Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.11.2016., 07:47   #1581
Quote:
gileg kaže: Pogledaj post
Ipak si odustao?! Mislim da je tako i najbolje, stići ćeš drugi put kada budeš imao više vremena. A za tih desetak sati možeš pogledati par osnovnih stvari u centru, nije da ćeš daleko stići. Odi na Tiananmen pa u Zabranjeni grad. Nakon toga možeš ako stigneš do Olimpijskog grada ili u Temple of Heaven, ovisi već što više voliš. Navečer se promuvaj kroz Qianmen Street ili Wangfujing.

Za pekinšku patku mi smo otišli u Peking Duck Private Kitchen po preporuci sa Trip Advisora no ti nije baš u centru tako da ti ne bih preporučio ali ako te zanima brzo se dođe metroom a upute kako ga pronaći možeš vidjeti u mom putopisu: http://tripologia.com/putopisi/pekin...i-smoga-3-dio/ U centru grada nismo probali patku, tamo kažu da vrijedi kao i svugdje u svijetu, što si bliže centru cijena je viša a hrana lošija.
Odlicno, izguglat cu sve ovo. Puno ti hvala
Ma da, citao sam na netu koja je zezancija za stići tamo, i koliko ima scamova, i onda mi se ne da zafrkavati. Radije onda da obidjemo ovo sto nam je blizu i dostupno
Red_bullet is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2016., 11:55   #1582
Quote:
Red_bullet kaže: Pogledaj post
Odlicno, izguglat cu sve ovo. Puno ti hvala

Ma da, citao sam na netu koja je zezancija za stići tamo, i koliko ima scamova, i onda mi se ne da zafrkavati. Radije onda da obidjemo ovo sto nam je blizu i dostupno


To je dobra odluka.
Preporučam ti Tianamen, Zabranjeni grad. Olimpijski kompleks je meni bio umjetan.
Osobno, Shangai me je puno više oborio sa nogu...

Sad mi je van pameti, ali imaju one svoje geto-uličice i tamo su fkt svašta nakuhavali...


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 18:20   #1583
Koja je trenutno cijena turisticke vize?

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
nikola.vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 22:51   #1584
hitno mi treba odgovor a nemam vremena traziti po forumu
da li hrvatima treba viza za Hong Kong?
znam da za Kinu treba, ali navodno za Hong Kong ne treba
je li to istina?

hvala puno unaprijed
__________________
ti si potpis moj..
insomniac_ica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 22:57   #1585
Istina.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 23:04   #1586
hvala!
__________________
ti si potpis moj..
insomniac_ica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 15:24   #1587
Karte za vlak

Ima li netko iskustva s kupovinom karata za vlak online? Zanima me ruta Šangaj - Xian i Xian - Peking, G-train 2nd class. Prema stranicama na kojima gledam, vlakovi su (na današnji dan) možda dan-dva ranije rasprodani ili nisu uopće, ali ću tamo biti u 7. mjesecu pa sad ne znam hoću li moći na licu mjesta par dana prije polaska u Xian kupiti karte na kolodvoru ili će bit rasprodane (ljetna sezona, godišnji odmori...)?

Preporučate li koji web site? Gledam Travel China Guide, ctrip, China Ticket Online, China Highlights, China diy travel ... Htjela bih izbjeći da moram posredniku slati presliku putovnice. Jasno mi je da im treba broj putovnice i ime i prezime, jer je to potrebno i kada se kupuje na samom kolodvoru, ali cijelu kopiju im ne dam iz sigurnosno - paranoičnih razloga Vidim da China Highlights traži kopiju; je li netko kupovao preko koje od ovih drugih stranica?

Dostava karte u hotel mi nije bitna, pokupila bi ju na kolodvoru.
cocinell is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 21:22   #1588
Moj savjet je da kupis karte sto je prije moguce. Stvarno se brzo prodaju, ipak je to Kina.
Ja sam kupovao preko China Highlights, sve je proslo u redu, jako brzo odgovore nakon sto se kupi karta.
Ne znam jesam li slao scan putovnice, mislim da da, ne vidim tu neki problem, ali svatko odlucuje za sebe.
noldo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 12:46   #1589
Navodno Kinezi baš i ne putuju tim bullet trains jer su im preskupi, mislila sam da bi moglo biti problema zbog više turista ljeti.
Ako sam dobro shvatila, pre-sale time je 30 dana prije datuma polaska. Znači mogu se on-line posrednicima javiti tj. predbilježiti kad hoću, ali oni kupuju kartu najranije 30 dana prije?
cocinell is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 17:26   #1590
Kinezima preskupo? 😆

Za kupovinu sam i ja tako shvatio, ja sam kupovao nekih 30 dana prije tako da je odmah sve bilo rjeseno.
noldo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 18:34   #1591
A ne znam, tak su mi rekli. Nisam htjela biti zločesta niti išta, isprike Kinezima

Hvala ti na informacijama!
cocinell is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 20:19   #1592
Dragi svi,
voljela bih sredinom lipnja otići u Kinu jer Emirati trenutno imaju povoljnu cijenu direktnog leta za Peking.
Molim vas par savjeta!
Je li sredinom lipnja već pretoplo za razgled znamenitosti?
Voljela bih otići i u Šangaj pa vas molim savjet je li pametnije to odraditi kao višednevni izlet pa se vratiti u Peking ili uzeti avionske karte ZG-Peking/Šangaj-Zagreb...
Ako imate neke preporuke za provjere hotele u Pekingu, molim vas javite!
Hvalaaaa!
blue_berry is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 03:18   #1593
Za vas koji ste bili u Kini, što vam se čini je li istina ovo:

sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 09:23   #1594
Pozdrav svima,
Imam na raspolaganju 8 punih dana (+ dolazni dan) s dolaskom i odlaskom iz Pekinga.
Dvoumim se da ih rasporedim na 5 noćenja u Pekingu i 3 u Xianu ili da još ubacim Pingyao.
Što vi preporučate, s obzirom na vrijeme koje raspolažem?
lester is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 10:21   #1595
Pingyao ubaci ako nikad nisi bio u "slicnom" gradicu. Meni nije bio nesto, ok za jedno nocenje, ali opet nista posebno.
5 Peking + 3 Xian je dobra kombinacija iako ako ides na Huashan bi mozda bila bolja 4+4 opcija. Sve ovisi sto volis.
noldo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 20:39   #1596
Hvala na odgovoru, još dva pitanja...
1. Huashan ako bih išao, onda bi to bio isključivo kao jednodnevni izlet iz Xiana. Je li ta varijanta dobra ili se preporučuje uzeti noćenje?
2. Zadnji dan imam let u tri ujutro iz Pekinga; da uzmem jedno noćenje prije u Pekingu ili da idem zadnji dan izravno iz Xiana pa da ostavim kofere negdje u gradu (ili izravno na aerodrom)?
lester is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 09:26   #1597
1. Mi smo ga odradili kao jednodnevni izlet. Krenuli iz Xiana nekim sporim vlakom oko 6.30, uzeli zicaru i bili smo gore jako brzo, mislim oko 9.30-10. Gore smo obisli sve vrhove i jos onaj Chess pavilion i bili smo gotovi oko 16.30, s time da nismo bas puno sjedili i odmarali. Zicara za dolje i onda opet vlak (nikako ne idi autobusom) i u Xianu smo bili oko 20h.
Nocenje uzmes samo ako zelis gledati izlaz sunca. S obzirom na kolicinu smoga - sretno s tim! :-)

2. A to moras sam procijeniti. Vlakovi su brzi i pouzdani, nemoj bas otici sa zadnjim vlakom na avion, uzmi si neku rezervu.
noldo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 09:27   #1598
Moja iskustva su stara 5 godina, ali mislim da još uvijek vrijede.

Pretpostavljam da misliš vlakom iz Peginga za Xi'an? Ako da, Pingyao se ubacuje da razbije put. Vlak iz Pekinga vozi cijelu noć i stiže u Pingyao negdje oko 7 ujutro, a idući kreće navečer i stiže u Xi'an isto rano ujutro. I to je totalno convenient. Ima se što za šetati po gradiću, a popodne se uvališ u neki guesthouse i piješ pivo i jedeš do vlaka.

Huashan - ovisi koliko želiš hodati. Ja sam krenuo misli u 9 ujutro iz Xi'ana i oko 7 navečer sam bio na vrhu, hodajući cijelo vrijeme. Ako nisi baš fit, uspon od dna je ubitačan. Žičara prepolovi put, ali meni bi bilo žao, neki od najboljih dijelova su ispod žičare. Zašto ne noćenje, to ne radi nikakvu razliku, možeš se ustati u cik zore i krenuti nizbrdo.

Ako letiš iz Xi'ana za Peking, što je i jeftino i praktično, onda imaš za ostaviti torbe na aerodromu pa u grad. Ako ti je let u 3 ujutro, trebaš oko 23h krenuti na podzemnu za aerodrom, tak da mislim da noćenje ne treba.
Danchee is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 20:11   #1599
Hvala momci
Mislim da ću onda izbaciti Pingyao, a Huashan ću ipak vjerovatno odraditi kao jednodnevni izlet. Da je više vremena na raspolaganju možda bi bilo drugačije
lester is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 09:34   #1600
Pozdrav svima,
planiram kod prijatelja u Changde u 10mj pa se polako pripremam.
Letio bih do Pekinga pa lokalni let dalje. Prvi let ću organizirati ja a drugi prijatelj.

Moje pitanje je oko vize, obzirom da imam smještaj kod prijatelja s radnom vizom može li mi on poslati pozivnicu (vj. ne) ili da radim neki fiktivni booking, što nisam nikad radio pa ne znam odakle krenuti?
Moram li za vizu priložiti i kartu za drugi let? Da uopće prijavljujem Changde i to da imam smještaj? Nezz... Planiramo zajedno malo proputovati okolo naravno.
Svaka informacija dobrodošla
hulja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:52.