Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.09.2010., 21:59   #201
Quote:
HHmischko kaže: Pogledaj post
Dijelovi rijetko odu. A ako odu, kupiš ono šta paše i ne bereš brigu. Ali odmah razmišljati o ugradnji novih dijelova, a stari ispravni - nema smisla.

Najveće komplikacije ti mogu nastati ako je potrošen zadnji lančanik - a na starom biciklu nije kaseta. Onda ćeš morati naći polovan odgovarajući lančanik ili novi... A za novi moraš mijenjat zadnju glavčinu.... A onda je opet pitanje koliki hod ima stari originalni mjenjač... I da li se indeksi na ručici poklapaju (ako ih ima) - a najčešće se ne poklapaju... Pa imaš zbog lančanika odmah problem: novi lanac, kaseta, glavčina, mjenjač, ručice mjenjača....

Dakle bilo bi poželjno da je sve potpuno ispravno na biciklu... a ako je u stanju kako spada, može te besprijekorno služiti desetke tisuća km...
potpuno se slazem, zasto mijenjati ako radi kako treba.
ali eto, ako ne zivis za stare specke a ipak posjedujes jednu, velika je glavobolja kad ti ode nesto za sto je pitanje dali se da zamjeniti.

Cijenim restauriranje starih specki, ta aktivnost zahtjeva strpljivost i marljivost, nije to za svakog. Mozda se jednog dana upustim u to jer se cini kao jako zanimljiva djelatnost.

Za sad cu se ipak drzati "modernijih" specjalki.
Hvala na komentarima.
lav1908 is offline  
Old 01.10.2010., 01:20   #202
Što mislite o gipiemme speckama? ako se ne varam to je talijan?
LO1969VE is offline  
Old 01.10.2010., 08:49   #203
Gipiemme ti je proizvođač dijelova za bicikle, kao Shimano, Campagnolo...
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Old 01.10.2010., 09:15   #204
pošto tek kupim znanje i iskustvo s cestovnjacima mogu ti jedino reci da se ekipi koja zna na licu pojavi osmjeh kad vide neki dio od gipieme ili pogotovo campagnolo ali su mi to uglavnom pokazivali na ovim starim speckama.

hmischko kakva je danas situacija jesu ove firme i dalje jake
igor-osijek is offline  
Old 01.10.2010., 09:37   #205
Quote:
igor-osijek kaže: Pogledaj post
pošto tek kupim znanje i iskustvo s cestovnjacima mogu ti jedino reci da se ekipi koja zna na licu pojavi osmjeh kad vide neki dio od gipieme ili pogotovo campagnolo ali su mi to uglavnom pokazivali na ovim starim speckama.

hmischko kakva je danas situacija jesu ove firme i dalje jake
Campa jest, ali Gipiemme, koji je isto imao par vrhunskih serija 1970-ih i 1980-ih je krajem 1980-ih promijenio vlasnika. Danas su (ponovo) u pogonu, proizvode felge i kotače.
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Old 31.10.2010., 07:52   #206
Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
Znam - ali uspoređujući Trek sa Konom - Kona ipak ima djelomično 105 tj. kombinaciju pogona 105/Tiagra za razliku od Treka koji ima kombinaciju Sora/2203.
To je bila moja misao.

O daaaa....Honky Inc je i meni prekrasan model otkad su lansirali planove za `11.tu.
Jedino...Kolika bude cijena....

I jesi li kupila, ili si još u potrazi?
__________________
Ako misliš da možeš - možeš,a ako misliš da nemožeš - nemožeš!
ivicag is offline  
Old 31.10.2010., 11:18   #207
Ako nekoga zanima vrhunska specka:
http://www.dropbike.com/forum/viewto...p?f=30&t=43231
zmijoljubac is offline  
Old 31.10.2010., 13:25   #208
Bila sam danas na Hrelji i vidjela staru Peugeot specku, tip nju cijeni 500 kn. Veličina rame je manja cca za osobu od 170-75 po mojoj procjeni.
Ovako na pogled je sve ok na biciklu, stražnja guma se mora promijenit.
Mislim da bi tip i dao za manje love, za 400 sigurno. Ja se iskreno ne razumijem u specijalke ali sam uzela broj od čovjeka pa koga zanima može ga dobit pa da si pogleda bicikl.

E da, zapravo kao nije njegova nego od jedne njegove susjede pa sad...
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ

Zadnje uređivanje a1exa : 31.10.2010. at 13:33.
a1exa is offline  
Old 31.10.2010., 16:40   #209
ja bih to uzela!
imaš broj? pošalji mi na PM, hitno please, još sam kratko u ZG-u!

hvala!
shangri la is offline  
Old 03.11.2010., 00:26   #210
m..m..m http://www.chainreactioncycles.com/M...?ModelID=44384


ima ko soma eura posudit?
Ignoramus is offline  
Old 03.11.2010., 08:56   #211
Da, ak netko kupuje bajk sa chain reaction cycles - sad je vrijeme. Popusti na 2010 modele su poprilični.
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Old 06.11.2010., 22:18   #212
Quote:
ivicag kaže: Pogledaj post
I jesi li kupila, ili si još u potrazi?
Ne još. Zasad sam zapela za Radonove modele i - skupljam financijske priloge..
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Old 14.11.2010., 16:51   #213
Da napišem jučerašnje impresije u vožnji po Sloveniji (nažalost još ne sa cestovnim kolom) po Sloveniji: brojali smo bacikle koji su jurili okolo-naokolo i dobili score od 12:0 prema MTB u korist cestovnih bicikala u turističkoj jurnjavi amo-tamo po prekrasnom danu.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Old 15.11.2010., 09:21   #214
Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
Da napišem jučerašnje impresije u vožnji po Sloveniji (nažalost još ne sa cestovnim kolom) po Sloveniji: brojali smo bacikle koji su jurili okolo-naokolo i dobili score od 12:0 prema MTB u korist cestovnih bicikala u turističkoj jurnjavi amo-tamo po prekrasnom danu.
slovenci su uvijek bili napredni
shangri la is offline  
Old 15.11.2010., 10:46   #215
Mozda zato kaj ste se vozili po cesti?
JackZg is offline  
Old 15.11.2010., 13:07   #216
Quote:
JackZg kaže: Pogledaj post
Mozda zato kaj ste se vozili po cesti?
naturlich
__________________
kad magarac nauči , magarac zna
mazgov is offline  
Old 15.11.2010., 22:03   #217
Quote:
JackZg kaže: Pogledaj post
Mozda zato kaj ste se vozili po cesti?

Meni to i jest smisao.
Vidjeti što više krajolika a ne potrošiti vrijeme na rovanje jednog brda.
Međutim, stanje stvari i primjedbe je ipak malo drukčije prirode:
kod nas ljudi okolo masovno vozaju mtb - po cesti i na putu nekamo.

Molim - ne želim započeti još jednu flame-nazovi-raspravu a la svađu: ovo je samo jedno lagano utvrđivanje stanja stvari.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Old 16.11.2010., 08:41   #218
Slazem se ja s tobom u globalu, iako sam i sam jedan od onih koji na mtb-u idu i na dulje cestovne rute do mora i sl (obevezno slick na njemu ). Kao , pretpostavljam i vecina, volim zarovat brdima sto je stvar ukusa, a financije su uvijek takve da se ima para,a i mjesta (izuzav Dahone) samo za jedan "kvalitetni" bicikl, tako da cisto iz tog razloga vozim mtb po cesti, nije da ne bih volio jahat nekog rasnog cestovnjaka ili turing bajk Nikakva svada prepiranje mi nije na pameti, dok sam pisao prijasnji post
JackZg is offline  
Old 16.11.2010., 18:34   #219
Zanima me... koliko vaše specke imaju od poda do pedala centimetara?

Ne znam.. da li imam (pre)dugačke kurble ili je u zavoju nemoguce pedalirati (jer dok pedaliram u zavoju..znam zastrugati pedalama o asfalt)
Čist informativno.. zanima me koliki je standard razmaka u cm-od poda do pedala?
LO1969VE is offline  
Old 16.11.2010., 22:00   #220
sumnjam da neko zna udaljenost pedale od poda. imas duljine kurbli cime to podesavas, a osovina pogona je otprilike na istoj udaljenosti od poda kod svih proizvodaca. na khs-u su mi 175mm i isto tako zastruzem o asfalt ako pedaliram, a previse sam se nagnuo u zavoju, a na rogu su krace (ne znam koliko) i mogu se mrvu vise nagnuti. ali struganje mi se moze dogoditi samo ako ulazim u zavoj od 90 stupnjeva i vise na brzinama visim od 30km/h.

standardna duzina kurbli je 175 i 170 mm. tak ima vecina bicikla za masovnu proizvodnju. a u zavoju je pametnije ne pedalirati, pogotovo ako se jako nagnes. tad se pretpostavlja da ides prilicno brzo, a zapinjanje na pod i moguce proklizavanje je gore nego mizerna prednost koju ostvaris da drzis odredenu brzinu. postavi kurble paralelno s tlom i cekaj da prode zavoj.

mozes vjezbati ulazak u zavoj, tako da ti je bajk sto uspravniji. npr. za skretanje u lijevo ostanes skroz na lijevom rubu ceste i tokom skretanja se pomaknes do desne strane ceste i obratno. takav ulazak ima manu da ak nisi dobro usao mozes ispasti izvan ceste na desnoj strani ili pokusati korigirati, pa se previse nagnuti i polomiti.
to je u suprotnosti sa normalnim ulazom: skretanje u lijevo tako da se pomaknes na desni rub, nagnes do maksimuma i izlazis iz zavoja na lijevi rub ceste. na ovaj nacin prije izades iz zavoja, brze ga prodes, a mjesta za korekciju imas cijelu sirinu ceste. jedino kaj nema pedaliranja.
Zayl is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:37.