Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong, Igre & ostalo (Eurosong)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2013., 19:54   #1
[HRT] Zdravo društvo

novi talk-show 'Zdravo društvo' počinje večeras na HRT1 u 23.15''.

http://mojtv.hr/emisije/21857/zdravo-drustvo.aspx

nadam se da će ispuniti bar minimum očekivanja; nadmašiti 'Peti dan' u gledanosti.
obzirom na sadašnju postavu istog mislim da to neće bit težak zadatak. (nadežda go, go )

Srećku Horvatu želim puno uspjeha u voditeljskoj ulozi.


izvolite komentirati.
gji perpetum is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2013., 21:08   #2
Jedna riječ: katastrofa.

Pazite ovo:
U prvoj emisiji gosti su poznati srpski pisac Vladimir Arsenijević i jedan od najkritičnijih hrvatskih kolumnista Viktor Ivančić.

Teme o kojima će raspravljati sa svojim domaćinom Srećkom Horvat su ćirilica u Vukovaru, Lex Perković, ponovno buđenje nacionalizma, odnosi Hrvatske i Srbije, EU, ali i književnost.

Urednica: Koraljka Kirinčić


Dvoje jugoslavena / jugoslavenskih nacionalista sa prebivalištem u Beogradu će govoriti o hrvatskom, ali i srpskom nacionalizmu... bla bla bla... MRZIM to kaj nas se stavlja u isti lonac... Idu mi više na kurac. I smijem ih vrijeđat jer im MORAM plaćat 80 kuna mjesečno za ništa, jer nemaju ništa dobroga niti za ponudit!
Tvrd0linijaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 01:02   #3
Namjeravao sam gledati ovu emisiju zato što me pojava Srećka Horvata uvijek nasmije i oraspoloži, ali kad sam vidio tko su gosti prebacio sam na drugi program. HRT je stvarno prešao sve granice sa svojim pranjem mozga.
Teolog is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 01:11   #4
Volim i Ivančića i Arsenijevića, ali mi je emisija bila izuzetno dosadna.
herostat is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 01:26   #5
HTV je u kratko vrijeme uspio suzbiti svaki oblik prisustva - makar i invalidne - demokracije. Jednoumlje je već jednom dovelo do strašnih stvari u ovoj zemlji. Uvijek i svuda dovodi. Nikad do zdravog društva, kako se pretenciozno naziva ovo čime nas upravo pokušavaju indoktrinirati.
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 10:54   #6
jedino zdravo u ovoj emisiji je riječ zdravo u naslovu....sobzirom na sadržaj rekao bih da se radi o oksimoronu.
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 13:45   #7
Predlažem da u idućoj emisiji gosti budu Savo Štrbac i Tomislav Nikolić. Tema neka bude - hrvatskih nacionalizam kao prepreka pomirenju u Regionu.
Teolog is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 14:24   #8
Kad je repriza?
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 17:43   #9
voditelj je u jednom trenutku prešao na srpski jezik (?!?!) tako da smo u prime timeu prvog programa državne televizije imali show s tri diskutanta od kojih su sva trojica govorili srpski.

"zdravo društvo" malo sutra, ovo su neki wannabe Srbi.
zmay is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2013., 17:59   #10
ko gura tog balavca
nina 55555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2013., 18:36   #11
zašto se emisija ne može pogledati na HTV on demand?
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 11:45   #12
Latinica je, koliko god bila pristrana, pokušavala imati kao ukras jednog neistomišljenika, ovi idu korak dalje

I da, kako se ovo ne može gledati a Nedjeljom u 2 može?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2013., 20:17   #13
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
zašto se emisija ne može pogledati na HTV on demand?
zato jer neki drz sluzbenik koji to treba i odraditi, nije odradio. nista novo kod uhljeba.
i ja bi pogledala, ali nema.
kako im se sprdne, tako i stave.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2013., 21:53   #14
Zasto se u pozadini studija vrte scene bacanja molotovljevih koktela, nereda i sukoba s policijom, zacinjenih s par scena varenja u stilu jugoslavenske propagadne 60tih?

Pretpostavljam da na taj nacin ispoljava svoje unutarnje zelje za revolucionarnim prevratom kapitalizma.

Komentar na sadrzaj emisije, ne mogu se oteti dojmu da svi ovi njegovi gosti su depresivni, pretpostavljam jer kao ljevicari shvacaju da njihov svjetonazor rezultira propadanjem drzava i tisućama mrtvih. Znam da bi i mene takvo saznanje izdeprimiralo.
TauraDendarii is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 10:01   #15
Konačno sam pogledao dvije emisije, onu sa glumcima, i ovu zadnju o "prokletoj mogućnosti izbora".

Ukupni dojam o konceptu:

Ideja da se u 1 sat obradi jedna tema sa 2 gosta mi se čini jako dobrom i čini se da uspijeva. Za razliku od "5. dana" u kojoj u istih sat vremena 4 osobe pričaju o tri teme (i ništa se zapravo ne stigne obraditi), ovdje se radi o izvrsnoj dinamici i mogućnosti da se stvar mirno i duboko obradi. A za razliku od emisija "jedan na jedan" (npr. Stanković), dva gosta daju dosta dobru dinamiku i moguću razliku mišljenja i pogleda.

Izbor tema mi je za sad nejasan. Volio bih kad bi se stvar dovela do tema kakva je bila ova zadnja, jako bitnih tema o društvu koje nitko drugi ne obrađuje. S druge strane, teme kakva je bila ova s glumcima ne bi trebale pripadati intelektuialnoj raspravi o "zdravom društvu".

Ideološka pristranost mi se ne sviđa. Znam da je svaki voditelj ideološki prostran (rekao on to ili ne), pa mi je Horvatova otvorenost po tom pitanju čak i simpatična. No bilo bi dobro da, ako će biti tema koje zaslužuju više ideoloških kuteva gledanja, pozove dva ideološki različito pozicionirana gosta. A ne da se "svo troje sat vremena natječi tko će se s kim više složiti".

Voditelj ima i dobrih i loših strana, sve to znamo još iz "5. dana". Ono što me jako smeta kod njega je evidentno podržavanje femizandrije (on je radikalni feminist) i, kao takav, nikad neće reći ništa što bi u tom ideološkom sukobu bilo u obranu muškaraca, a širit će sve laži iz femizandrijske kuhinje. S druge strane, sviđa mi se njegova neuvijena borba protiv neoliberalizma. Nadalje, iritira njegovo "osvjedočavanje intelektualca u sebi" neprestanim spominjanjem nekih važnih imena (filozofa, sociologa i pisaca koji su nešto rekli), a već mi se bljuje od riječi "diksurs" i "paradigma", posebno na mjestima u rečenicama na kojima nikako nisu potrebne.. Bilo bi dobro da počne stvarati vlastite konstrukte i da prestane neprestano dokazivati da je nešto pročitao. Djeluje djetinjasto.

Emisije:

Emsiija s glumcima, Šerbeđija i Grabarić

Apsolutno smeće. Mislim da je pala već i na razini ideje, nejasno je što su urednik i voditelj uopće željeli reći i ponuditi gledateljima. Jedini mogući odgovor koji mi pada na pamet je da je ta emsija sniljena samo zato da se u njoj pojavi Rade Šerbeđija, kojeg dio ljevice i dio umjetničkih krugova smatraju nekakvom "zvijezdom". Taj nekad jako dobar glumac postao je dosadni i iritantni stari narcis koji uništava svaku emsiju u kojoj se pojavi. Pa je uništio i ovu. On zaista (ZAISTA, ZAISTA) nema ništa za reći, čak i u običnim emisijama, a kamo li u nekoj "intelektualnijoj". Tu ne pomaže njegovo kontinuirano spominjanje antike, "Kralja Leara" i ostalih "klasika". Od tog nemuštog dokazivanja da je "eto, i on nešto pročitao" (a da zapravo nema i ne zna ništa reći), jedino je gore spominjanje negove žene Lenke. Emisija sa Šerbeđijinim dosadnim prenemaganjem i Srećkom Horvatom koji manirom "nasmješenog i impresioniranog dječačića" snishodljivo "vodi" tu emisiju (a zapravo samo gleda kako se emsija uništava sama od sebe zbog krivo odabranog gosta) zaslužuje ocjenu nedovoljan.

Emisija o prokletoj mogućnosti izbora

Izvrsna emisja. Gosti meni potpuno nepoznati, savršeno potkovani u temi, potpuno artikulirani, međusobno nadopunjavajući. Izvrsna tema, nešto o čemu bi trebalo govoriti ne 1 sat, nego 1 sat svakog dana u prime-timeu.
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 01:23   #16
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
Emisija o prokletoj mogućnosti izbora

Izvrsna emisja. Gosti meni potpuno nepoznati, savršeno potkovani u temi, potpuno artikulirani, međusobno nadopunjavajući. Izvrsna tema, nešto o čemu bi trebalo govoriti ne 1 sat, nego 1 sat svakog dana u prime-timeu.

Renata je bivsa Zizekova zena



Btw ova prosla emisija, o nogometu, najbolja do sad. Rijetko imamo prilke zagrepst povrsinu i vidjet sto se zaista dogadja u vrhunskom sportu
__________________
You'll never walk alone...
Flowerchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2013., 00:16   #17
Ima li ova emsija kakvu e-mail adresu?
__________________
Obrati se i vjeruj evanđelju
Ako tko misli da je mudar među vama na ovome svijetu, neka bude lud da bude mudar. Jer mudrost ovoga svijeta ludost je pred Bogom. Ta pisano je ; On hvata mudre u njihovom lukavstvu. I opet; Gospodin poznaje namisli mudrih one su isprazne.
dernakamal is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2014., 14:28   #18
Emisija navodno ukinuta??
__________________
Obrati se i vjeruj evanđelju
Ako tko misli da je mudar među vama na ovome svijetu, neka bude lud da bude mudar. Jer mudrost ovoga svijeta ludost je pred Bogom. Ta pisano je ; On hvata mudre u njihovom lukavstvu. I opet; Gospodin poznaje namisli mudrih one su isprazne.
dernakamal is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2014., 14:44   #19
Nakon Nove godine nema više »Zdravog društva« Srećka Horvata


Quote:
Emisija »Zdravo društvo« Srećka Horvata neće se emitirati poslije Nove godine. S HRT-a poručuju kako je štednja razlog ukidanju formata koji je trajao tek koji mjesec, štednja zbog koje su, kako se kaže, ukinute premijerne emisije poslije 23 sata. Da je svemu došao kraj u intervju danom tjedniku »Aktual« potvrdio je i sam Horvat. Veli, dok zvijezde plešu za tisuću eura po emisiji, njegovi gosti poput Andreja Nikolaidisa ili Vladimira Arsenijevića, Rade Šerbedžije ili Jasmile Žbanić, dolazili su za sto eura po emisiji. Oštro se pri tom osvrnuo i na televizijske kritičare koji su praktički unisno kazivali kako Horvat nije vješt voditelj. No, neslužbeno se kazuje i to kako su Horvatovim angažmanom i shvaćenjem televizijskog posla iznimno nezadovoljni bili na HRT-ovom produkcijskom odjelu, muku mučeći kako pomiriti njegove prohtjeve s realnim mogućnostima. Navodno je baš produkcija presudila »Zdravom društvu«. Štogod međutim bilo razlogom činjenica jest da valjda jedine emisije na javnom servisu koja je imala namjeru otvoriti prostor za aktivizam, za ideje koje su bliske ljevici, za intelektualce drugačije vrste od onih koje inača gledamo na malim ekranima, od prvog siječnja nema na programu. U tom terminu, kazuju s HRT-a, emitirat će se, uglavnom reprizno, dokumentarni filmovi s temama iz kulture. Koliko je pak Horvat pogodio s 'proročanstvom' da bi ukinuta mogla biti i emisija »Drugi format«, ostaje za vidjeti.


A dok emisija »s ljevice« odlazi u povijest, emisija »Pola ure kulture« koja je sve više »desno« ostaje na životu u istoj formi makar do ljetne sheme i makar su je skoro svi već pokopali. Sve manje kulture a sve više politike, uz komentatore poput Ivice Šole, Ive Banca, Slobodana Prsoperaova Novaka, zasmetali su i nekim članovima Programskog vijaća HRT-a, navodno više kulture u emisiji u čijem se naslovu spominje kultura želi i traži i glavna urednica HRT 1 Gordana Mrđen, no tek će jesen donijeti novu 45-minutnu emisiju o kulturi na Prvom programu. Pobornici teze kako zbog vjekovne HRT-ovske potrebe za ravnotežom Horvat mora pasti jer pada i uradak čija je perjanica Hloverka Novak Srzić, ostali su tako kratkih rukava. No, zato je evidentno kako je početna želja onih koji su preuzeli HRT da se velikodušno emisija da svakome ne bi li se fornmalno zadovoljnim učinio čim širi segment društva, narodski rečeno i lijevi i desni, neslavno propala. Zdravog društva u svakom slučaju nema. Formalno, kriva je štednja!

http://www.novilist.hr/Scena/TV/Nako...Srecka-Horvata
Benjamin Vladić is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2014., 15:32   #20
nečija pamet obsvila nuždu ,pa se vratila ondje gdje joj je mjesto.
Realno emisija je bila smeće , koje bi ozbiljnije bilo shvaćeno jedino u programu tv Jugoslavije .
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:36.