Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2017., 17:39   #21
Mislim da se nitko ne bi trebao sablažnjavajući ignorirati moju duhovnu namjeru, koja postoji.

Pa da, spada u emocionalnog invalida.

Psihopat nije jer je autističan i jer je bio u dvije veze s psihopatskim ličnostima (iz kojih je htio pobjeći, ali nije mu baš išlo i ja sam se trvila tražeći načine kako bi on to mogao učiniti). Nalijetala sam i ja na takve partnere, no otišla bih odmah, nije to baš ni rijetkost tolika, šarmantni ljudi koji čekaju partnera koji će im biti instrument. Čitavo to vrijeme vidimo da sam ja opsjednuta njihovim duševnim stanjem, a ne njime.
No međutim, dvije takve veze u kojima su isisali sav razum iz njega i godine u kojima ništa nije napravio niti od života niti od svoje svijesti o njemu. A radi se o nevjerojatno intuitivnoj osobi (zašto onda sa psihopatima, jer su oni povlađivali toj njegovoj strani i bilo mu je ugodno dok nije bilo kasno).

Tu se radi o mojoj duhovnoj taštini.
Mislila sam da sam bitna.

Jednostavno mi je teško bilo prihvatiti da on kopni i da ja idem za njim.
Osjećala sam duhovnu i karmičku povezanost i sinkronicitete ma koliko to nekome bilo ne znam kakvo.

To je bio simptom moje misli da mogu probuditi u ljudima dobro, koju više nemam, no on m je zadnji okidač.

Mnogo hvala Coeli na linkovima i što si me s tim suočila.

Duhovna taština me vukla kroz to, no jedan dio mene doista osjeća ogromnu sućut prema njemu i još uvijek ne znam što da radim s tim osjećajem i u što da ga kanaliziram.
Jasno mi je da psihopat nije, no nakon toliko godina propadanja ionako inhibirane osobnosti, bez razmišljanja o alternativi, zapravo i spada u taj koš, htio, ne htio.

Sad mi je dočarano stanje stvari i da moji osjećaji jeze, nelagode itd. su itekakav znak opasnosti i štetnosti istoga za moje zdravlje, stoga je ta knjiga zatvorena.

Mi jesmo toliko jako povezani, da mu ne bi mogla reći slušaj ti imaš problema, jer jedan dio njega misli da ga jedino ja shvaćam i da makar ne bili skupa to mu je utjeha.

A ne, ja ga ne shvaćam. Ne više. Ne suočena s ovim.

Nisam dovoljno shvaćala što znači odgovornost za sebe.

Da nitko drugi ne može učiniti nikakve promjene u tvom životu i zdravlju za tebe.

Postoji samo jedno logično, a to je da je ta knjiga zatvorena.

A on ima dvije opcije.

Duhovno je ma koliko to nekome bilo glupo, nije situacija duhovna, no moje dileme jesu.

To jest karmička lekcija, jer ja nisam religiozna, no kroz život sam uvjeravana da moram biti i ta naučena krivnja mi je lekcija.

Potpuno brišem taj neki glasić iz duboke podsvijesti koji kaže da ako ja već nisam uspjela biti mu pomoć (nonsense, da), da manje vrijedim od ljudi koji su u stanju moliti za nekog u tom slučaju.

Gotovo je. Tužna sam i zabrinuta. I prihvaćam te svoje emocije i činjenicu da je odgovoran za sebe.
duhovnjakinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 21:59   #22
Quote:
duhovnjakinja kaže: Pogledaj post
Gotovo je. Tužna sam i zabrinuta. I prihvaćam te svoje emocije i činjenicu da je odgovoran za sebe.
Bravo, to je veliki korak.
Jasno da je u cijeloj toj naizgled svjetovnoj priči riječ o duhovnoj borbi. Jer nije stvar u priči nego u akterima.
A ako su akteri ljudi koji su na bilo koji način izučavali duhovnost, onda stvari stoje malo drugačije.

Prihvaćanjem i mirenjem sa situacijom takva kakva jest, bez želje da se dalje uplićemo i pokušavamo nešto riješiti, puno toga se rješava samo po sebi.

Vrijeme je na tvoj strani, a budući da kročiš duhovnim putovima i stazama, uskoro ćeš (s određenim odmakom od situacije), vidjeti stvari točno onakvima kakve jesu. Što je u tome bilo dobro (jer nešto zacijelo jest) i što je bilo loše, ali to loše ćeš s vremenskim odmakom vidjeti na na malo drugačiji način.
I tako ćeš steći dragocjeni uvid u tamnu stranu, u samu prirodu zla.
No čovjek shvati koliko je jak tek kad se uspije izboriti za sebe, boreći se protiv zla.
To je nešto popust egzorcističkog rituala nad samim sobom.

Svatko od nas ima svoju tamnu i svjetlu stranu. No tamnu stranu nastojimo držati pod kontrolom - potpuno je zanemariti i služiti se njome samo kad je nepohodno (a to je doista rijetko kad).

No, ti svoju tamnu stranu nisi pustila s uzde. On jest. To ne znači da on nema svjetlu stranu. Naravno da je ima - i zacijelo je jako lijepa. To znači samo da svoju tamnu stranu (nepotrebno) pušta s uzde i tako ranjava ljude. Tebe i tko zna koga još.
Gore od svega, i on se penjao nekim stubama duhovnosti pa ne bi smio činiti to što čini.
Je li ''pukao'' na tom putu pa čini to namjerno ili ne, ne znam. Moguće je i da si je neke stvari potpuno krivo protumačio. Ne bi bio ni prvi ni zadnji.

No ti taj njegov problem ne možeš rješavati, niti je to na tebi.

Da, tužno jest, no tu pomoći nema. Pomoć se pruža samo onome tko je traži, a i onda ne svakome, jer i taj koji je traži može se time služiti kao manipulacijom.

Kako bilo, nije se lako iščupati iz takve jedne veze. Jer takve veze stvaraju ovisnost nalik ovisnosti o drogi. Izlazak iz takve veze jednako je težak kao ''skidanje'' s droge. Treba izdržati i oteti se napasti da u nekom trenutku popustimo i samo još malo, samo još jednom, samo taj put ... a ako popustiš, opet si na početku.
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 22:10   #23
Quote:
duhovnjakinja kaže: Pogledaj post


Smatrate li vi da sam ja nesposobna to presjeći a da bi trebalo? Razumijete li značenje toga za mene (svim ok ljudima sam nakon kraha odnosa rekla da ih i dalje poštujem), da ja smatram da bih trebala toj osobi moći iskomunicirati svoj stav bez obzira je li osoba spremna to isto jer ja ne tražim njeno išta osim nekakvog drugarstva minimalnog da nestane ta neugoda?

Više vjerujem u sebe no što pokazujem, zatvorena sam.

Prošlo mi je to u pupku kad sam izbacila iz sebe.

Glavno pitanje i dalje ostaje. Vidite li vi ikakav značaj u tome, znate li mi nešto reći o toj vrsti odnosa?
Moje iskustvo s karmičkim vezama (iako su sve veze karmičke, no ovo što mi nazivamo karmičkim je posebna odrada nečeg što je započelo u prošlim životima) je da su prilično teške i za raspustiti i za iskomunicirati. Takve veze nas uče nekoj dubljoj lekciji ili samo dovršavaju nešto što smo odavno počeli i često završavaju onako kako ne bismo htjeli - emocionalno bolno.
Nedavno sam baš pričala s jednom jyotish majstoricom i o tom aspektu pa je rekla da baš u takvim karmičkim vezama mi često sami djelujemo onako kako ne bismo htjeli ili pak ne djelujemo, a baš bismo htjeli djelovati i riješiti situaciju. Zavrzlame i komplikacije, naizgled nerješivost tvoje situacije rezultat je te karmičke odrade. Ono što ja osobno mislim da je jedino što možeš napraviti dok se ne ispuca ta karma je da se više posvetiš sadhani, meditaciji koju prakticiraš čisto da se energetski jače napuniš i lakše prođeš kroz to.
Smatram da je u takvim situacijama slobodna volja u drugom planu jer se karma treba iščistiti i često ne možemo napraviti to što mislimo da treba. Ja bih ti npr. rekla da baciš taj odnos k vragu, ali vi ste već energetski prezapetljani u njemu i ti čak i da ga fizički otkloniš, energetski se stvar i dalje odvija. Meditacija samo ili neki jyotish savjetnik koji bi dao neki remedy nakon uvida u kartu.
__________________
ॐ नमो भगवते वासुदेवाय
Om Tat Sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 16:40   #24
Quote:
duhovnjakinja kaže: Pogledaj post
Doslovce u pupku, kao da mi sav želudac ide u pupak i želim to prerezati.

Odnos preko mobitela u takvom odnosu je ravan hororu.
ajme

doslovno je tak. neka vibracija u DNU ZELUCA. slicno osjecaju onom kad recimo drzis kocku leda u saci. prvo je samo hladno, onda prestane biti "hladno" i koza i meso krenu biti onako "utrnuti" i sto duze drzis to se vise siri. eto takav je osjecaj.

znaci po meni su u pitanju dvije OGROMNE KRAJNOSTI. svaka preuzima kontrolu u specificnim podrucjima u kojima je dobra i prepusta drugoj osobi da radi ono u cemu je ona dobra i na taj nacin neutraliziraju jedno drugo. ne samo da dolazi da boljih ishoda izvana, u svijetu, vec i sto se tice odnosa: dvije razlicite vrste perfekcionizma jedna strana okrenuta prema van i ignorira unutarnje, druga strana okrenuta prema unutra i ignorira vanjsko. i jedna i druga strana imaju freakout na drugu stranu zato sto je toliko "losa" prema njihovim kriterijima, prema onome sto je njima vazno. u odnosu ide ovako, svatko koristi ono u cemu je dobar da bi pomogao drugoj strani, ne da bi bila savrsena, vec da bi bila funkcionalnija. znaci da ne tezimo perfekcionizmu na nacin di nam jede mozak i gdje je iracionalno, vec koristimo ono u cemu smo dobri da bi pomogli drugoj osobi. znaci da to ne radimo bez ikakvog razloga, patoloski, vec s ciljem da pomognemo drugoj osobi sto nam opet daje osjecaj SMISLA. zato je po meni ovo toliko addictive, zbog mogucnosti ispunjavanja neke funkcije, koristenja sebe za drugu osobu, oslanjanja na drugu osobu i kako bi napravili balans izmedju te dvije krajnosti. nije u pitanju savrsena osoba, vec potpuno druga krajnost ali moze biti jedna, encu reci savrsena, ali, OKEJ.. simbioza.

perfekcionizam je sjebana stvar. prvo upoznas nekog pa je zanimljivo, uzbudljivo. najbolje ostat na tim prvim dojmovima. kroz tjedan dana je u prvom planu ono sto na osobi treba biti promijenjeno, sto ne valja, kako bi to trebalo biti.... i onda shvacanje da ne mozes mijenjat ljude, prihvacanje ljudi kao s "greskama" i pustit da fino zdere glavu mic po mic. jer eto, takav je svijet, a to je nas problem.

zena: oh wow mogucnosti ovoga....
muskarac: jebo bi.
zena: ne, slusaj, imam neke jebene ideje kak ovo iskoristit...
muskarac: LOOK, I HAVE A FEELING FOR YOU.




Xayah is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 18:08   #25
slucajno sam naletio na ovu temu i malo citao jer sam dosta upucen u tematiku karmickih odnosa al moram reci autorici da nerazumljivije izrazavanje jos nisam vidio. uglavnom htio sam reci da ako zelis da se to prekine (nisam shvatio dal zelis) trebas presjec energetske spone.postoje konkretne tehnike kako se to radi.inace moram naglasit jos jednu stvar a to je da prakticiranje kojekakvih meditacija na svoju ruku moze bit jako opasno...
Achillios is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 22:34   #26
Ponekad se u duhovnosti lako pogubiti zbog mnogo osjeta ili termina kojima zamaramo sebe
Ustvari bi trebalo slušati vlastiti želudac koji signalizira na opasnost, instinkt je rekao svoje, prepoznala si to i sada je svako daljnje preispitivanje na temu duhovnosti jednostavno suvišno i samo crpiš samu sebe time
Ako će ti biti lakše, prekini i prijateljstvo te svaki kontakt s njim jer ovako mučiš samu sebe i to več zaista predugo traje
salomee is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 19:03   #27
Quote:
duhovnjakinja kaže: Pogledaj post
Imala sam dva karmička susreta s muškarcima. Na pravi pogled sam ih prepoznala, iako inače ne padam na izgled. Sporan je onaj koji još nije gotov i traje već desetljeće. Zapravo se nikad i nije odvio, ali se ne prestaje odvijati. Davno sam ja prestala biti zaljubljena, ne znam je li "karmičko" prava riječ.

Prepoznavanje na prvi pogled, ista razina svijesti i jako slične životne situacije, i još uz to nekakva seksualna obuzetost. Znač doživljaj seksualnosti se nekako podiže od donjih čakri gore i nije toliko seksualno uzbuđenje koliko energetsko. Zbog tih senzacija komunikacija je nekako čudna, vrijeme se uspori, mnogo empatije ima s moje strane.

Ovo nije tema za LJES, jer ne želim da to uspije, nego se nekako odrediti prema tome da bi to došlo do kraja.

Unatoč tom nekom intenzitetu nije ugodno jer je istog intenziteta i nelagoda ako se pojavi.

Nekidan sam poprilično to presjekla, ali budući da to nazivam "karmičkim", osjećam tu neku empatiju. Znači ne blokiram broj. A i da jesam, znalo je biti i sretanja. Problem je u tome ja to presjećem, mislim o svojim stvarima, i ne gledam uopće mobitel, fejs, i onda vidiš naknadno. A i dok ne vidim već osjećam neku "energiju" gušću, onda vidim i nemam što reći, i pustim po strani, no u pupku mi se sve skupi.

Doslovce u pupku, kao da mi sav želudac ide u pupak i želim to prerezati.

Odnos preko mobitela u takvom odnosu je ravan hororu.

Radim sve kako mislim tj osjećam da je ispravno, nemam što napisati, nemam zašto blokirati, nisam zaljubljena, nisam ni ljuta (bila sam).

Dođe mi da doslovce presjećem to nekim energetskim škarama, da sjeckam pred pupkom dok ne ode
Pa, rekao bih da se ovdje radi o poluzavršenom transformiranju seksualne/životne energije iz svadištana u manipura čakru. Manipura je čakra našega Ega. Osobi je teško dok ne aktiivra makar Anahata čakru (srčanu čakru). Kad aktivira anahatu, onda dobiva sve najbolje i od božanskog i zemaljskog. Tada je na pola puta od zemaljske zatupljenosti, inercije i neznanja do pribivanja u Božanstvenoj Stvarnosti.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 20:06   #28
Quote:
duhovnjakinja kaže: Pogledaj post
Ovo mi je još čudnije.

Znači njegov ego stagnira godinama.

U odnosu on uopće ne pokazuje želju za udovoljavanjem svom egu, već mu je lijepo. Ja sam ko neka ispaša na koju ga je mama vodila kad je bio mali bambi.

I kad mi je došao u noći specijalno pijan za mene od svoj kuće i ustrašen, isto nisam vidjela ego.

Skriva ga ko zmija noge.

Možda je problem što me poznaje. Što zna da izučavam stvari. I dok god imam što izučavati, izučavam.

Sad sam stvarno izučila. On bi morao napraviti neki pomak, da ja imam što izučavati. I napravio je, javio se ranije uvečer. Ali ja sam baš osjetila da je za moju dobrobit ne gledati mobitel iza 9 h sati tu večer, da mi treba malo predaha.

Kad smo živjeli blizu znao me zvati u 4 ujutro da se nađemo.
Boldano bi ti trebao biti "red flag".

https://www.spiritualresearchfoundat...ohol-drinking/

Nadam se da si u međuvremenu prekinula tu noćnu moru.
way2go is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2018., 12:33   #29
Quote:
way2go kaže: Pogledaj post
Boldano bi ti trebao biti "red flag".

https://www.spiritualresearchfoundat...ohol-drinking/

Nadam se da si u međuvremenu prekinula tu noćnu moru.
Ma ne. Nije alkohol 'krivac', nego mentalno emotivni sklop/matrica osobe koja popije.
Pozitivno je jednako prijemčivo kao i negativno, ništa se ni na što ne lijepi ako nema adekvatnu podlogu za to. U skladu s tim, na negativnoj podlozi pojačati će negativnost, na pozitivnoj pozitivu.
Primjerice, umjetnici (obzirom da su senzibilci) poznati su po cuganju i uživanju naroktika. Slikari, glazbenici, pisci, glumci ...
To im je okidač za kreativnost.

Stvar je samo mjere.

Isto je s utjecajem punog Mjeseca. Svima nam je poznat negativan utjecaj, svi pričaju samo o tome. No to je zabluda. Ta energija samo pojačava osnovno raspoloženje/vibru. Dakle, tko je zaljubljen, poletan, pozitivno nastrojen, u vrijeme punog Mjeseca biti će još pozitivniji, kreativnji, što god.

I obrnuto.

Iako je danas moderno tako razmišljati, nikakav duhovni razvoj ne zahtijeva poseban režim prehrane ili suzdržavanje od bilo čega. Podrazumijeva samo umjerenost - zbog potrebe za jin-jang ravnotežom.

Ostalo su priče i doslovna prodaja magle jer cijelo to područje mnogima pruža mogućnost velike zarade.

Bilo bi doista krasno kad bi se karma rješavala prelaskom na vegetarijansku prehranu i/ili suzdržavanjem od alkohola. Lako da lakše ne može bit.

Samo što ne ide to tako nit ima blage veze s tim. Jer fizičko tijelo ponašat će se u skladu s mentalno - emotivnom matricom (stanjem mentalnog i emotivnog tijela), a ne obrnuto.

Zato, kad radimo na čišćenju karme, radimo na mentalnoj, emotivnoj i duhovnoj razini.

No da, tijekom tog procesa svakako se treba maknuti od ljudi s lošim karmičkim ili bilo kakvim drugim matricama. To bi bio krajnji cilj, jer upravo taj proces i susret s takvim ljudima i služi pročišćenju vlastite matrice. Ne ide preko noći ali lekcija je koja se mora naučiti, kad-tad.
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2018., 15:12   #30
Umjetnici su nerijetko emocionalni vampiri, a kad konzumiraju alkohol ili narkotike postaju još gori - cijeli svijet mora pasti na koljena pred njihovom kreativnošću, pa makar ona bila sasvim prosječna ili davno potrošna. Izbjegavati tu ekipu ako nemaš višak novaca i strašno debelu kožu - inače će ti sisati krv dok se ne zasite i odbace te kao krpu.
way2go is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2018., 18:27   #31
Quote:
way2go kaže: Pogledaj post
Umjetnici su nerijetko emocionalni vampiri, a kad konzumiraju alkohol ili narkotike postaju još gori - cijeli svijet mora pasti na koljena pred njihovom kreativnošću, pa makar ona bila sasvim prosječna ili davno potrošna. Izbjegavati tu ekipu ako nemaš višak novaca i strašno debelu kožu - inače će ti sisati krv dok se ne zasite i odbace te kao krpu.

S boldanim se ne slažem. Ali inače, da, egoisti. Kroz umjetnost kopaju po podvijesti i portali su za svakakve parazite.
Tortoises is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2018., 15:01   #32
nije problem u odnosima, problem je u vezama, što pokušavamo zaživjeti našu fake fantasy, problem se otkinuti od priče, jer ne ostaje kamen na kamenu, sami odnosi neopterečeni vezama i pričom potpuni su po sebi, ono su što jesu nezaprljani našim predođbama i našim uvijetima
šugavo pseto is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2018., 09:37   #33
Quote:
way2go kaže: Pogledaj post
Umjetnici su nerijetko emocionalni vampiri, a kad konzumiraju alkohol ili narkotike postaju još gori - cijeli svijet mora pasti na koljena pred njihovom kreativnošću, pa makar ona bila sasvim prosječna ili davno potrošna. Izbjegavati tu ekipu ako nemaš višak novaca i strašno debelu kožu - inače će ti sisati krv dok se ne zasite i odbace te kao krpu.
Poanta nije u umjetnicima, niti je trebala biti. Ljudi općenito ima svakakvih. Poanta je u tome kako se što (i za što) rabi.
Ništa nije loše samo po sebi, naglasak je na mjeri. Ili umjerenosti. Loše je ako se rabi preko mjere i ako se rabi u loše svrhe.
A u kakvu svrhu i kako će se rabiti, ovisi o čovjeku. Na taj način sredstvo postaje dobro ili loše uporabljeno.
Jednako je i s onim što se popularno drži dobrim. I dobro postaje loše (ode u potpuno drugu krajnost) ako se pretjera.
Sve na ovome svijetu je dvojstvo a jedinstvo (cjelovitost) postiže se uspostavom ravnoteže između jednog i drugog (jina i janga).

To je ono što čemu nas podučava karma. Plaćamo ceh jer smo u naravnoteži - poradi potrebe za uspostavom ravnoteže.
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2018., 14:13   #34
Quote:
Coeli kaže: Pogledaj post

To je ono što čemu nas podučava karma. Plaćamo ceh jer smo u neravnoteži - poradi potrebe za uspostavom ravnoteže.


Čista duhovnost, nikakva duhovna znanost. Inkarnacije, denziteti svijesti i koliko ih ima, zatim teza da se prije života dogovaramo s drugima da ćemo si biti ubojica i žrtva, i slično, me uopće ne zanima niti mi zvuči duhovno.
Pa tako i karma, po meni čisto proizvoljan termin koji nam služi da se bolje odnosimo prema iskustvu života. U filozofiji imamo inačicu "karakter je sudbina".
Zamišljam sebe unutar negativnih iskustava, kao da sam izvan tijela, promatram što se dešava, "karmu". I sva su iskustva odgovor na moju reakciju koja se zbila prije događaja. Moja reakcija oblikuje događaj na koji reagiram kako sam navikla. Ukoliko je isti negativan imam priliku pronaći problem u sebi. Jer ako moje duhovno-psihološke želje se ostvaruju, a ostvaruju se, tipa želim biti takva i takva (drukčije reagirati)...po istom se principu ostvaruju i fobije, tj. uvriježene pogrešne reakcije.
duhovnjakinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2018., 18:21   #35
Quote:
duhovnjakinja kaže: Pogledaj post

Pa tako i karma, po meni čisto proizvoljan termin koji nam služi da se bolje odnosimo prema iskustvu života. U filozofiji imamo inačicu "karakter je sudbina".
Zamišljam sebe unutar negativnih iskustava, kao da sam izvan tijela, promatram što se dešava, "karmu". I sva su iskustva odgovor na moju reakciju koja se zbila prije događaja. Moja reakcija oblikuje događaj na koji reagiram kako sam navikla. Ukoliko je isti negativan imam priliku pronaći problem u sebi. Jer ako moje duhovno-psihološke želje se ostvaruju, a ostvaruju se, tipa želim biti takva i takva (drukčije reagirati)...po istom se principu ostvaruju i fobije, tj. uvriježene pogrešne reakcije.
Pa ti si započela temu kao da vjeruješ u karmičke povezanosti. Ili sam ja nešto pogrešno shvatila.
pronađena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:12.