Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.03.2009., 19:22   #221
da li je netko isprobao preko noći staviti bambino mio i običnu tetra pelenu?
majamagdalena is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 22:35   #222
evo baš sam dobila bambino paket i izgledaju jako lijepo - mislim mekano

e sad,noć upomoć - piše na uputstvima da sekao alternativa nekim debljim pelenama za noć može dodati njihova pelena ona manja,pa bi se i tetra mogla po toj logici tako zgurati

jeste li vi namakale pelene 24 sata prije prve upotrebe
čitala sam da se to kao treba kod platnenih da im se poboljša upijanje
__________________
Prodajni album
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 22:39   #223
Za noć fitted i pocket raznih proizvođača i teta šivalica. bitno ti je samo da ima dovoljno "materijala" za upijanje!
mijuška is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 22:52   #224
imam ja doma i poketice i fitted od šivalice koja kaže da radi i za rodinu pusu ali mi te pelene ne izgledaju ništa posebno deblje od bambina

jel koristiš miolinere?
__________________
Prodajni album
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 23:19   #225
Quote:
pikacu kaže: Pogledaj post
imam ja doma i poketice i fitted od šivalice koja kaže da radi i za rodinu pusu ali mi te pelene ne izgledaju ništa posebno deblje od bambina

jel koristiš miolinere?
koristim miolinere.
e, sad u poketicu stavi tetru i sve će biti ok! možeš ti probati samo sa bambino mio pa ćeš vidjeti. Nama nije mogla izdržati, tako da sam ja znala poslije toga stavljati jednokratnu pelenu, jer mi je dijete spavalo cijelu noć. a onda u jutro opći potop! Nakon dobrog savjeta, jedne iskusne mame tu sa foruma počela sam tako da stavim tetru u poketicu i bilo sve super. Sada kada je malo starija manje piškimo i bambino mio nam je dobar i za noć. Eto nadam se da sam ti barem malo pomogla.

Zadnje uređivanje mijuška : 11.03.2009. at 23:24.
mijuška is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 18:15   #226
kupila sam si danas 15 kom rodinih pelenica, malo bambus, malo nježne i malo rodine puse.
tak su mi slatke , nadam se da će biti i tak dobre. kad vidimo koje su nam najbolje, idemo po još!

di ima za kupit onih papirića za kakicu kaj se baci u wc, kak se to zove?
ana:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 18:29   #227
Mi ih kupujemo u Brežicama - jedna rola od 150 kom je oko 5 eura.

Baš me zanima kakve su Rodine. Svi me pitaju za savjete a ja znam samo iskustva s Bambino mio.

Sretno Ana
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 18:59   #228
još malo, pa javim kakve su nam.
ana:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 19:19   #229
Quote:
ana81 kaže: Pogledaj post
kupila sam si danas 15 kom rodinih pelenica, malo bambus, malo nježne i malo rodine puse.
tak su mi slatke , nadam se da će biti i tak dobre. kad vidimo koje su nam najbolje, idemo po još!

di ima za kupit onih papirića za kakicu kaj se baci u wc, kak se to zove?
ja imam rodinu pusu, ok je, bambus imam ali od kamarisa i nije mi nesto, ne moze se ljepo namjestiti i nema cicak na kraju da se dodatno smanji... nekako su mi najbolje pocetice od kamarisa sa konopljom unutra, i stavim jos jedan ulozak unutra i super je, a za razliku od ostalih osusi se odmah i dobro upija...
javi kakve su tebi..meni je roda super, stigle su odmah sutradan...papirica imas i u dm-u
__________________
The most dangerous people on this planet are those who just sit and watch what is going on...
anna01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 22:03   #230
Quote:
mijuška kaže: Pogledaj post
koristim miolinere.
e, sad u poketicu stavi tetru i sve će biti ok! možeš ti probati samo sa bambino mio pa ćeš vidjeti. Nama nije mogla izdržati, tako da sam ja znala poslije toga stavljati jednokratnu pelenu, jer mi je dijete spavalo cijelu noć. a onda u jutro opći potop! Nakon dobrog savjeta, jedne iskusne mame tu sa foruma počela sam tako da stavim tetru u poketicu i bilo sve super. Sada kada je malo starija manje piškimo i bambino mio nam je dobar i za noć. Eto nadam se da sam ti barem malo pomogla.
ma super si,baš ti hvala!

evo za sada nam ide super,zadovoljna sam,jedino se za noć još premišljam pa je još uvijek u jednokratnoj...

koliko je tvoja beba stara?

razmišljam si da probam nešto dodati u ovaj cover od bambina za noć da ne kupujem još i poketice,pa covere za njih jer ovi ne pašu

lako se ove bambino održavaju - ako se pokaka,a nema listića,samo istresem u wc,operem toplom vodom i njenim sapunom za guzu,malo namočim u toploj vodi sa 2-3 kapi ulja čajevca (koji skoro pa izbijeli mrlju do kraja ) i osušim,pa tave čekaju na pranje u mašini - niš ne msrdi,super

da sam bila pametnija uzela bi ih i ranije
__________________
Prodajni album
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 22:06   #231
Quote:
misiz S kaže: Pogledaj post
Mi ih kupujemo u Brežicama - jedna rola od 150 kom je oko 5 eura.

Baš me zanima kakve su Rodine. Svi me pitaju za savjete a ja znam samo iskustva s Bambino mio.

Sretno Ana


5 eura...

a ja platila od bambina 200 listića skoro pa 80 kn




e a sad da i tebe udavim...
kave su ti bambino?
jel mu ih stavljaš za noć?
__________________
Prodajni album
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 22:07   #232
Quote:
anna01 kaže: Pogledaj post
papirica imas i u dm-u
ja to nisam vidjela

gdje ih inače drže'
jel znaš cijenu i proizvođača?
__________________
Prodajni album
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 23:13   #233
Dovoljan bi ti bio jedan cover za noć. probaj nagurati još nešto pa ćeš vidjeti. Mene je jedino u početku bilo strah da joj je hladno, a ona jadna takva mokra. Probala ja utrpati još i tetru u bambino mio, a ona jadna s guzom u zraku....
papiriće u dm nisam vidjela, koliko koštaju i gdje stoje?
mijuška is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 00:15   #234
Quote:
pikacu kaže: Pogledaj post
ja to nisam vidjela

gdje ih inače drže'
jel znaš cijenu i proizvođača?
a nisam ih osobno vidjela, ja koristim bijeli ne bojani wc papir, ali cure su pisale da ih tamo ima, samo neka nadem napisati cu...
evo link, ali nije dm (pardon)
http://smib.net/product_info.php?pro...b395b368fda71e
nadam se da sam vam pomogla
ah sad sam se sjetila ipak ih ima u dm-a njihova marka je ebelin(ili kako vec) i dodu u kartonskoj kutiji plava sa otvorom po sredini, pitajte ja ih za ovu svrhu nisam koristila, ali sam se sjetila da sam ih kupila prije 2 godine greskom...
__________________
The most dangerous people on this planet are those who just sit and watch what is going on...

Zadnje uređivanje anna01 : 13.03.2009. at 00:21.
anna01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 09:35   #235
Nisam ni ja vidjela u DM-u Nama su super ove iz Brežica, al dobro im je poslati mail prije dolčaska da provjerite imaju li ih (znalo se dogoditi da ih nema), pa usput rezervirate 2-3 role koliko namjeravate uzeti. Ja bi im pisala mail dan prije dolaska i odmah su odgovorili.
Jedna rola nam traje sigurno mjesec dana.

Mi noćas prvi put prespavali noć u platnenoj - i ta je propustila. Izgleda da ću se morati pomiriti s tim da mi je sin veliki popišanac. La barem nije bio cijedeće mokar nego samo na jednom dijelu je bilo vlažno.
Pikacu mi smo u pelenama kućne proizvodnje - mama šivala. Iznutra Svilanitov frotir, izvana nešto između makoa i samta, unutra ušivena dva sloja frotira i još u pelenu prije stavljanja stavim još jedan sloj frotira i papirić.
Noćas sam stavila tetru da upije i više - a kad ono Mogu samo misliti kako bi bilo sve mokro da je bila Pampersica
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 12:05   #236
Quote:
misiz S kaže: Pogledaj post
Nisam ni ja vidjela u DM-u Nama su super ove iz Brežica, al dobro im je poslati mail prije dolčaska da provjerite imaju li ih (znalo se dogoditi da ih nema), pa usput rezervirate 2-3 role koliko namjeravate uzeti. Ja bi im pisala mail dan prije dolaska i odmah su odgovorili.
Jedna rola nam traje sigurno mjesec dana.

Mi noćas prvi put prespavali noć u platnenoj - i ta je propustila. Izgleda da ću se morati pomiriti s tim da mi je sin veliki popišanac. La barem nije bio cijedeće mokar nego samo na jednom dijelu je bilo vlažno.
Pikacu mi smo u pelenama kućne proizvodnje - mama šivala. Iznutra Svilanitov frotir, izvana nešto između makoa i samta, unutra ušivena dva sloja frotira i još u pelenu prije stavljanja stavim još jedan sloj frotira i papirić.
Noćas sam stavila tetru da upije i više - a kad ono Mogu samo misliti kako bi bilo sve mokro da je bila Pampersica
koliko je potrebno znati o sivanju da se dobro asije platnena pelena? jel se isplati obzirom da moras kupiti materijal?
mene je malo ohrabrila jedna teta na rodi, ona je neke svoje sasila os svojih i muzevih maica...savrseno izgledaju
ja imam jednu tetu sivalicu koja vec od 40kn siva pamucnu platnenu pa me bas zanima...
__________________
The most dangerous people on this planet are those who just sit and watch what is going on...
anna01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 13:05   #237
anna01... hm...
Nama se isplatilo. Materijala ne ode tako puno, moja mama šiva već dgo, al mislim da bi ih i ja mogla sašiti (a inače ne šivam). Možda si prve dvije bile za uhodavanje, al one poslije bi bile, mislim, čist OK.
Ako imaš tetu šivalicu, nek ti sašije par za probu pa vidi kako ti funkcioniraju. Šivanje ima prednost - možeš prilagođavati svojem djetetu - dubinu, širinu, jačinu lastike, otvor oko nogica (što je nama bio problem jer V ima stvarno jake i bucmaste nogice).
Eto...dakle, ako imaš tetu šivalicu koja nijs skupa, a ti nisi najvičnija šivanju - nek sašije
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 18:20   #238
Quote:
misiz S kaže: Pogledaj post
anna01... hm...
Nama se isplatilo. Materijala ne ode tako puno, moja mama šiva već dgo, al mislim da bi ih i ja mogla sašiti (a inače ne šivam). Možda si prve dvije bile za uhodavanje, al one poslije bi bile, mislim, čist OK.
Ako imaš tetu šivalicu, nek ti sašije par za probu pa vidi kako ti funkcioniraju. Šivanje ima prednost - možeš prilagođavati svojem djetetu - dubinu, širinu, jačinu lastike, otvor oko nogica (što je nama bio problem jer V ima stvarno jake i bucmaste nogice).
Eto...dakle, ako imaš tetu šivalicu koja nijs skupa, a ti nisi najvičnija šivanju - nek sašije
da i meni se tako cini, ona nije posebno bucmasta, a pasu joj i one od kamarisa i rode tako da sa ovima ne bi trebao biti problem... inace imam volje za sivanje, mama ima masinu, ali ne radi joj cik-cak-tako da to treba napraviti, u malome gradu zivim, tako do vecega da odem potrosila bi vise od 100kn goriva, tako da mi se cini da je zgodnije da kupim....
__________________
The most dangerous people on this planet are those who just sit and watch what is going on...
anna01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 20:42   #239
ja sam danas prvu put svojoj curi stavila platnenu pelenu, ali nije bas dobro zavrsilo... vec nakon pola sata bila je skroz mokra... pelena natopljena skroz, body na ledjima isto mokar... ako ovako nastavi mislim da necemo koristiti pp jer nece bas biti smisla... ne mogu je drzati mokru...
Leptiric is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 21:28   #240
Quote:
Leptiric kaže: Pogledaj post
ja sam danas prvu put svojoj curi stavila platnenu pelenu, ali nije bas dobro zavrsilo... vec nakon pola sata bila je skroz mokra... pelena natopljena skroz, body na ledjima isto mokar... ako ovako nastavi mislim da necemo koristiti pp jer nece bas biti smisla... ne mogu je drzati mokru...
a koliko ti je curica stara? jesi dobro namjestila zastitne gacice? koje pelene koristite? ja sam pocela sa njenih 4 mjeseca i nesto i prva je bila ajme, cjela mokra.... ali sada je lakse, prematan je svaka 3 sata , pelena bude cjela mokra, ali nigdje ne propusta, jer namjestimo dobro zastitne gacice)....trentno imamo 4 komada, ok, stavljam ih cijeli dan, za noc mi se ne stignu osusiti... jos cu malo isprobavati pa se odluciti...
__________________
The most dangerous people on this planet are those who just sit and watch what is going on...
anna01 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:40.