Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.09.2011., 15:11   #1
mršavljenje - hitno potrebna pomoć :(

Pozz svima....
Ovako, imam 14 godina, visoka sam 163 cm i imam 75-74 kg.
Sredinom 7. mjeseca (81 kg) bila sam na un-dijeti i izgubila 7 kg, ali sam prekinula jer je za par dana useljavanje u učenički dom. Zanima me kako mogu održati tu težinu, ili još bolje, smršaviti.

Čula sam za limun dijetu, ali mi se ne čini baš zdravo piti toliko limuna, pa bih probala svaki dan popiti samo 3 limuna razmućena u litri i pol vode. Ima li netko iskustva s time i mislite li da to djeluje??

Svi slični prijedlozi su dobro došli!

PS. Drugi tjedan krećem na zumbu - tako da je tjelovježba uključena u to!!
littleangel1411 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 17:51   #2
Još barem 10 godina zaboravi za riječ dijeta. Zapravo zaboravi uopće za riječ dijeta.
Ti si još dijete,u razvoju si, kakva unka?? Kakva limun dijeta???
Ubaci puno voća i povrća u prehranu, izbaci pomfrit,pohano,pečeno u dubokoj masnoći,mcdonalds,kebabe i ostali junk.
Obvezno doručkuj. Trebala bi imati 3 glavna obroka i 2 međuobroka. Probaj izbjegavati proizvode od bijelog brašna i rafinirane šećere i sve će to otići
5rich is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 09:41   #3
Pa to niti ne jedem, jednostavno sam takve građe i sve me se prima. A još kad počne škola, onda se niti nemam vremena baš kretati i uvijek dobijem barem 5 kg koje onda izgubim po ljeti. I jednostavno si to ne želim opet priuštiti.
littleangel1411 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 09:49   #4
5rich ti je rekla za prehranu, ali samo da se nadovežem na vježbanje. Ići ćeš na zumbu, dakle ipak ćeš uspjeti uz školu i vježbati. U školi imaš 2 sata tjedno tjelesnoga koje maksimalno iskorištavaj. Uostalom, nije istina da se uz školu nema vremena za vježbanje. Samo se moraš dobro organizirati i barem svaki drugi dan odvojiti sat vremena za to. A toliko vremena sigurno imaš.
spavalica1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 20:58   #5
e jok draga
ne pale ta opravdanja.-takve sam građe i sve se prima-
da ne jedeš više nego šta potrošiš ne bi ti se primalo(vlastito iskustvo)
a i to o takvoj građi mi ne drži vodu jer curo pobogu pa tek ti je 14 !!!!!!!

mlada,zdrava..... ma koja dijeta

promijeni stil života a riječ -dijeta- će te samo opterećivat
pročitaj sve šta su cure pisale i na drugim temama i ne diži paniku
mene je preporodilo od kad sam na ovoj temi,pratim i učim od cura,a mogla bih ti mama i te kako bit
budi sebi na prvom mjestu jer mi se čini da u tebi leži razlog debljine
ako ga uspiješ iskreno izreći sebi na glas vjeruj da ćeš zaokrenit život za 180 stupnjeva

nemoj se ljutit,ali kad tako mlada cura nalupeta toliko kila ima uzrok!!!!
polako i svaki dan ćeš naučit nešto novo
alma 188 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 22:08   #6
cura je napisala da se useljava u učenički dom. ne vjerujem da će moći birati hranu tamo. jedino količinu pojedene hrane i tjelovježbe.
__________________
close your eyes and stare into the dark
zaručena is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 22:14   #7
Jao, hrana u (m)ucenickim domovima je grozna (salama podrigusa i kruh za dorucak, mesna struca od ostataka od prethodnog dana za rucak, hrenovke ili buhtla za veceru). A imat kuhalo u sobi je zabranjeno. Ako ne grca u parama (a da grca valjda bi isla na stan) najbolje sto moze je posudit iksicu i jest u studentskoj menzi.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 22:37   #8
Quote:
alma 188 kaže: Pogledaj post

nemoj se ljutit,ali kad tako mlada cura nalupeta toliko kila ima uzrok!!!!
polako i svaki dan ćeš naučit nešto novo
Jel' samo meni 14-godišnjakinja još uvijek spada u kategoriju djeteta?
Dakle, ona je po meni dijete od 14 godina koje ima nesreću da jede ono što joj mama skuha, a mama ne vodi brigu da joj se dijete udebljalo do 81 kilograma na 163 cm visine.
Stoga, isključi svoje uskličnike i ne galami ovdje na dijete koje traži pomoć, već se zamisli u kakvoj smo situaciji da roditelji ne prepoznaju problem i ne znaju vlastitom djetetu pomoći da riješi problem debljine. Sigurno joj je mama davala podršku za tu UN dijetu, kao što sam sigurna da nije učinila ništa da promijeni stil kuhanja, vjerojatno je nastavila pohati šnicle i pržiti krumpir očekujući da mala pokaže karakter i jede nešto drugo za stolom.
I ako bi joj kako veliš po godinama mogla biti mama i ako si i sama imala problema s debljinom onda je uistinu iznenađujući manjak empatije kod tebe. Empatije prema 14-godišnjem djetetu moram dodati. Ili vam empatija usahne istog trenutka kad skinete kile?
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 23:11   #9
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Jao, hrana u (m)ucenickim domovima je grozna (salama podrigusa i kruh za dorucak, mesna struca od ostataka od prethodnog dana za rucak, hrenovke ili buhtla za veceru). A imat kuhalo u sobi je zabranjeno. Ako ne grca u parama (a da grca valjda bi isla na stan) najbolje sto moze je posudit iksicu i jest u studentskoj menzi.
Nažalost, ni u studentskoj menzi situacija nije ništa bolja. Jest da sam biraš što ćeš jesti, ali ništa od toga nije previše zdravo i prirodno.
spavalica1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 23:21   #10
Quote:
Donata kaže: Pogledaj post
Jel' samo meni 14-godišnjakinja još uvijek spada u kategoriju djeteta?
U pravu si, četrnaestgodišnjakinja je dijete.
Quote:
Donata kaže: Pogledaj post
Dakle, ona je po meni dijete od 14 godina koje ima nesreću da jede ono što joj mama skuha, a mama ne vodi brigu da joj se dijete udebljalo do 81 kilograma na 163 cm visine.
Stoga, isključi svoje uskličnike i ne galami ovdje na dijete koje traži pomoć, već se zamisli u kakvoj smo situaciji da roditelji ne prepoznaju problem i ne znaju vlastitom djetetu pomoći da riješi problem debljine. Sigurno joj je mama davala podršku za tu UN dijetu, kao što sam sigurna da nije učinila ništa da promijeni stil kuhanja, vjerojatno je nastavila pohati šnicle i pržiti krumpir očekujući da mala pokaže karakter i jede nešto drugo za stolom.
I ako bi joj kako veliš po godinama mogla biti mama i ako si i sama imala problema s debljinom onda je uistinu iznenađujući manjak empatije kod tebe. Empatije prema 14-godišnjem djetetu moram dodati. Ili vam empatija usahne istog trenutka kad skinete kile?
Od kud ti podatak da ova četrnaestgodišnjakinja uopće ima mamu? U formi obraćanja @almi 188 nabacaš drvlje i kamenje na djetetovu mamu. Kako znaš da ta mama svome dijetetu nije spremala savršene obroke, ali se dijete udebljalo jer je dva mjeseca liječilo slomljenu nogu. Što je mama trebala napraviti, smanjiti joj obroke, izgladnjivati ju da se od neaktivnosti ne udeblja.
Vrhunac mi je kad pljujući po nečijoj majci nekome predbacuješ nedostatak empatije.
littleangel1411, 5rich ti je najbolje napisala.
babicana4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 23:35   #11
Quote:
spavalica1987 kaže: Pogledaj post
Nažalost, ni u studentskoj menzi situacija nije ništa bolja. Jest da sam biraš što ćeš jesti, ali ništa od toga nije previše zdravo i prirodno.
Znam, ali, bojim se da nema zdravije opcije bez da se spiska hrpa love. Da im je dopusteno imati kuhalo u sobi, svasta bi si mogla skuhati (ja sam ga prosvercala zadnju godinu).

Cak i da hoce biti raw foodist, sto je super za mrsavljenje (zamislite 200g svjezeg spinata u zdjeli i koliko mali volumen zauzima nakon kuhanja), raw foodisti koriste aparate poput multipraktika, blendera, dehidratora... A ni frizider nece imati.

BTW, u moje vrijeme je soba u (m)ucenickom domu koju su dijelile 3 osobe kostala za te 3 osobe isto kao i trosobni stan (je, u domu su bile ukljucene i splacine i nadzor i prisiljavanje na obavezno ucenje i tjeranje u sobe i obavezno gasenje svjetla u sobi i opomene i ukori i prisiljavanje boljih ucenika da poducavaju losije od strane odgajatelja ciji je to zapravo posao...).

Tak da, mogu samo reci: idi na stan (ili sobu s upotrebom kuhinje) ako je ikako moguce.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 23:39   #12
Quote:
babicana4 kaže: Pogledaj post
Od kud ti podatak da ova četrnaestgodišnjakinja uopće ima mamu? U formi obraćanja @almi 188 nabacaš drvlje i kamenje na djetetovu mamu.
Kliničko iskustvo?
Još nisam vidjela dijete od 14 godina da si samo priprema obroke, ali sam vidjela jako puno situacija u kojima obitelj očekuje da dijete pokaže "karakter i volju" da smršavi. Ako mala nema majku, iskreno mi je žao, ali sigurno ima neku odraslu osobu koja je do sada kuhala za nju.
Quote:
babicana4 kaže: Pogledaj post
Kako znaš da ta mama svome dijetetu nije spremala savršene obroke, ali se dijete udebljalo jer je dva mjeseca liječilo slomljenu nogu. Što je mama trebala napraviti, smanjiti joj obroke, izgladnjivati ju da se od neaktivnosti ne udeblja.
Jako teško mi je povjerovati da netko može u dva mjeseca nekretanja radi slomljene noge uvećati vlastitu težinu na 20 kilograma viška.Jednako teško mi je povjerovati da se deblja dijete kojemu mama pripremi "savršene obroke" kako kažeš. No, pored svega najbolnije je što se roditelji neće obrati liječniku u trenutku kada shvate da im je dijete predebelo, a dobar dio obitelji u najboljem slučaju će početi pripremati dijetalne obroke za dijete "s problemom" dok će sebi pripremiti nešto daleko ukusnije.
Quote:
babicana4 kaže: Pogledaj post
Vrhunac mi je kad pljujući po nečijoj majci nekome predbacuješ nedostatak empatije.
Nisam pljuvala po ničijoj majci, iznijela sam svoj stav i iskustvo. I ubij me, imam više empatije za dijete koje su udebljali nego za majku koja će se time naći povrijeđena. Drugi par rukava je što su ovakve 14-godišnjakinje koje su u početku bucmaste curice ili malo jače djevojke na idealnom putu da krenu u sljedeću krajnost, a to je izgladnjivanje i kasnija anoreksija (već se informira o limun dijeti).

Nemam niti najmanje razumijevanja za žene koje dozvoljavaju da im djeca budu debela! U vrijeme kada sam ja bila dijete na pretrpanoj plaži mogao si vidjeti tu i tamo deblje dijete, danas debele djece koliko voliš i nitko se pretjerano ne sekira za tu tihu epidemiju u Hrvatskoj ... poštenja radi i roditelji su im sve deblji.
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 23:55   #13
Quote:
littleangel1411 kaže: Pogledaj post
Pa to niti ne jedem, jednostavno sam takve građe i sve me se prima. A još kad počne škola, onda se niti nemam vremena baš kretati i uvijek dobijem barem 5 kg koje onda izgubim po ljeti. I jednostavno si to ne želim opet priuštiti.
Bez uvrede,ali ne deblja se od zraka.Deblja se od pojedene hrane, odnosno viška kalorija koje ne uspiješ potrošiti.
Ako se debljaš unatoč kalorijskoj restrikciji, nije stvar u građi već jer u hormonskom poremećaju.


Quote:
Donata kaže: Pogledaj post
Jel' samo meni 14-godišnjakinja još uvijek spada u kategoriju djeteta?
Dakle, ona je po meni dijete od 14 godina koje ima nesreću da jede ono što joj mama skuha, a mama ne vodi brigu da joj se dijete udebljalo do 81 kilograma na 163 cm visine.
Stoga, isključi svoje uskličnike i ne galami ovdje na dijete koje traži pomoć, već se zamisli u kakvoj smo situaciji da roditelji ne prepoznaju problem i ne znaju vlastitom djetetu pomoći da riješi problem debljine. Sigurno joj je mama davala podršku za tu UN dijetu, kao što sam sigurna da nije učinila ništa da promijeni stil kuhanja, vjerojatno je nastavila pohati šnicle i pržiti krumpir očekujući da mala pokaže karakter i jede nešto drugo za stolom.
I ako bi joj kako veliš po godinama mogla biti mama i ako si i sama imala problema s debljinom onda je uistinu iznenađujući manjak empatije kod tebe. Empatije prema 14-godišnjem djetetu moram dodati. Ili vam empatija usahne istog trenutka kad skinete kile?
Nije cura, dijete je,slažem se.
Da meni moje 14ogodišnje dijete dođe s prijedlogom da bi na UN dijetu, osobno bi mu svaki dan pohala šniclu i radila pomfrit jer je i to zdravije od te UNke. Da je meni to netko napravio kad sam ja došla na tu ideju(a imala sam samo par godina više od autorice teme) poštedio bi me hormonalnog poremećaja i 20ak kg viška koje i dan danas skidam. (na unku sam išla kao potpora mami,a i jer sam se željela zdravije hraniti-tad nisam znala za bolje)
No,sad nije pitanje UN dijete,samo se nadam se da ju je na vrijeme prekinula.

Autorica mora shvatiti da su dijete začarani krug i da nema efikasne dijete na duže staze. Ako se ne želi natrag udebljati, mora promijeniti pristup hrani i paziti što unosi u sebe. Ipak nije toliko mala i vjerujem da može tu i tamo sama skuhati nešto za sebe.
U onom vremenu što je u učeničkom domu,predlažem ovakav meni:

Zajutrak: neko voće (pretpostavljam da to može držati u sobi)
Doručak: pahuljice i mlijeko ( ako joj se to ne nudi u domu, pahuljice isto tak može držati u sobi,a mlijeko može kupovati u onom malom tetrapaku od 2dcl, i u krajnjoj liniji,kad zahladi držat na prozoru- moj dečko je to radio kad je bio u domu bez frižidera)
Ručak: kaj već dobije u domu (pogotovo ako su na meniju variva,a vjerujem da je i koji put kuhano povrće, riža u manjoj količini, čak i tjestenina povremeno-ali jedan tanjur)
Užina: opet neko voće ili jogurt(to isto može držat na prozoru) ili tamna čokolada
V: posni sir ili zrnati zir i to cijelo pakovanje od 250 g/tuna u vodi/ pureća salama, jedan paradajz

E sad, ovakva prehrana se čini skupom,okvirni troškovi:
Mlijeko - 2kn
Jogurt - 3 kn
Voće(npr.Jabuke-kila 5kn-što je za 2-3dana) - 2 kn
Zrnati/svježi sir - 7 kn
Pahuljice (one obične,kukuruzne-pakiranje od 500 g-14 kn-ako jede porciju od 50 g dnevno,to je za 10 dana)- 1.4 kn po danu..
sveukupno: cca 15.5 kn dnevno..to su dva lisnata sa višnjom, 1.5 pizza cut, pola kebaba..jeftinije od većine junka koji klinci pojedu u školi za užinu.

Zadnje uređivanje 5rich : 03.09.2011. at 00:01.
5rich is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 00:08   #14
limunada je super, ne zbog dijete već zbog c vit i antioksidansa.
koliko cura je iz moje generacije završavalo osnovnu školu kao bucke a u srednjoj su se prepolovile, pubertet zna učiniti svoje..
ali to nije razlog da ne uvedeš neke promjene..krećeš sa zumbom, svedi slatkiše i masnu hranu na minimum i rezultati će biti vidljivi.
nemoj provoditi nikakve dijete, a ni slučajno gladovati, nanijeti ćeš si više štete nego koristi..ulaziš u pubertet, kreću mjesečnice, tijelo se mijenja, uskoro ćeš postati djevojka..vrijeme leti samo malo promijeni prehranu..razmisli što si do sada jela od čega si se udebljala- čipsevi, kolači, čokolade, nedovoljno aktivnosti i to promijeni..napisala si da to ne jedeš, ali to ne znači da do sada nisi jela..samo si nedavno prestala..
pošto ćeš biti u školi veći dio vremena, za školu si možeš pripremiti zdrave sendviče za užinu..roditelji će ti zasigurno davati džeparac da imaš za školu pa umjesto pizza, buhtla, slanaca i sličnog radije na kruh, pecivo, najbolje raženo stavi šnite paradajza, listove salate, mrkve, krastavce, papriku, sir, tunu.. kombinacija je mnogo..ovisi što ti paše..
za međuoborok ili kad se zaželiš grickanja, umjesto čipseva i sličnog si uzeti orahe ili pistacio, bademe, bundevine sjemenke, oraščiće, kikiriki..u većini dućana to možeš uzeti na mjeru, pa si uzmi po šaku nečeg od ovog..ili ab kulturu..
em što je zdravije, imati ćeš i više koncentracije, kreativnosti i energije u školi i učenju..
umjesto sokova pij vodu..dan započni žitaricama, mlijekom, jajima, voćem i nikada doručak nemoj preskakati..
..sretno

Zadnje uređivanje TheProvense : 03.09.2011. at 00:23.
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 09:27   #15
1. Imam mamu
2. Nije ona kriva za moju težinu
3. Nemam 81 kg, nego 74 kg
Znam da je i to previše i normalno je da tražim rješenje.
A udebljala sam se zbog stresa (imala sam velikih problema u školi i čak sam ju morala mjenjati, maltretirala me jedna osoba i njezini roditelji tako da sam čak morala ići na psihoterapiju i u centar za maltretiranu i zanemarivanu djecu od strane vršnjaka) i naravno nezdrave hrane za koju nije kriva moja majka. Ali vidim da sam uopće pogriješila što sam ovdje pitala za pomoć. Puno vam hvala, snaći ću se ja već nekako sama. A moju mamu ostavite na miru jer ne znate što je sve preživjela i čudo je da ju uopće još imam.
littleangel1411 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 10:01   #16
Quote:
littleangel1411 kaže: Pogledaj post
1. Imam mamu
2. Nije ona kriva za moju težinu
3. Nemam 81 kg, nego 74 kg
Znam da je i to previše i normalno je da tražim rješenje.
A udebljala sam se zbog stresa (imala sam velikih problema u školi i čak sam ju morala mjenjati, maltretirala me jedna osoba i njezini roditelji tako da sam čak morala ići na psihoterapiju i u centar za maltretiranu i zanemarivanu djecu od strane vršnjaka) i naravno nezdrave hrane za koju nije kriva moja majka. Ali vidim da sam uopće pogriješila što sam ovdje pitala za pomoć. Puno vam hvala, snaći ću se ja već nekako sama. A moju mamu ostavite na miru jer ne znate što je sve preživjela i čudo je da ju uopće još imam.
Sad se i ti hvataš za krive stvari.
Provense ja smo napisale konkretno što i kako puno toga i kao da to nisi ni pročitala
5rich is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 10:11   #17
Littleangel1411,slažem se s tobom kada kažeš da si pogriješila što si došla ovdje pitati za savjet jer ovo nije mjesto gdje će ti odgovoriti netko tko je stručan,ovdje možeš dobiti samo mišljenje osoba koje također imaju probleme ili sa kilama ili sa zdravljem.
Ono sa čime se slažem,a neki su to ovdje rekli,ne drži nikakvu dijetu,iskreno vjerujem da si i sama došla do tog zaključka,jer kada prestaneš sa dijetom i vratiš se na stari način prehrane,kilogrami se vrate,no ti to sigurno znaš.
Zato nastoj promjeniti svoj stil prehrane,naći način koji ti najviše odgovara i toga se držati.
Sretno.
Rudolfa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 10:21   #18
ako ste u stanju pomoć na fin način, onda pomozite
okanite se pametovanja djetu i primitivne psihoanalize i nje i njene mame
inače....znate kak to već ide
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2011., 13:29   #19
Quote:
littleangel1411 kaže: Pogledaj post
1. Imam mamu
2. Nije ona kriva za moju težinu
3. Nemam 81 kg, nego 74 kg
Znam da je i to previše i normalno je da tražim rješenje.
A udebljala sam se zbog stresa (imala sam velikih problema u školi i čak sam ju morala mjenjati, maltretirala me jedna osoba i njezini roditelji tako da sam čak morala ići na psihoterapiju i u centar za maltretiranu i zanemarivanu djecu od strane vršnjaka) i naravno nezdrave hrane za koju nije kriva moja majka. Ali vidim da sam uopće pogriješila što sam ovdje pitala za pomoć. Puno vam hvala, snaći ću se ja već nekako sama. A moju mamu ostavite na miru jer ne znate što je sve preživjela i čudo je da ju uopće još imam.
draga djevojčice......
možda ti pomogne činjenica da i ja imam kćer koja je stara kao i ti,i za Uskrs je na 164cm imala 75kg,puno sasvim sigurno....
pošto se ja hranim na jedan specifičan način uveli smo i njoj neke promjene...
izbacili šećer-ali potpuno
brašno-potpuno
od povrća izbacili krumpir,grah,grašak
od voća izbacili banane i svo voće koje je slatko
izbacili vegetu,margarin i sve industrijske gluposti koje su pune kemije

e sad,što je jela...meso,sve osim pohanog jer sadrži brašno
ribu
jaja na sve načine
suhomesnate proizvode ali one koji nemaju razne E-ove tj salame,hrenovke isl.gluposti
povrće na sve načine
mliječne proizvode,sir i vrhnje
bobičasto voće,jabuke al kiselije....
sokove nije pila
i jela je orašaste plodove
u 4mj skinula je 14kg,a da se nije nešto previše kretala osim u školu i nazad,oko 3km
ti si jako mlada i brzo ćeš skinuti te kg viška
a bitno je da i nadalje izbjegavaš sve što i inače nije zdravo jer onda se i nećeš dovesti u situaciju da se debljaš
sretno,i vjerujem u tebe
a glupave dijete taboravi
ekatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2011., 14:39   #20
Quote:
littleangel1411 kaže: Pogledaj post
Pozz svima....
Ovako, imam 14 godina, visoka sam 163 cm i imam 75-74 kg.
Sredinom 7. mjeseca (81 kg) bila sam na un-dijeti i izgubila 7 kg, ali sam prekinula jer je za par dana useljavanje u učenički dom. Zanima me kako mogu održati tu težinu, ili još bolje, smršaviti.

Čula sam za limun dijetu, ali mi se ne čini baš zdravo piti toliko limuna, pa bih probala svaki dan popiti samo 3 limuna razmućena u litri i pol vode. Ima li netko iskustva s time i mislite li da to djeluje??

Svi slični prijedlozi su dobro došli!

PS. Drugi tjedan krećem na zumbu - tako da je tjelovježba uključena u to!!
Draga,
zaboravi limun dijete, Un dijete, atkinsonove, dukanove,...ma bilo kakve dijete, i bilo koje tablete za mršavljenje.
S navedenim dijetama ćeš kratkoročno doći do rezultata, ali poslije jo-jo, garantirano. A to ti ne treba. Nemoj si sa 14 godina zeznuti metabolizam...znam da je tebi sad prvenstveno cilj skinuti višak kilograma, ne misleći na posljedice koje ćeš vidjeti tek kasnije...ali gle, ako sad zezneš metabolizam, muku s viškom kilograma ćeš mučiti ostatak života. Ne samo sada, već i s 26, 35, 48...itd. Pokušaj gledati dugoročno...
A s druge strane, možeš sada usvojiti neke ispravne prehrambene navike, polako riješiti višak kg-a sada, pa si poslije mirna jer - znaš kako i što pravilno jesti, pa će i pokoji kolač/hamburger/pizza proći bez posljedica na kilažu jer će ti osnova prehrane biti zdrava, balansirana i prema tvojim potrebama.
5rich i TheProvense su ti dale odlične savjete glede prehrane, pokušaj se tako hraniti. Ili da ti to bude baza, a kasnije ćeš sama nadograđivati, mijenjati jelovnike, budeš vidjela što ti paše, što ne.

Svakako je pohvalo da ćeš krenuti na zumbu, uz fizičku aktivnost i maaale promjene jelovnika, doći ćeš do savršenih rezultata - i to dugoročnih.

Quote:
littleangel1411 kaže: Pogledaj post
Znam da je i to previše i normalno je da tražim rješenje.
A udebljala sam se zbog stresa (imala sam velikih problema u školi i čak sam ju morala mjenjati, maltretirala me jedna osoba i njezini roditelji tako da sam čak morala ići na psihoterapiju i u centar za maltretiranu i zanemarivanu djecu od strane vršnjaka) i naravno nezdrave hrane za koju nije kriva moja majka. Ali vidim da sam uopće pogriješila što sam ovdje pitala za pomoć. Puno vam hvala, snaći ću se ja već nekako sama. A moju mamu ostavite na miru jer ne znate što je sve preživjela i čudo je da ju uopće još imam.
Žao mi je što si prošla to sve...
Ideš li još na psihoterapije? Smatram da bi svakako trebala poraditi na svom samopouzdanju i samopoštovanju, i izliječiti rane do kraja. Pohvalno je što si svjesna uzroka viška kilograma, ali loše bi bilo liječiti samo posljedicu (taj višak kila), ne i uzrok.
::Lost:: is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:31.