Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2004., 10:48   #1
Roh bau

Kupio bih stan roh-bau izvedbi pa me zanima da li uopce postoje takvi novi stanovi i ako netko ima iskustva koliko ga je došlo kompletno uređenje.
 
Odgovori s citatom
Old 03.03.2004., 19:41   #2
postoji, ali banda gradjevinska shvaca da tu ima najmanju zaradu jer te sa sistemom kljuc u ruke najvise odere.Sve ti ovisi o razini roh-bau izvedbe i o kvaliteti (citaj skupoci) materijala kje zelis ugraditi, te tvom poznavanju problematike i tvog slobodnog vremena kojeg trebas potrositi na kontrolu majstora.

Sretno!

p.s. iz iskustva jedne kolegice ona je potrosila na malo skuplju izvedbu cca 400 Eura/m2
crv is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2004., 23:58   #3
Quote:
crv kaže:
...p.s. iz iskustva jedne kolegice ona je potrosila na malo skuplju izvedbu cca 400 Eura/m2
Tako malo??
Xebarax is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2004., 14:23   #4
400 €/m2 samo za uredjenje.... na to jos zbroji roh-bau stan koji je ona platila 900€/m2 (sto je previse)...
crv is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2004., 12:35   #5
Roh bau

Zna li netko kako se kreću cijene?
I kaj uopće dobiš u tome, ja brijem da imaš vanjske zidove svog stana, vanjsku stolariju (ulazna vrata & prozori), sve priključke dovedene u stan, ali ne razvedene po stanu, dakle struja, plin, vodovod, odvodnja - e sad možda je odvodnja i riješena ili...
JA kupio stari derutni stan u nadi da ću ga bezbrižno urediti...platio 800 €/m2 a uređenje će me doći toliko da ću skočit s prozora da bi obitelj dobila osiguranje i mogla živit u stanu (sreća da sam suterenu pa bi skok dobro i prošao).
Brijem da sam mogao roh bau za manje nofce kupit i manju u uređejne potrošit...jer ipak nema rušenja i odvoza proklete šute, u najmanju ruku...
Baš me zanima taj roh bau
 
Odgovori s citatom
Old 07.07.2004., 14:25   #6
Re: Roh bau

Quote:
Bari Kent kaže:
Zna li netko kako se kreću cijene?
U Rijeci oko 700 EUR/m2 i to se radi o teškoj periferiji... U gradu nema rohbau, ustvari u gradu novog ničega ni nema.

Quote:

JA kupio stari derutni stan u nadi da ću ga bezbrižno urediti...platio 800 €/m2 a uređenje će me doći toliko da ću skočit s prozora da bi obitelj dobila osiguranje i mogla živit u stanu (sreća da sam suterenu pa bi skok dobro i prošao).
Eh, ja sam svoj derutni platio 1100 EUR/m2. I sad mijenjam struju, vodu, stolariju,preslagujem parkete.... Ježi ga, taki je život
Bankei is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2004., 10:09   #7
Re: Re: Roh bau

Quote:
bankei_ri kaže:
U Rijeci oko 700 EUR/m2 i to se radi o teškoj periferiji... U gradu nema rohbau, ustvari u gradu novog ničega ni nema.
Zanima me Zagreb, zaboravio sam reći.
U Rijeci 700 € kažeš? Pa to mi izgleda nekako puno, onda je u Zagrebu možd i 1000 €/m2...da, možda se i ne bi isplatilo
 
Odgovori s citatom
Old 08.07.2004., 10:56   #8
Ako se radi o kuci rohbau je izmedju 150 i 200€ po kvadratu. Ne ovisi znacajno o poziciji buduci da cijena zemljista tu nije ukljucena.
korisnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2004., 14:58   #9
zanimaju me stanovi.
 
Odgovori s citatom
Old 13.09.2004., 19:51   #10
Za 150 - 200 EUR m2 dobiješ samo izgradnju od nekog obrta a zemljište i sve ostalo je tvoje. A to ti ne uključuje temelje i nije ti obračunata stolarija i nije ti prvoklasan materijal. O priključcima u ovoj cijeni nema ni spomena. Kaj briješ Gdje si pokupio podatak


A tebi Bari Kent mogu kazati da si napravio ok posao. Nije adaptacija toliko strašna koliko se priča. Ono šta uložiš dignuti će ti vrijednost stana tako da ćeš opet biti na istome.
Stanovi roh- bau ti se više nigdje ne prodaju. Možda se varam ali odavno nisam čuo ništa o tome. Cijene bi ti bile za ZG otprilike od 900- 1500 EUR m2, ovisno o kvartu.
E da ono kako si opisao roh-bau to ti je to
ISTRAŽIVAČ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2005., 12:14   #11
Rohbau

Gledam oglase za nove stanove i jos nisam uspio naci nijedan oglas za rohbau. Jel se uopce prodaju rohbau stanovi u ZG? Nasao sam neke pojmove na netu al mi nisu bas najjasniji ; visoki rohbau...Znam da ima neka razlika u obujmu zavrsenih poslova al neznam tocno. Ako moze objasnjenje o tome. Hvala
__________________
uvijek tu negdje
goodboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2005., 13:39   #12
i ja bih htio vidjeti kakav oglas za stan u roh-bau izvedbi, ve isto mi je visoki ili niski roh-bau.
__________________
lovely jubbly
fudofudo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2005., 14:49   #13
Rohbau ti je u globalu gruba gradnja. E sad, stupanj završnih radova ovisi od firme do firme i najbolje bi se bilo raspiatti kakav rohbau nude. U pravilu, vrlo malo stanova se radi u rohbau izvedbi jer se ne isplati ni za kupca ni za graditelja. Naime, u cijenu m2 nije uračunat samo trošak gradnje (rada i materijala kao direktnih, te raznih drugih troškova kao indirektnih), već i cijena zemljišta, dozvola , komunalija.... Zato je cijena rohbau izvedbe često iznosi 75-85% cijene gotovog stana što zna biti poprilično puno. Najniži rohbau bi ti bio onaj u kojem imaš samo nosive zidove stana i to je to, bez žbuke, izolacija, estriha, podova....
U visokom mogu biti uključeni pregradni zidovei, unutrašnje žbukanje, postavljanje instalacija, postavljanje izolacija, estriha....ovisno kaj pojedina firma smatra pod rohbau. Zato ti je najbolje pitati baš od prodavatelja kaj sve uključuje - nema decidiranih pravila.
Aragorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2014., 23:21   #14
visoki roh bau

što to točno uključuje i jel cijena od 1790 eur/m2 previše za taj stupanj izvedbe...i koliko otprilike se treba uložiti do završetka tj. ključ u ruke stadija....
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2014., 01:31   #15
zašto je tema premještena na sam svoj majstor kad je riječ o traženju stana....ne namjeravam ništa sama raditi, samo me zanima jel cijena koju je investitor stavio ok cijena za taj stadij gradnje....prije ću dobiti odgovor na stanovanju, gdje se nalaze ljudi koji također traže stanove i upoznati su s tržištem i mogu usporediti cijene po lokacijama i kvaliteti gradnje, nego ovdje...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2014., 01:44   #16
Zavisi o kakvom se stanu radu. Da li je to elitniji dio grada, da li su to pametni stanovi itd.
U Rijeci za te novce dobiješ stan + kuhinju. Parketi, pločice na podu, sanitarije na mjestu.
Danas svaki invenstitor stavlja svoju definiciju roh-bau tako da treba vidjeti što je u ugovoru tj.što je sa visokim roh-bau definirano.
Ova cifra mi se čini dosta velikom, biti će da je neki elitniji dio grada?
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2014., 11:46   #17
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
što to točno uključuje i jel cijena od 1790 eur/m2 previše za taj stupanj izvedbe...i koliko otprilike se treba uložiti do završetka tj. ključ u ruke stadija....
za tu lovu u lošijem kvartu dobiješ useljiv stan

ako je roh bau sa prozorima i golim betonom za useljenje ti treba (po standardima 2013. ne 1971.) još oko 400 €/m2 ako češ kvalitetan posal
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2014., 14:56   #18
piše da je visoki roh bau, pa me zanima što to točno znači....malo mi se čini puno 400 eur/m2...cijena je 1790 eur/m2, stan ima 100 m2, ali se plaća 73 m2, jer su ostalo terase....B energetski razred, 3 vanjska zida, zadnji kat, iznad ravni krov...500 m dalje je ključ u ruke zgrada za 1900 eur/m2, ima 72 m2, plaća se 66 m2, A energetski razred, 2 vanjska zida, zadnji kat, kosi krov iznad....ali tlocrtno je ovaj prvi puno bolji, dok je drugi na ljepšoj lokaciji...grad zg...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 10:23   #19
ROH-BAU

Da li netko može obrazložiti vrste roh-bau izvedbi (niski, visoki) ?

I ako netko zna koliko iznosi cca. cijena roh-bau po m2?

Hvala.
Kurtz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 18:56   #20
Stručnjaci i majstori gdje ste?
Kurtz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:55.