Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2012., 18:54   #2341
...pozz... prošlo je 2 mjeseca od kada smo doselili u naselje i ako nekoga zanima, evo da komentiram neke stvari...dakle o samome stanu sve najbolje (izolacija, grijanje, izgradnja), o susjedima u cijeloj zgradi (izgleda da postajemo prva zgrada koja je u potpunosti naseljena ) sve najbolje za sada...o naselju??????... ma u cjelini sam zadovoljan, da ima nedostataka i problema to stoji i svima je jasno... primjer... autobusi za vrijeme školskih praznika (pogotovo 281 linija), nedostatak sadržaja u naselju, danas sutra će biti problem sa propadanjem neizgrađenih djelom u C bloku kada se počne urušavati ograda ili dijelovi građevina (srednja škola)...međutim DOISTA me IRITIRA i SMETAJU mi 2 stvari... 1)...nemam pojma kako nazvati ljude koji puštaju svoje pse da šetaju bez nadzora...dat ću vam primjer... šetao sam svoga psa sa brnjicom i na uzici UREDNO, ali tada ga je napao nekakav njemački ovčar i možete misliti koliko je panike bilo, jer naglašavam moj pas je imao brnjicu i nije se mogao braniti...nakon toga sam odlučio da zbog TAKVIH puštenih pasa više niti moj pas neće nositi brnjicu, jer ga neki drugi može "zaklati", a on se ne može braniti...sada je druga vrsta problema (nije mi draga vjerujte)... dakle pas mi je na uzici, bez brnjice, ali problem nastaje kada takav "pušteni pas" se zaleti na moga psa ili mu priđe i naravno problem je jer ga moj odmah napadne... LJUDI ŠETAJTE PSE NA UZICI...2)...PARKING mjesta... dakle kupili smo stan u B bloku i doista je evidentan manjak parking mjesta... ne govorim da trebam parkirati pred svojim prozorom, već o tome da se mora stati pred 2-3 ulaza dalje ...NA KRAJU... nije demagogija, ali kao svagdje ili u svemu treba poštivati susjede, ljude, jer evo u mojoj zgradi nema nikakvih problema, napetosti (ima nas mlađih, starijih, sa životinjama itd), pohvala svim susjedima...

[email protected] suosjećam sa tvojim problemima u vezi izolacije stana... STRAŠNO...
__________________
-"Ko traži istinu mora je znati podnijeti.-"
-Barunel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 07:48   #2342
Quote:
-Barunel- kaže: Pogledaj post
...pozz... prošlo je 2 mjeseca od kada smo doselili u naselje i ako nekoga zanima, evo da komentiram neke stvari...dakle o samome stanu sve najbolje (izolacija, grijanje, izgradnja), o susjedima u cijeloj zgradi (izgleda da postajemo prva zgrada koja je u potpunosti naseljena ) sve najbolje za sada...o naselju??????... ma u cjelini sam zadovoljan, da ima nedostataka i problema to stoji i svima je jasno... primjer... autobusi za vrijeme školskih praznika (pogotovo 281 linija), nedostatak sadržaja u naselju, danas sutra će biti problem sa propadanjem neizgrađenih djelom u C bloku kada se počne urušavati ograda ili dijelovi građevina (srednja škola)...međutim DOISTA me IRITIRA i SMETAJU mi 2 stvari... 1)...nemam pojma kako nazvati ljude koji puštaju svoje pse da šetaju bez nadzora...dat ću vam primjer... šetao sam svoga psa sa brnjicom i na uzici UREDNO, ali tada ga je napao nekakav njemački ovčar i možete misliti koliko je panike bilo, jer naglašavam moj pas je imao brnjicu i nije se mogao braniti...nakon toga sam odlučio da zbog TAKVIH puštenih pasa više niti moj pas neće nositi brnjicu, jer ga neki drugi može "zaklati", a on se ne može braniti...sada je druga vrsta problema (nije mi draga vjerujte)... dakle pas mi je na uzici, bez brnjice, ali problem nastaje kada takav "pušteni pas" se zaleti na moga psa ili mu priđe i naravno problem je jer ga moj odmah napadne... LJUDI ŠETAJTE PSE NA UZICI...2)...PARKING mjesta... dakle kupili smo stan u B bloku i doista je evidentan manjak parking mjesta... ne govorim da trebam parkirati pred svojim prozorom, već o tome da se mora stati pred 2-3 ulaza dalje ...NA KRAJU... nije demagogija, ali kao svagdje ili u svemu treba poštivati susjede, ljude, jer evo u mojoj zgradi nema nikakvih problema, napetosti (ima nas mlađih, starijih, sa životinjama itd), pohvala svim susjedima...

[email protected] suosjećam sa tvojim problemima u vezi izolacije stana... STRAŠNO...

Dragi novi susjede samo jedno pitanja čistiš li za svojim ljubimcem ??? psećih kakica više nego djece...
kij is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 07:58   #2343
Quote:
kij kaže: Pogledaj post
Dragi novi susjede samo jedno pitanja čistiš li za svojim ljubimcem ??? psećih kakica više nego djece...
Nemoj me krivo shvatiti i ja volim životinje!
kij is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 10:29   #2344
Quote:
kij kaže: Pogledaj post
Dragi novi susjede samo jedno pitanja čistiš li za svojim ljubimcem ??? psećih kakica više nego djece...
Ovo je istina, imam pse i fakat mi nije jasno ljude koji ne ciste za svojim psima
Mislim nije u redu prema nama koji cistimo, ja kad idem pokupit za svojima jos bude desetak drekeca oklolo koji nisu njihovi, kaj vam nije lijepse da vam psi ne secu po tim drekecima

Ima dijelova koje ful zaobilazim bas zato kaj mi se gade koliko ima drekeca.

Fakat skupljajte za njima

-Barunel- ako ti je pas agresivan onda mu stavljaj brnjicu, a oni koji mu pridu i napadnu lijepo znas br policije i nazovi ih.
Ja te do sad nisam srela u setnjama, ali ja svoje pse pustam ali ne po cijelom kvartu nego imamo mjesto gdje se istrcavamo. Zasto psa nebi istrcavala, ako nije agresivan i pustala ga, moji nisu opasni za okolinu.
masha01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 12:00   #2345
pozzz svim susjedima...skopili smo predugovor o kupnji stana u objektu B12 Brkanovića 6,stan smo odabrali od njih desetak pregledanih,cijena prihvatljiva,pozicija isto tako...itd.Konkretno me zanima netko iz tog objekta riječ-dvije s kakvim problemima ste se susreli ako jeste do sad,zahvaljem
mateog is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 12:22   #2346
Quote:
-Barunel- kaže: Pogledaj post
dakle pas mi je na uzici, bez brnjice, ali problem nastaje kada takav "pušteni pas" se zaleti na moga psa ili mu priđe i naravno problem je jer ga moj odmah napadne... LJUDI ŠETAJTE PSE NA UZICI...2)

Moram priznati da ne razumijem. Većini pasa koje slušaju gazdu je dovoljno izreći naredbu

Što se kakica tiče, potpisujem da ih je previše po kvartu.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
Teressa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 12:52   #2347
Quote:
kij kaže: Pogledaj post
Nemoj me krivo shvatiti i ja volim životinje!
[email protected] i tebi nema se tu što krivo shvatiti, svatko treba odgovarati, ali i čistiti za svojim ljubimcem...

Quote:
masha01 kaže: Pogledaj post

-Barunel- ako ti je pas agresivan onda mu stavljaj brnjicu, a oni koji mu pridu i napadnu lijepo znas br policije i nazovi ih.
Ja te do sad nisam srela u setnjama, ali ja svoje pse pustam ali ne po cijelom kvartu nego imamo mjesto gdje se istrcavamo. Zasto psa nebi istrcavala, ako nije agresivan i pustala ga, moji nisu opasni za okolinu.
[email protected] krenut ćemo u moraliziranje što je ispravno po mome ili tvome sudu...vjerujem da smo se susreli jer se moj pas šeta minimalno 3 puta dnevno...sada o agresivnosti... gledaj sa sigurnošću od 99% garantiram da moj pas neće ništa napraviti čovjeku, djetetu, biciklistu, ali zbog tih 1 % ne želim riskirati, niti imati problema... međutim moj pas neće niti napasti tvoga psa, OSIM ako se tvoj pas ne zaleti ili je razigran i krene na njega...tada moj napadne...naglašavam pas mi je na uzici STALNO, NEMA IZNIMKE, ali ne nosi brnjicu zbog puštenih drugih pasa...da li to znači da je moj pas kriv, da je lud, agresivan ili je greška u onima koji puštaju pse?... hajde onako iskreno?...možda se jednom sretnemo i pokazat ću ti i objasniti kako i gdje ja "istrčavam" svoga psa...
Quote:
Teressa kaže: Pogledaj post
Moram priznati da ne razumijem. Većini pasa koje slušaju gazdu je dovoljno izreći naredbu

Što se kakica tiče, potpisujem da ih je previše po kvartu.
...Teressa@... odgovorio sam mashi i stvar je jednostavna, psi bi trebali biti na uzici...ok npr. tvoj je bubica, miran, ali iz nekoga razloga (radoznalost, razigranost, napad) je pušten i napadne moga koji je na uzici, ima brnjicu... da li da onda ja napadnem vlasnika (nije u redu recimo), psa (koji definitivno nije kriv) ili da jednostavno moj pas ne nosi brnjicu (naglašavam garantiram 99% neće ljudima ništa) ali ne trpi ili podnosi druge pse...

...vjerovatno ćemo krenuti u moraliziranje da li i što bi trebalo napraviti, ali definitivno psi trebaju biti na uzici ( i da neće ništa nikome, netko ima strah od pasa i zašto da on razmišlja hoće li mu pas štogod ili ne) ili se treba "pomiriti" da nekada i vlastiti pas "dobije batina" zato što ga puštamo bez nadzora...
__________________
-"Ko traži istinu mora je znati podnijeti.-"
-Barunel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 13:32   #2348
2.700 stanova u naselju => moguće 2.700 pasa => 2.700 kakica dnevno
__________________
Solemnizirajte mi nickname!
seksi-bogat is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 15:33   #2349
Quote:
seksi-bogat kaže: Pogledaj post
2.700 stanova u naselju => moguće 2.700 pasa => 2.700 kakica dnevno
Krivo. Pas kaka najmanje dva puta dnevno. Dakle, broj kakica dvostruk.


@ Barunel: bez uvrede, ali meni se čini da ti imaš problematičnog psa. Ok, šetnja na uzici. Ali, što s livadom? Znači li to da će tvoj pas na livadi napasti mog zato što mu je prišla?
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
Teressa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 15:43   #2350
Quote:
Teressa kaže: Pogledaj post

@ Barunel: bez uvrede, ali meni se čini da ti imaš problematičnog psa. Ok, šetnja na uzici. Ali, što s livadom? Znači li to da će tvoj pas na livadi napasti mog zato što mu je prišla?
...pozz...rekao sam da ćemo početi moralizirati ... ti to gledaš kao napad, ja to gledam da je tvoj pas pušten...ma gle... moj pas "nije problematičan" (ne branim ga niti veličam), dapače ne bi vjerovala koliko je privažen, ali da... da mu tvoj pas priđe iz bilo koga razloga, moj bi ga napao... rekao sam da je to začaran krug, ali ako tvoj pas šeta ili trči livadom, ovaj moj ga ne bi niti registrirao...
__________________
-"Ko traži istinu mora je znati podnijeti.-"
-Barunel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 17:52   #2351
Quote:
-Barunel- kaže: Pogledaj post
...pozz...rekao sam da ćemo početi moralizirati ... ti to gledaš kao napad, ja to gledam da je tvoj pas pušten...ma gle... moj pas "nije problematičan" (ne branim ga niti veličam), dapače ne bi vjerovala koliko je privažen, ali da... da mu tvoj pas priđe iz bilo koga razloga, moj bi ga napao... rekao sam da je to začaran krug, ali ako tvoj pas šeta ili trči livadom, ovaj moj ga ne bi niti registrirao...
Ma ne moraliziramo, izmjenjujemo mišljenja. Moju curku vole svi psi u kvartu tako da čisto sumnjam da bi ju ovaj tvoj napao

Mala je omiljena među pesima u kvartu, a tvom pesonji (ne se vrijeđat) se možda može pomoć oko socijalizacije sa drugim psima. No postajemo troll, predlažem da probamo susret na livadi. Ak si za, na pm
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
Teressa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 19:56   #2352
Quote:
-Barunel- kaže: Pogledaj post
...
[email protected] krenut ćemo u moraliziranje što je ispravno po mome ili tvome sudu...vjerujem da smo se susreli jer se moj pas šeta minimalno 3 puta dnevno...sada o agresivnosti... gledaj sa sigurnošću od 99% garantiram da moj pas neće ništa napraviti čovjeku, djetetu, biciklistu, ali zbog tih 1 % ne želim riskirati, niti imati problema... međutim moj pas neće niti napasti tvoga psa, OSIM ako se tvoj pas ne zaleti ili je razigran i krene na njega...tada moj napadne...naglašavam pas mi je na uzici STALNO, NEMA IZNIMKE, ali ne nosi brnjicu zbog puštenih drugih pasa...da li to znači da je moj pas kriv, da je lud, agresivan ili je greška u onima koji puštaju pse?... hajde onako iskreno?...možda se jednom sretnemo i pokazat ću ti i objasniti kako i gdje ja "istrčavam" svoga psa...
Mozda se i jesmo sreli, al ja po opisu uopce nebi znala onda da si to ti ili tvoj pas

Ocito onda da moji nisu se njuskali sa njim ili samo se ˇignorirali ˇ setnji posto moji samo na livadi se druze sa psima, ovako samo pse koje znam se snjofaju.
masha01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 21:45   #2353
Nemam ništa protiv pasa,ali me stvarno smetaju neodgovorni vlasnici koji ih šeću bez povodca i ne pokupe kakicu,već okrenu glavu u drugu stranu...kao nisu vidli
I koma mi je kaj se mali peseki šeću na povodcu,a veliki slobodno njuškaju. Bar je tak u ovom mom kvartu. A kak vidim i u Jelkovcu je ista stvar. To me i tam čeka. Nije mi baš svejedno kad mi se približava neka velika njuška,pa makar i mahala repom
Veselim se dolasku u Jelkovec,ali mi nije drago što sve čujem. Žao mi je što ću i tamo morat pazit kuda gazim No dobro. Kad vidim kakicu ja lijepo u sebi zaželim;"da Bog da se posro gazdi u sobi na tepihu" pa ko voli nek izvoli,ja mantram
I da se vratimo na temu stanova. Nemam iskustava,pa ću postavljat nekom banalna pitanja. Kakva je situacija s napama. Da li ima priprema za nape u kuhinji ili se treba bušit zid. I kak to ide sa centralnim. Ono odzračivanje me muči. To se može radit kad je u sistemu voda ili se mora zatvorit sistem. Pomozite budućoj susjedi
roryby is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 05:36   #2354
Quote:
roryby kaže: Pogledaj post
Nemam ništa protiv pasa,ali me stvarno smetaju neodgovorni vlasnici koji ih šeću bez povodca i ne pokupe kakicu,već okrenu glavu u drugu stranu...kao nisu vidli
I koma mi je kaj se mali peseki šeću na povodcu,a veliki slobodno njuškaju. Bar je tak u ovom mom kvartu. A kak vidim i u Jelkovcu je ista stvar. To me i tam čeka. Nije mi baš svejedno kad mi se približava neka velika njuška,pa makar i mahala repom
Veselim se dolasku u Jelkovec,ali mi nije drago što sve čujem. Žao mi je što ću i tamo morat pazit kuda gazim No dobro. Kad vidim kakicu ja lijepo u sebi zaželim;"da Bog da se posro gazdi u sobi na tepihu" pa ko voli nek izvoli,ja mantram
I da se vratimo na temu stanova. Nemam iskustava,pa ću postavljat nekom banalna pitanja. Kakva je situacija s napama. Da li ima priprema za nape u kuhinji ili se treba bušit zid. I kak to ide sa centralnim. Ono odzračivanje me muči. To se može radit kad je u sistemu voda ili se mora zatvorit sistem. Pomozite budućoj susjedi
Ja ti mogu reći kako jekod mene.U kuhinji ima priprema za napu samo je staviš i pomo0ću sijevi uštekaš u zid.Odzračivanje radijatora je vrlo jednostavno.Uzmeš odvijač i na radijatoru sa strane imaš vijak kojega malo odvrneš ako ima zraka on iziđe van.Kad počne ići voda vijak zavrneš i gotovo i to napraviš nasvakom radijatoru.Ako imaš muža nek on to napravi
notebookfan1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 10:17   #2355
e super..sve zvuči tako lako
hvala
roryby is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 17:31   #2356
Quote:
roryby kaže: Pogledaj post
I koma mi je kaj se mali peseki šeću na povodcu,a veliki slobodno njuškaju.
Pitam se u čemu je točno razlika između velikih i malih peseka. Šta, mali peseki su po difoltu dobrice, oni smiju kakat jer je njihova kakica mala, oni smiju trčkarat okolo jer su mali???
Preko puta mene ima tip s nekakvim metlastim malim čudovištem. Da, da. Malim bijelim slatkim pesekom. Koji se zaletava podjednakim žarom na pse i ljude. Urlajući. I opravdanje njegovog vlasnika je bilo "on je mali". Zato valjda smije terorizirati mog većeg psa, a meni moraju poispadat vrećice iz ruku jer eto ne očekujem to malo govno svaki puta iza čoška.
Moj stav ukratko i otprilike: odgojen pas bez obzira na veličinu - dopuštam bez povodnika, neodgojen pas i opet bez obzira na veličinu - povodnik + brnjica. Problem nastaje kad vlasnik ne zna ima li odgojenog ili neodgojenog psa.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
Teressa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 17:45   #2357
Quote:
Teressa kaže: Pogledaj post
Pitam se u čemu je točno razlika između velikih i malih peseka. Šta, mali peseki su po difoltu dobrice, oni smiju kakat jer je njihova kakica mala, oni smiju trčkarat okolo jer su mali???
Preko puta mene ima tip s nekakvim metlastim malim čudovištem. Da, da. Malim bijelim slatkim pesekom. Koji se zaletava podjednakim žarom na pse i ljude. Urlajući. I opravdanje njegovog vlasnika je bilo "on je mali". Zato valjda smije terorizirati mog većeg psa, a meni moraju poispadat vrećice iz ruku jer eto ne očekujem to malo govno svaki puta iza čoška.
Moj stav ukratko i otprilike: odgojen pas bez obzira na veličinu - dopuštam bez povodnika, neodgojen pas i opet bez obzira na veličinu - povodnik + brnjica. Problem nastaje kad vlasnik ne zna ima li odgojenog ili neodgojenog psa.
Slažem se! I sama sam imala nekada davno pudlicu koja je bila prilično agresivna prema velikim psima koji su je mogli pojesti u 2 zalogaja. Ja se isto probojavam više velikih nego manjih pasa...
kij is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 22:13   #2358
vrlo jasno...svi peseki na uzice...vrečica u ruku..kraj priče...
miškadubrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 22:26   #2359
Quote:
Teressa kaže: Pogledaj post
Pitam se u čemu je točno razlika između velikih i malih peseka. Šta, mali peseki su po difoltu dobrice, oni smiju kakat jer je njihova kakica mala, oni smiju trčkarat okolo jer su mali???
Preko puta mene ima tip s nekakvim metlastim malim čudovištem. Da, da. Malim bijelim slatkim pesekom. Koji se zaletava podjednakim žarom na pse i ljude. Urlajući. I opravdanje njegovog vlasnika je bilo "on je mali". Zato valjda smije terorizirati mog većeg psa, a meni moraju poispadat vrećice iz ruku jer eto ne očekujem to malo govno svaki puta iza čoška.
Moj stav ukratko i otprilike: odgojen pas bez obzira na veličinu - dopuštam bez povodnika, neodgojen pas i opet bez obzira na veličinu - povodnik + brnjica. Problem nastaje kad vlasnik ne zna ima li odgojenog ili neodgojenog psa.
Mali peseki nisu po difoltu dobrice,nego kažem kako su obično manji na povodcu,a veći ne. To govori da su oni živčaniji,a veći su mirniji,ali ja uopće ne spominjem narav pasa,već veličinu. Ne volim da mi se niti jedan pas,a pogotovo veliki slobodno približava i točka. I neka kakaju svi koliko žele,ali bi bilo uredu da se kakice poberu za svakim.
I da se zna,ne mrzim pse već ih samo ne želim u svojoj neposrednoj blizini iz više razloga,a ovdje nije mjesto za tu temu
roryby is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2012., 11:26   #2360
Quote:
miškadubrava kaže: Pogledaj post
vrlo jasno...svi peseki na uzice...vrečica u ruku..kraj priče...

Slažem se.
Uostalom postoji "livadica" preko puta a bloka gdje se mogu slobodno igrati. I onaj puteljak prema Žitnjaku iza kanala gdje mogu slobodno trčati bez auta a i ljudi. Okej ne sad kad je sve zameteno snijegom ali inače.
__________________
...Ja sam jednoga dana slučajno našao put Ispod svih tih zastava što vijore... 17.05.2012. :)
frikuscha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:48.