Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2018., 19:53   #921
Quote:
S4sh4nn kaže: Pogledaj post
Samo uzmeš nekog tko je rođen sljep i staviš ga na regresiju pa nek ti opiše boje i stvari iz prošlog života. Logika je tako predivna stvar
Zanimljivo opažanje.
toma juda is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 20:42   #922
Opisat će boje prema informacijama oko sebe. Neznanje potiče naivnost i vjerovanja.
Dokaza nema i ne treba se zamarati s time, nikakvu sreću ne donosi, a bome niti mudrost.
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2020., 23:53   #923
Prije godinu i pol sam bila na jednoj, i sada ubrzo idem na drugu regresiju života i veselim se
To je kao i sa ostalim stvarima u životu, ako vjeruješ u to oonda ćeš i to doživjeti.

Vidjela sam skoro cijeli svoj život od rođenja do smrti, e sada da li je to bio jedan život ili sam išla preskokce to ne znam. Ali sam osjetila takvu toplinu, i vrućinu kao da sam živjela u nekoj 'toploj' državi. Bila sam mokra. A nakon regresije se osjećaš kao da te netko 'bacio' u ovo sadašnje tijelo. Poseban osjećaj.
__________________
"Na putovanje na koje bi najviše volio otici. Bilo bi putovanje s tobom, da mi pokazes. Ono naljepše što imaš. Svoju dušu" (Rogelio) LQNPA <3
Matilde is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2024., 18:05   #924
Nedavno sam završila osnovni tetha hiling tečaj. Još sve polako usvajam i učim u slučaju da netko želi samnom raditi regresiju ili neke strahove,može mi se javiti privatnom porukom.
__________________
"Na putovanje na koje bi najviše volio otici. Bilo bi putovanje s tobom, da mi pokazes. Ono naljepše što imaš. Svoju dušu" (Rogelio) LQNPA <3
Matilde is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2024., 20:03   #925
Taman da kroz svoje učenje nekome razviješ nove strahove i zablude.
Da trebamo znati što je bilo prije, znali bi.

Život se događa sad. Ni u prošlosti, ni u budućnosti.

Ni jedno proučavanje prošlosti, nije spriječilo novi rat.
Iskrive prošlost, ubace malo vjere i ideala i nastanu sve gori ratovi.
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2024., 00:15   #926
Nema tu proucavanja nikakve proslosti, samo fantazije i projekcije. Hipnoza, sugestija, ljudsko pamcenje itd su dovoljno dobro ispitani da znamo kako to u najboljem slucaju moze biti umisljena ali terapijski korisna unutarnja psihodrama, ali forenzicka vrijednost je izuzetno upitna cak i kada se razne tehnike "podsjecanja" koriste za dogadjaje u ovom zivotu, kamoli umisljajima o proslim. Zato su se pocele odbijati na sudu za zrtve/svjedoke da bi im se pomoglo prisjetiti traumaticnog dogadjaja (napada, silovanja isl), previse cesto se pokazalo laznim, bilo je i kasnije dokazano laznih presuda.

Ima nekih trikova kojima se moze pomoci prisjetiti, ali nista tu nije pouzdano.

S druge strane sposobnost uma da rupe u sjecanju ispunjava umisljajima i da umisli potpuno deluzorne svijetove je enormna.



No ako je cilj terapija glupo je ic kod vikend-tecaj iscjelitelja koji niti sami ne znaju sto rade kada je jeftiniji psihoterapeut sa 10god medicinske, 5 god psihoterapijske edukacije i neusporedivo vise iskustva.

Ove gluposti su cisto izvlacenje love naivcima.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:43.