Natrag   Forum.hr > Sport > Košarka

Košarka Loptost radovanja pod obručima

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2013., 16:57   #41
ja to samo onako rekreativno,vise zbog ekipe...
volim 80-te,NBA larry bird,magic johnson...ta shema...
__________________
believe...always believe...and keep the faith ... !
be real is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2013., 20:16   #42
Super. Nastavite na PM.
Chiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2013., 23:38   #43
Smile

Quote:
Bull_the_Great kaže: Pogledaj post
pozz . kao sto milijuni ljudi zele znat a nije lagano samo upisat u gogle i evo ti ga . skaces koji tjedan a drugi zakucavas .

ja sam sebi neke vjezbe nasao koje su mi ful poboljsale skok , ali treba jos
ako ko nezna nista o tome , neka mi posalje e-mail da je zainteresiran i ja puno rada .

zanima me , dok se ja mucim , ima li tko ko je ko ja 1,88 ili niže a da može zakucat . kako to postic i kako vjezbat .
garantiram da cu mu pomoc povecat skok . tako da ima gdje zapocet ko ja .

( citao sam clanke i clanke , sate i sate na netu o tome , tako da znam puno )

hvala na svakoj pomoći .

moj e-mail : [email protected]
ja imam 184 1998 sam godiste i zakucavam sa 1 rukom nisam pokusavao sa dve ali mogu 99% jer kad zakucam sa 1 ruka mi predje skoro do lakta jenostavno WORK HARD PLAY HARD
Nikola1998 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2014., 12:33   #44
Quote:
be real kaže: Pogledaj post
to nije vazno.
glavno je da mozes zakucati.
ja sam 182 cm i nisam ni blizu zakucavanja,
jbg,ali zato imam 6/10 trice...hehehe
heheh dobar, ali imam bolje nekada svakodnevna rekreativa, sada jednom sedmicno, ali i sada naravno sa svojih 182 i 75 kg trice 8/10, slobodnjaci ono kad lagano sutas ko ce sa kim da igra neznam kad sam promasio heheh. nekada sam mogao dodirnuti obruc a mislim da sada u 30-oj ne vrijedi ni pokusavati nabiti odraz. Neznam ako grijesim neka me neko ispravi.

Zadnje uređivanje walther : 07.03.2014. at 12:43.
walther is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 17:36   #45
Imam 14 godina, visok sam 190 i mogu lagano zakucati.
dimincz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 20:50   #46
Quote:
dimincz kaže: Pogledaj post
Imam 14 godina, visok sam 190 i mogu lagano zakucati.
A imaš potrebu to podjelit sa ostatkom svijeta zbog...
pepeto1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 20:53   #47
Ak si u nekom treningu, s tom visinom nije problem zakucati. Ako netko želi povećati skok, evo mu majstor: Kadour Ziani

Imaju neke njegove kazete kak poboljšati skok.
Grunf is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 23:02   #48
Quote:
Grunf kaže: Pogledaj post
Ak si u nekom treningu, s tom visinom nije problem zakucati. Ako netko želi povećati skok, evo mu majstor: Kadour Ziani

Imaju neke njegove kazete kak poboljšati skok.
grunf čekamo snimku tvog zakucavanja
propali kockar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 23:38   #49
Quote:
propali kockar kaže: Pogledaj post
grunf čekamo snimku tvog zakucavanja
http://static.nacional.hr/img/a60d72...d647_large.jpg
__________________
The 50-50-90 rule: Anytime you have a 50-50 chance of getting something right, there's a 90% probability you'll get it wrong
Bask is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 09:04   #50
Quote:
propali kockar kaže: Pogledaj post
grunf čekamo snimku tvog zakucavanja


Mislim da čak imam i sliku od prije 10-ak godina.
Grunf is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2014., 16:14   #51
188 cm, 86 kg

Prilicno sam skocan te mogu da se uhvatim za obruc skokom iz mesta i kad sam totalno van forme.

Malo trcanja i sklekova i zakucavam s jednom ili s obe ruke kako mi volja.

Naravno loptu bez problema drzim u saci sto je bitno kod kucanja s jednom rukom.

Ali obzirom da imam odlican sut ne privlaci me toliko da zakucam te radije sutiram za 3.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2014., 17:24   #52
jujica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2014., 11:21   #53
Daj jos nam malo ispricaj o onim vasim pravilima tipa "treća ruka" ...itd
Ikstomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2014., 15:37   #54
Majstor napravi par sklekova i odmah zakucava
LeGriffio is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2014., 19:35   #55
Jos ako danima jedem banane dogodi se neverovatna promena postajem jos skocniji, brzi i jaci. Jer kada Jacob pojede bananu postaje Bananaman - sarkazam, naravno
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 12:00   #56
Jel zakucavate ? Jel zakucao neko ovih dana ?

Ja zakucao jutros... komsiji na vrata da pijemo kafu
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2015., 16:00   #57
Čitam ovo i vidim da se spominje air alert. Air alert vas tjera da svaki dan radite samo na nogama te tako štetite zglobove i koljena.. tako da je to po meni sranje.. ja sam u 8 razredu zakucao 2-3 puta na utakmici dok sam bio visok 180 i nisam uopće koristio kilaže za vježbe ili neki air alert...

ovako sam ja radio : nacrtao sam na podu 10 kvadrata jedan ispred drugog samo da mi stopalo može stati i radio razne "stepove"
zatim sam skakao na predmet od 80 cm i onda "skok u dubinu" (kada sa visokog mjesta skočiš lagano na niže mjesto u košarkaški stav)

pola vas govori da su samo noge u pitanju, što baš i nije istina.. noge su samo mali dio skoka morate imati potpunu eksplozivnost tjela.. npr. da ojačate eksplozivnost ruku ja sam radio široki sklek pa pljesak i tako.. i dosta sam proučavo taj odraz tj. kako ga povećati pa sam shvatio da spominju razne djelove stoga treba ovo ojačati i poboljšati: listove, kvadracepse, trbušnjake, core, ruke i eksplozivnost.

ako nekom trebaju vježbe rado ću napisati

Hvala
Nosorof is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2015., 15:37   #58
Zakucavanja

Jos sam mlad pa me zanima misljenje ljudi koji se razume u kosarku i zakucavanje.da predemo na stvar, visok sam 180 ,imam oko 62-64 kg ovisi kako kad,u biti tu negdje ,8 sam razred i bavim se se kosarkom vec dugo i glavni cilj mi je zakucat,trenutno mogu zakucat sa loptom od nogometa ,tj cetvorkom, molio bih vas da mi kazete svoje misljenje kada cu moci zakucati sa pravom kosarkaskom loptom??dosta dugo treniram odraz i mogu vam reci da je velika stvar u odrazu da su vam sbvi djelova tjela podjednako utrenirani,da ste u formi i da skacete po cjeli dan,znaci samo skakutajte dok hodate po kuci,prema skoli..... i napredovat cete puno sigurno,jer ja trenutno imam odraz od 102 i stvarno sma se namucio dok sam to postizo,a zelim i jos napredovat jer znam da mogu jos,ovi programe na internetu nisam u zivotu pogledo,to mi se cini kao obicno sranje... znaci samo sto vise skakanja i ne trenirati samo 1 dio tjela nego sve podjednako,i dobro se najest pisite misljenja
StipoB is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2015., 16:40   #59
Quote:
StipoB kaže: Pogledaj post
Jos sam mlad pa me zanima misljenje ljudi koji se razume u kosarku i zakucavanje.da predemo na stvar, visok sam 180 ,imam oko 62-64 kg ovisi kako kad,u biti tu negdje ,8 sam razred i bavim se se kosarkom vec dugo i glavni cilj mi je zakucat,trenutno mogu zakucat sa loptom od nogometa ,tj cetvorkom, molio bih vas da mi kazete svoje misljenje kada cu moci zakucati sa pravom kosarkaskom loptom??dosta dugo treniram odraz i mogu vam reci da je velika stvar u odrazu da su vam sbvi djelova tjela podjednako utrenirani,da ste u formi i da skacete po cjeli dan,znaci samo skakutajte dok hodate po kuci,prema skoli..... i napredovat cete puno sigurno,jer ja trenutno imam odraz od 102 i stvarno sma se namucio dok sam to postizo,a zelim i jos napredovat jer znam da mogu jos,ovi programe na internetu nisam u zivotu pogledo,to mi se cini kao obicno sranje... znaci samo sto vise skakanja i ne trenirati samo 1 dio tjela nego sve podjednako,i dobro se najest pisite misljenja
ako uzmemo u obzir da je duljina glave i vrata u prosječna čovjeka nekih 11% duljine tijela, a duljina ruke nekih 38% (podaci uzeti sa http://www.exrx.net/Kinesiology/Segments.html), da je promjer košarkaške lopte 24, 8 cm te da ti otprilike jedna trećina iste viri iznad vrhova prstiju ti bi već sad trebao zakucat sa 10 cm lufta.

zaključak: ili si jako neproporcionalno građen ili si krivo mjeriš odraz
Sahta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2015., 18:47   #60
Smile

Quote:
Sahta kaže: Pogledaj post
ako uzmemo u obzir da je duljina glave i vrata u prosječna čovjeka nekih 11% duljine tijela, a duljina ruke nekih 38% (podaci uzeti sa http://www.exrx.net/Kinesiology/Segments.html), da je promjer košarkaške lopte 24, 8 cm te da ti otprilike jedna trećina iste viri iznad vrhova prstiju ti bi već sad trebao zakucat sa 10 cm lufta.

zaključak: ili si jako neproporcionalno građen ili si krivo mjeriš odraz
Svaki put kad skocim mislim da cu zakucat,ali lopta uvjek na prvom obrucu ostane,sa loptom takoder skacem oko 90-95cm i mislim da je to dovoljno da zakucam s obzirom da kad dignem ruke dohvatim 220,cetvorkom kucam laganini ali s ovom vec 3-4 mjeseca zamalo da uspijem,ali nikako da zakucam,nez koji je problem,nadam se jos 15 cm da cu narast,ruke isto oko 15cm jer su mi sada veoma kratke,a odraz se nadam preko jos 20 cm jer znam da mogu jos puno napredovat, pa cu onda 360 da kucam
StipoB is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:03.