Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2008., 11:39   #861
Evo konačno sam i ja zgotovio svoj ugradbeni ormar. U principu je sve jednostavno ( ukoliko su ti svi zidovi ravni ). Dakle ukoliko ti ugradbeni ide od zida do zida, bočne ploče probušiš i zašarafiš direktno u zid, a ako ti ide samo jedna strana do zida, a druga je slobodna onda nju fiksiraš sa dvije okomite police i možeš ju još dodatno fiksirati sa dva-tri kutnika za zid. Ostale okomite police ne moraju biti fiksirne , tako da ih kasnije možeš premještati na druge razine.
Redosljed mog slaganja je bio taj da sam prvo namjestio korpus ormara i na kraju spičio gornju i donju vodilicu i postavio vrata. Prvo bušiš gornju vodilicu u plafon, postaviš donju, nju još ne fiksiraš,postaviš vrata,namjestiš donju vodilicu,podesiš vrata i stopere koje si prije toga ubacio u donju vodilicu i tek ju onda kada sve paše fiksiraš. Donju vodilicu sam fiksirao obostrano ljepljivom trakom, tako da nisam ništa bušio u parkete.
Bart is offline  
Old 29.01.2008., 14:10   #862
Baci pogled.. www.inet.hr/dtrumbic

Svaka čast plavooki ali to glodalo košta više nego jeftina glodalica sa setom običnih glodala, a princip je da se prođe jeftino ako radiš sebi i još možda jednom prijatelju
__________________
....štobi rekli tveniforsevn...
Old fart is offline  
Old 29.01.2008., 16:28   #863
Ne bi vjerovao, ali u US košta samo 22 $. Kod nas vjerojatno duplo. Sliku sam skinuo iz ovog kataloga, pa vidite šta sve amurikanci imaju.
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Old 29.01.2008., 20:17   #864
Quote:
Old fart kaže: Pogledaj post
Baci pogled.. www.inet.hr/dtrumbic

Svaka čast plavooki ali to glodalo košta više nego jeftina glodalica sa setom običnih glodala, a princip je da se prođe jeftino ako radiš sebi i još možda jednom prijatelju
Kopirna glodala Bosch professional kupio sam nedavno na Jakuševcu po 40kn, a i u kompletima koji se dobiju uz jeftine glodalice ima kopirno glodalo i kopirna čahura.
Sasvim dovoljno za par poslova.

Pozdrav,
Tomislav
cd_covers is offline  
Old 29.01.2008., 23:31   #865
Quote:
MadVlad kaže: Pogledaj post
Ne bi vjerovao, ali u US košta samo 22 $. Kod nas vjerojatno duplo. Sliku sam skinuo iz ovog kataloga, pa vidite šta sve amurikanci imaju.
__________________
....štobi rekli tveniforsevn...
Old fart is offline  
Old 29.01.2008., 23:32   #866
Quote:
cd_covers kaže: Pogledaj post
Kopirna glodala Bosch professional kupio sam nedavno na Jakuševcu po 40kn, a i u kompletima koji se dobiju uz jeftine glodalice ima kopirno glodalo i kopirna čahura.
Sasvim dovoljno za par poslova.

Pozdrav,
Tomislav
Ma daj.. moraču i ja na Jakuševac..ali mi se u nedelju tako teško diže
__________________
....štobi rekli tveniforsevn...
Old fart is offline  
Old 30.01.2008., 07:56   #867
Quote:
Old fart kaže: Pogledaj post
Ma daj.. moraču i ja na Jakuševac..ali mi se u nedelju tako teško diže
pa zamoli ženu da uskoči...
__________________
Neću više nkad spominjat ćevape kao offtopic...
sibi is offline  
Old 30.01.2008., 09:03   #868
Quote:
MadVlad kaže: Pogledaj post
Ne bi vjerovao, ali u US košta samo 22 $. Kod nas vjerojatno duplo. Sliku sam skinuo iz ovog kataloga, pa vidite šta sve amurikanci imaju.


sad tek vidim koliko jos moram investirati...
http://www.infinitytools.com/departments.asp?dept=1001
spoki007 is offline  
Old 30.01.2008., 10:20   #869
Quote:
sibi kaže: Pogledaj post
pa zamoli ženu da uskoči...
Gade...
__________________
....štobi rekli tveniforsevn...
Old fart is offline  
Old 30.01.2008., 13:45   #870
Znam da malo upadam kao padobranac, ali vidim nisam jedini
Dakle radim obicnu komodu s=900 v=900+18 d=600, koja ima samo 3 ladice i sve je na nozicama od 100mm, debljina iverice 18mm
Dimenzije bi bile:
900*600 gornja ploca
800*575(600-18-2-recimo5) bocne stranice
864 (900-36)*575 dno

ladice nisu metabox nego obicne drvene, pretpostavljam da nema nekih predefiniranih dimenzija nego i to ide po mjeri? Ako da onda slijedi ...
maska ladica bi bila 250*890(894?) koliko se ostavi do bocnih rubova 3-5mm?

unutarnji dijelovi ladice bi bili debljine 12?mm i dimenzija:
dno ladice: 900-2*18-2*12,5=839mm*550?mm
bocne: 550?*160?
ceona i straznja: 839-24=815*160?

Sve bih spajao iver vijcima (dimenzije?) osim gornje ploce koju bi spojio tiplovima.
Je li donju plohu mogu spojiti s npr nozicama za bocne ili i tu idu tiplovi?

Pa eto ako je netko voljan vidjeti koliko ovo sve ima smisla (obratiti paznju na upitnike)
Hvala unaprijed
Kaiser_Soze is offline  
Old 30.01.2008., 14:10   #871
Nekaj ovako http://www.inet.hr/dtrumbic/kom.jpg
__________________
....štobi rekli tveniforsevn...
Old fart is offline  
Old 30.01.2008., 14:24   #872
Quote:
Old fart kaže: Pogledaj post
Upravo to mi treba
Kaiser_Soze is offline  
Old 30.01.2008., 15:32   #873
postavljanje nape...

Bok ljudi,

trebao bih savjet oko nape. Postavio sam je na visini od 65cm od plinske ploče. Upalio sam najveći plamenik i metalni filteri na napi su za par minuta bili jako vrući na dodir. Napa je bila isključena. E sad jel to normalno zagrijavanje, obzirom da na štednjaku nisu bili postavljeni lonci u kojima se nešto kuhalo!
Druga stvar su gornji elementi izmedju kojih je ta napa. Uputstva kažu da se iznad ploče može postaviti napa na minimalnu udaljenost od cca 60-70cm. Ja bih htio da mi gornji elementi budu niži od donjeg ruba nape. Dakle oni bi bili na visini od recimo 50-ak cm. Da li je to ok ili ih moram dići više zbog topline, pare od kuhanja itd...? Molio bih ako je netko imao slična iskustva da ih podijeli...
šajo is offline  
Old 30.01.2008., 22:18   #874
Quote:
Kaiser_Soze kaže: Pogledaj post
Upravo to mi treba
evo ovako..ladice moraju biti od 18 mm iverala , jer je 900mm previše za njenu dugotrajnu nosivost ,pod može biti od 10mm iverala..ladicu radi kao dvostruku www.inet.hr/dtrumbic/ladica .jpg zatim ,vodilice moraš imati jer je iveral težak i krhak na kliznim plohama. Fronta ladice može biti iste širine kao i korpus ako nema drugog namještaja naslonjenog na njega. Ukoliko ima onda ti je 2 mm sa svake strane dovoljno.Elemente korpusa radije spoji sa 5mm konfirmatima i moraš predbušiti sa 4,5 mm borerom.Za njih imaš za nabaviti više boja pl.kapica.Slika bez fronte je www.inet.hr/dtrumbic/ladica2.jpg.Visina ladica je 205mm , a fronte
263x896.
__________________
....štobi rekli tveniforsevn...
Old fart is offline  
Old 30.01.2008., 23:35   #875
koliko dođu 5 kg magneti za namjestaj?
morino is offline  
Old 31.01.2008., 05:08   #876
Quote:
Old fart kaže: Pogledaj post
evo ovako..ladice moraju biti od 18 mm iverala , jer je 900mm previše za njenu dugotrajnu nosivost ,pod može biti od 10mm iverala..ladicu radi kao dvostruku www.inet.hr/dtrumbic/ladica .jpg zatim ,vodilice moraš imati jer je iveral težak i krhak na kliznim plohama. Fronta ladice može biti iste širine kao i korpus ako nema drugog namještaja naslonjenog na njega. Ukoliko ima onda ti je 2 mm sa svake strane dovoljno.Elemente korpusa radije spoji sa 5mm konfirmatima i moraš predbušiti sa 4,5 mm borerom.Za njih imaš za nabaviti više boja pl.kapica.Slika bez fronte je www.inet.hr/dtrumbic/ladica2.jpg.Visina ladica je 205mm , a fronte
263x896.
I dno od 10 mm je dovoljno za ladicu jer tu imamo u igri i bočne strane koje pojačavaju statiku, isto tako računaj da nodivost običnih vodilica iznosi oko 20 do 25 kg a sama ladica te veličine teži oko 16 do 17 kg ako uzmemo u obzir i težinu fronte ručkice i dna i stranice od 18 mm debljine. Preostale mogućnosti opterećenja si izračunajte sami. Po meni nije upitna nosivost dna već je upitna korisna nosivost vodilica kod ladice te veličine. Ja bih koristio accuride vodilice s kugličnim ležajem koje imaju ipak nosivost od 60 kg i koštaju oko 60ak kuna, ili metabox ili tandem.

Ili napraviti pregradu unutar korpusa po vertikali na sredini i umjesto jedne napraviti dvije ladice i povezati ih jednom frontom. pa možeš koristiti i klasične vodilice, ali to oduzima koristan prostor
__________________
Z
zoranp is offline  
Old 31.01.2008., 05:11   #877
Quote:
morino kaže: Pogledaj post
koliko dođu 5 kg magneti za namjestaj?
Par kuna
__________________
Z
zoranp is offline  
Old 31.01.2008., 09:09   #878
Quote:
zoranp kaže: Pogledaj post
I dno od 10 mm je dovoljno za ladicu jer tu imamo u igri i bočne strane koje pojačavaju statiku, isto tako računaj da nodivost običnih vodilica iznosi oko 20 do 25 kg a sama ladica te veličine teži oko 16 do 17 kg ako uzmemo u obzir i težinu fronte ručkice i dna i stranice od 18 mm debljine. Preostale mogućnosti opterećenja si izračunajte sami. Po meni nije upitna nosivost dna već je upitna korisna nosivost vodilica kod ladice te veličine. Ja bih koristio accuride vodilice s kugličnim ležajem koje imaju ipak nosivost od 60 kg i koštaju oko 60ak kuna, ili metabox ili tandem.

Ili napraviti pregradu unutar korpusa po vertikali na sredini i umjesto jedne napraviti dvije ladice i povezati ih jednom frontom. pa možeš koristiti i klasične vodilice, ali to oduzima koristan prostor
Odlicno upravo sam takve informacije trazio s obzirom da bas nemam iskustva.
Mislio sam staviti obicne bluemax(ili kako vec) vodilice, ali sad idem vidjeti kako izgledaju te accuride vodilice s kuglicnim lezajevima.
Kaiser_Soze is offline  
Old 31.01.2008., 09:14   #879
Quote:
Old fart kaže: Pogledaj post
evo ovako..ladice moraju biti od 18 mm iverala , jer je 900mm previše za njenu dugotrajnu nosivost ,pod može biti od 10mm iverala..ladicu radi kao dvostruku www.inet.hr/dtrumbic/ladica .jpg zatim ,vodilice moraš imati jer je iveral težak i krhak na kliznim plohama. Fronta ladice može biti iste širine kao i korpus ako nema drugog namještaja naslonjenog na njega. Ukoliko ima onda ti je 2 mm sa svake strane dovoljno.Elemente korpusa radije spoji sa 5mm konfirmatima i moraš predbušiti sa 4,5 mm borerom.Za njih imaš za nabaviti više boja pl.kapica.Slika bez fronte je www.inet.hr/dtrumbic/ladica2.jpg.Visina ladica je 205mm , a fronte
263x896.
Odlicno hvala. Shvatio sam poslije da sam fulao fronte ladica bilo bi 263*896 (259*892 + absovi). Ladicu sam i mislio raditi kao dvostruku, ali nisam bas shvatio ovu 2. sliku ja sam mislio unutar korpusa imati samo ladice, a na slici vidim nekakvu pregradu izmedju 1 i 2 ladice
Kaiser_Soze is offline  
Old 31.01.2008., 13:27   #880
Quote:
Old fart kaže: Pogledaj post
evo ovako..ladice moraju biti od 18 mm iverala , jer je 900mm previše za njenu dugotrajnu nosivost ,pod može biti od 10mm iverala..ladicu radi kao dvostruku www.inet.hr/dtrumbic/ladica .jpg
Mozes mi reci u kojem programu si napravio dizajn za ladicu?
šajo is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:23.