želim sretan put i svaki uspjeh u novoj sredini koju odabere za svoj život.
PowerLock is offline  
Old 09.11.2013., 08:29   #16
Quote:
šarafciger kaže: Pogledaj post
također želim sreću svim onima koji će pokušati naći kvalitetniji život van ove naše vukojebine a još više nama koji ostajemo na grudi
Mi smo mlada država s mladom demokracijom i na našoj državi se mora mnogo raditi na razvoju demokratskih standarda da postanemo zrelo demokratsko društvo. Nositelji tih pozitivnih promjena jedino mogu i moraju biti građani, pa je definitivno šteta za državu kad odlaze iznadprosječni.
GemsBond is offline  
Old 09.11.2013., 08:32   #17
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Sve je to normalno - odnosno poželjan rezultat stvaranja Europske Unije u kojoj postoje i postojati će sredine koje su većinski konzervativne i vjerničke, kao i one koje su većinski liberalne. One koje su više etnički i rasno miješane i one koje su manje. Svatko će ići tamo gdje je zadovoljniji i gdje se bolje osjeća. Hrvati su katolici i konzervativni i tako svoju zemlju žele nastaviti izgrađivati u EU okviru. Oni kojima to ne odgovara mogu otići kud god žele, jednako kao što će se i u Hrvatsku - realno je očekivati - s vremenom početi doseljavati Nizozemci i drugi koji imaju konzervativna gledišta koja su manjinska u njihovim domovinama i koji ne mogu više podnositi multi-kulti tiraniju u vlastitim zemljama.

S druge strane nazivati pokret U ime obitelji "proto-fašističkim" samo zato jer žele da u Ustav uđe definicija braka kakva je već sadržana ne samo u hrvatskom obiteljskom Zakonu nego i u općoj Konvenciji UN-a o ljudskim pravima kao i u Europskoj konvenciji o ljudskim pravima

je potpuno neutemeljeno i zlonamjerno u odnosu na respektabilan broj građana Hrvatske - dakle naših hrvatskih sunarodnjaka - koji dijele to svjetonazorsko i vrijednosno stajalište. Osoba koja prihvaća svoj nacionalni identitet i koja temeljem tog identiteta dijeli ljubav i solidarnost sa pripadnicima svoje nacije (kako u etničkom tako i u političkom smislu) nikada se neće razbacivati uvredljivim etiketama prema tako značajnom broju pripadnike te nacije - čak i kada se s njima po nekom pitanju ne slaže. Dakle osoba koja je svoju hrvatsku braću i sestre spremna nazvati "proto-fašistima" jer se zalažu za ustavno definiranje onoga što je već u Zakonu i u međunarodnim konvencijama možda doista nema razloga više ostajati u Hrvatskoj jer sa takvim isključivim i nesnošljivim stavom ozbiljno umanjuje svoje vlastite šanse za uspješno funkcioniranje u zajednici prema kojoj se odnosi na takav način.

Dakle ne zalažem se za iseljavanje takve osobe jer u građanskoj demokraciji i ona ima pravo obitavati gdje želi, ali mislim da bi za nju samu iseljavanje bilo bolja opcija jer kad prema većini u nekoj sredini imaš tako naglašeno negativan stav da si ih spreman etiketirati i kao "proto-fašiste" tada ona sama značajno umanjuje svoje vlastite šanse da u toj sredini bude uspješna, konkurentna i u konačnici sretna. Takvoj osobi je dakle uputno pronaći sredinu sa većinom koja će dijeliti negove/njene životne stavove i svjetonazore, a u Hrvatskoj će ih zamijeniti stranci koji će prihvaćati i dijeliti stavove hrvatske konzervativne i katoličke većine.

I s vremenom svi će biti sretni i veseli. Uostalom ni stanovnici američkog juga koji ne prihvaćaju konzervativne vrijednosti svoje sredine već dugo tamo ne žive nego su se odselili u Kalifoniju ili u New York - jednako kao što su Konzervativci iz cijelog SAD-ea tijkom posljednjeg stoljeća težili doseljavanju u Texas i druge konzervativne države američkog juga pa su to mnogi od njih i ostvarili.

Dakle ništa čudno, ništa što već nije viđeno i sasvim sigurno ništa dramatično. Postavljaču želim sretan put i svaki uspjeh u novoj sredini koju odabere za svoj život.
Odličan post.
Mislim da se ljudi ne iseljavaju zbog drugačijeg svjetonazora (barem je kod mene taj slučaj), nego zbog ekonomskih razloga. Stanje je sve gore i gore,a ni za 10 godina neće biti ništa bolje. MMF nam kuca na vrata,a to znači daljnje restrikcije U takvoj je situaciji najbolje otići.
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Old 09.11.2013., 08:34   #18
Quote:
alohae kaže: Pogledaj post
pa ili će vlada dobiti podršku za reforme koje će biti prisiljena učiniti ili alternativa skretanje u desno i opet reforeme.
kamapanja za desno je već počela, 1.12 završava za 2013g.
onda će narod pustiti na miru u 12 mjesetu, uzeti će godišnji a onda opet opali od prvog mjeseca

mislim da bi bilo kvalitetnije da sadašnja vlada dobi priliku za reforme jer ako prije toga skrenemo u desno buduča vlast će opet morati polagati račune nekome.
ova se valjda napojila u ove dvije godine.
no u svakom slučaju, bili ljevi ili desni kroz reforme, ako i kad se gospodarski oporavimo može doći do raslojavanja.
mislim da bi to trebalo biti nešto na što bi trebalo paziti.
primjer mađarska koja se izvukla vlastitim snagama, a ispada da se nije izvuklo svo stanovništvo već određeni slojevi, ostali i dalje tonu.
tako da jedno oko ipak držati na stranim oglasima, jer izlazak iz krize, nužno neće znaćiti izlazak iz krize za većinu stanovništva.
Mi smo dosad imali bal vampira u kojem nam je isisavana esencija do granice uništenja. Sad te esencije nestaje, pa će dobar dio vampiri morati krepati, a ostali će se morati prilagoditi, ako ne žele krepati.
GemsBond is offline  
Old 09.11.2013., 08:37   #19
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Sve je to normalno - odnosno poželjan rezultat stvaranja Europske Unije u kojoj postoje i postojati će sredine koje su većinski konzervativne i vjerničke, kao i one koje su većinski liberalne. One koje su više etnički i rasno miješane i one koje su manje. Svatko će ići tamo gdje je zadovoljniji i gdje se bolje osjeća. Hrvati su katolici i konzervativni i tako svoju zemlju žele nastaviti izgrađivati u EU okviru. Oni kojima to ne odgovara mogu otići kud god žele, jednako kao što će se i u Hrvatsku - realno je očekivati - s vremenom početi doseljavati Nizozemci i drugi koji imaju konzervativna gledišta koja su manjinska u njihovim domovinama i koji ne mogu više podnositi multi-kulti tiraniju u vlastitim zemljama.

S druge strane nazivati pokret U ime obitelji "proto-fašističkim" samo zato jer žele da u Ustav uđe definicija braka kakva je već sadržana ne samo u hrvatskom obiteljskom Zakonu nego i u općoj Konvenciji UN-a o ljudskim pravima kao i u Europskoj konvenciji o ljudskim pravima

je potpuno neutemeljeno i zlonamjerno u odnosu na respektabilan broj građana Hrvatske - dakle naših hrvatskih sunarodnjaka - koji dijele to svjetonazorsko i vrijednosno stajalište. Osoba koja prihvaća svoj nacionalni identitet i koja temeljem tog identiteta dijeli ljubav i solidarnost sa pripadnicima svoje nacije (kako u etničkom tako i u političkom smislu) nikada se neće razbacivati uvredljivim etiketama prema tako značajnom broju pripadnike te nacije - čak i kada se s njima po nekom pitanju ne slaže. Dakle osoba koja je svoju hrvatsku braću i sestre spremna nazvati "proto-fašistima" jer se zalažu za ustavno definiranje onoga što je već u Zakonu i u međunarodnim konvencijama možda doista nema razloga više ostajati u Hrvatskoj jer sa takvim isključivim i nesnošljivim stavom ozbiljno umanjuje svoje vlastite šanse za uspješno funkcioniranje u zajednici prema kojoj se odnosi na takav način.

Dakle ne zalažem se za iseljavanje takve osobe jer u građanskoj demokraciji i ona ima pravo obitavati gdje želi, ali mislim da bi za nju samu iseljavanje bilo bolja opcija jer kad prema većini u nekoj sredini imaš tako naglašeno negativan stav da si ih spreman etiketirati i kao "proto-fašiste" tada ona sama značajno umanjuje svoje vlastite šanse da u toj sredini bude uspješna, konkurentna i u konačnici sretna. Takvoj osobi je dakle uputno pronaći sredinu sa većinom koja će dijeliti negove/njene životne stavove i svjetonazore, a u Hrvatskoj će ih zamijeniti stranci koji će prihvaćati i dijeliti stavove hrvatske konzervativne i katoličke većine.

I s vremenom svi će biti sretni i veseli. Uostalom ni stanovnici američkog juga koji ne prihvaćaju konzervativne vrijednosti svoje sredine već dugo tamo ne žive nego su se odselili u Kalifoniju ili u New York - jednako kao što su Konzervativci iz cijelog SAD-ea tijkom posljednjeg stoljeća težili doseljavanju u Texas i druge konzervativne države američkog juga pa su to mnogi od njih i ostvarili.

Dakle ništa čudno, ništa što već nije viđeno i sasvim sigurno ništa dramatično. Postavljaču želim sretan put i svaki uspjeh u novoj sredini koju odabere za svoj život.
O kakvim hrvatskim sestrama i braci ti brijes i odmah zelis sretan put svima koji ne misle kao ti?
Pametujes nam iz Velike Britanije. Dodji ti kume u ovu unistenu zemlju pod uvjetom da nisi is plemensko rodijackih struktura i probaj prezivjeti.
Ide mi vec na zivce stalni savjet - ako vam se ne svidja odite i sretno vam bilo.
Kad budu otjerani svi drugaciji od ovih rodijaka talibana u Hrvatskoj ce ostati 2 milje ljudi koje nece vise imati tko uzdrzavati.
__________________
Sve je uzalud.
McFuck is offline  
Old 09.11.2013., 08:42   #20
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Potpis navedenog.

Mislim da smo gotovi, i to kulturološki, civilizacijski i gospodarski.

Svatko tko može i ima priliku nek bježi.
Daleko smo mi od toga da budemo gotovi u bilo kojem pogledu. Osim toga kreditori nam neće dati da propadnemo. Definitivno je najgore onima koji ne mogu do posla i to je pitanje broj 1, ali na tom se može raditi.

Što se tiče odlaska iz zemlje, odluka je na pojedincu. Svatko punoljetan može odrediti sam svoju sudbinu.
GemsBond is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:22.