Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.05.2005., 02:39   #1
Bake i djedovi

Koliko često vaša djeca viđaju bake i djedove tj. vaše roditelje?
Potaknuta neugodnostima muževih roditelja na današnjim krstitkama moje male ljubavi planiram uvesti drastične promjene i te susrete što je više prorijediti sa sadašnjih dva puta mjesečno na puno manje.
Danas je moje zlato kršteno, a ja sam takooooo tužna zbog svih tih sranja
I ljuta na sebe jer sam opet prešutjela
Tijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2005., 03:36   #2
Re: Bake i djedovi

Quote:
Tijana kaže:
Koliko često vaša djeca viđaju bake i djedove tj. vaše roditelje?
Potaknuta neugodnostima muževih roditelja na današnjim krstitkama moje male ljubavi planiram uvesti drastične promjene i te susrete što je više prorijediti sa sadašnjih dva puta mjesečno na puno manje.
Danas je moje zlato kršteno, a ja sam takooooo tužna zbog svih tih sranja
I ljuta na sebe jer sam opet prešutjela
Pa što su pobogu napravili?
__________________
Quid quid latine dictum sit, altum videtur.
toorkish is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2005., 04:48   #3
Nisu ga jos vidjeli ni jedni ni drugi

Kad pomislim na sveksi digne mi se kosa na glavi Idemo za mjesec dana u Hr i ostat cu tjedan dana kod njegovih. Vec su dva mjeseca na iglama i izmisljaju cudesa
__________________
Oh, if all the little raindrops were lemondrops and lollipops, oh, what a rain that would be!
Standing outside, with my mouth open wide Singing La la la la, la la la, la la la, la la la
Issa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2005., 09:27   #4
Sveki mi je čuvala sina svaki dan do polaska u vrtić.
Mama mi čuva malu, također do polaska u vrtić.
Ulete obje kad mi idemo negdje, ili kad treba prespavat.
Svi smo u ljubavi i jako ih volim i jako sam im zahvalna
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2005., 10:18   #5
Ja sam jednom onako kazualno rekla svojoj kako cemo za nekih par godina vratiti se u Hrvatsku a ona popizdila, da kako ja mogu njenu unuku odvest od nje da kad ce da je vidi, a meni tad prekipilo pa joj kazem a sta je s mojom mamom, kada je ona vidi??? Tada sam joj sve po spisku sta me smetalo i ona je tada usutila. Otada ako mi sta smeta ja sam straight in the face!
Inace smo super a vidamo se 1 mjesecno sto je po mom muzu i previse.
Ipak nekada je bolje i presutjeti, sve zavisi u kakvim odnosima zelis biti s njima, ako ti je stvarno dopizdilo i svejedno ti je sta bude ti popricaj s njom onako otvoreno, a ako pak zelis zadrzati mir u kuci onda suti, ali nemoj da se uzrujavas, vjeruj mi ima ih i gorih od tvoje.... Ne znam sta drugo, to je moje osobno misljenje i kako bih ja napravila.
 
Odgovori s citatom
Old 09.05.2005., 12:46   #6
Quote:
enigma kaže:
Ja sam jednom onako kazualno rekla svojoj kako cemo za nekih par godina vratiti se u Hrvatsku a ona popizdila, da kako ja mogu njenu unuku odvest od nje da kad ce da je vidi, a meni tad prekipilo pa joj kazem a sta je s mojom mamom, kada je ona vidi??? Tada sam joj sve po spisku sta me smetalo i ona je tada usutila. Otada ako mi sta smeta ja sam straight in the face!
Inace smo super a vidamo se 1 mjesecno sto je po mom muzu i previse.
Ipak nekada je bolje i presutjeti, sve zavisi u kakvim odnosima zelis biti s njima, ako ti je stvarno dopizdilo i svejedno ti je sta bude ti popricaj s njom onako otvoreno, a ako pak zelis zadrzati mir u kuci onda suti, ali nemoj da se uzrujavas, vjeruj mi ima ih i gorih od tvoje.... Ne znam sta drugo, to je moje osobno misljenje i kako bih ja napravila.
Ma, probala sam ja i lijepo otvoreno razgovarat. Završilo tako da me ona vrijeđala i vikala na mene da je njezino pravo da nam se miješa u život i brak! S takvom osobom ja više nemam što razgovarat. Od mene ona može očekivat samo "dobar dan i doviđenja". I može zaboravit da će mi ikad više uzet dijete u ruke.
Tijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2005., 12:48   #7
Quote:
Tija kaže:
Sveki mi je čuvala sina svaki dan do polaska u vrtić.
Mama mi čuva malu, također do polaska u vrtić.
Ulete obje kad mi idemo negdje, ili kad treba prespavat.
Svi smo u ljubavi i jako ih volim i jako sam im zahvalna
Tija, i meni će mama čuvat Bubu kad krenem na posao. Dogovorili se da je tako najbolje još neke 2-3 godine, pa kad bude malo veća ide u vrtić.
I presretna sam zbog toga
Tijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2005., 12:55   #8
Moja mama našu malenu čuva barem dva dana u tjednu Malena se raduje kod svakog susreta, smije se od uha di uha, i naravno, dobiva tretman kakav mi ne možemo pružiti: Provodi sate na rukama bake, vožnje u kolicima, igranje na dekici, ma sve ono što malom djetetu treba. Bake i djedovi, da ih nema, trebalo bi ih izumiti
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2005., 12:56   #9
moj Kikenzi je svaki vikend kod jednih, od petka popodne do nedjelje podvečer. Ako neko od dida i baka naleti u tjednu, makar rijetko. On ih sve obožava ko i oni njega, makar meni je koma ako smo svi zajedno jer bi svako po svome. Ovako smo uveli da su s njim samio i niko se ne živcira.
Kikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2005., 13:28   #10
Quote:
Tijana kaže:
Ma, probala sam ja i lijepo otvoreno razgovarat. Završilo tako da me ona vrijeđala i vikala na mene da je njezino pravo da nam se miješa u život i brak! S takvom osobom ja više nemam što razgovarat. Od mene ona može očekivat samo "dobar dan i doviđenja". I može zaboravit da će mi ikad više uzet dijete u ruke.
E ja se sa tom tvojom ne bih nikako slagala, ona da se meni mijesa u zivot e pa to ne moze, ja bih odavno prekrstila sve putove da je tako.
Sorry ne znam sta da kazem ali ako je tako mozda je bolje i da se ne vidate dok ona ne dode pameti. Ili kao sto kazes "dobar dan i dovidenja" i ignoriras je.
 
Odgovori s citatom
Old 10.05.2005., 00:36   #11
Pitam se da li je logicno zahtjevati od mladih roditelja, pogotovo majki da svoje osjecaje ( cesto negativne) prema svekrvama odvoje od cinjenice da su to djetetova baka i djed?
Necu ulziti u to tko je i zasto kriv kod odraslih jer, frankly, to se dijete zapravo i ne tice. Svako dijete voli babu i dida ukoliko isti nisu bas neki bozemeprosti... Zasto mu uskratiti tu ljubav?
Mlada majka i baka se mogu totalno mrziti ali dok god je igra fer, a fer je treba postaviti zasto bi dijete bilo uskraceno?
Ja ne vidim nista lose u tome da ako je potrebno i otvoreno iskazati svoju netrpeljivost prema svekrvi i njezinim postupcima ali joj isto tako otvoreno i reci - ovo je vasa unuka/unuk i nitko vam ne brani da je volite i vidate.
Mozda se bolje cak malo distancirati od tog njihovog odnosa - tako bi cuvanje zivaca moglo biti zagarantirano.
__________________
...and in the end the love you take is equal to the love you make..
ah...
diadora is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2005., 16:06   #12
Quote:
diadora kaže:
Pitam se da li je logicno zahtjevati od mladih roditelja, pogotovo majki da svoje osjecaje ( cesto negativne) prema svekrvama odvoje od cinjenice da su to djetetova baka i djed?
Necu ulziti u to tko je i zasto kriv kod odraslih jer, frankly, to se dijete zapravo i ne tice. Svako dijete voli babu i dida ukoliko isti nisu bas neki bozemeprosti... Zasto mu uskratiti tu ljubav?
Mlada majka i baka se mogu totalno mrziti ali dok god je igra fer, a fer je treba postaviti zasto bi dijete bilo uskraceno?
Ja ne vidim nista lose u tome da ako je potrebno i otvoreno iskazati svoju netrpeljivost prema svekrvi i njezinim postupcima ali joj isto tako otvoreno i reci - ovo je vasa unuka/unuk i nitko vam ne brani da je volite i vidate.
Mozda se bolje cak malo distancirati od tog njihovog odnosa - tako bi cuvanje zivaca moglo biti zagarantirano.
eto, ja se ne mogu s time pomiriti i riješiti se svog stava - "ako sa mnom ne komuniciraš, nemaš šta raditi s mojim djetetom"

što ću, trudim se, dovodim svekrvi malog, no (iako se vidimo rijetko - 1-2 mjesečno - jer nismo iz istog kraja), UVIJEK me uspije iživcirati...
uz to, prema svojoj djeci su bili grozni i preda mnom forsiraju neke stvari što se tiče malog, tako da se jednostavno ne usudim ostaviti dijete nasamo s njima
također, mislim da i djedovi i bake sudjeluju u odgoju svog unuka (unuke), a nekako me je strah (iskreno) da bi išta od ovih prešlo na moga sina

inače moja mama čuva dijete dok sam na poslu
__________________
n/a
Tristram Shandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2005., 23:14   #13
Quote:
Tristram Shandy kaže:
eto, ja se ne mogu s time pomiriti i riješiti se svog stava - "ako sa mnom ne komuniciraš, nemaš šta raditi s mojim djetetom"
I ja tako mislim. I osjećam se u najmanju ruku jadno i tužno kad vidim kako se moji roditelji korektno i s poštovanjem ponašaju prema mom mužu.
Tijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2005., 08:21   #14
zapravo meni jedino smeta to shto oni koji su blizu..rijetko dodju vidit svog unuka..ili su umorni ili im se ne da ili imaju precheg posla...tako da se ti dolasci smanje na jednom tjedno max, dok moji roditelji bi ga najradje dolazili vidit svaki dan al zive dva sata daleko.....tako da ga mogu vidit mozda dvaput misechno.....
ne kazem ja da ga jedni vole vishe ili manje samo mi to malo smeta...
inache moja svekrva se prema meni odnosi sa poshtovanjem...ne odgovara mi uvik sve shto napravi, a vjerojatno ni njoj..ali smatram da imamo jako dobar odnos...
__________________
Nekako mi je dosta mushkih....ono..ne toliko dosta da bi preshla igrat za suprotni tim, a opet sasvim dovoljno da ostanem sjedit na klupi...

"Frankly, my dear, I don't give a damn..."
Nerea is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2005., 12:16   #15
Re: Bake i djedovi

Quote:
Tijana kaže:
Koliko često vaša djeca viđaju bake i djedove tj. vaše roditelje?
Potaknuta neugodnostima muževih roditelja na današnjim krstitkama moje male ljubavi planiram uvesti drastične promjene i te susrete što je više prorijediti sa sadašnjih dva puta mjesečno na puno manje.
Danas je moje zlato kršteno, a ja sam takooooo tužna zbog svih tih sranja
I ljuta na sebe jer sam opet prešutjela
Buduci da su i s jedne i s druge strane poprilicno daleko od nas, uopce ih ne vidja. Moj stari ga je neko vrijeme cuvao tak' da je onda non-stop bio s malim, i to je super funkcioniralo-mali ga je obozavao. Starci s tatine strane su daleko od nas (uf, sva sreca!)-tak' da nema takvih susreta .

Dijete treba baku i dedu, ali samo pod uvjetom da su normalni.
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2005., 14:34   #16
Moji starci su više od bake&dede mojim klinkama, i požrtvovni su i sposobni za brigu o djeci, i čuvaju mlađu cijeli dan dok radim, i odlaze po stariju u vrtić...dok se od muževih roditelja može očekivati samo da se fino nasekiraš ako se štogod pokušaš dogovoriti s njima. Naprosto im ne ide.
No, kako god se ne viđali često (meni slabo i kad se na 'rijetke petke' vidimo), onaj jedan put kada zaboravim na njihovu 'zrelost', požalim što sam opet bila naivna. Nemam uopće povjerenja njima ostaviti djecu.
No, klinke ih - ipak - vole i vidjela sam da se lijepo igraju s njima.
To je važnije od naših animoziteta pa da ne bih previše komunicirala s njima, dam mužu da se s njima dogovori kada da dođu po njih i tako to nekako ide..
Naravno, uvijek negdje sjebu, uvijek dođu prekasno ili bilo kakvo sranje zakompliciraju (stravično su neodgovorni, hipijevske/rokerske provenijencije...hm.. ), ali svejedno mislim da i oni obogaćuju život mojim kćerima.
Oni i moji starci su dva ekstrema: moji previše ufurani u brigu oko djece, a ovi drugi takvi kakvi jesu. Nisu se još naučili o sebi brinuti, kako li će o sebi.
Nezreli.
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2005., 14:40   #17
Moji ih nisu,a ni nece nikad ni vidjeti,dok sam ja ta koja odlucuje (mislim moji roditelji-djecu)...A klinci kad odrastu ,neka sami odlucuju!
Salome* is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2005., 19:08   #18
Bake i djedovi!

Da li ste ikada zamislili kako vas vide djedovi i bake?

Kakovi jeste u stvari?

Svatko voli vidjeti sebe u najljepsem opisu, spadate li i Vi u tu grupu?

Ljudi koji su vam bake i djedovi, vase djece imaju /ne svi/svoj standard zivota i svoje misljenje i svoje obicaje.

Neki od vasih roditelja su u braku i po 25- 45 i vise godina.

Jeste li ikada pomislili da kao i Vi zelite sve najbolje svojoj dijeci ,tako i vasi roditelji zele isto vama.

Mnogo roditelja je proslo vrijeme i nisu suvremeni i ne vide vas pogled na zivot.

Uvjek promislite dva puta prije nego kazete....mozda poslije zazalite...sta ste bili brzog gupca.

Ja znadem iz moga iskustva da moja supruga nije zeljela da se nitko mjesa u nase bracne probleme.

I mi danas se ne mjesamo u brakove nasih sinova, osim ako je potreba pomoci i pitani smo.

Mi dva starca smo dosta modernog misljenja i vidimo razliku prije 40 i 30 godina unatrag...ne ocekujte to od svih roditelja.

Da li znadete koliko staraca se razocara i to sa pravom u svoju kcer ili sina ili zeta ili snahe?

Vecina nas starijih smo nauceni na red i disciplinu , jer tako smo bili odgojeni...i bili bolesni ili umorni uvijek nam je bilo prvenstvo
prezentati sebi i drugima nas dom i djecu u najboljem svjetlu.

Vi jos ne znadete koliko se treba odreci da se postavi djete na noge ...mislim potpuno...koliko suza neprospavanih i zabrinutih noci su vasi roditelji prosli?
A da ne kazemo koliko je bilo teze nekada financijski i uslovi su bili tezi...ali mi smo uvijek nasli nacin da prezivimo.

Nije lijepo sta pisem ,ne volite sadrzaj?

Niti ja ne volim citati vas sa svim najgorjim o vasim roditeljima ili
od vaseg suprugih.

Jeste li se ikada pitali da li vasi ili njegovi roditelji jesu fizicki i mentalno i financijski u stanju da sudjeluju u sta ocekujete?

Kazati cu svoj primjer , stanovali smo na Mirogoju , supruga se je dizala rano i isla na autobus ,jer je na Savskoj radila od 06:30 ujutro i bilo je tesko sa djetetom jos po snijegu i zimi ga vuci prije
u vrtic.Ja u to vrijeme nisam bio kod kuce...bio sam na terenu, i poslije otisao u Graz.

Stvar je u tome da moja majka nije imala novac za autobus /jer je bila rastavljena sa starim mulcom/i da je istovremeno jos skolovala moju mladju sestru....dugo dugo nisam znao za to.
Mojoj suprugi nije palo niti na kraj pameti da je pita da li ima za autobus....eto takove sitnice rade veliku stvar.

Mnogi djedovi i bake nisu niti fizicki ili mentalni u stanju da se bave i nisu dobro drustvo za vasu djecu ,takovi ako su toga svjesni ce vam dati i trebaju da vas obavijeste da nisu sposobni.

Oni mogu ponekada izvesti unuka/ke na kratko vrijeme i imati kvalitetno vrijeme ,ali oni nisu sposobni da to rade puno vrijeme.

Nemojte usporedjivati i praviti mrznju izmedju njegovih i vasih, iako mozda i mislite da si njegovi bolji nego vasi.

Vecina od vas je veoma mlada generacija ,ciji roditelji su prosli vecinom prosli rat i to siguran sam nije ostavilo sve najbolje na njima ,isto kao vjerojatno i na vama.

Ja mogu iz licnog iskustva kazati imamo od najstarijeg sina (42)
godine razvedenoga tri unuka 17,13,12 i od mladjijeg sina (31)
unuku 3 godine....mi ponekada vidimo unuke ,mi zivimo radi mojeg zdravlja u malom dvosobnom Retirenment Village, prije 7 -10 godina smo imali 5 sobe stan i svaki unuk je imao svoju sobu za kada su dolazili tjedno po dvije noci.

Radi mojeg zdravlja fizickoga i mentalnog /prije 13 godine sam imao stress,panik ataks,major depression,anxiety, personaliti problems i radi dvije ledjne operacije sam 35 godina u kronicnim bolovima....da li takova osoba moze podnesti djecje hirove i plakanje?
Sama moja supruga je u problemima sa aosteroartritist, sa kicmom i rukama ....imamo problem kako da se brinemo o sebi, a da ne kazem moji godisnji doktorske posjete su dulje nego djeca idu u skolu.

Jest unatrag dok smo mogli smo pricuvali unuke , bili smo kada je bilo najgorje sa menom upelani u "rastavu i pomogli da se mirno rijesi"...i jest mozda sam vise pomogao kada sam imao financijski snahi ....ali sve sam dao od srca.

Zato promislite prije nego sta kazete ili se zamjerite...jer zivot je tezak i bez mrznje svojih roditelja.

Ovo nisu savjeti nego samo jedno misljenje koje mozda nekome pomogne ,sta je bila i zelja.

__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2005., 08:36   #19

Hvala, Vilko. Ovo me podsjetilo na moju baku, nema je već 10 godina i neću reći da je bila najbolja baka na svijetu. Nije, bila je najbolja osoba na svijetu.
Čuvala me od mojih 6 mjeseci, i sve ostale unuke. Ja nikad, ali nikad ne bi svojeg klinca ostavila da mi je čuva mama ili sveky, ono- cili dan kad ja i muž radimo.Ne, bake i djedovi su za vikende i praznike. Da osoba od 60 godina može podnijeti taj stres cjelodnevnog čuvanja bebe od godinu dana, i to cili tjedan- ta osoba bi još mogla i rađati.
Po meni to nije fer prema bakama i djedovima a ni prema unucima, jer imam feeling da tu prestaje taj poseban odnos baka-unuk i postaje malo više sliča onome što ja ne želim- da mi bake i dide odgajaju dijete.
Nedavno mi je teta umrla od infarkta. Imala je 55 godina i čuvala je 2 unuka- baka neću to, ne valja ti ovo, daj ono, kupi ovo... Satralo ju je.
I ja ne govorim to zato jer sam jedna od onih koje ne daju da im bake vide unuka, ne ne. Moj sin je svaki vikend kod jednih. Ali ne da im bude na teret nego na veselje.
Kikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2005., 11:28   #20
Quote:
Tija kaže:
Sveki mi je čuvala sina svaki dan do polaska u vrtić.
Mama mi čuva malu, također do polaska u vrtić.
Ulete obje kad mi idemo negdje, ili kad treba prespavat.
Svi smo u ljubavi i jako ih volim i jako sam im zahvalna
ajde tvoja familija i brak nisu sa ovog svijeta
nemoj nam nabijati komplekse

inace, mama mi je vidjela princezu kad joj je bilo 2 sata, i sad tesko moze izdrzat bez nje vise od toga... vidja je gotovo svakodnevno

moj tata nije tu pa se vidjaju u najboljem slucaju jednom godisnje, a nekad prodje i 2-3 g
on uopce nema taj "deda"-instikt
a mene i nju jednu ima

sa tatine strane baba i deda je isto vidjaju jednom godisnje
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:48.