Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2013., 14:28   #5621
ovaj glupan kod koje sam rezervirao apartman neviđeno komplicira

kao prvo za transfer s aerodroma traži neku nebuloznu svotu,ali ajde,njegovo pravo...
al ono zbog čeg ludim je što lik hoće da mu javim točno kad dolazim ispred apartmana,jer je kao prezaposlen i čekat će me s ključem samo 10-15 minuta ispred....ma odj.... bi ga odma al sam već rezervirao s opcijom non refundable
__________________
ALDE HEMENDIK !!
telmo is offline  
Old 30.01.2013., 14:36   #5622
Danas opet novo vrijeme leta...
nukac is offline  
Old 30.01.2013., 14:38   #5623
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Danas opet novo vrijeme leta...


To se na Ataturku malo poigravaju s CA.
__________________
"There's a crack in everything. That's how the light gets in."
_Lolita_ is offline  
Old 30.01.2013., 14:43   #5624
sreća da idem s turkishem,jer sve ove promjene leta su smiješne...
__________________
ALDE HEMENDIK !!
telmo is offline  
Old 30.01.2013., 14:44   #5625
Quote:
telmo kaže: Pogledaj post
sreća da idem s turkishem,jer sve ove promjene leta su smiješne...
Čini mi se da je to postala ustaljena praksa s Croatijinim letovima prema Istanbulu.
__________________
"There's a crack in everything. That's how the light gets in."
_Lolita_ is offline  
Old 30.01.2013., 14:45   #5626
Jedina prednost Croatije je let za nazad oko 8 navečer (ako i to ne promijene). I kosilica do Istanbula...
nukac is offline  
Old 30.01.2013., 14:47   #5627
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Jedina prednost Croatije je let za nazad oko 8 navečer (ako i to ne promijene). I kosilica do Istanbula...
Uf, kako ti zavidim.
Jel stvarno kosilica do tamo? Obično bude "normalni" avion u polasku a onda u povratku kao slučajno uvale prdekalicu.
__________________
"There's a crack in everything. That's how the light gets in."
_Lolita_ is offline  
Old 30.01.2013., 14:49   #5628
Kosilica do tamo, a erbas nazad... Jedino ako ne stave kosilicu i za nazad. Iako pošto idem nazad u nedjelju, mislim si da bi moglo biti ljudi, pa da će erbas i ostati.
nukac is offline  
Old 30.01.2013., 15:53   #5629
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Danas opet novo vrijeme leta...
Možemo komodno otvoriti kladionicu oko tvog leta.
__________________
"A true hero isn’t measured by the size of his strength, but by the strength of his heart.”
Green Iguana is offline  
Old 30.01.2013., 16:12   #5630
Quote:
sunce1502 kaže: Pogledaj post
Pozz,ipak sam rezervirala ovaj hotel http://www.esenhotel.com/ ,pa sto mislite jel to ok lokacija? sto mi je najblize tome da prvi dan posjetim od 16h pa nadalje,nemam puno vremena taj dan,ali opet da ga nekako iskoristim? 245e soba za dvoje,5 nocenja,prilicno povoljno
Ja sam bila u tom hotelu prošle godine, prije nego sam imala svoj smještaj. Ugl, nemoj tražit ovako lijepi, crveni hotel ispod plavog neba ...on je na kraju bloka od par zgrada/mini hotela i nije više ovakve boje ))
Lokacija ti je vrhunska, a pogled, ovisi u kojoj si sobi i na koju stranu gledaš. Inače, sobe u hotelu imaju onako, sobna vrata, pa se može čuti dosta toga izvana i, dosta su male, al za tu cijenu sve je ovo super... To ti samo govorim, jer ljudi misle za male pare dobit 5* hotel...ne ide to tako više, čak ni u Istanbulu

E sad, u neposrednoj blizini ti je Orient Express zadnja stanica...a par minuta dalje je također i Nova džamija i Spice Bazaar, kako ti je Lolita napomenula... Spice Bazaar bi svakako bilo dobro iskoristiti za taj dan...I onda eventualno preko Galata mosta, Tunel, preko Istiklala, crkva sv.Ante i do Taksima... Sa Taksima možete funiculurom (ulaz je tamo di i Metro) do Kabatasa, pa tramvajem nazad na Sirkeci...tim ste napravili jedan lipi krug i vidjeli dosta toga... Ako ste od volje, zaustavite se na stanici Tophane i tamo uživajte u nargilama i čaju, jer kako su krenili ovi ovdje, uskoro će to otići u povijest

Eto, toliko za sad
__________________
"The greatest thing you'll ever learn is how to love and be loved in return..."
aurora_st is offline  
Old 30.01.2013., 16:29   #5631
Pozdrav svim zaljubljenicima u Istanbul!

Čitam ovu temu već dosta dugo, neću vas pitati kako doći do grada s aerodroma niti koliko mi prosječno novaca treba...ali za početak bi me zanimalo da li je ok ići u Istanbul početkom rujna ili je prevruće? Kakva je tada situacija s kišom?

Znam da to nitko ne može predvidjeti ali koliko sam shvatila ima vas ovdje koji ste dole svako malo

I nešto o čemu se malo, mislim, pisalo - koje bi restorane preporučili s razumnim cijenama i lijepim terasama?

I ima li stvarno tako puno uzbrdica? Nisam u nekoj formi...


Dugo želim posjetiti taj grad, a čitanjem vaših opisa kao da na neki način i jesam
Jungle is offline  
Old 30.01.2013., 16:36   #5632
hvala lolita i aurora_st nisam ni ocekivala neki vau hotel,cisto da je uredno i cisto i da je na ok lokaciji. kakvi su bili doručci u hotelu? p.s. koliko mi onda od tamo udaljena topkapi,aja sofija,plava dzamija,cisterna,gran bazar? moze li se to sve pjeske obic sljedeci dan? cini mi se na karti da je to relativno sve blizu.. vidim da je blizu hotela i luka Eminonu za odlazak na azijsku stranu?
sunce1502 is offline  
Old 30.01.2013., 16:46   #5633
Blizu ti je to hotela. Dvije stanice tramvajem ili pješke nekih 15-ak minuta jer je uspon. a možeš i vrludati ulicama iza Spice Bazara pa se Popeti na Grand i onda od njega dalje na Plavu džamiju, Aja Sofiju i sve ostalo. Sama rasporedi kako i što iako preporučam Topkapi palaču najprije ujutro da izbjegneš gužve.

Eminonu je odmah tu, tako je.


@Nukac, ne nadaj se. I meni je uvijek stajao airbus na povratku ali bi nam uvalili kosilicu. Zadnji put se čak i Stipe Mesić vozio s nama. Pa ako njemu nisu poslali bus onda ne znam kome će.
__________________
"There's a crack in everything. That's how the light gets in."
_Lolita_ is offline  
Old 30.01.2013., 20:06   #5634
Ulus parki kamera večeras.



__________________
"There's a crack in everything. That's how the light gets in."
_Lolita_ is offline  
Old 30.01.2013., 22:21   #5635
Quote:
Jungle kaže: Pogledaj post
Pozdrav svim zaljubljenicima u Istanbul!

Čitam ovu temu već dosta dugo, neću vas pitati kako doći do grada s aerodroma niti koliko mi prosječno novaca treba...ali za početak bi me zanimalo da li je ok ići u Istanbul početkom rujna ili je prevruće? Kakva je tada situacija s kišom?

Znam da to nitko ne može predvidjeti ali koliko sam shvatila ima vas ovdje koji ste dole svako malo

I nešto o čemu se malo, mislim, pisalo - koje bi restorane preporučili s razumnim cijenama i lijepim terasama?

I ima li stvarno tako puno uzbrdica? Nisam u nekoj formi...


Dugo želim posjetiti taj grad, a čitanjem vaših opisa kao da na neki način i jesam

Bila sam prošle godine u rujnu, istina, ne početkom već sredinom (od 14-og do 23-eg) i bilo je između 25-30 celzijevaca, uglavnom vruće, dva dana je padala kiša ali za čas bi to prestalo. U listopadu je bilo još toplije.

Ako želiš u restoran s razumnim cijenama s terasom i lijepim pogledom na grad, možeš i u hotel Erboy, restoran Pashazade (na zadnjem katu.., služe hranu tradicionalne turske kuhinje...)http://www.tripadvisor.com/LocationP...-Istanbul.html

Ima uzbrdica, meni nije bilo problem jer i živim na uzbrdici, a i zanimalo me sve što vidim pa sam zaboravila na penjanje. Neke možeš izbjeći upotrebom podzemne uspinjače (funicular Kabataš-Taksim, tunel Karakoy-Galata, uspinjača-žičara Eyup-Pierre Lotti, ako se ne varam ima još jedna koja vozi iznad Macka parki....Adančice...help).
Neke uzbrdice jednostavno moraš probati da bi vidio, npr. Cihangir, Balat, groblje ispod Pierre Lotija, iza Eyup camii....iz Sirkecija se penješ na Sultanahmet i prema Beyazitu, penješ se i prema Kapali ali to nije ništa strašno. I prema Suleymaniji se penješ. I do Topkapi se penješ ako dolaziš s donje strane, od Sirkcecija. Da, puno se treba penjati....ali kad se popenješ dočekaju te sa svježe iscjeđenim sokom nara/naranče (ili sam pronađeš)...pa za čas dođeš k sebi...

Zadnje uređivanje kmf55 : 30.01.2013. at 22:39.
kmf55 is offline  
Old 30.01.2013., 23:30   #5636
Quote:
Jungle kaže: Pogledaj post
............li za početak bi me zanimalo da li je ok ići u Istanbul početkom rujna ili je prevruće? Kakva je tada situacija s kišom?.............

............I nešto o čemu se malo, mislim, pisalo - koje bi restorane preporučili s razumnim cijenama i lijepim terasama? ........................
početkom rujna je savršeno...vrhunski...meni je to osim kraja travnja/početkom svibnja jedno od najlipših razdoblja u Istanbulu

na Sultanahmetu imaš super terasu malog hotela Saphire...probajte jelo "kuzu pirzola"...meni ostala mista na Sultanahmetu nisu nešto šta se hrane tiče...al skoro svaki hotel tamo ima restoran na vrhu sa lipom terasom i pogledom


Quote:
sunce1502 kaže: Pogledaj post
hvala lolita i aurora_st nisam ni ocekivala neki vau hotel,cisto da je uredno i cisto i da je na ok lokaciji. kakvi su bili doručci u hotelu? ......
Doručak je ok...ništa spektakularno, ali bude raznovrsno...maslo, namazi, marmelade, salame, 2 vrste sira, jaja, kava, sokovi ...eto
__________________
"The greatest thing you'll ever learn is how to love and be loved in return..."
aurora_st is offline  
Old 30.01.2013., 23:37   #5637
[QUOTE=toby5;43219212]
Quote:
bojana-kc kaže: Pogledaj post
Evo da i ja napišem svoj izvještaj sa putovanja u Istanbulu. Dečko i ja išli smo za novu godinu od 28.12-2.1. sa ELISA TOURSOM i super je bilo. Hotel na Aksarayu, sve me se jako dojmilo.

se sječaš možda kako se zvao hotel? kakav je bio?

za ostale imam pitanje, šta govorite engleskim jezikom kad idete u restorane, u trgovine? vas razumiju?
Hotel se zove VATAN ASUR, sve je super bilo, 4* je. Sve jako čisto i uredno, nemam ni jedan prigorvor, doručak je jako fini i obilan. Preporuka, odite na doručak ranije čim se otvori restoran jer ima neke fine rolice od lisnatog tijesta unutra sa sirom, stvarno jako fine. Doručak je bio od 7-10. Od hotela do sultanahmeta pješice kakvih pola sata, a tramvajem mislim da su 4 stanice. Svi kod kojih sam bila u dućanu su pričali engleski, ako ko nezna, na papir ti napišu cijenu u lirama i to je to.
bojana-kc is offline  
Old 31.01.2013., 00:04   #5638
Quote:
Jungle kaže: Pogledaj post
...ali za početak bi me zanimalo da li je ok ići u Istanbul početkom rujna ili je prevruće? Kakva je tada situacija s kišom?

I ima li stvarno tako puno uzbrdica? Nisam u nekoj formi...
Dugo želim posjetiti taj grad, a čitanjem vaših opisa kao da na neki način i jesam
Da , postoji još i Teleferik, mala žičara Macka Park, Nisantasi - Taskisla...tj. na drugu stranu parka, prema Taksimu. Nisam sigurna što na znači u praktičnom smislu, ali je super vožnja...divan pogled na Bospor i Besiktas, stadion, Hilton i Ritz Carlton hotele ..

Istanbul je grad sagrađen na brežuljcima...pun uzbrdica...
__________________
Ponekad ne mislim na tebe.
adan is offline  
Old 31.01.2013., 01:16   #5639
Quote:
aurora_st kaže: Pogledaj post
početkom rujna je savršeno...vrhunski...meni je to osim kraja travnja/početkom svibnja jedno od najlipših razdoblja u Istanbulu
Ja idem sredinom/krajem travnja, ovo je lijepo čuti Pohvale svima na temi vidim da ću tu naći puno korisnih informacija, svaka čast.
__________________
ŠALIM SE
seka.iz.osijeka is offline  
Old 31.01.2013., 10:19   #5640
Quote:
_Lolita_ kaže: Pogledaj post
Uf, kako ti zavidim.
Jel stvarno kosilica do tamo? Obično bude "normalni" avion u polasku a onda u povratku kao slučajno uvale prdekalicu.
pitanje od neznalice avionskog prijevoza....(ja sam samo naučena na brodove)....

koliko prije ti javljaju te promjene leta?
i kamo ti to javljaju?

i nemojte me plašit sa nekim traktorima i kosilicama jer i ja idem sa CA?? ak je tak loše mogla bi i odgoditi
jasnac is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:48.