Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong, Igre & ostalo (Eurosong)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.12.2009., 00:14   #81
Quote:
Nakirija kaže: Pogledaj post
Pa napredak je napredak. Ne može se zaustaviti. Ja jedva čekam da se prijeđe u potpunosti na digitalno emitiranje jer želim nove kanale.
pa rekla si da ce se moci gledati kanali isti kao i dosad
Jordi* is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 00:14   #82
Exclamation oftopic?

Evo jedna korisna stranica ako ne znate gdje i kako sa starim, neispravnim televizorom, hladnjakom, monitorom...http://www.eeotpad.com/
regica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 00:23   #83
Quote:
Jordi* kaže: Pogledaj post
pa rekla si da ce se moci gledati kanali isti kao i dosad
Pokrenit će se novi specijalni nacionalni kanali poput RTL-a i Nove.
Posebno za digitalno emitiranje. A da i ne govorim o kvaliteti slike.
Nakirija is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 11:27   #84
Quote:
Jordi* kaže: Pogledaj post
al to košta,a ja nemam love
poserem se na takvu državu
Baš me zanima koliko pretplata plaćaš,a imaš 5 komada,dali si možda dobio bon za DVB-T.?Ako jesi evo ti pola love za dvb-t.
darge is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 14:12   #85
Pozdrav svima. Ovako, imam problem s obzirom na to da sam totalni tudum za tehnologiju i s obzirom na to da sam zagubio uputstva za upotrebu slijedećeg TV-a :
http://www.inem.hr/proizvod.php?id=651

Zanima me ima li navedeni model u sebi taj famozni DVB-T. Ako ima, na koji način se mogu "prebaciti" na digitalnu TV.

Unaprijed zahvalan i ispričavam se ako je pitnanje glupo
__________________
Zbunjen i ošamućen
Josey Wales is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 14:40   #86
Koliko ja vidim po specifikacijama, nema. Pod "tuner" treba pisati DVB-T.

Jedino rješenje koje ti preostaje je kupnja samostalnog DVB-T receivera.
__________________
3-19, 2-58
Thorin is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 15:00   #87
Quote:
Nakirija kaže: Pogledaj post
Pokrenit će se novi specijalni nacionalni kanali poput RTL-a i Nove.
Posebno za digitalno emitiranje. A da i ne govorim o kvaliteti slike.
pa meni je i sad slika savrsena.neznam kak moze biti bolja
Jordi* is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 15:48   #88
Quote:
Josey Wales kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima. Ovako, imam problem s obzirom na to da sam totalni tudum za tehnologiju i s obzirom na to da sam zagubio uputstva za upotrebu slijedećeg TV-a :
http://www.inem.hr/proizvod.php?id=651

Zanima me ima li navedeni model u sebi taj famozni DVB-T. Ako ima, na koji način se mogu "prebaciti" na digitalnu TV.

Unaprijed zahvalan i ispričavam se ako je pitnanje glupo
Imaš ovdje pdf koji se bavi time,a netko će ti dati savjet koji tv da uzmeš ,a da nije skup,usput ovaj qadro i nije nešto.
https://www.forum.hr/forumdisplay.php?f=87
darge is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 20:23   #89
Quote:
soundvision kaže: Pogledaj post
Eto ja sam siguran. Svi kanali do jednog prelaze na digitalno emitiranje do 1.1.2011., odnosno kako je već određeno po regijama (vidi sliku). Kako se u kojoj regiji ugasi analogija, tako lokalni kanali dolaze u DVB-T. Istra će biti prva koja će svoje lokalne kanale vidjeti u digitaliji. U biti, to više nećemo zvati "lokalni" ili "gradski" kanali već regijski kanali, pošto će im koncesija biti određena na bazi cijele regije, a nalazit će se u MUX D. Sa druge strane, MUX A i MUX B će biti na razni cijele države.

Analogija se gasi u potpunosti što se TV signala tiće u cijeloj Europi, a te frekvencije će biti upotrebljene u druge svrhe.
ok, ali konkretno u mojoj regiji, od 03.03 pa do 1.1.2011 će raditi lokalna analogna mreža. o tome ja.
girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 23:05   #90
Quote:
girling kaže: Pogledaj post
ok, ali konkretno u mojoj regiji, od 03.03 pa do 1.1.2011 će raditi lokalna analogna mreža. o tome ja.
koliko ja znam neće jer če se ANALOGNI SIGNAL ugasiti i prijeći na DIGITALU.. više neće biti analognih programa

a u kojoj si ti regiji?
nicky2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2009., 00:24   #91
Quote:
girling kaže: Pogledaj post
ok, ali konkretno u mojoj regiji, od 03.03 pa do 1.1.2011 će raditi lokalna analogna mreža. o tome ja.
Ne već se gasi 03. 03.

Naravno ako si u regiji u kojoj se analogna mreža gasi tog datuma.

Slika gašenja analognog signala po datumima i regijama je stavljena na stranici prije ove.
Nakirija is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2009., 15:15   #92
Quote:
nicky2009 kaže: Pogledaj post
koliko ja znam neće jer če se ANALOGNI SIGNAL ugasiti i prijeći na DIGITALU.. više neće biti analognih programa

a u kojoj si ti regiji?
ako dobro pratim, i lokalne tv prelaze na digitalnu...ili??
girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2009., 17:10   #93
Quote:
girling kaže: Pogledaj post
ako dobro pratim, i lokalne tv prelaze na digitalnu...ili??
da upravo tako...o tome se i govori sve lokalne i nacionalne tv idu na digitalno emitiranje
nicky2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 00:51   #94
ovako, pitanje za znalce, hoće li se nakon ukidanja analognog signala pojačati digitalni signal?

jer kod mene recimo, sa quadrovim dvb-t reciverom je slab signal i loš prijem (kockice) dok sa NytroBox NB-4001 T USB ima 20-tak posto signala i 70-tak posto kvalitete, pa se može gledat i nisu toliko učestali problemi s prijemom...

imate kakav savjet glede eventualnog pojačala ili slično /antena je na zgradi, tzv. riblja kost/?

edit: selim ovaj post u pripadajuće mjesto, a/v tehnika...

Zadnje uređivanje vukovarac69 : 02.01.2010. at 01:58.
vukovarac69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 09:32   #95
Quote:
vukovarac69 kaže: Pogledaj post
ovako, pitanje za znalce, hoće li se nakon ukidanja analognog signala pojačati digitalni signal?

jer kod mene recimo, sa quadrovim dvb-t reciverom je slab signal i loš prijem (kockice) dok sa NytroBox NB-4001 T USB ima 20-tak posto signala i 70-tak posto kvalitete, pa se može gledat i nisu toliko učestali problemi s prijemom...

imate kakav savjet glede eventualnog pojačala ili slično /antena je na zgradi, tzv. riblja kost/?

edit: selim ovaj post u pripadajuće mjesto, a/v tehnika...
Pa kako si onda do sada lovio analogni signal,ako je ovaj tak slab.?Čuj probaj okrenuti antenu prema nekom drugom repetitoru ili samo pomakni malo ljevo-desno možda nije dobro okrenuta premu repetitoru.
darge is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 10:47   #96
Quote:
vukovarac69 kaže: Pogledaj post
ovako, pitanje za znalce, hoće li se nakon ukidanja analognog signala pojačati digitalni signal?
Da, trebao bi se pojačati i digitalni signal onda, pošto sada većina digitalnih odašiljača ne radi na maksimalnoj snazi kako ne bi ometali analogne frekvencije.

Slična stvar oko Quadra se dešava i kod mene u Zagrebu, no taj receiver je smeće, ima najslabiji tuner koji sam ikad vidio i zato se to dešava kod slabijeg signala. Upravo zbog toga je na tim područjima slabijeg signala najbolje uzeti što kvalitetniji receiver, odnosno receiver sa što osjetljivijim tunerom. Recimo Topfield a posebice Yumato radi čuda kod slabijeg signala, dok u isto vrijeme mi je Quadro potpuno zaleđen.
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 16:06   #97
Jedno (možda naivno ) pitanje, ali radi se o procjeni isplativosti kupovine novog lcd ili plasma televizora u 2010. ...

Tokom 2010. se u HR po regijama gasi analogni signal i uvodi digitalni. Tu mi je uglavnom sve jasno (dvb-t receiver po svakom starom televizoru ili kupnja novog lcd/plasme sa integriranim dig.tunerom).
No ako sam dobro shvatio HTV bi do kraja 2010. trebao na čitavoj površini HR uvesti digitalni signal, ali to još uvijek ostaje samo SD a ne HD signal.

E sad konačno pitanje . Zna li se već sada nešto o tome ili sve zasad još spada samo u sferu nagađanja kada bi HTV mogao početi s emitiranjem HD signala, a da to nije sadašnji HD promo kanal ili eventualno tv prijenosi nekih većih sportskih manifestacija kao OI ili nogometna EP/SP ? Nego da se radi baš o emitiranju regularnog programa u HD signalu.

Ako je procjena da se tu radi o još par godina, onda je i moja vjerojatna procjena da još tih par godina gledam stari dobri CRT televizor (pojačan s nekim jeftinim dvb-t receiverom) koji zasad ima još vrlo pristojnu sliku, radije nego da na novom (i skupom) recimo Full HD prijemniku gledam eventualno muljeviti SD signal (pa makar on bio i u digitalnom obliku).

Volio bi čuti razmišljanja/savjete/sugestije onih koji se o ovome razumiju više od mene
gahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 17:29   #98
Pa u pravu si kad kažeš da bi mogao još par godina pričekati jer je pitanje kad će se format u SD kvaliteti prebaciti iz 4:3 u 16:9 (npr. austrijski ORF već emitira program u 16:9) i kad će se početi emitirati "pravi" HD program, ali opet nisi na gubitku ako uzmeš TV s MPEG4 tunerom, osim što TV uređajima dosta pada cijena pa bi za par godina mogao proći dosta jeftinije.
__________________
3-19, 2-58
Thorin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 17:44   #99
Quote:
Thorin kaže: Pogledaj post
... ali opet nisi na gubitku ako uzmeš TV s MPEG4 tunerom, osim što TV uređajima dosta pada cijena pa bi za par godina mogao proći dosta jeftinije.
Nije toliko stvar u financijama (iako ni to nije sasvim nebitno), više se bojim eventualnog razočarenja (i mog i mojih ukućana) kad bi se ispostavilo da je slika SD signala na novoj investiciji lošija od one na sadašnjem CRT-u .

O tome sam dosta čitao na raznim forumima i mišljenja su dosta podjeljena. Svi se uglavnom slažu da je HD signal na HD prijemnicima (bilo to lcd ili plazma) nešto fenomenalno i neusporedivo sa slikom na CRT-u, ali čitao sam i dosta iskustava korisnika koji baš i nisu prezadovoljni sa slikom SD signala na njima.

Tu ja mislim na ono eventualno "čekanje" HD signala, a i tehnologija lcd/plazmi bi za 2-3 godine možda mogla napredovati u prikazivanju SD signala.
A možda se i varam, oni su u prvom redu namjenjeni HD signalu, pa ih neka poboljšanja na SD-u možda i ne zanimaju
gahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 18:06   #100
Bojim se da ćeš se onda pošteno načekat ako budeš čekao da svi kanali prvo pređu na HD emitiranje jer to se neće desit samo tako "preko noći". Trenutno jedini HD kanal u HR vrijedan spomena je Nova HD koja je eksluziva B.neta pa do nje je praktički i nemoguće doći.

Što se tiće mulja na SD kanalima, pa čuj, djelomično je i istina ali opet ovisi i o puno faktora. Ja sam prije 10tak dana kupio FULL HD LCD i mogu ti reći da je slika sasvim ok na našim kanalima. Naravno, to ovisi o samom modelu (recimo LG modeli su jako dobri za gledanje SD kanala, daleko bolji od sony ili samsunga / barem što sam imao primjera osobno vidjeti ali i čuti od ljudi koji se bave time), također ovisi i o blizini gledanja TV-a. U samim uputstvima za TV ti piše kolika je minimalna blizina gledanja, tako za ovaj moj LG model piše 2,4m .. i zaista, sa nekih 3m udaljenosti slika je prelijepa, daleko ljepša od starog CRT-a a i ugodnije je gledati jer je ekran veći. Sa udaljenosti od pol metra slika je katastrofalna - mulj! Tako ukoliko imaš malo veći dnevni boravak LCD je savršen izbor. Također dosta SD kanala sa satelita sada mi ima ljepšu sliku nego preko CRT-a, iako sam imao veliki CRT u dnevnom boravku naprezao sam oči da vidim nešto sa kauča, sada sa time nemam problema. Ako ipak želiš gledati HD program - imaš satelit ili kakav hd player!

Sve u svemu, razumijem tvoje razmišljanje jer sam i sam razmišljao slično kao ti, ali danas kada imam svoj LCD ne bih se nipošto vračao na stari CRT, iako gledam u 99% slučajeva samo SD kanale.

p.s. sad smo malo otišli u offtopic sa ovime ...

Zadnje uređivanje soundvision : 02.01.2010. at 18:16.
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:22.