Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2013., 10:48   #181
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Pa da ukrade 1 krumpira i da posadi na neku ledinu izrasti če mu bar 10 kila istog.
Samo da pripomognem onima koji odluče poći na selo : ovo nije moguće; da iz jednog krumpača izraste 10 kila. Jedan gomolj krpumpira na cimi daje cca 5-6 novih gomolja, i to ako je dobra godina.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 11:40   #182
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
99% beskučnika su kroneri ili psihički bolesne osobe...
..
A ima i onih koji su beskućnici zbog nebrige vlastite obitelji. Neki dan je bio prilog o ženi iz Rijeke koja živi u spilji, i to zato što je svoj stan poklonila sinu. Pitam se kakvo govno od čovjeka dopušta da mu majka živi u takvim uvjetima?? Zato nam trebaju zakoni kakve imaju u Kini da se bešćutna bagra koja najbližu obitelj izbaci na ulicu najstrože kazni.
__________________
This is not a time to be dismayed. This is punk rock time. This is what Joe Strummer trained you for.
Zuzzu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 17:31   #183
Pa današnja mladost je pokvarenija nego ikada, meni nažalost takve vijesti uopće nisu čudne.
Poznam jednog čovjeka koji je isto tako djeci prepisao sve, i čak punomoć na penziju pa je sad na ulici.
Kad te život neće...
__________________
...you want it darker...
Ztisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 19:47   #184
Rijetko dam..Dak kad baš vidim da je netko nemoćan..... Romima nšta ne dajem,bahati su.....
Daario is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2013., 16:11   #185
Mene nervira kad mi nedjeljom počnu zvoniti na vrata, a opet ne mogu biti nečovjek.
Dugo me je mučilo kako prepoznati nekoga tko se lažno predstavlja siromahom od pravog siromaha. Najlakše je zalupiti vrata, a što ako je čovjek doista gladan
Onda sam krenula sa oprobanom taktikom.
Kad mi pozvone i počnu sa standardnom spikom. Gladna su mi djeca, siromašna sam i sl. Ja velim da mi treba oprati prozore i da ću lijepo platiti za to, pa ako želi ...
Ako odbije ili se sama okrene i ode ... znam da je bila muljatorica kojoj treba love za piće ili cigarete, ako pristane, velim ne treba hvala, i dam nekad novac, nekad hranu...
__________________
Mrzim 503 Service Unavailable !!!
Romantica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 15:39   #186
Romantica; brzo će se pročuti " to je ona koja samo na aktera lovi " i taj čas budeš imala sve koji pristanu na neku šljakicu a opet prođu lišo.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 16:21   #187
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
99% beskučnika su kroneri ili psihički bolesne osobe...
Ali interesantno kako se "beskučnici" uvjek nalaze po gradovima. Ni jednom ne padne na pamet da ode u neko selo gdje gdje god se okreneš ima šta za jesti. Za neki obavljen posao svaki seljak bu ti platio par kuna a o praznim nenaseljenim kučama da ne govorim..
Pa da ukrade 1 krumpira i da posadi na neku ledinu izrasti če mu bar 10 kila istog. Ali ne, svi u grad i onda im još Bandić daje stanove a pola Hrvatske prazno od stanovništva i plodne zemlje kolko hočeš...
Dobro kažeš,većina su ih ovisnici ili bolesnici,a ključna crta im je svima filozofiranje i nedostatak kontakta sa materijalnom vrijednošću stvari,rada,proizvodnih procesa i slično,gdje bi im seoski život možda mogao bit vrhunska terapija za spuštanje iz oblaka i prizemljavanje...
Neki nikad ne dobiju priliku za selo,dok neki drugi (čak rođeni seljaci) bježe od tog istog sela ko vrag od tamjana...

Meni npr. nije jasno zašto beskućnici nemaju osobne iskaznice?
S jedne strane je nehumano i degradira ljude tj. osobe koje su se možda našle u toj situaciji nerješivim okolnostima,a s druge strane netko od njih može napravit zločin a da se svugdje predstavlja drugačijim imenom i prezimenom i da ga se ne može nać..

Quote:
zuzz kaže: Pogledaj post
.. ima i onih koji su beskućnici zbog nebrige vlastite obitelji. Neki dan je bio prilog o ženi iz Rijeke koja živi u spilji, i to zato što je svoj stan poklonila sinu. Pitam se kakvo govno od čovjeka dopušta da mu majka živi u takvim uvjetima??
Ima ih,i mislim da bi trebali smislit neki zakon i za takve.

Quote:
VeronikaN kaže: Pogledaj post
Jesi li ikada pokušao zamisliti sebe,gladna,bez krova nad glavom?
Jesi li ikada promislio koliko je teško čovjeku koji nije tako odabrao ispružiti ruku i prositi?
Jesi li pomislio da je invalidu bez osobnog(a i sa njim)dohodtka teško ili nemoguće preživjeti?

Štetno po društvo je nebriga za one istinski potrebite,ne odstranjivanje onih kojima to nije potreba već način dolaženja do novca.

Dovoljan je jedan pogled u oči prosjaka da bi se prepoznalo u koju vrstu spada.
Postoje prosjaci i "prosjaci"!
Da.Jedni u očima nose izgubljeno dostojanstvo i strah,a u drugima samo blica machiavellistički sjaj..

Zadnje uređivanje Lyte-as-a-rock : 16.01.2013. at 16:34.
Lyte-as-a-rock is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 16:26   #188
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Smjeste ih u neke ustanove (tipa dom u Bidružici)...
99% beskučnika su kroneri ili psihički bolesne osobe...

Ali interesantno kako se "beskučnici" uvjek nalaze po gradovima.

Pa da ukrade 1 krumpira i da posadi na neku ledinu izrasti če mu bar 10 kila istog. Ali ne svi u grad i onda im još Bandić daje stanove a pola Hrvatske prazno od stanovništva i plodne zemlje kolko hočeš...
S obzirom na novije propise, poraste cijena i racuna, i smanjenje plaća, mislim da ce zbog ovrha biti sve vise ''normalnih'' beskucnika .. i to cijelih obitelji...

Zasto u gradu?
MOzda jer nisi sa sela pa ih tamo ne vidis?
Mozda jer je lakse naci hranu u smecu? Ne znam

Ali dobra ideja...Zasto se ne skupe, naprave si krumpiriste i jedu?

Mozda zato jer bi ih drzava natjerala da plate porez na uzgojeno?
Svakako, treba ih obrazovati kako da to ucine, a treba i alat (ma nek to rade s razbijenim bocama, rucno).

Evo, sad ce dobijati i kaznu od nekoliko tisuca za prosjacenje ili zatvor. Otkud ce se drzava naplatiti kad prose jer nemaju? Ako su u zatvoru idu na teret poreznih obveznika, tebe i mene.

Znas li da prosjaci po zimi namjerno rade prekrsaj da ih se uhvati, stavi u pritvor/zatvor da provedu zimu na toplom. Imaju za jest, mogu se oprati, a tu je i tv sa vrlim sapunicama i nogometom?

Znas li koliko poreznog dugovanja ''odredenih bogatasa'' u RH ide u zastaru, a o tome se suti? To su ti takvi iznosi koji bi mogli nahraniti cijeli grad...

Uostalom smijesno je da netko ''tko se kupa u mlijeku'' pise zakon i govori gladnima da ako i oni to ne cine, ''bit ce kaznjeni''.

Post se odnosi na siromasne i bijedne, a ne ''pozere''.
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 17:27   #189
Quote:
LanaMala kaže: Pogledaj post
Joj,ja sam primijetila da se od sredine 12.mjeseca jedan stariji striček s dugom bradom i puno vrecica i bisaga spava redovito kod onih stepenica koje vode na Gornji grad. Moze li se nekoga nazvati da mu pomogne? Pa Bandic je sagradio ono nekakvo skloniste. Ali, sto je s ljudima koji nisu prisebni i niti ne znaju gdje su i sto im se dogadja.
Ne možeš nekoga prisiliti da ide u sklonište, a većina „pravih“ beskućnika nešto takvo i ne želi.


Quote:
dead-as-a-rock kaže: Pogledaj post
… Meni npr. nije jasno zašto beskućnici nemaju osobne iskaznice?...
s druge strane netko od njih može napravit zločin a da se svugdje predstavlja drugačijim imenom i prezimenom i da ga se ne može nać…
Zašto ne bi imali? Većina ih ima prijavljenu neku adresu na osnovu koje su dobili osobne isprave i uredno ih koriste. Što se tiče zločina, skoro apsolutna većina njih ne čini kaznena djela, čak niti prekršaje osim ovih nužnih (skitnja, prosjačenje i sl.), a identitet većine njih je dobro poznat i građanima u čijem susjedstvu se kreću, a i policajcima koji rade na tim terenima.


Quote:
emnasut462 kaže: Pogledaj post
… Ali dobra ideja...Zasto se ne skupe, naprave si krumpiriste i jedu?...
Zato što ne živimo u romantičnom filmu iz 50-ih. Većina beskućnika su potpuno samostalni i samotnjaci, a nije im stalo do ničeg materijalnog osim osobnih stvari koje nose sa sobom (npr. imaju priliku dobiti novu torbu za stvari, ali radije nose svoju staru, podrapanu - provjereno u stvarnosti), tako da skupljanje i zajednički rad (ustvari, ikakav rad) ne dolaze u obzir. Presvlačenje, kupanje, i sl., ništa ne prolazi. S druge strane, ovi koji su beskućnici iz ekonomskih razloga su u gradovima često i jer bježe od takvog skupljanja i rada.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 15:20   #190
Ja sam davno izračunao koliko godišnje cca dam raznim "žicarima". Nakon toga sam za tu svotu + 50% dao trajni nalog banci, pa ona svakog 20. siječnja proslijedi Crvenom križu. Od tada ne dajem nikom i ne boli me savjest.
miggyd1967 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 12:12   #191
Quote:
miggyd1967 kaže: Pogledaj post
Ja sam davno izračunao koliko godišnje cca dam raznim "žicarima". Nakon toga sam za tu svotu + 50% dao trajni nalog banci, pa ona svakog 20. siječnja proslijedi Crvenom križu. Od tada ne dajem nikom i ne boli me savjest.
A tko zna komu oni daju te novce. Mislim da ne idu uvijek u prave ruke. Osjetim kad me lažu, a nekad i njima udjelim, neka, i tako tih par kuna potrošim na gluposti koje mi ne trebaju.
Neki dan ispred bolnice čekam mamu, vidim tipa, ide od auta do auta. Ne izgleda baš najbolje, očito. Dođe do mene, otvaram prozorsko staklo, pita par kn i pokazuje mi uputnicu i nalaz iz psihijatrijske ustanove u kojoj se nalazi. Kaže, svi su ga napustili pa mu treba za kavu, šećer i osnovne potrebe. Dala sam mu 20 kn, pa makar i lagao. Naime prvi put sam čula takvo što pa rekoh, nek mu bude. Da, nastavio je i dalje od auta do auta, ali barem se nisam kasnije loše osjećala. Nema goreg osjećaja od žaljenja. Radije ću udjeliti nekomu kome možda i ne treba, nego ne udjeliti nekomu komu je zaista potrebno.
Enter Sandwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 15:29   #192
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Zato što ne živimo u romantičnom filmu iz 50-ih. Većina beskućnika su potpuno samostalni i samotnjaci, a nije im stalo do ničeg materijalnog osim osobnih stvari koje nose sa sobom (npr. imaju priliku dobiti novu torbu za stvari, ali radije nose svoju staru, podrapanu - provjereno u stvarnosti), tako da skupljanje i zajednički rad (ustvari, ikakav rad) ne dolaze u obzir.
Ono je bila sarkasticna recenica
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 20:45   #193
Quote:
Blank Page kaže: Pogledaj post

ja ti mogu samo dati savjet ovak prek neta.
pustila si nepoznatu osobu u kuću i ostavila ju bez nadzora a imaš malo dijete doma. divno je bit humanitarac i dobrostiv i sve to skupa ali ti prosjaci nisu tvoja odgovornost. dovela si sebe i svoje dijete u izravnu opasnost.
izravno ali iskreno. a ti kak hoćeš

Imam jednog prijatelja, dugogodišnjeg, bila sam mu vjenčana kuma.
Ovom rečenicom si me podsjetio na njega. Živjeli smo nekada vrata do vrata i moram priznati da mi je bio "sigurnost" kad je moj suprug bio odsutan.
Mogao je ući tko god želi i kad god želi, nikad se nisam zaključavala.
Ne zaključavam se ni sada, bez obzira što na vratima stoji slika mog Njemačkog ovčara. Naprosto nemam tu naviku. Ja sam kao oni u Švedskoj i Nizozemskoj, oni nikad ne zaključavaju vanjska vrata.

I danas, kad god netko zvoni, a često su prosjaci raznih profila, otvaram, nevažno je da li sam sama ili nas ima još.
Nemam taj strah od provalnika, od lopova, kriminalaca, mada se događa, jasno mi je.
A opet, kada vide ovaku naivnu i nevinu osobu kao ja, vjerojatno bi svi odustali.
Ha ha ha ha ....
Omaha is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 01:18   #194
Quote:
emnasut462 kaže: Pogledaj post
Ono je bila sarkasticna recenica
Ispričavam se. Imao sam nedavno jednu sličnu raspravu sa šogorom, pa sam još nasekiran.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 12:28   #195
sjedim ja u bircu u bogovićevoj, prilazi nam dečko 20-ak godina. "ispričavam se, ja sam iz doma za nezbrinutu djecu, sam sam, nemam nikoga, možete li mi pomoći s kojom kunom, za džeparac, za školu..." dečko bio iskren, teško mu je u životu, i sigurno još teže žicat, i bilo mi žao...
sat vremena kasnije ga vidim kako ispija pivu uz kutiju marlbora.

ko zna ko je i šta je. možda fakat je iz doma, možda nije. ali ako toliko uspije užicat s tom pričom da si može priuštit više nego što mogu ja. e pa onda jebemu.
__________________
Ken, I grew up in Dublin. I love Dublin. If I grew up on a farm, and was retarded, Bruges might impress me but I didn't, so it doesn't.
Miss Scare is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2013., 12:18   #196
Tako vam se meni frendica hvalila kako joj roditelji idu na skijanje sa direktorom Nazorove... kaže dobili su sad neku veliku donaciju pa on tako malo časti frendove odlaskom na skijanje.

Od tada nikakva takva "ustanova" od mene nije dobila ni lipe.
Samo bakice i dedeki za koje stvarno vidiš da su gladni i da im treba pomoć.
ya-ya is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 00:40   #197
A znaš tko je direktor Nazorove?
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 03:46   #198
Quote:
ya-ya kaže: Pogledaj post
Tako vam se meni frendica hvalila kako joj roditelji idu na skijanje sa direktorom Nazorove... kaže dobili su sad neku veliku donaciju pa on tako malo časti frendove odlaskom na skijanje.

Od tada nikakva takva "ustanova" od mene nije dobila ni lipe.
Samo bakice i dedeki za koje stvarno vidiš da su gladni i da im treba pomoć.
tako je...
__________________
My mama told me not to fool with oleander.
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 12:16   #199
Quote:
Miss Scare kaže: Pogledaj post
sjedim ja u bircu u bogovićevoj, prilazi nam dečko 20-ak godina. "ispričavam se, ja sam iz doma za nezbrinutu djecu, sam sam, nemam nikoga, možete li mi pomoći s kojom kunom, za džeparac, za školu..." dečko bio iskren, teško mu je u životu, i sigurno još teže žicat, i bilo mi žao...
sat vremena kasnije ga vidim kako ispija pivu uz kutiju marlbora.
Neki dan predvečer odem u Kaufland i prilazi mi djevojka od nekih 20-22 godine, u staroj čistoj jakni, nenašminkana ali jako lijepa. Pita me imam li 3 kune jer joj treba za hranu. Dao sam joj 20kn jer nisam imao ništa sitnije, zahvalila je i ja sam otišao svojim poslom. Na blagajni ispred mene ta ista djevojka plaća 2 konzerve graha i najjeftiniji polubijeli kruh u najlonu.

Bilo mi je baš drago
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 20:10   #200
triba si je odvest na dejt, zasto ja nikad ne naidjem na lijepe prosjakinje
__________________
My mama told me not to fool with oleander.
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:17.