Natrag   Forum.hr > Sport > Tenis

Tenis Uh, ah, uf, joj!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2012., 18:42   #1
Legende tenisa

Pozdrav svima!

Ovaj kutak pdf Tenisa, zamišljen je kao mjesto na kojem ćemo predstavljati, reći nešto o nekim od najvećih tenisača u povijesti. O njihovom životu, počecima, uspjesima, zanimljivostima, načinu igranja, postignućima..

Ja sam za prvu legendu izabrao svoj nekadašnji uzor, Andrea Agassija.

Nadam se da će vam se topic svidjeti i da će te se priključiti u raspravi o nekim drugim, prošlim vremenima..o nekim drugim, prošlim junacima..
__________________
"With their qualities of cleanliness, discretion, affection, patience, dignity, and courage, how many of us, I ask you, would be capable of becoming cats?" "Čovjek je kriv za svako dobro dijelo koje ne napravi."
S'Sungassi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2012., 18:54   #2
Andre Agassi - Veličanstveni ćelavac



Ime i prezime: Andre Kirk Agassi
Datum rođenja: 29.04.1970.
Mjesto rođenja: Las Vegas, Nevada, SAD
Roditelji: Emmanuel „Mike“ Aghassian (kasnije Agassi) i Elizabeth „Betty“ Agassi (djevojačko Dudley)
Visina: 1.80 m
Masa: 80 kg
Igra: desnom rukom, dvoručni backhand
Profesionalac od: 1986.
U mirovini od: 03.09.2006.
U karijeri od turnirskih nagrada zaradio: 31,152,975 US $

Uspjesi u igračkoj karijeri u singlu
Omjer pobjeda i poraza: 870-274 (76.05% pobjeda)
Titula u karijeri: 60 na ATP nivou, 68 ukupno
Najbolji ranking: 1.
Grand Slam titula: 8
Broj titula iz ATP Masters serije: 17
ATP Tour World Championship titule: 1

Uspjesi u igračkoj karijeri u parovima
Omjer pobjeda i poraza: 40-42
Titula u karijeri: 1
Najbolji ranking: 123.

Uspjeh na Olimpijskim Igrama
Atlanta 1996. – Zlatna medalja

Uspjeh u Davis Cup
Član pobjedničke reprezentacije SAD-a: 1990. i 1992. godine


Andre Agassi je po mnogim analitičarima, stručnjacima, trenerima i samim igračima, jedan od najboljih tenisača svih vremena. Čovjek koji je promijenio igru. Čovjek koji je ovu igru odveo na jedan sasvim drugi nivo. Čovjek koji je popularizirao tenis. Čovjek koji je prihvaćen i omiljen u cijelom svijetu.

„Hoću li vam stvarno nedostajati ili samo dobro glumite?“ – njegove su posljednje riječi na konferenciji za novinare, nakon posljednjeg meča karijere. Odgovor je bio slijedeći – svi novinari ustali su se i pljeskom ispratili legendu ovog sporta, jednog od najvećih, ikonu tenisa, u zasluženu mirovinu.
Tenis je u tom trenutku ostao bez jednog od najvećih ambasadora, posljednjeg iz velike generacije u kojoj je igrao i naš Goran Ivanišević. Andre Agassi je prvi došao na scenu, 1986. godine je prvi put zaigrao na US Openu, i posljednji otišao. Došao je kao buntovnik, u hlačicama od trapera, duge kose s izbijeljenim pramenovima i stavom "imidž je sve".
Otišao je kao "veličanstveni ćelavac", jedan od najvećih ikada, teniski mudrac i veliki dobročinitelj. Nijedan tenisač nije prošao toliko transformacija, na terenu i izvan njega koliko Andre Agassi. Rijetki se sportaši mogu pohvaliti da su revolucionalizirali igru, sport. Agassi je jedan od njih. U doba velikih servera, brzih podloga i još bržih lopti, pokazao je da se i tamo može pobjeđivati s osnovne crte. Ako imaš dovoljno brzu i preciznu ruku, dovoljno brze noge i dovoljno brzo oko. Ako možeš reternirati i pasirati. Agassi je sve to imao i sve to mogao. Agassi se smatra najboljim reternistom u povijesti igre, a njegova koordinacija oka, reakcije i ruke je gotovo nevjerojatna. Isto tako na njegovom odlasku BBC je za Andrea rekao kako je Agassi vjerojatno najveća svjetska zvijezda u povijesti sporta.
Prvi koji je prepoznao buduću zvijezdu, talent kod četverogodišnjeg djeteta bio je veliki Pancho Gonzalez. Natjerao je Jimmyja Connorsa da "isproba" četverogodišnjaka, a Mike Agassi, Andreov otac i bivši iranski olimpijski reprezentativac u boksu, shvatio je poruku.

- Išli smo od kuće do kuće u Las Vegasu, tražili ono pravo. Nije ga zanimala kuća. Prolazio bi kroz njih do stražnjeg dvorišta i mjerio ima li dovoljno prostora za tenisko igralište. Prva koja je imala dovoljno veliko dvorište, postala je naša kuća. U njoj smo stanovali 15 godina - prisjeća se Agassi. Nekoliko godina kasnije, u dobi od 13 godina, otišao je u slavnu tenisku školu Nicka Bollitierija. Trebao je ostati samo 3 mjeseca, jer samo za toliko je Mike Agassi mogao priuštiti. No, nakon samo pola sata što je Nick Bollitieri gledao Andrea kako igra, nazvao je njegovog oca i rekao da mu ne šalje nikakav ček, da će Andre ovdje biti besplatno, tvrdeći kako je Andre najtalentiraniji igrač kojeg je ikada vidio.

Na početku karijere bio je daroviti klinac koji je gubio velika finala. Nakon što je kao favorit gubio u finalima Roland Garrosa 1990. od Andresa Gomeza i 1991. od Jima Couriera, nakon što ga je Pete Sampras pobijedio u finalu US Opena 1990., svi su se pitali hoće li Agassi ikada napraviti nešto veliko. Odgovor je stigao dvije godine poslije, na turniru koji je najmanje volio, a koji je s godinama naučio poštovati. U finalu Wimbledona 1992. Agassi je osvojio prvi od osam Grand Slam naslova, pobijedivši u pet setova Gorana Ivaniševića, programiranog pobjednika na svetoj travi All England Cluba, što će se dogoditi tek devet godina poslije, protiv svih logika. Agassi je bio među prvim čestitarima.

Tada je već bio transformiran. Više nije bio showman iz Las Vegasa. Iza njega su bili dani "Agassimanije" u kojima su curice vrištale zbog njegovih izblajhanih uvojaka, dani kad je bilo važno pojaviti se na turniru, uzeti garanciju i što prije odmagliti. Privatni zrakoplov, kojim je putovao na sve turnire na koje je mogao, čekao je s upaljenim motorima. Iza njega su ostale i dvije velike ljubavne priče, veza s Barbarom Streisand i propali brak s Brooke Shields, zbog koje je dugo patio i došao na rub odlaska iz tenisa. No, na sreću, Agassi se vratio još jači. Danas, on je u braku sa Steffi Graf, s kojom ima dvoje djece, sina Jaden Gila i kćer Jaz Elle.

Andre Agassi osvojio je u karijeri apsolutno sve što jedan igrač može poželjeti. Po tome je i dan danas jedini igrač u povijesti kojem je sve to uspjelo.
Tako je Andre osvajač 8 Grand Slam titula, osvajač sve četiri Grand Slam titule na 3 različite podloge. Osvajač finalnog Masters turnira, osvajač zlatne medalje na Olimpijskim igrama (Atlanta 1996.godine), osvajač Davis Cupa (1990., 1992.), bio u karijeri broj 1 na svijetu, završio godinu kao broj 1 na svijetu, osvojio je čak i jedan turnir u parovima. Istinska veličina tenisa. Upravo zbog toga Andre Agassi 09.je srpnja 2011. godine primljen u Kuću slavnih, u International Tennis Hall of Fame u Newportu, Rhode Island. Potpuno zasluženo.

U karijeri je osvojio ukupno 68 turnira u singlu (od toga 60 na ATP nivou), osvojio je već spomenutih 8 Grand Slam naslova (Wimbledon 1992., US Open 1994. i 1999., Australian Open 1995., 2000., 2001. i 2003., te Roland Garros 1999.godine).
U karijeri je odigrao 1144 meča u kojima je ostvario skor od 870 pobjeda i 274 poraza.
Ostvario je i postavio mnoge rekorde koje su tek godinama, godinama kasnije neke su uspjeli srušiti Roger Federer i Rafael Nadal, a neki i dalje stoje. Agassijevo rivalstvo sa Peteom Samprasom smatrano je jednim od najvećih u povijesti tenisa, na kraju karijere 20-14 je bio skor u korist Pistol Petea.
Iako se prvim pogledom na njegove brojke tako ne čini, Agassi je mogao i još puno, puno više. Primjerice svoj prvi Australian Open odigrao je tek nakon 8 godina karijere, a u karijeri mu zasigurno nisu pomogle ni brojne ozljede i operacije, no Andre se uvijek iznova vraćao i pokazivao i dokazivao da je najbolji.

Njegov stil igre bili su agresivni napadi sa osnovne linije. Vjerojatno ne postoji nitko tko je to radio bolje od njega. Bio je najbolji reterner u povijesti igre. Radio je konstantan pritisak na suparnički servis, a u polju je diktirao svaki poen i snažnim, preciznim udarcima „razvlačio“ suparnika od kuta do kuta te ga tako umarao i završavao poene ili winnerom ili prisiljavanjem protivnika na pogrešku. Upravo zbog tog stalnog pritiska koji je stavljao na protivnike dobio je nadimak The Punisher. Takav način igre omogućavali su mu odlična fizička pripremljenost i kretanje, te nevjerojatna koordinacija oka i ruke i udaranje lopticu u njenom dizanju ili najvišoj točki putanji.

Andre Agassi je posljednji Grand Slam naslov osvojio u Melbourneu na Australian Openu 2003., na mjestu koje je, kako sam spomenuo, dugo izbjegavao, a onda osvojio u prvom pokušaju 1995. i zaljubio se - na prvi pogled. U Melbourne je jedini put uspio pobijediti Petea Samprasa u Grand Slam finalu. Devedesete su bile njihove. Zbog Petea Samprasa je tugovao, možda i ostao toliko dugo. Na njega je mislio kad je u pustinjama Nevade nizao kilometre i radio na svom tijelu pod budnim okom Gila Reyesa, čovjeka koji je postao njegov fitness trener, ali više od svega prijatelj. Jedan od onih kojima bi povjerio svoj život. Reyes mu je omogućio drugi teniski život, natjerao ga da promijeni navike, pokazao mu je da samo fizički moćan može igrati onakav tenis kakav je oduvijek želio. I što je bio stariji, sve je više trenirao.

- Andre je čovjek koji je trebao izazov. Ja sam ga stavio pred izazov. Svake godine sam podizao letvicu. Svaki put me iznenadio i sve izdržao.

Andre Agassi bi sigurno još trajao da ga nisu stisle godine. Leđa su odavno, još prije četiri godine, prvi put poslala poruku. Danas je došao do tog stadija u kojem je trebao četiri injekcije kako bi uopće izašao na teren u svom posljednjem nastupu. Otac je želio da Andre odustane nakon pobjede nad Baghdatisom.

- Nisam došao da bih odustao. Da sam to želio, onda bih to napravio davno prije - poručio je Andre.

Posljednji meč je odigrao protiv Nijemca Beckera. Ne Borisa, već Benjamina. Tenisača koji je morao do glavnog turnira kroz kvalifikacije, 112. na svijetu. Iako je možda trebao završiti s Baghdatisom, i u ovakvom kraju postoji nekakva logika. Prvi meč koji je odigrao na US Openu izgubio je od Britanca Jeremyja Batesa, tada 144. na svijetu. Između Batesa i Beckera na US Openu je ostvario 24-0 protiv tenisača koji su bili ispod 100. mjesta. Kako je počeo, tako je i završio.

Otišao je u suzama, pred najdražim navijačima, na turniru s kojeg u 20 godina karijere nikad nije izostao.

- Nosili ste me , pomogli ste mi i da odem onako kako sam želio.

Više neće morati na injekcije.

- Sutra ću se probuditi i neću mariti za to u kakvom sam stanju. To je tako dobar osjećaj.

Nije otišao kao Pete Sampras, kao pobjednik US Opena, ali je otišao onako kako je želio. Čak i oni koji ga nisu voljeli, moraju mu se pokloniti. U tenisu je ostavio neizrecivi, nemjerljivi trag. Svojom igrom, svojim postignućima, svojom osobnošću.. Andre Agassi, jedan i neponovljivi.
__________________
"With their qualities of cleanliness, discretion, affection, patience, dignity, and courage, how many of us, I ask you, would be capable of becoming cats?" "Čovjek je kriv za svako dobro dijelo koje ne napravi."
S'Sungassi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2012., 19:01   #3
Po završetku karijere Andre Agassi je sudjelovao u mnogim humanitarnim mečevima, akcijama, a i u osnivanju nekih od humanitarnih zaklada. Oduvijek je bio poznat kao igrač koji se rado odazivao na takve evente i kao netko tko je uvijek spreman pomoći.
Osnivač je Andre Agassi Charitable Foundationa koja je tokom godina rada prikupila više od 60 miliona dolara za djecu.

Andre Agassi – posljednji poen u karijeri, odlazak legende: http://www.youtube.com/watch?v=vdyxeyGQ62Q





Agassi Grand Slams:

Wimbledon – 1992.
Agassi vs Ivanišević 6:7 6:4 6:4 1:6 6:4
(zadnji gem: http://www.youtube.com/watch?v=_Pty0ikhkDM )

US Open
1994. – Agassi vs Michael Stich 6:1 7:6 7:5
( highlights: http://www.youtube.com/watch?v=e90W08ngUEs )

1999. Agassi vs Todd Martin 6:4 6:7 6:7 6:3 6:2
( zadnji gem: http://www.youtube.com/watch?v=iJdrudFp9Uk )


Australian Open
1995. – Agassi vs Pete Sampras 4:6 6:1 7:6 6:4
( highlights: http://www.youtube.com/watch?v=oWXyTC_KwLg )

2000. – Agassi vs Yevgeny Kafelnikov 3:6 6:3 6:2 6:4
( highlights: http://www.youtube.com/watch?v=MgScOlDlZWY )

2001. – Agassi vs Arnaud Clement 6:4 6:2 6:2
( highlights: http://www.youtube.com/watch?v=mRCSXcg36kY )

2003. – Agassi vs Rainer Schuttler 6:2 6:2 6:1
( highlights: http://www.youtube.com/watch?v=CO7AVEmKUXw )

Roland Garros – 1999.
Agassi vs Andrei Medvedev 1:6 2:6 6:4 6:3 6:4
( meč: http://www.youtube.com/watch?v=DeipPgtKCSM )


Olimpijske Igre

Atlanta 1996. Zlatna medalja
Agassi vs Sergi Bruguera 6:2 6:3 6:1
( highlights: http://www.youtube.com/watch?v=gBNfL7LaGPU )


ATP Tour World Championships

Frankfurt 1990.
Agassi vs Stefan Edberg 5:7 7:6 7:5 6:2
( highlights: http://www.youtube.com/watch?v=51JNUmGIwtk )


Neke izjave tenisača o Andreu Agassiju

ANDY RODDICK
"He's obviously one of the best ever but I think what makes him so different is his crossover appeal.
"He was able to take tennis to a totally different demographic, create interest in tennis at all times."

JAMES BLAKE
"We all owe a little debt of gratitude for what he's done because he's transcended the sport to become an international superstar, more so than any other tennis player over the last 20 years.
"That's helped the exposure, and we all appreciate that."

LINDSAY DAVENPORT
"In the last 20 years, he's been the most important person we've had in our sport.
"I think Billie Jean King made huge inroads for women, but Andre made our sport cool, popular with the younger crowd, exciting.
"He's beloved. Not many players become what he has become. You know that he is going to be equally famous and equally successful in his post career."

LLEYTON HEWITT
"He'll go down as one of the guys who changed our sport in a lot of ways, not only the way he played the game, but also the way that he conducted himself on and off the court.
"There's not too many more recognizable people in tennis. The sport probably owes a lot to him."

BENJAMIN BECKER
"It's a tough situation. You know it was his last match. Such a great guy. He inspired me when I grew up. Obviously, you kind of feel bad.
"You saw him after the match crying. You get emotional, too. You have tears in your eyes."

ANDY MURRAY
"I'm not going to lie, but I think 50 or 60% of people in the locker room were probably in tears as well and were holding it back. I know I was.
"I'm sure all tennis players would love to have the respect that he has from all the players and the fans. Everybody loved him anywhere he went. He's huge."

SERENA WILLIAMS
"He's had just such a positive influence I think on players' attitudes.
"He also had a great style. I think the game is going to miss him more than probably they miss anyone."

RAFAEL NADAL
"He's a legend of tennis. He is one of the most charismatic players in the world. He deserves respect and admiration from everybody.
"He played a lot of years at an unbelievable level. That's very, very difficult."



Za mene osobno, Andre je zasigurno uz Rogera Federera najveći, najbolji tenisač u povijesti.

Njegovim odlaskom iz profesionalnog tenisa, njegovim krajem karijere, tenis i sport općenito, izgubili su jako, jako puno. Izgubili su istinskog heroja i legendu. Osobu koja je nepovratno i neizrecivo zadužila ovaj sport.

Andre Agassi - Humanitarac. Teniska veličina. Ikona. Legenda..

Andre, hvala ti za sve.
__________________
"With their qualities of cleanliness, discretion, affection, patience, dignity, and courage, how many of us, I ask you, would be capable of becoming cats?" "Čovjek je kriv za svako dobro dijelo koje ne napravi."
S'Sungassi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2012., 21:07   #4
I ja ga osobno smatram većim od Samprasa.

Zanimljivo je to kako ga je u povijest poslao neki drugi B. Becker. I to asom. Fora.

Onaj pravi ga je dobio samo triput dok je ovaj počinjao te u polufinalu Wimble-a '95. A.A. je imao deset pobjeda.

Jebiga, popušiše Armenci njega i Nalbija, ostade im samo Sargsian.

Za neke (poput mene ) još jedna legenda.

Da ne nebi bilo da su u ovom sportu samo najbolji legende.

Puno fanova, puno legendi.
__________________
X88
lezerni88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 10:12   #5
Sjećam se Sargisa.. fora igrač..
A od tih nekih igrača "legendi" koji nisu bili u vrhu ni oko vrha, dal se sjećaš velikog zayebanta i zabavljača Hichama Arazija? Bio je dobar igrač, dobar potencijal, ali kao da su mu uvijek bile važnije neke druge stvari.. Imam osjećaj da je Arazi mogao puno više u karijeri..
__________________
"With their qualities of cleanliness, discretion, affection, patience, dignity, and courage, how many of us, I ask you, would be capable of becoming cats?" "Čovjek je kriv za svako dobro dijelo koje ne napravi."
S'Sungassi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 11:00   #6
S'sung svaka čast na postovima, lijepo je imati tako na jednom mjestu sve to, ali ono što se meni jako sviđa je kada netko kome je taj netko o kome se priča() bio idol, pa onda malo subjektivnog dojma baci, to daje čar postu.

Inače ja kao klinac, ne znam zašto, nemoj se uvrijediti Sampras mi je bio draži, ono bio sam teški klinac, nisam kužio ni pravila ni ništa i tako mi je Sampras ostao draži i kada sam "odrastao" Ali da ga poštujem, to svakako, istinska legenda bijelog sporta.
__________________
https://attinianum.com/
Kiseli is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 11:17   #7
Kad smo kod legendi i zabavljača, tu je neizostavni Bahrami:

http://www.youtube.com/watch?v=d6Vqp...eature=related

__________________
"Four weddings and a funeral, where's the difference?"
tomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 12:32   #8
Quote:
kiselikupus kaže: Pogledaj post
S'sung svaka čast na postovima, lijepo je imati tako na jednom mjestu sve to, ali ono što se meni jako sviđa je kada netko kome je taj netko o kome se priča() bio idol, pa onda malo subjektivnog dojma baci, to daje čar postu.

Inače ja kao klinac, ne znam zašto, nemoj se uvrijediti Sampras mi je bio draži, ono bio sam teški klinac, nisam kužio ni pravila ni ništa i tako mi je Sampras ostao draži i kada sam "odrastao" Ali da ga poštujem, to svakako, istinska legenda bijelog sporta.
S tobom više ne komuniciram..

Yebote uštogljeni Pistol Pete..

Andre The Punisher Agassi je kralj, car, ikona!
__________________
"With their qualities of cleanliness, discretion, affection, patience, dignity, and courage, how many of us, I ask you, would be capable of becoming cats?" "Čovjek je kriv za svako dobro dijelo koje ne napravi."
S'Sungassi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 13:01   #9
agassi mi je uvijek bio draži od samprasa - imao je osobnost za razliku od ovog koji je doručkovao, ručao i večerao tenis.
__________________
look at us but do not touch
gnjil is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 13:05   #10
A hebiga, ja kada sam prvi put vidio Samprasa kako igra imao sam možda 6-7 godina, čini mi se da je te godine osvojio Australian Open i Wimbledon, pa i US Open sljedeće godine. U biti USO 96', pa onda AO i W 97' ako me pamčenje služi.

Nisam ja kužio tko je imao osobnost, tko je bio frajer, tko je bio štemer, tko šmeker, jednostavno dječji mozak skoro pa uvijek simpatizira onog kojeg vidi da pobjeđuje I tako mi je to ostalo.
__________________
https://attinianum.com/

Zadnje uređivanje Kiseli : 17.07.2012. at 13:11.
Kiseli is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 13:14   #11
Quote:
gnjil kaže: Pogledaj post
agassi mi je uvijek bio draži od samprasa - imao je osobnost za razliku od ovog koji je doručkovao, ručao i večerao tenis.
i još je sampras mučko, škrto, đubre

Ma, Agassi je zakon!
__________________
"With their qualities of cleanliness, discretion, affection, patience, dignity, and courage, how many of us, I ask you, would be capable of becoming cats?" "Čovjek je kriv za svako dobro dijelo koje ne napravi."
S'Sungassi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 13:36   #12
Quote:
kiselikupus kaže: Pogledaj post
A hebiga, ja kada sam prvi put vidio Samprasa kako igra imao sam možda 6-7 godina, čini mi se da je te godine osvojio Australian Open i Wimbledon, pa i US Open sljedeće godine. U biti USO 96', pa onda AO i W 97' ako me pamčenje služi.

Nisam ja kužio tko je imao osobnost, tko je bio frajer, tko je bio štemer, tko šmeker, jednostavno dječji mozak skoro pa uvijek simpatizira onog kojeg vidi da pobjeđuje I tako mi je to ostalo.
ja ga se sjećam pomalo od početka devedesetih, jasnije sjećanje mi je od sredine prema kraju..uvijek mi je bio antipatikus - onaj njegov majmunski stav i pognuta glava na terenu...i uvijek sam navijao za njegove protivnike; možda zato kaj je frajer uvijek pobjeđivao...najteže su mi padali naravno agassijevi porazi u finalima GSa od njega

Quote:
S'sung kaže: Pogledaj post
i još je sampras mučko, škrto, đubre

Ma, Agassi je zakon!
e da, pričalo se uvijek da je škrtica - sjećam se nešto da ga je agassi zajebavao na tu foru na nekoj egzibiciji
__________________
look at us but do not touch
gnjil is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 13:52   #13
NAJBOLJI, ALI NAJBOLJI (po meni) a i najkarizmatičniji muški par svih vremena:
Peter Fleming & John McEnroe


4 Wimbledona, 3 US Opena i 7 UZASTOPNIH Mastersa i još 3 puta u Finalu Grand Slama
Te 3 Davis Cupa i 2 World Team Cup-a


To su bila zlatna vremena tenisa i teniskih boema. Pazi ovo sliku:
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!

Zadnje uređivanje freelancer : 17.07.2012. at 13:57.
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 14:02   #14
Je, Mac je bio odličan igrač parova, po mnogima i najbolji igrač parova svih vremena.. premda je to dosta sklizak teren s obzirom da nikad u karijeru u parovima nije osvojio ni Australian Open, ni Roland Garros, nije bio čak nikad ni u finalu navedenih Grand Slamova..
Ipak, u karijeri je u dublu osvojio 5 Wimbledona, 4 US Opena, ukupno 71 titulu i bio i u singlu i u dublu broj 1 na svijetu..
__________________
"With their qualities of cleanliness, discretion, affection, patience, dignity, and courage, how many of us, I ask you, would be capable of becoming cats?" "Čovjek je kriv za svako dobro dijelo koje ne napravi."
S'Sungassi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 14:08   #15
Quote:
gnjil kaže: Pogledaj post
e da, pričalo se uvijek da je škrtica - sjećam se nešto da ga je agassi zajebavao na tu foru na nekoj egzibiciji
http://sports.espn.go.com/sports/ten...ory?id=4994324

http://www.youtube.com/watch?v=ky0_h...eature=related

__________________
"Four weddings and a funeral, where's the difference?"
tomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 14:20   #16
Inače što se parova i legendarnih kombinacija tiče..

The Woodies - odnosno Todd Woodbridge i Mark Woodforde su svakako jedni od najdominantnijih i najboljih dubl kombinacija u povijesti.
Woodforde kao ljevak bio odličan sa osnovne crte, a Woodbrige na mreži sa svojim refleksima i odličnim volejem gotovo neprelazan.

Zajedno su The Woodies osvojili Davis Cup, ukupno 61 titulu, 11 Grand Slam turnira - osvojili su sva 4 Grand Slam turnira, od toga jednom Roland Garros, dva puta US Open, dva puta Australian Open i rekordnih 6 puta Wimbledon. Imaju i osvojeno zlato u Sydneyu na Olimpijskim Igrama

Odlična kombinacija.

Todd Woodbridge

Kasnije je Woodbridge igrao sa Bjorkmanom, ali i sa Bhupathijem, prije negoli je otišao u mirovinu 2005.godine. Sa njima je isto tako imao uspjeha.

Ukupno je Todd Woodbridge osvojio 81 titulu u parovima, 16 Grand Slam titula u parovima (čak 9 Wimbledona, 3 Australian Opena, 3 US Opena i 1 Roland Garros), ima i 7 Grand Slam titula u mješovitim parovima (1 Australian Open, 2 Roland Garrosa, 1 Wimbledona i 3 US Opena)..od prije je imao Davis Cup, zlato sa jednih Olimpijskih igara, srebro sa drugih Olimpijskih igara, Masters, itd..

2010.godine ušao je u tenisku Kuću slavnih.

Todd Woodbridge zasigurno je jedan od najuspješnijih i najboljih igrača parova ikada..
__________________
"With their qualities of cleanliness, discretion, affection, patience, dignity, and courage, how many of us, I ask you, would be capable of becoming cats?" "Čovjek je kriv za svako dobro dijelo koje ne napravi."
S'Sungassi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 15:05   #17
to je to,
koji prc
__________________
look at us but do not touch
gnjil is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 16:47   #18
Svaka čast na cijeloj temi, od uvodnog posta nadalje.

Eh, kako sam volio Agassia sredinom devedesetih (btw - sjeća se tko reklame za Pepsi Max? ), baš ono ludo navijao za njega, mrzio Samprasa, ali kako sam se ja mijenjao, tako su se i stvari promijenile, Sampras mi je postao najdraži igrač tamo negdje '99 kad je počeo opadati, uvidio sam svu veličinu njegovog karaktera i tenisa. Dakako, i Agassia sam simpatizirao sve do samog kraja.

Inače, sjećam se meča s USO '01, četiri seta, i pobjeda Samprasa 67 76 76 76, svaki je igrao svoj najbolji tenis, odnosno - ono što je sličilo na njihov najbolji tenis budući da ipak nisu bili na nivou iz sredine 90-ih.
Sad vidimo da je meč odigran u jednom čudnom vremenu, tj. vremenu koje je označilo kraj Samprasovog stila igre, kao što je i naznačilo pravilo da vrhunski baseliner mora biti ofenzivan, i možda je ovaj meč pravi kraj devedesetih, razdoblja koje je tenis najviše populariziralo.

Uzevši u obzir kontekst i važnost dvoboja, kombinirano s kvalitetom igre, imo, top pet mečeva od kad pratim tenis a to je W 1994.

Agassi vs. Sampras 2001 US Open
__________________
how to explain...
decent young player is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2012., 11:14   #19
Simpatičan je Agassi, baš sam nedavno pročitao njegovu autobiografiju. Fora je način na koji je razmišljao tijekom mečeva, vidi se da je tip inteligentan. Inače, najjača izvala u autobiografiji je Lendlova, tj. kad su ga novinari pitali, još tamo '88. godine, što misli o Agassiju: "Forehand i frizurica"...

Ili situacija s Musterom. Naime, izgubio je od njega, više se ne sjećam na kojem turniru, i nakon teškog meča u pet setova (onda je vjerojatno RG) koji je mogao otići na bilo koju stranu, Muster ga je na mreži pomilovao po kosi (tad se Andre još nije ošišao i imao je hair-piece na tintari) i rekao: "Dobar pokušaj", prilično nadmeno. Tad se Agassi zakleo da nikad neće izgubiti od Mustera nakon toga. I mislim da nije.

Zasmetalo mi je, inače, to što je prozivao Samprasa i njegovu škrtost. Ali mu je ipak u knjizi odao najveću počast s onim: "Na kraju me uvijek čekao Pete"...

I od svih tenisača, čini mi se da je -- kao i ja, iskreno -- najviše poštivao Raftera.
LouReeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 02:57   #20
@S'sung

Nadan se da će biti još zanimljivih priča jer mi je ondašnji tenis bija puno draži iako san onda još bija u pelenan..
__________________
Sve što imam od socijalnog života a da nije fejk i koristoljublje je više manje ovaj forum a i tu me nitko ne voli.
bambus88 is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:56.