Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.07.2006., 14:39   #41
Quote:
SuperSranje kaže:
piješ cugu sa prijateljima navečer a onda čuješ da ti žensaka već 2 sata pleše s nekim likom u nekom klubu... Tu ja popizdim. jeje znam da me neće prevarit, tu joj je društvo i sve ali ipak neka me paranoja počinje prati. Kako to izbrisat?
Možda da prestaneš natezati pivuljage s dečkima pred lokalnim kioskom i odeš s njom plesati u neki klub
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2006., 15:48   #42
Quote:
Legion kaže:
Možda da prestaneš natezati pivuljage s dečkima pred lokalnim kioskom i odeš s njom plesati u neki klub
mozda bi jednostavno trebao vise vremena provoditi s njom.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2006., 08:11   #43
a nebi se ni ja osijećala odlično da mi dečko 2 sata pleše s nekom curom u disku !!!!!! Jel inače izlazite uvijek odvojeno ?
ime hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2006., 14:00   #44
Mi smo dosta zajedno, nekad izadjem sa društvom, nekad s njom, nekad izadjem sa društvom pa se nadjemo u gradu malo, nekad izadjem sa njom pa popijem cugu sa poznatima... Mi smo malo mjesto pa izlazit "odvojeno" ili "skupa" nije onaj pojam kakav je npr. u zagrebu, jer će mo se negdje sresti...
SuperSranje is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2006., 09:37   #45
joj baš mi se čini da sam na pravom mjestu!gadno je to...u zadnje vrijeme i ja plivam u moru nesigurnosti zbog ljubomore. dečko i ja uopće ne izlazimo s mojim ili njegovim društvom, a to me počinje smetati...
nanaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2006., 14:28   #46
Quote:
U posljednje vrijeme me pere ona neutemeljena-iraconalna-neurotična ljubomora u vezi ženske. Ako znate što u vezi toga dajte koji savjet kako promjenit svoje razmišljanje, i sebi i njoj olakšati život...
najprije, strogo si odredi 1-2 dana u tjednu kad chesh odlucit CVRSTO vjerovat u SVE kaj ti se kaze, tj. sve kaj ti ona kaze.
Default_user is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2006., 20:17   #47
možda previše briješ na priče svojih frendova pa si počeo strahovat da se tebi ne dogodi isto. relax, ne vjeruj svemu što čuješ (i od koga čuješ)
 
Odgovori s citatom
Old 23.07.2006., 23:33   #48
Osnova svake ljubomore jest nisko samopostovanje, losa slika o sebi, to je definitivno tocno. Ljubomorne osobe moraju rijesiti same sa sobom tu situaciju ili cak potraziti pomoc. U ljubomori nema niceg lijepog ni pozeljnog, razarajuca je i unistavajuca.
Anirul is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 15:49   #49
Quote:
SuperSranje kaže:
piješ cugu sa prijateljima navečer a onda čuješ da ti žensaka već 2 sata pleše s nekim likom u nekom klubu...

pa nije valjda da imas nekog tko ti javlja sto ti zenska radi kad nije s tobom?
pretpostavljam da je neki frend u pitanju koji ju je vidio i odmah se osjecao duzen obavijestiti te da ti cure plese s nekim. obojica krivi stav i pristup
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2006., 01:32   #50
Quote:
Scissors. kaže:
pa nije valjda da imas nekog tko ti javlja sto ti zenska radi kad nije s tobom?
pretpostavljam da je neki frend u pitanju koji ju je vidio i odmah se osjecao duzen obavijestiti te da ti cure plese s nekim. obojica krivi stav i pristup
pa čuj da je to krivi stav to i sam znam, zato sam otvorio topic ...
Problem se rješio sam od sebe, to je bilo na početku veze kad nisam znao na čemu sam, sad kad sam par puta baš izašao sa njom-upoznao je više i njezin život više me ne pere...
SuperSranje is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2006., 20:57   #51
Problem zvani ljubomora

inache nisam ljubomorna, osim kada je u pitanju moj partner.tu fakat nemam granicu... imamo vezu na daljinu ,koja traje vech dosta dugo.chujemo se stalno, barem smsom(najmanje svakih par h), a chesto se i vidmo.znam da me neche prevariti, i vjerujem mu, ali kad kazhe da izlazi s prijateljima/prijateljicama, ili ide negdje s nekim ljudima, ja poludim od ljubomore.kako da se rijeshim tog osjechaja? ovo mi pochinje stvarati problemee
provincijalka_ze is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2006., 11:32   #52
Ljubomora je zasnovana na strahu i iz njega proizašloj potrebi za posesivnošću, a uzrok joj je nesigurnost pojedinca.

Postani sigurnija u sebe razvijajući samosvijest i oslobađajući se potrebe za drugima. Onaj tko ne želi biti ( ostati) s tobom, otići će, i ti na to nećeš moći uticati. Prema tome, dok ostaje s tobom, uživaj. Vrijedi i obrnuto, zar ne.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2006., 17:46   #53
posesivna si... uzroke toga treba tražiti u ranom djetinjstvu
__________________
a bože moj
Shipyard is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2006., 19:53   #54
malo ste sve to pojednostavnili,kao da gledam oprah ili neki slican show
ljubomora ima razlicitih i ona samo po sebi ne znaci nesigurnost pojedinca
znaci da samouvjerene ljude partneri ne varaju?to ne ovisi o njima,nego o partneru/varatelju
a sta bih onda,kao "samouvjeren" nakon prevare trebao napravit?samouvjereno oprostit i zaboravit jer sam "jaci i zreliji"?

ljubomoru se automatski odbacuje kao nesto "lose" i 'negativno" a to je prirodni osjecaj i treba ga prihvatiti a ne prikrivati kao nesto "nenormalno"
useless is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2006., 20:58   #55
kako da se riješiš takvog osijećaja? Tako da radiš na sebi . Ljubomora proizlazi iz straha da izgubimo neku osobu. Ti se bojiš ostati bez njega,pa bi ti savijetovala da nađeš svoje hobije. Odi i ti vani s društvom, zabavi se ( a to možeš na 1000 načina), upoznaj nove ljude i probaj si malo obogatiti život. Dakle pokušaj voditi i svoj život a ne samo vaš.
p.s i najbolje veze su završile raskidom samo zbog ljubomore. To je tvoja slabost i nastoj ne biti toliko ovisna o drugom.
ime hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2006., 21:12   #56
[QUOTE=useless]malo ste sve to pojednostavnili,kao da gledam oprah ili neki slican show
QUOTE]


A ti spadaš u one koji su sami sebi važni jedino kad kompliciraju? Čudim se da joj nisi savjetovao da potraži pomoć stručnjaka.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2006., 21:25   #57
Quote:
arna kaže:
A ti spadaš u one koji su sami sebi važni jedino kad kompliciraju? Čudim se da joj nisi savjetovao da potraži pomoć stručnjaka.

ne kuzim kaj si stela reci

svaki je covjek drugaciji i razlozi za osjecaje,ukljucujuci ljubomoru potjecu iz razlicitih izvora
tvrditi da je ljubomora odraz nesigurnost mi zvuci kao neka sablona sa zadnje stranice "glorije"
useless is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2006., 22:03   #58
u zivotu sam bil ljubomorna samo na jednu osobu. sad znam i zasto: jer mi je davao razloge za to. stalno se 'frajerisao', bio kao megakul...govorio da ga curice zivkaju....aha, prevario me je srecom.
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2006., 22:17   #59
Quote:
NoWa kaže:
prevario me je srecom.
Sviđa mi se stav
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2006., 17:03   #60
Quote:
useless kaže:
ne kuzim kaj si stela reci

svaki je covjek drugaciji i razlozi za osjecaje,ukljucujuci ljubomoru potjecu iz razlicitih izvora
tvrditi da je ljubomora odraz nesigurnost mi zvuci kao neka sablona sa zadnje stranice "glorije"
potječu iz jednog jedinog izvora : nepovjerenja

svatko tko je ljubomoran nek se zapita šta je razlog tom nepovjerenju
-možda partner zaista mulja i koketira sa strane al si to ne možemo
i nećemo priznati.
-možda i sami mutimo ,pa sudimo prema sebi. podsvjesno njušimo kraj jer znamo da ne zaslužujemo ljubav
labellina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:36.