Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.12.2016., 21:34   #1181
trazim misljenje

Pozdrav,

Mozda moj post ne odgovara temi ali zanima me Vase misljenje iz razloga jer me jako kopka i jede mi dusu iz dana u dan.
Radi se o tome da sam radio u drzavnoj tvrtci preko student servisa(a prije toga dao otkaz na dobroj poziciji u ht-u).Dao sam otkaz iz razloga jer me zanima posao struci a to mi je bila mogucnost u drzavnoj tvrtci.Dosavsi u tvrtku ,super sam se uklopio i zavolio posao i po statistici sam bio medu 3 osobe sa najvise ucinka rada.Voditelj smjene je bio moj kolega sa faksa ,a to prije ni nisam znao dok nisam dosao u tvrtku....Naime na celu uprave je bio jedan covjek iz mog kraja koji prije svega nije ni iskreno bio kompetentan.Ja sam u tom trenutku bio apsolvent prometa sa iskustvom radeci vec u 3 dobre tvrtke.Obecao mi je neposredno job ali posto su moji starci dosta siromasni i nisu utjecajni u kraju,doslo je do toga da sam radio god i pola dzabe i posao nikad nisam dobio,upropastio sam si 2 god zivota i sad sam na 0,i cak 2 godine unatrag.Doticni mi ni na jedan mail nije odgovorio,nikad se nije zelio javiti na telefon,a s druge strane u tvrtku je zaposlio barem 30 ljudi najmanje,a vecina njih i njihovih obitelji je oisgurana i ne bi se cudio da je za pare zaposljavao.Ovih dana se dvoumim da mu posaljem mail i zahvalim na lijepom ponasanju i sve ostalo..
Cak se dvoumim da se javim indeksu za pricu o tipicnom uhljebljivanju.
Sada mi preostaje pravac Njemacka ili Irska jer ne vidim mogucnost napretka u ovoj drzavi..Zanima me Vase misljenje oko slucaja i kako bi Vi reagirali,dali bi se trebali bojati poslati mail ili ne?
btw uhljeb nisam jer sam po kompetenciji zadovoljavao sve uvjete za posao za koji sam mislio se javiti i nisam nicija rodbina,ali nazalost rodbinu sam gledao kako napreduje i zaposljava se a ja sam crna ovca ostao.Cak su neki clanovi koji su dolazili i dobivali poslove dodatno slani na skolovanje...
Hvala...
P.S pisao sam brzo i nisam gramatici najtocnije napiso tekst pa zanemarite taj dio ...
Konttogan09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 11:22   #1182
Bratic mi se javio na natjecaj za strucnog suradnika u jednom ministarstvu. Uvidom u arhivu natjecaja vidio je da je prije malo vise od godinu dana za to isto mjesto bilo raspisano strucno osposobljavanje, sto znaci da je taman sad SOR istekao i ta ce se osoba gotovo sigurno javiti na natjecaj.

Pitanje za upucene, je li se kad dogodilo da netko izvana bude izabran na radno mjesto ispred nekoga tko je tamo radio na strucnom osposobljavanju, i ima li se uopce smisla javljati? Da li povlacenje nekakve veze tu uopce moze pomoci?
trener morskih pasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 15:35   #1183
Ja imam drukčije iskustvo. Radila sam u javnoj ustanovi s još 10-ak kolega i nitko od nas nije dobio posao na natječaju koji je išao malo nakon SOR-a (a tražilo se tri osobe).
__________________
Roweeeena!
game is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 20:34   #1184
Quote:
game kaže: Pogledaj post
Ja imam drukčije iskustvo. Radila sam u javnoj ustanovi s još 10-ak kolega i nitko od nas nije dobio posao na natječaju koji je išao malo nakon SOR-a (a tražilo se tri osobe).
Za ovakve slucajeve sam cuo, ali samo u gradskim poduzecima u Zagrebu i gradskoj upravi. Kod ministarstava nisam bas siguran da je tako, ali nemam dovoljan "broj opazanja" da mogu sa sigurnoscu tvrditi.
trener morskih pasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 20:49   #1185
U vecini slucajeva (bar u dva min u kojima sam bila - sor i zamjena), natjecaji na neodredeno su rezervirani za ljude s dobrom vezom, a ne za sor ili vanjske....
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 22:47   #1186
Quote:
trener morskih pasa kaže: Pogledaj post
Za ovakve slucajeve sam cuo, ali samo u gradskim poduzecima u Zagrebu i gradskoj upravi. Kod ministarstava nisam bas siguran da je tako, ali nemam dovoljan "broj opazanja" da mogu sa sigurnoscu tvrditi.


Ovo sa zagrebom mogu potvrditi iz prve ruke


Sent from my iPhone using Tapatalk
fashfit is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 13:33   #1187
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
U vecini slucajeva (bar u dva min u kojima sam bila - sor i zamjena), natjecaji na neodredeno su rezervirani za ljude s dobrom vezom, a ne za sor ili vanjske....
Je li bilo riječ baš o identičnom radnom mjestu u istom sektoru i istom odjelu s istim opisom posla ili je natječaj bio raspisan za neko drugo mjesto u istom ministarstvu?

I koliko je vremena prošlo od tvog završetka rada na SOR-u i zamjeni do raspisivanja natječaja za neodređeno?
trener morskih pasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 21:35   #1188
ja sam se pak u svom iskustvu ( i nekih bliskih prijatelja) traženja posla i dobivanja poslova uvjerila da nikad ne treba slušati nikoga i nikakva proročanstva o natječaju koji je za nekoga. sama sam odradila sor u gradskoj upravi sa još nekoliko ljudi i nitko od nas nije nastavio raditi niti dobio posao tamo samo zbog te činjenice. a nedavno sam se pak javila na natječaj u instituciji za koju se priča da se nikako ne može upasti bez veze i koji je kao bio za nekoga tko je tamo odradio sor pa sam na kraju ja dobila rješenje o prijmu. svom.

veze će uvijek postojati i sigurno nisu rezervirane samo za određene institucije; samo ministarstva sigurno, samo gradska uprava i slično. ono što želim reći je da vi nikad ne možete znati koliko su te vaše informacije o namještanju natječaja točne i kako će se, pa čak i da je za nekoga nešto poludogovoreno, to sve odigrati na kraju. jer događalo se, odnosno dogodilo se baš mojoj prijateljici da je dobila posao na natječaju koji je bio za dečka koji je na testiranju imao ravno 0 bodova. on je valjda mislio da je dovoljno da se pojavi.

pravih veza je jako malo tj. manje ljudi ima prave veze no što se priča. pod prave mislim na veze samih ministara, pročelnika i ostalih čelnika tijela, u još pod uvjetom da su vam veze krvno srodstvo, 1. stupanj., gdje se kandidatu omogućuje dobivanje testa unaprijed, a sve ovo ostalo gdje nađete nekoga tko vam obeća nešto pa čak i misli za vas urigirati na način da vam na usmenom dodijeli veći broj bodova i tako omogući prednost je moguće samo ukoliko imate jako dobar test tako da...nikad ne znate i tu vam je prilika da uzmete prednost.
nikad ne znate kakva će vam biti konkurencija i kako se stvari mogu odviti, na sve te okolnosti ne možete utjecati u na to uopće ne treba trošiti energiju već ju samo treba usmjeriti na sebe i na dobru pripremu. kad tad upali.
jagodica_bobica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 21:50   #1189
Trener, moje iskustvo je takvo, ministarstva velika i mala - kako sam radila u sluzbama dosta visoko pozicioniranima, znalo se sve za koga je sto...i u mojoj sluzbi su 3 mjesta tako popunjena dok sam bila tamo, kao i sva mjesta u sluzbama do nas unutar iste jedinice (ti su i pitanja imali)...nedavno sam se prijavila za 2 mjesta u tim min, ali znam za koga su, a kako ja kao bivsa nemam te vrste veza, preporuka bivsih sefova ne pomaze...treba jako puno srece da se zvijezde poklope i dobije se posao u min....bar u mom slucaju i na mjestima gdje sam ja radila...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 22:27   #1190
Ja osobno ne znam niti jednu osobu koja je dobila posao u državnoj ustanovi, a da nije imala vezu. Možda postoiji šansa da se dobije posao bez veze, ali tu bi se nešto opako moralo poklopiti
sobotka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 22:30   #1191
Nije lako ekipi koja ima faks, a ne može do posla. U državnu firmu se ne može upasti, a kod privatnika plaće užasno male, radno vrijeme nemaš
sobotka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 22:33   #1192
U mojoj ex jedinici, jedno 50-ak ljudi, nitko nije bio bez veze (i to tocno se znalo kada je dosao i ciji je)...jedna od prvih lekcija koju dobijes kada pocnes raditi

place kod privatnika su nikakve, redovno minimalci bez radnog vremena i hrpa poslova koja nema veze s ipisom poslova za koje si se javio
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 22:43   #1193
Prije trinaest mjeseci sam završio SOR u jednom ministarstvu i položio DSI za stručnog suradnika. Obećavalo nam se više puta da će biti zapošljavanja na neodređeno. To se nije obistinilo. Pomirio sam se da nikada neću raditi u državnoj ni u javnoj službi jer nemam vezu.
Granin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 23:59   #1194
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
Trener, moje iskustvo je takvo, ministarstva velika i mala - kako sam radila u sluzbama dosta visoko pozicioniranima, znalo se sve za koga je sto...i u mojoj sluzbi su 3 mjesta tako popunjena dok sam bila tamo, kao i sva mjesta u sluzbama do nas unutar iste jedinice (ti su i pitanja imali)...nedavno sam se prijavila za 2 mjesta u tim min, ali znam za koga su, a kako ja kao bivsa nemam te vrste veza, preporuka bivsih sefova ne pomaze...treba jako puno srece da se zvijezde poklope i dobije se posao u min....bar u mom slucaju i na mjestima gdje sam ja radila...


A koja su to ministarstva? Ja znam osobu koja je bez veze dobila posao u min fin,a nit veze nit ista!


Sent from my iPhone using Tapatalk
fashfit is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 00:31   #1195
Unutarnji i vanjski
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 09:04   #1196
Ja znam par ljudi koji su se bez veze zaposlili u javnoj sluzbi dok u drzavnoj ne znam nikoga, sto naravno ne znaci da se tu i tamo uspije zaposliti netko tko nema vezu.
__________________
Tell me what you cherish most. Give me the pleasure of taking it away
SeraphimGoddess is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 09:12   #1197
Quote:
SeraphimGoddess kaže: Pogledaj post
Ja znam par ljudi koji su se bez veze zaposlili u javnoj sluzbi dok u drzavnoj ne znam nikoga, sto naravno ne znaci da se tu i tamo uspije zaposliti netko tko nema vezu.
Trebalo bi definirati što znači veza.

Je li to osobno poznanstvo s ministrom ili visoko pozicioniranim dužnosnicima u ministarstvu? Je li to članstvo u političkoj stranci koja je trenutno na vlasti pa se po defaultu dolazi tim putem? Ili govorimo o izravnom podmićivanju osoba koje odlučuju o zapošljavanju na radna mjesta?

Ako netko nema ništa od ovoga troje, sumnjam da mu poznanstvo s nekim tko je na nižim funkcijama u ministarstvu ili poznanstvo iz treće-četvrte ruke s milijun posrednika može previše pomoći.

Ili se varam?
trener morskih pasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 14:42   #1198
Quote:
jagodica_bobica kaže: Pogledaj post
ja sam se pak u svom iskustvu ( i nekih bliskih prijatelja) traženja posla i dobivanja poslova uvjerila da nikad ne treba slušati nikoga i nikakva proročanstva o natječaju koji je za nekoga. sama sam odradila sor u gradskoj upravi sa još nekoliko ljudi i nitko od nas nije nastavio raditi niti dobio posao tamo samo zbog te činjenice. a nedavno sam se pak javila na natječaj u instituciji za koju se priča da se nikako ne može upasti bez veze i koji je kao bio za nekoga tko je tamo odradio sor pa sam na kraju ja dobila rješenje o prijmu. svom.

veze će uvijek postojati i sigurno nisu rezervirane samo za određene institucije; samo ministarstva sigurno, samo gradska uprava i slično. ono što želim reći je da vi nikad ne možete znati koliko su te vaše informacije o namještanju natječaja točne i kako će se, pa čak i da je za nekoga nešto poludogovoreno, to sve odigrati na kraju. jer događalo se, odnosno dogodilo se baš mojoj prijateljici da je dobila posao na natječaju koji je bio za dečka koji je na testiranju imao ravno 0 bodova. on je valjda mislio da je dovoljno da se pojavi.

pravih veza je jako malo tj. manje ljudi ima prave veze no što se priča. pod prave mislim na veze samih ministara, pročelnika i ostalih čelnika tijela, u još pod uvjetom da su vam veze krvno srodstvo, 1. stupanj., gdje se kandidatu omogućuje dobivanje testa unaprijed, a sve ovo ostalo gdje nađete nekoga tko vam obeća nešto pa čak i misli za vas urigirati na način da vam na usmenom dodijeli veći broj bodova i tako omogući prednost je moguće samo ukoliko imate jako dobar test tako da...nikad ne znate i tu vam je prilika da uzmete prednost.
nikad ne znate kakva će vam biti konkurencija i kako se stvari mogu odviti, na sve te okolnosti ne možete utjecati u na to uopće ne treba trošiti energiju već ju samo treba usmjeriti na sebe i na dobru pripremu. kad tad upali.

drago mi je čuti bar poneki slučaj da se ljudi zaposle "bez veze" i čestitam!!!

no zbilja je da se za 99% poslova unutar državnih tijela i javnih ustanova zna za koga su unaprijed....
i da ljudima se dostave pitanja unaprijed,a nema načina to dokazati.....
ponekad se dogodi da dva i više kandidata imaju "jake veze" i moguće da u tom slučaju upadne kandidat koji nema vezu....znam za takva 2 slučaja.....

tako da nije patka i tko god je radio negdje u državnoj upravi,jls,školi nebitno zna kako to ide.....
meni su najslađi kandidati koji preko veze dobiju posao,a onda pričaju okolo kako nisu imali vezu....slatko do boli
Lenac7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 20:06   #1199
Quote:
Lenac7 kaže: Pogledaj post
drago mi je čuti bar poneki slučaj da se ljudi zaposle "bez veze" i čestitam!!!

no zbilja je da se za 99% poslova unutar državnih tijela i javnih ustanova zna za koga su unaprijed....
i da ljudima se dostave pitanja unaprijed,a nema načina to dokazati.....
ponekad se dogodi da dva i više kandidata imaju "jake veze" i moguće da u tom slučaju upadne kandidat koji nema vezu....znam za takva 2 slučaja.....

tako da nije patka i tko god je radio negdje u državnoj upravi,jls,školi nebitno zna kako to ide.....
meni su najslađi kandidati koji preko veze dobiju posao,a onda pričaju okolo kako nisu imali vezu....slatko do boli
da, ljudi ne kuže da im i nabliži prijatelji to nekada neće priznati.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 10:19   #1200
Kad bude natječaj za više radnih mjesta u nekom tijelu državne uprave, te netko ulozi žalbu vezano za odabir osobe za jedno ili više mjesta, da li to znači da se početak rada za sva mjesta iz natječaja prolongira ili samo za dotična radna mjesta?

Via Tapatalk
__________________
Faith rarelly calls up on us in the moment of our choosing!
Lady_Tila is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:56.