Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2009., 10:53   #81
Quote:
whiteman kaže: Pogledaj post
Prije nekoliko dana draga je odselila... Odvela našu kćer... Rastava je u postupku... Nakon 15 godina braka...
Ja sam podnio tužbu nakon nekoliko njenih prevara u zadnjih dvije godine, i zamolio ju da ode da ju više ne gledam...
Sada mi je strašno, još ju strašno volim i strašno mi nedostaje...
Kada će to prestati...? I hoće li uopće?
Je li moguće prestati voljeti nekoga?
"Ali upravo onaj tko je slab mora umjeti biti jak i otići ako je onaj jak odveć slab da bi mogao povrijediti slaboga."

"Ljudsko vrijeme se ne okreće u krugu, nego juri u ravnoj crti naprijed. To je razlog zašto čovjek ne može biti sretan jer je sreća čežnja za ponavljanjem."

(Milan Kundera)
grejp_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 10:59   #82
Ma svaki kontakt je loša opcija...
Svaki put kad ju vidim, kada razgovaramo, kada razmijenimo sms, u meni to izazove buru emocija... ljubavi, mržnje, očaja... svega, tko zna čega...
I to me ubije, i zato pokušavam izbjegavati bilo kakav nepotreban kontakt, komuniciram samo ako baš moram, pokušavam uglavnom razgovarati sa malom
whiteman is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 11:02   #83
Quote:
whiteman kaže: Pogledaj post
Ma svaki kontakt je loša opcija...
Svaki put kad ju vidim, kada razgovaramo, kada razmijenimo sms, u meni to izazove buru emocija... ljubavi, mržnje, očaja... svega, tko zna čega...
I to me ubije, i zato pokušavam izbjegavati bilo kakav nepotreban kontakt, komuniciram samo ako baš moram, pokušavam uglavnom razgovarati sa malom
Sve to prođe. Svako se spašava kako zna u tim trenutcima. Jedina utjeha je da će sigurno proći. Koliko će trajati ovisi o puno stvari, ali ponajviše o tebi.
Svima nam je to poznato.
Imaš razne tehnike, plakanje, mržnja, bjes, bježanje, izbjegavanje....a sve u cilju da dobiješ na vremenu koje će odraiti svoje.
Ali tvoje misli mogu ti biti ili najveći neprijatelji ili najboljio saveznik.
__________________
đaba ti što imaš pločice na stomaku kad nemaš stolariju u glavi

fantazy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 11:03   #84
Jel te ona varala sa istim cijelo to vrijeme il ?
__________________
kad više neznaš kamo bi išao,sjeti se odakle si došao!
medenany is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 11:03   #85
Quote:
"dragi krmak" kaže: Pogledaj post
Tebi je to tada trebalo, ništa ti drugo nije pomagalo.

Ovaj čovjek se ne dvoumi da li oprostiti, da li je primiti natrag, niti mu je potreban razgovor u tom smjeru. A to je ono gdje su mentor i učenica fulali i pokušali odvući temu u krivom smjeru.

Krmak, svi dobronamjerni, a Lord spada u takve, daju one savjete koje drže najboljima. Baš kao što si ti davao medenany. Sad hoćete li se ti i Lord složiti oko toga što je za whitemana najbolji savjet je već druga stvar. Ali whiteman je na forum i došao da bi poslušao različite savjete, pa će sam odlučiti koji prihvatiti. Slomljeno mu je srce, a ne napravljena lobotomija.

A mislim da si i krivo shvatio Lordovu poantu koja se kasnije iskristalizirala. Postavio je whitemanu pitanja zašto se usprkos ljubavi i nedostajanju odlučio na rastavu tj. da ta žena nije pored njega. I dao mu kasnije odgovor kojeg je i sam whiteman u dubini mozga svjestan. Zato što on ne voli tu ženu nego sliku koju je stvorio o njoj. Da li je ona ikad i bila takva žena (osobno sumnjam jer ljudi se ne mijenjaju baš tako korjenito), ili je whiteman samo mislio da jest ali ga je život demantirao (što je puno češći slučaj jer neke mane tek s vremenom isplivaju, kad dođe prilika da se pokažu) sad je u biti sasvim svejedno. Ali onog trenutka kad whiteman shvati da ono što gleda kad vidi tu ženu nije ono što želi i što mu treba počet će njegov oporavak.

Zadnje uređivanje Cordelia : 17.11.2009. at 11:10.
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 11:04   #86
Quote:
whiteman kaže: Pogledaj post
Ma svaki kontakt je loša opcija...
Svaki put kad ju vidim, kada razgovaramo, kada razmijenimo sms, u meni to izazove buru emocija... ljubavi, mržnje, očaja... svega, tko zna čega...
I to me ubije, i zato pokušavam izbjegavati bilo kakav nepotreban kontakt, komuniciram samo ako baš moram, pokušavam uglavnom razgovarati sa malom
Tako sam si nekako i mislio da je... Bilo bi jako dobro da imaš/nađeš neko žensko društvo. Ne mislim na ono što će sad svi pomisliti , nego nekoga za razgovor, zezanciju, pa i flert, dapače...
__________________
Dok se ne pomiriš s tim da radiš loše jer si loš, a ne zato što to loše što radiš nije loše, pisat ćeš ovakve baljezgarije, lažno zadovoljan sobom.
"dragi krmak" is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 11:09   #87
Quote:
Cordelia kaže: Pogledaj post
Krmak, svi dobronamjerni, a Lord spada u takve daju one savjete koje drže najboljima. Baš kao što si ti davao medenany. Sad hoćete li se ti i Lord složiti oko toga što je za whitemana najbolji savjet je već druga stvar. Ali whiteman je na forum i došao da bi poslušao različite savjete, pa će sam odlučiti koji prihvatiti. Slomljeno mu je srce, a ne napravljena lobotomija.

A mislim da si i krivo shvatio Lordovu poantu koja se kasnije iskristalizirala. Postavio je whitemanu pitanja zašto se usprkos ljubavi i nedostajanju odlučio na rastavu tj. da ta žena nije pored njega. I dao mu kasnije odgovor kojeg je i sam whiteman u dubini mozga svjestan. Zato što on ne voli tu ženu nego sliku koju je stvorio o njoj. Da li je ona ikad i bila takva žena (osobno sumnjam jer ljudi se ne mijenjaju baš tako korjenito), ili je whiteman samo mislio da jest ali ga je život demantirao (što je puno češći slučaj jer neke mane tek s vremenom isplivaju, kad dođe prilika da se pokažu) sad je u biti sasvim svejedno. Ali onog trenutka kad whiteman shvati da ono što gleda kad vidi tu ženu nije ono što želi i što mu treba počet će njegov oporavak.
whiteman je odavno shvatio "da ono što gleda kad vidi tu ženu nije ono što želi i što mu treba". varala ga je tri godine, i ja kod njega ne vidim niti tračak dvojbe o tome što mu je činiti. ovdje nas jednostavno pita hoće li bol proći, koliko još treba da je preboli.

stoga vas molim da ga ne vraćate korak u natrag postavljajući mu pitanja tipa "zašto ju je otjerao a još je voli"!
__________________
Dok se ne pomiriš s tim da radiš loše jer si loš, a ne zato što to loše što radiš nije loše, pisat ćeš ovakve baljezgarije, lažno zadovoljan sobom.
"dragi krmak" is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 11:09   #88
Quote:
"dragi krmak" kaže: Pogledaj post
Tako sam si nekako i mislio da je... Bilo bi jako dobro da imaš/nađeš neko žensko društvo. Ne mislim na ono što će sad svi pomisliti , nego nekoga za razgovor, zezanciju, pa i flert, dapače...

a zato si ti došao k nama
__________________
kad više neznaš kamo bi išao,sjeti se odakle si došao!
medenany is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 11:10   #89
Quote:
"dragi krmak" kaže: Pogledaj post
Ne mislim na ono što će sad svi pomisliti , nego nekoga za razgovor, zezanciju, pa i flert, dapače...
Ak se ne radi o onome "što će svi pomisliti", onda mu može pomoći i muškarac.

Whiteman, sve što osjećaš je skroz normalno, na kraju krajeva tek je prije par dana odselila.
__________________
#sprehitisemiro
#nedajsefico
robot jura is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 11:10   #90
Quote:
medenany kaže: Pogledaj post
a zato si ti došao k nama
eto. upravo sam to i sam sada shvatio.
i otvoreno kažem da mi je pomoglo.

plus ponekad nešto slično i u RL.
__________________
Dok se ne pomiriš s tim da radiš loše jer si loš, a ne zato što to loše što radiš nije loše, pisat ćeš ovakve baljezgarije, lažno zadovoljan sobom.
"dragi krmak" is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 11:11   #91
Quote:
"dragi krmak" kaže: Pogledaj post
Tako sam si nekako i mislio da je... Bilo bi jako dobro da imaš/nađeš neko žensko društvo. Ne mislim na ono što će sad svi pomisliti , nego nekoga za razgovor, zezanciju, pa i flert, dapače...
Joj, krmak, ne znam baš...

Meni se čini da ne možeš ništa ni sa kim dok si zateleban u idealnu verziju bivše ljubavi. Nitko nije ni blizu osobi koju si izgubio i sam si sebi smiješan, jadan i pomalo "prljav" što se uopće upuštaš u bilo kakvu komunikaciju sa suprotnim spolom.

Ja mislim da treba prvo biti načisto sam sa sobom i vlasitim osjećajima, a onda krenuti sa druženjima.
Uostalom, tako izbjegavamo i to da povrijedimo nekog tko to ne zaslužuje.
__________________
Never trust a species that grins all the time. It's up to something.
mala hijena is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 11:13   #92
Quote:
robot jura kaže: Pogledaj post
Ak se ne radi o onome "što će svi pomisliti", onda mu može pomoći i muškarac.
A ne znam baš... napiti se s frendom često dobro dođe, al ne valja ni u tome pretjerati.

Treba mu takvo okruženje koje će ga podsjetiti da je on još uvijek lovac, i da ima lovine svuda oko njega.
__________________
Dok se ne pomiriš s tim da radiš loše jer si loš, a ne zato što to loše što radiš nije loše, pisat ćeš ovakve baljezgarije, lažno zadovoljan sobom.
"dragi krmak" is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 11:14   #93
Quote:
"dragi krmak" kaže: Pogledaj post
whiteman je odavno shvatio "da ono što gleda kad vidi tu ženu nije ono što želi i što mu treba". varala ga je tri godine, i ja kod njega ne vidim niti tračak dvojbe o tome što mu je činiti. ovdje nas jednostavno pita hoće li bol proći, koliko još treba da je preboli.

stoga vas molim da ga ne vraćate korak u natrag postavljajući mu pitanja tipa "zašto ju je otjerao a još je voli"!


slažem se ,svjestan je ,samo što je razlika između biti svjestan i prihvatiti to čega si svjestan ...
Jbg ga krmak,i ti si svjestan svega,ali teško je prihvatiti,jelda...
I zato takva pitanja i bole
__________________
kad više neznaš kamo bi išao,sjeti se odakle si došao!
medenany is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 11:17   #94
Quote:
"dragi krmak" kaže: Pogledaj post
whiteman je odavno shvatio "da ono što gleda kad vidi tu ženu nije ono što želi i što mu treba". varala ga je tri godine, i ja kod njega ne vidim niti tračak dvojbe o tome što mu je činiti. ovdje nas jednostavno pita hoće li bol proći, koliko još treba da je preboli.

stoga vas molim da ga ne vraćate korak u natrag postavljajući mu pitanja tipa "zašto ju je otjerao a još je voli"!
čovječe, to te ja pitam...
whiteman is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 11:17   #95
Quote:
mala hijena kaže: Pogledaj post
Joj, krmak, ne znam baš...

Meni se čini da ne možeš ništa ni sa kim dok si zateleban u idealnu verziju bivše ljubavi. Nitko nije ni blizu osobi koju si izgubio i sam si sebi smiješan, jadan i pomalo "prljav" što se uopće upuštaš u bilo kakvu komunikaciju sa suprotnim spolom.

Ja mislim da treba prvo biti načisto sam sa sobom i vlasitim osjećajima, a onda krenuti sa druženjima.
Uostalom, tako izbjegavamo i to da povrijedimo nekog tko to ne zaslužuje.
slažem se da ne može ništa ozbiljno, ali može svašta neozbiljno. za muškarce je to lijek koji funkcionira. za većinu barem.
za žene možda ne toliko. mada su se flasteri često spominjali tamo na temi...
__________________
Dok se ne pomiriš s tim da radiš loše jer si loš, a ne zato što to loše što radiš nije loše, pisat ćeš ovakve baljezgarije, lažno zadovoljan sobom.
"dragi krmak" is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 11:21   #96
Quote:
"dragi krmak" kaže: Pogledaj post
Treba mu takvo okruženje koje će ga podsjetiti da je on još uvijek lovac, i da ima lovine svuda oko njega.
Gledam mu avatar i vidim ga kak se kroz istarske šume šulja sa sulicom u ruci.
__________________
#sprehitisemiro
#nedajsefico
robot jura is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 11:21   #97
Quote:
"dragi krmak" kaže: Pogledaj post
slažem se da ne može ništa ozbiljno, ali može svašta neozbiljno. za muškarce je to lijek koji funkcionira. za većinu barem.
za žene možda ne toliko. mada su se flasteri često spominjali tamo na temi...

flaster je sranje,mehanizam obrane,zavaravanje...
Ko da na krvareću ranu veliku ko tava staviš flaster pa se nadaš da će kad ga skineš rana nestati...
Aha
Sam si bezveze potrošio flaster...
treba ga znati koristiti,bitan je pravi trenutak da bi on bio učinkovit ...
__________________
kad više neznaš kamo bi išao,sjeti se odakle si došao!
medenany is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 11:21   #98
Quote:
"dragi krmak" kaže: Pogledaj post
A ne znam baš... napiti se s frendom često dobro dođe, al ne valja ni u tome pretjerati.

Treba mu takvo okruženje koje će ga podsjetiti da je on još uvijek lovac, i da ima lovine svuda oko njega.
Ma i ovdje mi se nekako sviđa tvoje razmišljanje...
Mislim da bi to moglo biti produktivno... dahmmm...
whiteman is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 11:22   #99
Quote:
medenany kaže: Pogledaj post
slažem se ,svjestan je ,samo što je razlika između biti svjestan i prihvatiti to čega si svjestan ...
Jbg ga krmak,i ti si svjestan svega,ali teško je prihvatiti,jelda...
I zato takva pitanja i bole
teško je prihvatiti, al sam to učinio. krmak ponovo jaše!
tek povremeno me uhvate trenuci slabosti, sjete, dragih uspomena. al to je sve ok. jer više niti ne pomišljam na povratak na staro.
__________________
Dok se ne pomiriš s tim da radiš loše jer si loš, a ne zato što to loše što radiš nije loše, pisat ćeš ovakve baljezgarije, lažno zadovoljan sobom.
"dragi krmak" is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 11:23   #100
Quote:
"dragi krmak" kaže: Pogledaj post
teško je prihvatiti, al sam to učinio. krmak ponovo jaše!
tek povremeno me uhvate trenuci slabosti, sjete, dragih uspomena. al to je sve ok. jer više niti ne pomišljam na povratak na staro.


bio bi lud da želiš na staro...
__________________
kad više neznaš kamo bi išao,sjeti se odakle si došao!
medenany is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:22.