Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Foto natječaji

Pogledaj rezultate ankete: tko ima najbolju fotku?
stunt46 0 0%
Marinchica 0 0%
Broj jedan 5 17.86%
foto1957 0 0%
AlBali 1 3.57%
Red Dwarf 0 0%
Francesca 0 0%
Flint Westwood 2 7.14%
sailor 1 3.57%
daria25 1 3.57%
jutarnji amater 0 0%
Aaron McLoughlin 0 0%
deya100 10 35.71%
dankec 0 0%
šatro gospon 1 3.57%
rookie.os 0 0%
..::veky::.. 2 7.14%
blade_8699 1 3.57%
mgcash 1 3.57%
Nikonist 0 0%
idač 2 7.14%
Volunteer 1 3.57%
Glasovatelji: 28. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2010., 18:42   #41
Quote:
šatro gospon kaže: Pogledaj post
sam ja nekaj krivo skuzil ili se na temi nisu trazile atmosferske prilike, kod nas nazivano "vrijeme"?
Da, to niti meni baš nije jasno. Htio sam staviti jednu fotografiju ( ne atmosferske prilike ), no ipak sam odustao, da ne bi ispalo da sam krivo shvatio temu.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 20:57   #42
Quote:
šatro gospon kaže: Pogledaj post
sam ja nekaj krivo skuzil ili se na temi nisu trazile atmosferske prilike, kod nas nazivano "vrijeme"?
Dobro si skužil...
mljac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 21:14   #43
Quote:
mljac1 kaže: Pogledaj post
Sad mi je gužva na poslu pa nemrem ocjenjivat.
Onda se idem nalit na predbožićnom tulumu, al svečano obaćajem da ću večeras/noćas ocijeniti fotke pa makar ih vidio dvostruko. Časna pionirska...
moju ces svakako vidjeti trrostruko
Broj jedan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 22:43   #44
Moram priznati da je bilo interesantnih predodžbi vremena, ali su neki i fulali temu. Svejedno svima čestitam na uloženom trudu

stunt46 - sjedni, minus. Interesantna i zanimljiva fotka koja je fulala temu A imao si vremena ju zamijeniti...
Marinchica - vrijeme prikazano kroz kretanje. Sviđa mi se motiv i boje. Čak si uspjela dobro sakriti prednji dio auta u vinjetu
Broj jedan - vrijeme prikazano kroz promjene. Ovo mi je bila jedna od ideja kad sam zadavao temu. Malo si pretjerao u HDR-u, ali mi se triptih kao takav sviđa.
foto1957 - Ovu moram po sjećanju jer ju sad ne vidim. Enterprise se zabija u neku kuću, zar ne Ideja prikaza relativnosti vremena je zgodna, ali mi realizacija nije na visini. Ona kuća u pozadini mi samo smeta na fotki...
AlBali - Komentar mi uništava cijelu fotku. Koje veze ima "jutro poslije zabave u Berlinu" s vremenom? Možda - bez veze potrošeno vrijeme? Kako ja to vidim - ljuska jajeta - početak života, cigareta - odrastanje, ali i "popušio si svoje" pa ćeš ostatak života odležati u zatvoru - zgrada u pozadini kao da ima rešetke na prozorima plus ova ograda koja se vidi. Evo, bez komentara, tvoja fotka mi pokriva cijeli jedan čovjekov život
Red Dwarf - Još jedan niškoristi komentar Centralna točka ti je žena u kariranom kaputu koja stoji i čeka. Oko nje je žurba, a ona kao da ima svo vrijeme ovog svijeta. Da nemaš ovaj kamen u kadru (i komentar ) kandidirala bi za prve tri
Francesca - Korektna fotka. Ipak za uži krug je ovdje trebalo malo više kreativnosti
mljac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 22:45   #45
Flint Westwood - Jedna od boljih ideja - vrijeme prikazano kroz razvoj tehnologije. Na žalost, realizacija mi nije najbolje legla. Možda da si stavio ploču i CD na neku neutralniju pozadinu
sailor - Ideja kao i kod broja jedan. Njegova fotka mi je malo bolje legla. Možda da na donjoj ima malo više kontrasta ili da je fotkano u drugo doba dana.
daria25 - Eh, moram priznat da ovu fotku nisam do kraja shvatio. Ovaj pano mi predstavlja vremena odlaska i dolaska metroa, a ostale fotke jurnjavu da se ta vremena dostignu. Doduše, te tri fotke su ustvari jedna fotka koja je rotirana i flipana pa me zbunjuje što trebaju prikazati
jutarnji amater - A zakaj ne bi dobro prošlo Dobro, tehnički je loše odrađeno, ali mi nije loša interpretacija vremena kroz kretanje
Aaron McLoughlin - Nije portret starije osobe, ali kao da je. Ipak sam htio malo više kreativnosti od prikaza bora kao simbola prolaska vremena. Tehnički mi smetaju ove svijetle "fleke"
deya100 - Svemir. Mjesto gdje vrijeme i brzina dobivaju potpuno drugo značenje. Kao da si prikazala 13,7 milijardi godina širenja svemira
dankec - Vrijeme kroz promjene. Na žalost, fali mi jedna toča interesa, oko mi stalno leti po fotki...
šatro gospon - Zgodna ideja, ali mi realizacija nekak nije uspjela. Sve mi je nekak "flat". Fali mi osjećaja dubine...
rookie.os - Starine. Simbol vremena koje je nepovratno iza nas. Plus za ideju, ali mislim da si imao vremena ovo malo aranžirati i odabrati bolji kut fotkanja
..::veky::.. - Puno toga u komentaru, ali malo na fotki. Ove žive boje mi odvlače pogleda na pejzaž, a ne na ovu ljuljačku koja bi trebala biti simbol vremena koje je prošlo. I ovo iza ljuljačke samo smeta
blade_8699 - Daj to meni pa te proglasim pobjednikom Dobra ideja i dobra realizacija, morti mrvicu preveć vinjetiranja, posebno uz desni rub fotke
mgcash - Ne sviđaju mi se te dijagonale na sredini fotke. Donja trećina bi mi još nekako i govorila o vremenu i prolaznosti, ali gornja trećina mi jasno upućuje na atmosferske neprilike što nije bila tema
Nikonist - Lijep pejzaž, sviđa mi se fotka i fulala je temu
idač - Uf, i ti me staviš na sto muka. Ja sma to interpretirao kao "moje vrijeme još nije došlo" - period života kad se osobi čini da se našla pred zidom ali da predstoji bolje razdoblje
Volunteer - Snijeg i djeca su uvijek zgodan motiv za fotkat, ali to nije bila tema
mljac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 22:47   #46
Čisto subjektivno, u uži krug su ušle fotke Marinchica, Broj jedan, AlBali, deya100, blade_8699 i idač

A još subjektivnije :

Treće mjesto - AlBali



Drugo mjesto - Broj jedan




Prvo mjesto - deya100
mljac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 23:21   #47
čestitke najboljima!

@ foto1957, ni ja ne vidim fotku. možeš ju ponovo uploadati i staviti ovdje?
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 23:36   #48
deya - iako fotka nije nova ideja, dobro je realizirano i definitivno najbolja fotka za temu

cestitke pobjednicima!
__________________
Aj em Šatro Gospon end aj otorajz dis mesiđ!
šatro gospon is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 00:29   #49
Quote:
mljac1 kaže: Pogledaj post
idač - Uf, i ti me staviš na sto muka. Ja sma to interpretirao kao "moje vrijeme još nije došlo" - period života kad se osobi čini da se našla pred zidom ali da predstoji bolje razdoblje
može i tako, jako slično! ideja mi je zapravo bila neko čekanje kroz vrijeme, kroz duže vremena. čekanje da dođe nešto bolje, bolje vrijeme. i to zato kaj sam dan prije nego kaj sam stavila fotku čitala da kad čeka (u banci, kod liječnika..), čovjek dobiva najbolje ideje

Quote:
mljac1 kaže: Pogledaj post
Čisto subjektivno, u uži krug su ušle fotke Marinchica, Broj jedan, AlBali, deya100, blade_8699 i idač
hvala


čestitke pobjednicima, a deya zaslužena pobjeda definitivno !
idač is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 06:21   #50
@ foto1957, ni ja ne vidim fotku. možeš ju ponovo uploadati i staviti ovdje?[/QUOTE]

Pa ja vidim fotku, Ako treba ponovit ću.
foto1957 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 07:34   #51
kk, sad se vidi. jučer se nije otvarala.
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 08:19   #52
Moj glas za Broj jedan, prije svega zbog ideje!
pena is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 11:50   #53
jeeej, uži krug! hvala
deya definitivno... woow!
Marinchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 13:51   #54
prvo cestitke za prvo i trece mjesto, hvala na komentaru i drugom mjestu, imao sam jos jednu varijantu koja je bila na huntu, ali znajuci tvoje radove nisam je smjeo staviti (tehnicka strana)
Najvise su mi se svidjeli radovi od AlBali i idač bas zbog prica, a posto je AlBali vec nagradjena, glas ide idač
@pena hvala
Broj jedan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 16:27   #55
mljac1 hvala na 1. mjestu i komentaru, pobjediti u ovakvoj konkurenciji... woohooo!!!
Hvala svima na komentarima i naravno čestitke i trećeplasiranom i drugoplasiranom te užem krugu...!!!

Mene je blade_8699 najviše dojmio sa svojom idejom pa dobiva moj glas...

Pošto sam se pred pol sata vratio s Malte molim za strpljenje što se tiče teme, moram malo razmislit, vjerovatno ću objaviti večeras ili najkasnije sutra ujutro...
deya100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2010., 00:35   #56
Evo i teme koja još čini mi se nije bila: Tragovi „zločina“. Fotografije na kojima su tragovi koji asociraju na počinitelja ili na djelo ali sam počinitelj ili djelo ne smije biti na fotki. Moramo naslutiti o čemu se radi ali da nije neka teška forenzika koju ne možemo skužitii ni u najbujnijoj mašti... Kliše primjer teme bi recimo bila srušena čaša mlijeka i mačji tragovi... Naravno ima milijun varijacija na temu pa si dajte oduška...

Zadnje uređivanje deya100 : 18.12.2010. at 00:46.
deya100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2010., 10:29   #57
Hvala na trećem mestu!
Sailor, hvala na glasu, Broj jedan, hvala na teorijskom glasu
Moje čestitke svima, moj glas Broju jedan, iako mi je fotka jutarnjeg amatera najviše svidela, ali šteta što se ovi prelazi ovako vide... Inače mi je ne samo dobar odgovor na temu, nego mi nekako baš prija.
__________________
Pisaljke vetra na mapi mojih lutanja beleže pesmu.
AlBali is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2010., 10:41   #58
Definitivno zasluzeno prvo mjesto deya

no sad ne znam za kog bum glasala

mljac znas mene, glavno da se sudjeluje
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:51.