Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.10.2007., 12:40   #1
Šamanizam

Imao bi jednu molbu.
Bio bi jako zahvalan ako netko zna kontakt telefon ili mejl ili nešto od šamana Nikole Varenine da mi pošalje privatno pošto nisam uspio naći u telefonskom imeniku ništa.
Mislim da se on nalazi u Zagrebu(gračani) ali nisam siguran da je to njegova prava adresa.
Unaprijed zahvaljujem!
tito i partija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2007., 20:06   #2
broj telefona

Varenina Nikola - broj telefona je 01 467 5000 , a adresa je Gračanska cesta 37
fala is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2007., 18:13   #3
Hvala ti puno.
Nisam nikako uspjevao nac kontakt adresu (a vidim i da telefon ne glasi na njega), nego samo ovaj clanak
http://tinyurl.com/38ldyr
Lijep pozdrav i hvala jos jedanput.
tito i partija is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 21:19   #4
dobre strane šamana

Moja obitelj i ja imamo izvrsna iskustva vezano za Nikolu Vareninu, poznamo ga već desetak godina i zbilja smo se uvjerili koliko može učiniti za zdravlje čovjeka.Ima nevjerojatnu energiju, većini ljudi kada pokušavamo objasniti kako on radi i prenijeti osobna iskustva, zvuči nevjerojatno.Međutim to su neke druge dimenzije i tko ih želi razumjeti najbolje da ode kod Nikole da mu on sam to pojasni.Jedno je sigurno, on može učiniti nešto što će većina okarakterizirati kao čudo.
savica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2009., 11:21   #5
pvt

Quote:
savica kaže: Pogledaj post
Moja obitelj i ja imamo izvrsna iskustva vezano za Nikolu Vareninu, poznamo ga već desetak godina i zbilja smo se uvjerili koliko može učiniti za zdravlje čovjeka.Ima nevjerojatnu energiju, većini ljudi kada pokušavamo objasniti kako on radi i prenijeti osobna iskustva, zvuči nevjerojatno.Međutim to su neke druge dimenzije i tko ih želi razumjeti najbolje da ode kod Nikole da mu on sam to pojasni.Jedno je sigurno, on može učiniti nešto što će većina okarakterizirati kao čudo.
Poslao sam ti privatnu poruku pa ako ti nije problem logirat se i pogledat.

LP
tito i partija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2009., 10:19   #6
šamanizam

Ima li tko kakva iskustva sa iscjeljenjem, pomoću šamanskih metoda?

Zadnje uređivanje ashwinikumaras : 03.04.2009. at 10:25.
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2009., 11:00   #7
Pretpostavljam da će bunika biti isključena iz pokušaja duhovitosti forumaša na ovu temu!
A vezano za temu meni je izvrsna bila knjiga Jeremy Narby - "Kozmička zmija" (DNK i podrijetlo znanja).
"Čovjek se pita kako su narodi u primitivnim društvima, bez poznavanja kemije ili fiziologije, došli na mogućnost da aktiviraju jedan alkaloid putem inhibitora monoamin oksidaze. Isključivo eksperimentiranjem? Vjerojatno ne. Primjeri su suviše brojni, a s budućim istraživanjima mogli bi postati i brojniji".
(Richard Evans Schultes)
sinkezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2009., 11:10   #8
Quote:
sinkezg kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da će bunika biti isključena iz pokušaja duhovitosti forumaša na ovu temu!
A vezano za temu meni je izvrsna bila knjiga Jeremy Narby - "Kozmička zmija" (DNK i podrijetlo znanja).
"Čovjek se pita kako su narodi u primitivnim društvima, bez poznavanja kemije ili fiziologije, došli na mogućnost da aktiviraju jedan alkaloid putem inhibitora monoamin oksidaze. Isključivo eksperimentiranjem? Vjerojatno ne. Primjeri su suviše brojni, a s budućim istraživanjima mogli bi postati i brojniji".
(Richard Evans Schultes)
Prvo, hvala na linku. Sinoć sam tražio tu knjigu po netu i nikako je naći. A ćuj, lako za duhovitosti, sve dok se ne počnemo šaliti sa daturom .

Ovo što si naveo se zove percipiranje spoznajom. Taj način percepcije i usvajanja znanja je daleko napredniji od onog intelektualnog ili misaonog. Ti ljudi imaju direktan link na informacije. Ili kroz sebe, ili kroz neka bića, kao što to rade šamani. Tako ja to vidim.
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2009., 14:28   #9
Quote:
ashwinikumaras kaže: Pogledaj post
... Sinoć sam tražio tu knjigu po netu i nikako je naći.
...
Ako ti treba u .pdf-u - javi.
sinkezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2009., 16:48   #10
Quote:
sinkezg kaže: Pogledaj post
Ako ti treba u .pdf-u - javi.
Samo ti to šalji . Hvala.
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2009., 20:11   #11
Šamanom se ne postaje već se takav rađaš. Odlična knjiga 'The way of Shaman' Michael Harner. Pošto danas ne živimo u plemenu, u divljini, šamanski pricipi su korisni u procesima samorazvoja, a nakon toga dolazi djelovanje iz takvog osvještenog identiteta koje se očituje na druge. Šamani nikada ne odlaze 'dolje', već dozivaju k sebi.
__________________
Anđele moj mili, svojom snagom me zakrili.
albaharija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2009., 20:36   #12
Quote:
albaharija kaže: Pogledaj post
Šamanom se ne postaje već se takav rađaš. Odlična knjiga 'The way of Shaman' Michael Harner. Pošto danas ne živimo u plemenu, u divljini, šamanski pricipi su korisni u procesima samorazvoja, a nakon toga dolazi djelovanje iz takvog osvještenog identiteta koje se očituje na druge. Šamani nikada ne odlaze 'dolje', već dozivaju k sebi.
Pa, za sve se rađaš ili imaš predispozije. Ali, svi učimo od nekoga metodu. S ovime se slažem oko pozivanja, generalno.
Ja sam više otvorio ovu temu za iskustva ljudi koji su išli na iscjeljenje, da vidimo ima li koji takav kod nas u Hrvatskoj možda.

I knjiga je ok
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2009., 22:23   #13
pitanjce, šaman bi bila osoba koja nam može promijeniti gene i pristupom u druge dimenzije skrojiti nam matricu, pomoći duši na putu u raj i srodno? ha?
odraslodijete is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2009., 22:44   #14
Quote:
odraslodijete kaže: Pogledaj post
pitanjce, šaman bi bila osoba koja nam može promijeniti gene i pristupom u druge dimenzije skrojiti nam matricu, pomoći duši na putu u raj i srodno? ha?
Pa, šaman kao i svaki iscjeljitelj mora djelovati na gene, ako dolazi do izliječenja. A ovo ostalo ne bih komentirao, da ne odemo off topic. Mislim da ima negdje na magiji i mistici nešto i o tom djelu šamanske prakse.
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 14:29   #15
Quote:
ashwinikumaras kaže: Pogledaj post
Ali, svi učimo od nekoga metodu.
Šamani razvijaju vlastite metode, originalni su i kreativni. Ne kopiraju nikoga, neovisno o tome da li se radi o čarobnjaštvu ili iscjeljivanju.
__________________
Anđele moj mili, svojom snagom me zakrili.
albaharija is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 15:22   #16
Quote:
albaharija kaže: Pogledaj post
Ne kopiraju nikoga, neovisno o tome da li se radi o čarobnjaštvu ili iscjeljivanju.
Kopiraju druge šamane.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 17:51   #17
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Kopiraju druge šamane.
Ne bas. Ono sto je mene iznenadilo i ima mnogo reperkusija na nas pogled na svijet, samani kazu da njima savjete daju biljke, zivotinje i duhovi, u svakom slucaju svjesni entiteti.

Samim tim, ne kopiraju, vec slusaju savjete od onih koji znaju puno vise. Jasno je meni kako je to mnogima nesto nevjerojatno, ali posto to oni tvrde, ja sam im sklon vjerovati.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 18:09   #18
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Kopiraju druge šamane.
Šamani/šamanke u pravilu žive sami, povučeni ali u kontaktu sa fizičkim svijetom. Ima i iznimaka ali se opet radi o dvoje šamana ili rijetko grupi koja ima određeni zajednički cilj. U fazi odrastanja potencijalni šaman/šamanka naravno da prima informacije od okoline, međutim on/ona je sve više fokusiran na one informacije koje su za njega/nju bitne, a te se ne mogu kopirati jer su jedinstvene u vremenu i prostoru. Vrijeme je resurs koji nije obnovljiv, pa informacija koja bi i došla od drugog šamana/šamanke jednostavno treba biti transformirana i prilagođena u vremenu.
__________________
Anđele moj mili, svojom snagom me zakrili.
albaharija is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 16:06   #19
Bila sam u srijedu u knjižnici B. Ogrizovića gdje je šaman Nikola Varenina davao dobre vibre ili, iscjeljivao prisutne. Deda je simpa, vrlo dobroćudan i jednostavan, dobrih 1,45 h je bajao da neka nam svima Bog pomogne da vidimo njegovu ljepotu, da nam da radost, veselje i zdravlje i uz to je cijelo vrijeme bučio raznoraznim zvonima i zvečkama. Ne znam da li mi je pomoglo ali znam da je bila jako pozitivna vibra sve dok nas čistačica u 10 navečer nije sterala van. Čiča bi lupao do ponoći ako treba. Nije naplatio ništa, ni inače privatno ne naplaćuje, daj što daš (što cijenim), a nekoliko ljudi koji su bili tamo kažu da im je pomogao da ozdrave. Otišla sam doma jako dobre volje, smirena i opuštena
MissQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2009., 20:12   #20
zna li još netko nešto o nikoli varenini?

dakle, njega smatraju šamanom i iscjeliteljem, a ne bioenergetičarem?
koja bi zapravo bila razlika?

inače, nikad nisam čula za njega, jučer mi ga je jedna osoba spomenula.
ima li netko iskustava s njim, šta on radi, jeste čuli nešto o njemu ili imate sami iskustava?

Quote:
albaharija kaže: Pogledaj post
Šamanom se ne postaje već se takav rađaš.

Šamani nikada ne odlaze 'dolje', već dozivaju k sebi.

ovo mi je interesantno zazvučalo.
šta to znači da "šamani ne odlazi dolje, već dozivaju k sebi"?

da na neki način saznaš za njih onda kad ti stvarno trebaju ili šta...?
__________________
I have super powers, I just don't wanna show you
Rosary is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:37.