Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.11.2016., 21:25   #2741
napisao sam kolika je clanarina samo za MR program.
cuj.. za nekog nije kartica. ja karticu koritim za placanje skoro svega (osim racuna). tako me moram razmisljat o tome koliko gotovine mi treba za ovo, koliko za ono. stvar je komocije i naravno da to kosta. al ak vec imas amex i imas potrosnju mjesecnu vecu od 2000 kn, onda se isplati i MR program.
meni se isplati. i kartica i MR program.
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2016., 21:57   #2742
Mislim da si ti u debeloj manjini ako je tako.
Da ne pricam o apsurdu oko ceg se ova rasprava povela a to je da jedan forumas predlaze skupljanje milja umjesto kamate na orocenju.

Doduse, kakve su kamate realne, tu negdje je prinos, 0-1% :
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2016., 07:33   #2743
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
Mislim da si ti u debeloj manjini ako je tako.
Da ne pricam o apsurdu oko ceg se ova rasprava povela a to je da jedan forumas predlaze skupljanje milja umjesto kamate na orocenju.

Doduse, kakve su kamate realne, tu negdje je prinos, 0-1% :
Tko predlaže skupljanje milja umjesto oročenja? Ja sam stalno govorio da nije bitno čime se bavim i da to nije za svakoga a neki su tražili dodatna pojašnjenja pa sam odgovorio.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 20:22   #2744
Primorska Banka? Uvjeti štednje u ovoj banci mi izgledaju prihvatljivo. Što mislite o oročenoj štednji u toj banci?
Zeljeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2016., 09:09   #2745
Quote:
Zeljeni kaže: Pogledaj post
Primorska Banka? Uvjeti štednje u ovoj banci mi izgledaju prihvatljivo. Što mislite o oročenoj štednji u toj banci?
Prema zadnjim podacima HNB-a posluju u plusu, provjeri samo jer mislim da su oni naplaćivali mjesečno vođenje štednog računa kad sam ja zadnji put kod njih oročavao pa ti to pojede dio zarade...

https://www.hnb.hr/statistika/statis...ih-institucija
djuroSzlikovski is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2016., 09:11   #2746
Što se tiče programa nagrađivanja bio je tekst na tu temu prije par dana u Jutarnjem ali više nije dostupan, zaključak je bio da Erste i RBA daju najviše...
" Samo RBA i Erste banka svojim su klijentima ponudile sustav nagrađivanja u kojem bodove doista mijenjaju za kune i troše na artikle po izboru u dogovorenim trgovinama..."
djuroSzlikovski is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2016., 09:19   #2747
Članak je, očito, velika dezinformacija. Kako samo oni nude sustav nagrađivanja u kojem bodove mogu zamijeniti za kune u određenim trgovinama, kad to isto i ja radim s Amexom?
Na taj način sam ove godine uštedio 1300kn (zamijenio MR bodove za popust u kunama). Očito plaćen članak od strane tih banaka.
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2016., 09:46   #2748
Quote:
genius_one kaže: Pogledaj post
Članak je, očito, velika dezinformacija. Kako samo oni nude sustav nagrađivanja u kojem bodove mogu zamijeniti za kune u određenim trgovinama, kad to isto i ja radim s Amexom?
Na taj način sam ove godine uštedio 1300kn (zamijenio MR bodove za popust u kunama). Očito plaćen članak od strane tih banaka.
Kod RBA se bodovi mogu direktno zamijeniti za kune na računu ne treba potrošiti u nekoj trgovini. Fakat je istina da bolje novac nego neki proizvod ili usluga koja ti ne treba. Jasno sve ovisi i o "tečaju", koliko čega za isti iznos.

Inače link na članak:

http://www.jutarnji.hr/life/vrijedi-...bitel/5268467/
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2016., 12:37   #2749
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Kod RBA se bodovi mogu direktno zamijeniti za kune na računu ne treba potrošiti u nekoj trgovini. Fakat je istina da bolje novac nego neki proizvod ili usluga koja ti ne treba. Jasno sve ovisi i o "tečaju", koliko čega za isti iznos.

Inače link na članak:

http://www.jutarnji.hr/life/vrijedi-...bitel/5268467/
pise da trosis u odredjenim trgovinama. to mi je skoro isto ko sada kada MR bodove mijenjam za neki popust u odredjenim trgovinama.
ovih 1300kn popusta sam iskoristio na nesto sto mi je trebalo. izbor je prilicno velik pa se moze kupiti skoro sve (od speceraja, tehnike, turistickih usluga..).
konkretno, u mom slucaju - 800kn popusta na turisticki aranzman, 500kn popusta na mobitel (samo ove godine).

edit: u clanku ima neistina. konkretno, za PBZ. nije istina da bodove mozes zamijeniti samo za neke artikle.
clanak je pisao netko tko ili nije proucio materiju o kojoj pise ili je rijec o placenoj reklami za odredjene banke (kojom se hvali odredjena banka i usluga, a lazima druge diskreditira)
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2016., 12:47   #2750
osim toga, u tim bankama, bodovi imaju rok trajanja. MR bodovi nemaju. mozes ih skupljati godinama pa kad skupis dovoljno, uzmes npr TV bez da doplatis kunu (neki za 2000kn)..
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2016., 13:21   #2751
Quote:
djuroSzlikovski kaže: Pogledaj post
Što se tiče programa nagrađivanja bio je tekst na tu temu prije par dana u Jutarnjem ali više nije dostupan, zaključak je bio da Erste i RBA daju najviše...
" Samo RBA i Erste banka svojim su klijentima ponudile sustav nagrađivanja u kojem bodove doista mijenjaju za kune i troše na artikle po izboru u dogovorenim trgovinama..."
U rba daju najviše
Da, za plaćanje oglasa.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2016., 13:36   #2752
Quote:
djuroSzlikovski kaže: Pogledaj post
Što se tiče programa nagrađivanja bio je tekst na tu temu prije par dana u Jutarnjem ali više nije dostupan, zaključak je bio da Erste i RBA daju najviše...
" Samo RBA i Erste banka svojim su klijentima ponudile sustav nagrađivanja u kojem bodove doista mijenjaju za kune i troše na artikle po izboru u dogovorenim trgovinama..."
da li Erste banka ima kakvu šemu da se na oročenje kuna kod njih mogu dobiti bodovi, da se napravi uplata preko nekakave njihove kartice?
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2016., 14:46   #2753
Quote:
voditeljica1 kaže: Pogledaj post
U rba daju najviše
Da, za plaćanje oglasa.
Koliko vidim podaci iz članka i oni sa stranice RBA se poklapaju, pa ne kužim u čemu je problem...

https://www.rba.hr/zlatna-rbica
djuroSzlikovski is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2016., 14:50   #2754
stvar je u tome da kune ne možeš potrošiti bilo gdje nego samo kod određenih trgovaca. To nije ništa drugačije nego MR program Amexa. Ok, razlika je možda što kod RBA možeš potrošiti 457 kuna, a kod Amexa samo okruglo (20, 300, 500 i slično, ovisno o broju bodova)
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2016., 15:06   #2755
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
da li Erste banka ima kakvu šemu da se na oročenje kuna kod njih mogu dobiti bodovi, da se napravi uplata preko nekakave njihove kartice?
Naravno da ne, jedino osiguranje.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2016., 15:11   #2756
Quote:
genius_one kaže: Pogledaj post
stvar je u tome da kune ne možeš potrošiti bilo gdje nego samo kod određenih trgovaca. To nije ništa drugačije nego MR program Amexa. Ok, razlika je možda što kod RBA možeš potrošiti 457 kuna, a kod Amexa samo okruglo (20, 300, 500 i slično, ovisno o broju bodova)
Da točno, ja sam prije pogrešno napisao. Jedina je razlika što kod RBA nema članarine. I Visa i mc prolaze na više mjesta.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 22:29   #2757
Koja banka trenutno daje najvecu kamatu bez nekih caki na orocenu stednju?
Orocio bih 50 000kn na god dana, erste ima 1.7 posto kamatu...
BlueLabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 10:24   #2758
Evo saznao sam da najveće kamate na standardnu štednju daje primorska banka čak 2,25 % dok Erste i Raifaisen 1,70 % na rok od 12 mjeseci...

E sad kakvo je pravilo, da li je bolje ići u poznatiju banku ili to nema nikakve veze, strah me da ta primorska nema nekakvih skrivenih caka jer fakat imaju najveće stope...
BlueLabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 10:25   #2759
izvoli:
http://www.moj-bankar.hr/%C5%A0tednj...a-%C5%A1tednja
markom1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 10:26   #2760
nema skrivenih caka. samo naravno provjerio ima li kakva ulazna naknada, odnosno moraš li otvoriti uz štednju i tekući račun, plaćaš li naknadu za vođenje računa ako nemaš promet po računu i slično...
markom1989 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:49.